mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 16.09.2024 : 01:14:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 161004 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #465 : četrtek, 29.05.2008 : 08:52:40 »

 Wink  aja sem pozabla težek je 2,2kg, in čez 10 dni bo imel 3 mesece.

hvala in lp
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #466 : četrtek, 29.05.2008 : 10:15:08 »

To je tisi Lamb and Rice kajne?
Luna83, mislim da mu lahko daš 140g brez problema. Malo mu porazdeli čez dan pa bo. Wink
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #467 : četrtek, 29.05.2008 : 14:21:42 »

 Wink Hvala mavrica, bužec, res sem mu dala malček premalo,.. se je pa vseeno zredil v treh tednih 0,4kg.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #468 : četrtek, 29.05.2008 : 14:22:45 »

 Smiley Aja je ja Lamb & rice.  Naj mu še kakšne druge zmešam zraven, da ne bo tako enolično?
Logiran
Starsy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 353


« Odgovor #469 : četrtek, 29.05.2008 : 14:31:34 »

Sedaj bo imel 3 mesece? Pri treh mesecih je v redu, če dobi en obrok kuhane hrane.Če pa misliš mešanje z drugimi briketi, lahko kaj iz konzerv, ali pa drugačen okus briketov. Pa seveda, ne vsega naenkrat Smiley
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #470 : četrtek, 29.05.2008 : 18:50:01 »

Luna83, moje osebno mnenje je, da je najbolje imeti psa že od začetka ob briketih. Ko ga enkrat razvadiš na kuhano hrano, je privajanje nazaj zelo mučno [lastne izkušnje]. Lahko mu pa seveda zmešaš zraven kako konzervico, malo jogurtka, tune, piščanca... Tudi riža ali korenčka. Samo v zmernih količinah sicer bodo briketi postali *sprejemljivi ob najhujši možni sili*. Wink
Logiran
Starsy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 353


« Odgovor #471 : petek, 30.05.2008 : 14:49:02 »

Ja, tudi jaz sem to mislila.. Samo baje je bolje da ko je majhen dobi 2/3 briketov in 1/3 kuhane hrane. Potem pa postopoma zmanjšuješ kuhano hrano, da prideš na brikete. In naš nikoli ni imel problemov, da en bi jedel briketov. Samo pač ne smeš na začetku 3/3 kuhane, potem pa čez dva meseca pričakovati, da bo kar oboževal brikete.

LP Smiley
Logiran
m!55y
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #472 : petek, 30.05.2008 : 17:38:01 »

Mene pa zanima kako kaj vaši mopski preživljajo te vroče dneve in če ga je kdo že imel s seboj na morju. Namen ga imam vzeti sabo, ampak bova pač iskala senčke. Kako pa je kaj s plavanjem pri mopsih?
Logiran
Starsy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 353


« Odgovor #473 : petek, 30.05.2008 : 18:14:19 »

Ker jaz nimam mopsa, bom pač odgovorila, kot je rekla prijateljica z morja. Ona ga je že imela (jaz sem bila zraven xP), namočila je pa le tačke, zaplavala ni. Pa smo v kampu in je veselo letela okoli, vročina je ni motila.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #474 : sobota, 07.06.2008 : 17:15:41 »

 Cheesy pozdravljeni, samo da se vam malo spet oglasim. Moj Neonček bo imel v ponedeljek 3 mesece Grin, sedaj smo že veeeliki  Cheesy ! Tehta 2,80kg.
Smo se že naučili sedi, daj tačko in daj glas. Sedaj se pooooočasi učimo prostor. To nama glih ne gre  Huh.

Imam pa eno vprašanje, moj Neon ima "prhljaj" ? Kaj naj naredim?

Kako so kaj vaši mopseki?

lp
Logiran
Mamasita
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #475 : nedelja, 08.06.2008 : 10:16:15 »

Najprej en lep pozdrav vsem  Grin

Se posebej pa Kiara pozdravlja Luno in svojega bratca Neona  Cheesy
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #476 : nedelja, 08.06.2008 : 10:50:12 »

Glede hrane: pravilno je, če se psu daje vedno isto hrano, ne pa mešat hrane. Sploh pa ne pri mladičku. Idealni so briketi, čeprav to s tistimi navedenimi količinami ni treba užeti ravno kot najbolj pravilno. Tisto so samo napotki, ne se pa tega striktno držati. Idealno je, če se vedno gleda psa, in se opazuje če se redi ali če preveč hujša. Potem se pač po potrebi količino malo poveča ali manjša. Dobro je dajati sadje in zelenjavi že od začetka, da se pes na to navadi. Ponavadi je tako da mladički še vsega jejo, potem pa ko so starejši samo še zbirajo kaj hočejo jest. Če se ga torej od malega navadi jest banane, jabke, korenče, bo to tudi pozneje še jedel. Moja mala Bria je od prvega dneva dobila možnost jest sadnje in zelenjavo (jabke, banane, paprike, korenčka, grozdje,..). Seveda se mora pri mladičku gledat na količino, da ne bo trebuhček preveč bolel če bo pes preveč pojedel!
Jaz živim na morju in nimam nobenih problemov golede vročine ali morja. Veliko ljudi naredi to napako, da čez poletje drži psa nenehno na hladu-klimi in v senci, če pa potem pride počitniški čas in se gre na morje pes ni navajen tega sonca in vročine in potem pride do problemov. Zato jaz navajam moje pse vsako leto počasi na vročino. To pomeni da že pred veliko poletno vročino gremo v soncu (okoli opoldan) na sprehod. Tako se pes "aklimatizira" in ko pride pravo poletje je pes vročin že navajen in nimam zaradi tega nobenih  problemov. Glede plavanja pa lahko samo povem, da oba moja psa sta takoj v morju če imata možnost! Tudi mopsika plava zelo rada in uživa v tem.
Prhljaj pride če je koža presuha. To lahko nastane zaradi neprimerne hrane, zaradi napačnega šampona, zaradi neke alergije,...pokaže se pa tudi tiskrat ko pes menja dlako. Če je zelo močen bi poskusila drug šampon, če ne pomaga pa drugo hrano. Ponavadi je hrana kriva za to (sem imela na 3 pseh isto zadevo, in vedno je bila kriva hrana-po menjavi se je koža spet stabilizirala). Če prhljaj traja več mesecev, potem je to problem, če pa samo vsake toliko pride to tega pa je to normalno.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #477 : nedelja, 08.06.2008 : 21:18:27 »

 Cheesy  Ciao Mamasita, jooojj a ti maš sestrico od Neona joj daj ji enega Kiss, ma ne enega 100 v najinem imenu pa piši še kaj. Poročaj kako je z njo,...

lp
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #478 : nedelja, 08.06.2008 : 21:19:07 »

 Wink Hvala Ivanhoe, za tako izčrpen odgovor. Hvala
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #479 : sreda, 11.06.2008 : 08:25:55 »

Upam, da bo nekdo od vas tudi prisel na CACIB razstavo v Portorož! Bi bilo lepo par od vasih mopskov v živo spoznati! Brio bom razstavljala nedeljo - bo kdo od vas tudi tam?
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines