mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 19:25:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 159835 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #225 : ponedeljek, 23.10.2006 : 22:11:54 »

http://dafna.moj-album.com/slike/3786221/ekUBqJONABvcDn80.v.jpg

kako ste kaj -to je moja lepotička Dafna
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #226 : petek, 03.11.2006 : 18:53:21 »

Kaj mi zna kdo povedati, ali je v Sloveniji ravno kakšno leglo oz. ali se kaj pričakuje? Kakšne so kaj cene za to pasmo? - seveda samo z rodovnikom! Hvala za odgovor(e)!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.367


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #227 : petek, 03.11.2006 : 20:10:08 »

Trenutno ni na mojpes.netu nobenega od vzrediteljev mopsov, zato predlagam, da se obrnes na Kinolosko zvezo Slovenije, kjer so pristojni za dajanje podatkov o vzrediteljih in leglih.
Logiran

Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #228 : sobota, 04.11.2006 : 10:09:45 »

Hvala za odgovor! Se mi je zdelo, da bo kar problematično tukaj v SLO dobiti Mopsa!
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #229 : nedelja, 05.11.2006 : 15:25:50 »

ni problematično v SLO dobiti mopsa, ampak na forumu.  Smiley  poglej tudi občasno v kinologa, kjer so objavljena predvidena legla.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #230 : nedelja, 05.11.2006 : 16:33:50 »

HI, HI, Varja.
Gremlin
Logiran
alessandra
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #231 : četrtek, 14.12.2006 : 14:53:56 »

zdravo Cheesy
jst sm nova tukilele! Grin
že ful dolg si želim mopsa pa berem o njih pa počas nabiram denar.....ker so zlo dragi....ampk se bo splačal..
več k preberem bolj sm navdušena in zdej sm že čist nora na mopske. joj kok so luškani Cheesy
nekak do nasledne jeseni mislm da bom zbrala denar. usaj tak je moj cilj!  Smiley
upam da mi bo ratal ga končno kupt ker jih res obožujem!!!!!
ampk bi vs rada neki vprašala- sm slišala da so spomladanski mladički bolj razigrani pa veseli?!
a je to res? ker si želim tazga veselga pa navihanga Cheesy
a je pol bolš da počakam na pomlad leta 2008
uf to je še tok daleč jst si ga pa tko želim Grin
no lp pa hvala bogu za tale forum ker sm velik zvedla Cool
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #232 : četrtek, 14.12.2006 : 14:56:25 »

To, kdaj je mladiček rojen, jeseni ali spomladi, nima nobenega vpliva na njegov značaj. Pasji značaj je delno podedovan od staršev, v precejšnji meri pa se izoblikuje s stiki z zunanjim svetom, s socializacijo.

Želim ti veliko sreče pri varčevanju za tvojega srčka!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.367


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #233 : četrtek, 14.12.2006 : 15:02:09 »

alessandra, dobrodosla!
Pri naslednjih postih te prosim, da dopolnis tudi manjkajoce crke.
Pravila na mojpesForumu.
Hvala.
Logiran

alessandra
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #234 : četrtek, 14.12.2006 : 15:16:58 »

hm....hvala za odgovor!!
( nisem glih ravno zastopla razumela, kaj moram narediti))) Cheesy
ja, prej sem glih ravno slučajno pogledala v oglasnik-samo cene so me zanimale, pa je pisalo, da so "kao" pasemski, pa to za 80.000.
ne vem, a neaj to verjamem, raje naberem dovolj denarja, pa kupim pri vzrediteljih, za katere sem slišala, da so zelo dobri.
kalsang, a imaš mopsa? pa koliko je star? glede na to, da sem še zelo mlada, pa nimam nekih dohodkov, me skrbi to, da je treba veliko dati za veterinarje, pa to. ker si ga pa mislim sama kupiti in ne obremenjevati staršev s tem, ker sem se sama odločila za njega.....
a so res samo ta letna cepljenja, ali si zelo veliko pri veterinarju? Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #235 : četrtek, 14.12.2006 : 15:25:28 »

Sama sicer nimam mopsa, ampak na splošna vprašanja ti lahko vseeno odgovorim. Kot prvo, nikar ne glej v Salomonov oglasnik. Lahko si prepričana, da rodovniškega mopsa ni mogoče dobiti samo za 80.000 SIT. Te oglase pišejo različni osebki, ki jim je prava vzreja španska vas, temveč se grejo štepanje in švercanje mladičev. Z nakupom pri teh osebkih tvegaš tudi veliko večje veterinarske stroške, saj ti mladički nimajo prave nege, po vsej verjetnosti niso cepljeni itd. Išči rodovniška legla pri pravih vzrediteljih in se na veliko izogni tistih "domačih", kot pravijo, čistokrvnih legel brez rodovnika. Strokovno so to mešanci in nikakor ne pasemski psi.
Veterinarskih stroškov ti vsekakor ne morem vnaprej napovedat. Na začetku bodo to vsaj cepljenja. Pri mladiču jih je najprej malo več (2-3) v nekaj mesecih, potem pa 1x na leto steklina in 1x na dve leti kužne bolezni. Je pa res, da je s kužkom kar nekaj stroškov. Hrana, oprema, šolanje, veterinar... Vsekakor boš potrebovala pomoč staršev. Svetujem ti, da se nakupa lotiš v dogovoru z njimi čeprav bi rada sama privarčevala denar za kužka (kar je hvale vredno), saj bodo tudi oni živeli s kužkom, skrbeli zanj, ga sprehajali in bili udeleženi pri stroških. Dokler nisi na svojem, drugače ne bo šlo.

Še majhna opomba: Jana je želela povedati, da piši slovnično pravilno. Takšna so namreč pravila na forumu.
Logiran
alessandra
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #236 : četrtek, 14.12.2006 : 15:31:44 »

hvala
starši mi seveda dovolijo vendar jih skrbi samo denar. če je tako kot praviš bom privarčevala še malo več denarja in ga spravljala samo za mopseka.Smiley
pa še eno vprašanje. jaz si zelo želim samčka. pa sem slišala da so samičke veliko bolj čiste in skrbne. in da se samčki polulajo na vsakem koraku in da jih je zelo težko navaditi na red?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #237 : četrtek, 14.12.2006 : 15:36:57 »

Mislim, da to glede samčkov ne drži popolnoma. Res je, da veliko bolj označujejo svoje ozemlje in da se na sprehodu večkrat polulajo, bolj vohajo vsak vogal, se ustavljajo in imajo veliko več dela z okolico. So pač fantje in imajo en nagon več kot punce. Zato so včasih tudi manj pozorni na vodnika kot psičke, na trenutke bolj raztreseni... Toda kako močno je to izraženo, je odvisno od vsakega posameznega psa. Poznam mopse, samčke, ki so v naši pasji šoli bili naravnost briljantni, spet drugi malo manj, se najde pa  tudi kakšna psička, ki je manj učljiva. Na sobno čistočo to nima kakšnega posebnega vpliva, saj so psi čiste živali in večinoma ne marajo opravljati potrebe tam, kjer živijo. Navajanje na sobno čistočo je odvisno predvsem od doslednosti, s katero se tega lotimo.

Če si želiš samčka, ne vidim razloga, zakaj ga ne bi imela.
Logiran
alessandra
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #238 : četrtek, 14.12.2006 : 15:46:05 »

hvala za tvoje odgovore!
sedaj sem še bolj prepričana v nakup!
za vprašanje kdaj so legli pa najbolje da kar pokličem vzreditelje?
mi bodo najbolje povedali
Smiley
skrbi pa me tudi to da bi bil včasih kuža kašne 2,3 ure sam doma. ker hodim v šolo. večino časa je vedno nekdo doma ki bi lahko pazil nanj.ampak včasih ne gre in bi moral biti malo sam. nekje sem prebrala, da je psu hudo tudi če te ni zraven samo kakšno uro. ker se še posebej mopsi zelo navežejo na lastnika.
mogoče pa si samo jaz delam preveč skrbi, ker si želim, da bi moj mops živel v najbolj idealnih pogojih in bil srečen.....on z mano, jaz pa z njim:)
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #239 : četrtek, 14.12.2006 : 15:57:24 »

Za vzreditelje in legla se pozanimaj na Kinološki zvezi ali v Klubu za pritlikave pasme.

Če je kuža kakšno uro sam, to ni nič hudega. Seveda ni vesel, ampak večina psov takrat spi. Toda kužka moraš na to navaditi že od vsega začetka. Pustiš ga za krajši čas samega v sobi, greš v drug prostor in se čez deset, petnajst minut vrneš. Paziti moraš, da se ne vrneš ko cvili ali laja. Če kuža protestira, počakaj, da se pomiri in šele nato vstopi. Mirno ga pohvali in počohaj, ne delaj pa iz tega cirkusa, ker bo potem kuža komaj čakal, da prideš nazaj. Postopoma ta čas podaljšuj in kuža se bo navadil biti par ur sam.

Sama imam šicuje, ki tako kot mopsi izvirajo iz kitajskega dvora in so bili vedno samo za družbo človeku. Zato so zelo družabni, zelo navezani na svoje ljudi in ne marajo biti sami. Toda brez težav sem jih navadila, da včasih pač ne gre drugače, kot da so sami doma. Večino tega časa prespijo, ko pa se vrnem, so me seveda zelo veseli.

Zelo pomembno je, da kužka navadiš, da je sam. Bratca moje psičke na primer na to niso navadili in lahko ti povem, da je pravi križ imeti takega psa. Enkrat sem ga pazila en teden in je zelo mučno ves čas kombinirati, kako postoriti vse kar moraš in obenem ne pustiti psa samega.

Se pa dobijo tudi posebne igrače ali pripomočki, s katerimi se kuža zamoti, ko je sam. Napolniš jih s priboljški in potem jih kuža beza ven, nazadnje pa od utrujenosti zaspi. Te igrače so kongi, različne votle krogle itd.

Lepo, da te vse to že zdaj zanima! Ta čas, dokler ne našparaš dovolj denarja, le izkoristi za učenje o pasmi in vzgoji, brskanju, spraševanju...

lp
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines