mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 13:17:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 159663 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #510 : petek, 01.08.2008 : 16:16:08 »

V reviji Kinolog so tudi vedno oblavljena legla raznoraznih pasem. Nevem zdaj tocno ali so tudi navedena kakšna legla za mopse v tomesečni reviji, boš pa če ne našla naslov oz. telefonsko številko kluba. Če tam pokličes ti bodo sigurno znali točno povedati ali so trenutno kakšni mladički ali če kmalu bodo. Kar pokliči. So zelo prijazni in res radi pomagajo. Ko sem jaz pred zdaj skoraj 2 leti klicala da se poinformiram za kakšno leglo so mi res zelo pomagali.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #511 : petek, 01.08.2008 : 18:31:04 »

Pozdravljeni,


en teden je že o tega odkar zdravim mojega Neona za demodikozo. Stanje se ni nič izboljšalo, mogoče celo malček poslabšalo. Ampak sej bo, obveščena sem da zdravljenje poteka počasi,... Važno da je moj Neon vesel, srečen in cel norček ko teka naokoli in se igra, ter da ga ta bolezen nič ne moti.
Logiran
andrejaa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #512 : sobota, 02.08.2008 : 03:58:13 »

Hvala, Ivanhoe. A imaš tudi mopsa?
Kaj pa je to demodikoza, luna?
lp
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #513 : sobota, 02.08.2008 : 08:51:41 »

Demodikoza je kožna bolezen.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #514 : sobota, 02.08.2008 : 08:55:16 »

demodex ali demodikozo lahko natančno diagnosticira veterinar samo z odvzemom "ostruška", kjer se ga pod mikroskopom lepo vidi! Kuža se ne praska in ga en boli. Tipični znaki so izpad dlake v obliki krogca, izpad dlake in taka suha, zgrbančena koža na gobčku in izpad dalke okrog oči.
Kaže na padec imunskega sistema zaradi različnih vzrokov...

Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #515 : sobota, 02.08.2008 : 08:55:40 »

Imaš pa vse napisano v temi zdravje
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #516 : nedelja, 03.08.2008 : 15:26:31 »

Ponavadi demotex dobijo mladički ko menjajo zobovje. Tukaj pole pade imunski sistem in lahko pride do demotexa.
Tudi moja Brija je to imela pri menjavi zob. Sem pa "relativno" hitro uspela odpravite te pozeruhe na njeni koži.
Po kontaktiranju (pasjih) dermatologov v Nemčiji sem izvedela zelo učinkoviti način odpravljenja teh pošasti. Upotabljala sem ADVOCATE od Bayerja - tukaj v SLO tega še na za dobit, dobi se pa v lekarnah v Avstriji. Dobro je prej naročit, ker nimajo vedno na zalogi. Za mopsa se vzeme ADVOCATE 4-10kg. Je na bazi Imidacloprida in Moxidectina. To so takšne pipete kot na primer Advantix ali Frontline. Daje se psu vsaki mesec na kozo na vrat. V skatelci so po 3 pipete (3x1 ml). ADVOCATE je prav narjen za Demotex in odlično pomaga! Istočasno daješ psu Ivomec v določeni dozi vsaki dan v gobček - to tekočino ti naj da veterinar in ti naj po teži psa izračuna koliko mora vsaki dan dobit. Iniciraš to tekočino s malo inekcijo direktno v gobček ali pa v malo količino hrane in kontroliraš da je pes res pojedel. Na vsak način mora dobiti zdravilo pes tako dolgo dokler ne začne rasti spet dlaka - drugače pride demotex spet čez en čas nazaj in potem se ga je zelo težko spet znebiti. Potem je dobro narediti spet en pregled in po cirka 2 tedenskem pavziranju je dobro spet za 2 tedna vsaki dan dati Ivomec. Seveda naj bi pes v tem času dobil ADVOCATE in seveda vsaki dan vitaminče in tabletke za boljšo rast dlake, npr. K1, ki zelo dobro delujejo.
Jaz sem moji Briji dajala ADVOCATE 6 mesecev (ko je začelo in potem ko je že izginilo sem nadaljevala, ker je tudi dobro sredstvo proti filariji, ki jo pa tukaj na Obali imajo) in Ivomec ca. 2 meseca s prekinitvijo. Potem je končno ta zadeva izginila in zdaj sploh nima več problemov s tem.
Na zalost sem opazila da naši veterinarji na tem pordročju niso ravno na najnovejšem stanju. Priporočajo ti npr. Stronghold, ki pa sploh nima učinka na demotex (zaradi sestave) ali pa ti dajejo en šampon (se zdaj ne spomnim imena, mislim da je bilo nekaj na A..), ki pa je tako agresiven in strupen, da lahko pes zaradi tega postane še bolj bolan. Ali ti pa priporočajo, da prides vsake par dni na inekcije. Sicer je to od nijhovih variant najboljša, problem je pa v tem, da zdravljenje demotexa traja par mesecev...zdaj si lahko izračunaš stroške inekcij in mučenje živalce, če more vsake par dni na piki-piki! Tudi nima smisla non-stop delati preglede ostruška - šele ko začne dlaka spet povsod rast. Tako dolgo kot še ne raste je demotex še tukaj - s temi non-stop pregledi ti samo vlečejo denar iz žepa. Ko vidiš da je začela spet dlaka rast, tiskrat veš da je vse OK - samo paži, vseeno daj zdravila najmanj še 2-4 tedna naprej! Demotex je zahrptna, dolgotrajna zadeva!
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #517 : nedelja, 03.08.2008 : 15:34:12 »

ahja, še nekaj - demotex ne pride samo na glavi psa, lahko pride na vsakem delu telesa! Tako da psa vedno povsod pregledat! Moja Brija je imela na zadnji nogici, poznam pa mopsa, ki je to imel na trebuhu. Začne izpadati dlaka, potem pa tisto mesto postane črno. Dobro je mesto mazati s kakšno kremo, da se ne izsuši preveč, ker potem lahko začne pokat in nastanejo male rane, ki se potem spet lahko vnamejo....Jaz sem uporabljala kremo Bepanthen. Najmanj 2x na dan sem mazala mesto s to kremico, tako da ni prišlo da izsušenja in dodatnih ran.
Obsatjajo dve vrsti demotexa - ena, najbolj poznana, je tista ki "napade" mladičke. Naj bi se prenašala od mame na mladička(čeprav ta teorija ni še 100% potrjena in se strokovnjaki glede tega še vedno kregajo). Zato je večinokrat opažena na glave zaradi sesanja mladička pri mamici. Ta dostikrat ne srbi in mladiček se ne rabi čohat.
Druga varianta dobijo lahko tudo odrasli psi. Ta vrsta srbi in je ponavadi kronična - to pomeni da se jo ne da odstraniti, samo se lahko olajša srbenje. 
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #518 : nedelja, 03.08.2008 : 17:18:09 »

Hvala Ivanhoe, bom danes takoj kolegici naročila da mi kupi to v avstriji. Ker  Ivomec mu že dajem,tako da bom samo še Advocate priključla zraven pa bo.
Še nekaj če mu namažem z Bephantenom si bo on sigurno polizal, kaj je škodljivo za kužke?
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #519 : ponedeljek, 04.08.2008 : 15:53:13 »

Preden sem kupila to mazilo sem vprašala če je mogoče škodljivo ker bo pes lahko lizal, pa mi je farmacevt zagotovil da nebi smelo biti. Sem pa tudi opazila da Bria ni nič lizala, čeprav je bilo n takšnem mestu da bi brez problema lahko. Sem mazilo tako dolgo vmasirala, da se je skoraj vse že vpilo v kozo. Ko se pa je hotela prvič polizat sem ji rekla da ne sme. Tudi ko je potem malo probala je hitro nehala. Izleda da nima ravno dober okus! Wink
Če pa imaš strah, da bi preveč lizal, potem pa imas na voljo cel kup naravnih mazil, npr. calendula. To sem tudi kot prvo uporabljala, je pa Bria imela preveč rada in lizala Smiley, zato sem šla na drugo kremo.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #520 : sobota, 09.08.2008 : 21:52:11 »

how,

včeraj sva bila z mojim Neončkom na pregledu zaradi demodikoze in je veterinarka ugotovila, da se po dveh tednih stanje ni še nič izboljšalo,.. ker je malček zrastu in tako pridobil na teži je povečala dozo Ivermectina in nas "naročila" čez tri tedne. Upam, da bo do takrat malo boljše. Če ne je rekla da bomo prešli na peroksidni šampon,.. Grozno. Komaj dva tedna je mimo meni pa se zdi da je že celo večnost. Hvala bogu ga to nil ne moti, ma meni pa se vseeno smili ko ima te grde črne flekce,... Upam da bo kdaj tega konec,.
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #521 : nedelja, 10.08.2008 : 11:23:19 »

Samo ne uporabljaj ta šampon!!! Če pregledaš kakšne stranske učinke ima ti bo hitro minila volja za to! Ko boš žačela s ADVOCATOM boš hitro videla spremembo! Boš videla! Držim pesti!
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #522 : nedelja, 10.08.2008 : 12:56:46 »

Hvala za opozorilo,šampona ne bom uporabljala. Kaj ADVOCATE se ne more nikakor naročiti pri nas v lekarni? Ali ga naročiti preko kakšne avstrijske spletne lekarne? Ker je kolegica, ki bi mi lahko to kupila v Avstriji trenutno na bolniški in bo še dolgo,..
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #523 : nedelja, 10.08.2008 : 14:18:48 »

Saj Avstrija ni tako daleč. Samo do Celovca, Gradca je treba, kar ti je bližje...
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #524 : nedelja, 10.08.2008 : 16:46:56 »

Ja sej res,.grem takoj drugi teden,..
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines