mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 11:30:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 159645 krat)
0 članov in 36 gostov pregleduje to temo.
yasmineNo1
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #555 : sobota, 30.08.2008 : 09:29:31 »

Pozdrav vsem,

moram popravt informacijo, na CAC Trbovlje bosta razstavljena dva mopsa Smiley eden je nas Smiley to je nasa prva razstava in upamo na lustno zabavo
Logiran
charli2008
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #556 : sobota, 30.08.2008 : 22:26:16 »

Glede anestezije - naš mopsek že dober mesec ni več pravi fantek sram, veterinar ga je pregledal, stehtal ter zadevo opravil. Brez zapletov, hvala bogu. Zvečer je bil že prav živahen, sam malce hitro se je utrudil Wink Sicer imamo sedaj mešane občutke, vendar ker smo obljubili vzreditelju smo tudi tako naredili (sicer nas verjetno ne bo preverjal Grin, nikoli se pa ne ve).
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #557 : sobota, 30.08.2008 : 23:29:42 »

Zakaj ste mogli to obljubit vzreditelju če smem vprašat? Samo tako informativno
Logiran
charli2008
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #558 : ponedeljek, 01.09.2008 : 09:43:01 »

Ker smo ga dobili bolj ugodno z pogojem, da ga ne uporabljamo za razplod. Sicer smo prišli do njega preko znanca, zgodba je precej zapletena sram (kot v mehiških limonadah). Bistvo pa je, da je nastal naš cuker iz prepovedane (ne v naprej javljene) ljubezni, in ker so se odločili da je s tem konec vsega za mamo, smo tudi mi dobili prošnjo, da ne izkoriščamo pedigrejev njegovih prednikov. Sicer se najbolj ne spoznam na to, niti sem razumela kaj mi govorijo, znanec ki je prevajal pa je tako rekel.  Glede na to, da pa sem brala papirje (angleško razumem Grin), videla starša, mislim da se niso lagali. Če so se, lažem sedaj tudi jaz Wink
Logiran
martina1988
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #559 : ponedeljek, 01.09.2008 : 12:19:10 »

Moram priznat, da tudi meni ni jasno zakaj je bila prošnja vzreditelja da ga ne uporabljate za razplod. To bi morala biti vaša odločitev in ne vzrediteljeva! Huh

Zanima me razlog za tak pogoj vzreditelja?

Želim vam veliko veselja v družbi vašega psička. Cheesy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #560 : ponedeljek, 01.09.2008 : 12:25:11 »

To nikakor ne bi smela biti odločitev samo lastnika psa. O teh stvareh se je zelo dobro pogovoriti z vzrediteljem, ki točno pozna (oziroma bi moral poznati) prednike psa. Očitno je tako tudi v tem primeru in prošnja vzreditelja je hvalevredna. Predvidevam, da je bila kombinacija ponesrečena in neprimerna za nadaljno vzrejo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.367


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #561 : ponedeljek, 01.09.2008 : 12:31:17 »

Jaz pa mislim, da taksna zelja ni nikakor nenavadna, se manj neprimerna. Raje bi rekla, da to zahteva vsak odgovoren vzreditelj.
V kolikor gre pri kombinaciji karkoli narobe, bo odgovoren vzreditelj preprecil z zahtevami po sterilizaciji/kastraciji, da bi se pse iz njegove vzreje parilo dalje in s tem sirilo morebitne dedne napake. V kolikor se to pove pred prodajo mladica, je kupec dolzan (tudi moralno) zahtevo v celoti izpolniti in psa ob primerni starosti kastrirati, psico pa sterilizirati.
Odgovoren kupec ne bo v nicemer cincal pri izpolnitvi take zahteve, se manj se bo spraseval o njeni primernosti.

Za razplod kupujte pse, ki so za razlod primerni - v vseh pogledih.
Vsak pes pac ni primeren za razplod, ne glede na rodovnike, rodovna drevesa ali zelje posameznikov.
Logiran

charli2008
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #562 : ponedeljek, 01.09.2008 : 20:15:25 »

Mi smo iskali res samo hišnega ljubljenčka, razplod ni bil nikoli v planu, raztave pa - mogoče da vidimo kaj in kako, ne pa na vsako - no, to še vedno lahko, sam ga smatrajo kot mešančka Wink Če ste gledale slike, vidite da je čudovit, zdrav primerek, razen da je preveč razvajen sram  Starša sta oba zdrava, ampak preden so prijavili leglo, oz da bodo poskusili, sta starša naredila po svoje, in odločili so se da bodo kužki zrasli pač neplansko, brez papirjev, čepra kolikor so rekli (jaz se ne spoznam na to) je s tem psica izgubila vse možnosti za pedigrejske potomce, zato so jo tudi morali dat sterilizirat, kajti ne odobravajo načrtnega razplojevanja, tak kot eni, sam da jih je čimveč, da pricurlja denar. Niso sicer strogo zahtevali, so pa lepo prosili, in zame če nekaj obljubim je to to, saj so tudi oni meni verjeli na besedo in dali psa bolj ugodno.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #563 : ponedeljek, 01.09.2008 : 20:17:16 »

No ampak na razstavo ga potem ne morete peljati, če sem prav razumela?? Huh
Logiran
charli2008
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #564 : ponedeljek, 01.09.2008 : 20:17:44 »

Sicer pa - hvala somišljenikom, ostalim pa tudi. Razumljivo je, da se vedno vsi ne moremo strinjat z vsem Wink Smiley
Logiran
charli2008
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #565 : ponedeljek, 01.09.2008 : 20:18:30 »

Ne, lahko ga sam med mešančke uvrstijo. Če so moje info točne
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #566 : ponedeljek, 01.09.2008 : 20:24:19 »

Ja ampak razstave za mešance niso skupaj z tistimi, ki so za rodovniške! Sploh pa mislim, da v Sloveniji ni razstav za mešance..
Če bi hoteli psa razstavljat bi morali vzeti rodovniškega.

Važno da kuža uživa! Vi boste pa za naslednjič vedeli kako se psa izbere. Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.367


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #567 : ponedeljek, 01.09.2008 : 20:24:57 »

charli2008, hm ..., je potem nerodovniski, ko pravis "brez papirjev"?
Ker v tem primeru tudi nekastriran ne bi mogel na razstave.
Razstav za nerodovniske, torej mesancke, pa ni veliko.
Logiran

charli2008
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #568 : ponedeljek, 01.09.2008 : 20:34:46 »

charli2008, hm ..., je potem nerodovniski, ko pravis "brez papirjev"?
Ker v tem primeru tudi nekastriran ne bi mogel na razstave.
Razstav za nerodovniske, torej mesancke, pa ni veliko.

Ja,nerodovniški je, rodovniških staršev sicer, kar pa nič ne pomeni zdaj nam. Glede razstav smo se soglasno doma odločili da ne bomo hodili, ker ni časa še za to (čeprav se lahko vedno najde če je želja). Bomo pa se oglasili z njim na kakem obisku razstave, da vidi za kaj smo ga prikrajšali. (plus ostali užitki)
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #569 : ponedeljek, 01.09.2008 : 20:44:41 »

Bomo pa se oglasili z njim na kakem obisku razstave, da vidi za kaj smo ga prikrajšali. (plus ostali užitki)

ja, mislim da psiček ne bo za nič prikrajšan.. moje mnenje o razstavah pa ni ne negativno ne pozitivno... jaz sem se odločila, da psička kljub rodovniku in lepi dlaki.. ne bom vozila na razstave, ker mi preprosto ni do tega..
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines