mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 00:14:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 121941 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1245 : torek, 20.06.2006 : 09:44:40 »

Sirtaki - jaz točno vem, koliko psov ( in kako ) jih ima Marieanne. Ampak ima tudi delovno linijo in v začetku jih je imela več - pa ni mogla prodati mladičev, ker ona od tega pač živi.. In vzreja po drugih kriterijih.. Pa ne vse.. Ker ima toliko legel, da si to lahko privošči.. itd. kar je še drugih zadev..
In če se hočeš kazat po razstavah moraš pač pripeljat to, kar ima možnost dobiti dobro oceno.. te psičke v Franciji ne bo nikoli razstavljala.
Ampak če hočeš nekaj imet doma je to aussie v pravem pomenu besede..kot praviš.. zakaj ga potem ZA RInG spreminjate? spreminjajo,pardon. To delajo potem sodniki, a ne?
In če mene vprašaš, je poleg zdravja temperament najpomembnejši.. samo oboje se vidi šele kasneje..i
ampak o tem bi lahko govorila ure in ure..
sorry, me je spet zaneslo..

Kaj je bilo z malo psičko? Tadeja_n
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1246 : torek, 20.06.2006 : 10:57:14 »

Martina, dokler boš doma imela razstavne linije in razstavni tip aussieja, ter jih tudi vzrejala in zagovarjala, ne boš razumela kaj hočem povedati...
Ko boš pa enkrat doma imela aussieja kot se šika, torej z iskricami v očeh, osicami v riti itd, bo vse bolj jasno boš videla  Wink




Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1247 : torek, 20.06.2006 : 11:31:38 »

Sirtaki, komaj čakam na tvoje naslednje leglo..
In pa seveda je super imeti doma aussija kot ga opisuješ ( moja Ruby je prav takšna, ampak večj takih skoro ne upam imeti, ker jim pač ne morem nuditi dela, ki ga potrebujejo.. ) zlastiše, če mu nudiš delo, ki ga potrebuje in uživa v njem.. saj veš, da mislim, da to ni agility..

V nekem trenutku je pa vse to brez pomena, glede na našo usodo, ki nam je mogoče namenjene
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #1248 : torek, 20.06.2006 : 14:19:35 »

Se opravičujem, da se mešam v vašo temo, ampak me zelo zanima:

Sirtaki, kako lahko v enih mislih rečeš da preferiraš v ringu nek "tip" psa (v tem primeru avstralca), potem pa v nekem smislu rečeš, kot da to sploh ni pravi avstralec (nima iskrice v očeh, nima os v riti...)? Ali to pomeni, da če boš kdaj v vzrejni komisiji za avstralce, da "svojim" mladičem ne boš dala vzrejnega ali še huje, da boš nekemu psu dala na razstavi npr. BOB, potem pa vzrejne ne bo dobil?
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1249 : torek, 20.06.2006 : 14:38:24 »

najmlajsi
SHALLOW RIVERS ANANI TAINO ACRO - P (pustmo krutosti lastnice, o je boga psička tulila od bolečin)


Martina, kužico je deklica pripeljala z, na glavo priplepljenimi uhlji. Prosila sem jo, če jih lahko odlepi, in so jih. Na hitro v ringu (ampak, vprašanje, če bi jih sploh lahko drugače), tako, da so pač na hitro potegnili uhlje. Psičko je zabolelo, ker so ji pri tem populili nekaj dlake (saj veš kako je, ko vosek z nog potegneš) in je prav milo zacvilila. Malce pa jo je bilo povrhu še strah (dvorana, hrup, veliko ljudi).
Aussie pač ni doga, ki bi v razredu mladih lahko prišel na razstavo z zalepljenimi uhlji, tako, da sem to pač morala zahtevati. Zakaj so ji pa zalepili, si pa videla.
Ko se bo čez leta kupovalo mladičke, si je treba zapomniti ime te psičke...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1250 : torek, 20.06.2006 : 14:49:22 »

Simon,

vsi takoj dobite idejo, da potem sodniki preferiramo težke masivne kosmate pse, ki sotično čepijo sredi ringa in njah no they look pretty.
Wonder why?
Kje sm pa rekla, da takega preferiram v ringu Tongue

Pač doma hočem imeti pse, ki so taki kot moja Tax, z vsemi pomankljivosti in prednostmi vred (ok razn da je strelotrmasta mi ni všeč Smiley.
Za pasje aktivnosti s katerimi se ubadam, pa včasih potrebujemo pse, ki so pravzaprav čisto standardni, a imajo določene telesne značilnosti, ki jih ne naredijo "just pretty" ampak tudi uporabne, hkrati pa seveda ne morejo tekmovati z v vseh pogledih korektnimi predstavniki te pasme v ringu, jih pa seveda našišajo v vseh kinoloških disciplinah Tongue

No tisti, ki vedo kaka je moja Tax po videzu in značaju bodo vedeli kaj hočem povedati s tem...da nekaj hočem doma, nekaj pa v ringu Wink

Martina primeren ženin se še išče. Sej poznaš moje kriterije, ki včasih izgledajo neuresničljivi celo Smiley





Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1251 : torek, 20.06.2006 : 14:49:57 »

Citat
Zakaj so ji pa zalepili, si pa videla. Ko se bo čez leta kupovalo mladičke, si je treba zapomniti ime te psičke...

Je imela prick ears?

Sicer pa ni edina, ki ji lepijo uhlje Roll Eyes nekaterim mladickom zacnejo "preventivno" lepit uhlje ze pri 4 tednih, pa ne samo ti vzreditelji...

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1252 : torek, 20.06.2006 : 14:52:17 »

Je imela prick ears?

Sicer pa ni edina, ki ji lepijo uhlje Roll Eyes nekaterim mladickom zacnejo "preventivno" lepit uhlje ze pri 4 tednih, pa ne samo ti vzreditelji...




Jap prick ears.

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1253 : torek, 20.06.2006 : 14:53:11 »

Kaj pa pomeni prick ears, ce lahko razlozite ne-poznavalcu pasme??
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1254 : torek, 20.06.2006 : 14:57:07 »

Barbka - to sem pa zamudila. Vem, da to delajo. Prav tam.
A ne  Lilit, kaj smo doživeli..prej pa nič niso vedeli, da so lepili uhlje...
Če te  zanima, ti bom pa enkrat povedala kaj več o tem in kako živijo aussiji, ki pridejo na razstavo in so predvideni za vzrejo. Tudi iz kataloga je razvidno, koliko psov je od tam prišlo in kako so se pripeljali.
N.pr. Nemški klub pod okriljem VDH prepoveduje pesjake.
Jaz samo upam, da ne bo prišla množična vzreja z vzhoda. Potem bo pa katastrofa..

Simon_inBay se popolnoma strinjam..
Sirtaki, to res ne moreš tako gledati - pasma je pasma in taka naj ostane - kot sem rekla potem sodniki spreminjajo pasmo..
Upam, da boš našla ženina, ti pa povem, da so lastniki dobrih ženinov zelo zahtevni kar se tiče samic, ki jim dovolijo parjenje.. v vseh pogledih. zahtevni... ker ne nazdnje gredo ev. problemi v register s podatki o samcu in samici ( glej klubske podatke o dednih zadevah ).









Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1255 : torek, 20.06.2006 : 14:59:40 »

Uma, popolnoma dvignjena usesa:

http://www.shalakoaussies.com/BreedStandard_EarFaults.html
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1256 : torek, 20.06.2006 : 15:07:14 »

Aham, hvala, nisem poznala tega izraza. Torej ce prav razumem je ta psicka imela povezana usesa, da bi jih spustila ali kaj?? To je priblizno tako butasto, kot popravljanje ugriza z raznimi aparati, pol pa se cudijo zakaj imajo mladici vsi napacen ugriz.
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1257 : torek, 20.06.2006 : 15:07:41 »

Aja, Sirtaki: moj Chip je super pes - odličen prinašalec in sledar. In vztrajen iskalec- v prinašanju zmelje vsakega prinašalca v sončni prah- od koderkoli je treba kaj prinesti.
Tako, da poskušam mogoče z versitile aussie ( kar se tiče vzreje )in se mi za to zdi primerno vzeti mešane linije. Za sebe bom pač izbrala to, kar trenutno rabim, VSI potencialni skrbniki pa lahko izberejo pri 7 tednu ali 8. tednu psa, kakršnega želijo. Tako je tudi bilo. In kolikor vem, so vsi zelo zadovoljni zaenkrat.
In tudi ti imaš mešano linijo, Tax mislim, Z vsemi njenimi delovnimi predniki
Ker če pogledaš Ruby je Manchado, saj veš, kaj je Manchado in je to prišlo pač do nje. Tako kot lahko pride karkoli.
Važno je, da imaš strategijo in pač veš, kaj želiš. Ampak to mislim, da ni stvar za na forum, imam pa še nekaj belgijskega piva, ki mi ga je prinesla moja psička in lahko prideš, pa bova enkrat za vselej dorekli zadevo.
Vroč pozdrav
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1258 : torek, 20.06.2006 : 15:13:29 »

Upam, da boš našla ženina, ti pa povem, da so lastniki dobrih ženinov zelo zahtevni kar se tiče samic, ki jim dovolijo parjenje.. v vseh pogledih. zahtevni... ker ne nazdnje gredo ev. problemi v register s podatki o samcu in samici ( glej klubske podatke o dednih zadevah ).


Me ne skrbi kaka posebna zahtevnost lastnikov, dobim lahko kateregakoli samca Wink
To je pa prednost, če imaš pse linij, ki niso kaki posebni nosilci genetskih katastrof in super značaja.

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1259 : torek, 20.06.2006 : 15:17:19 »

Aja, sej mogoče je pa zato, ker imam svoje poglede na pasmo, Tax še vedno nauspešnejši aussie v SLO v agilityu, pa upam si trditi, da jo bo od trenutno obstoječih aussiejev, ki so ali bodo agilitaši, lahko "nascala" le Oli. Pa tudi Urch zna še kdaj mamo nest.
Zakaj samo ta2? Ker imata definitivn boljše telesne zasnove za ta šport, kot pa Tax in ostali aussieji ki se gredo ali bodo šli agility.

Logiran
Strani: 1 ... 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines