mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 15:15:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 159724 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #195 : sreda, 19.04.2006 : 13:05:42 »

HM ampak jaz še vseeno ne razumem o čem govoriš!
Rumene knjižice (niso več v veljavi od kar smo v EU - so pa prej prav tako veljale kot potni list)....

In potni list in knjižica o kateri govoriš je eno in isto...

Ne vem kako če imaš zdaj knjižico o kateri pravi - kako ti potem dajo še iste nalepke za cepljenja v potni list (je modre barve EU).

Kolikor je meni znano se ta potni list ne plača nič, saj ga vzreditelj ob prvem cepljenju proti kužnim boleznim dobi za vsakega mladička - saj mu noter dajo tudi nalepko da je kuža bil cepljen...

Prav tako so veterinarji ob vstopu v EU te rumene knjižice takoj ko si se pojavil pri njih zamenjali za plave EU.

Tak da mi zdaj res ni jasno o kakšni cepilni knjižici se gre...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #196 : sreda, 19.04.2006 : 13:44:32 »

Ni ista rumena knjižnica. Drugačna. Cepljenja pa potem prepišejo in poštampljajo.

Očitno je odvisno od veterinarja. Evo, sem izbrskala: Evidenčni karton cepljenj. Gor je znak Veterinarske zbornice.

No, ta teden bomo tudi mi dobili ta prave potne liste.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #197 : sreda, 19.04.2006 : 15:31:38 »

OK potem vse služi svojemu namenu Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #198 : sreda, 19.04.2006 : 17:18:11 »

ja, pri nas tistim, ki ne gredo čez mejo, dajo neke rumene zadeve, pa ne vem, če so knjižice, bolj zložljivi kartončki. drugače pa dajo modre potne liste, če gre čez mejo....
preveč teh knjižic, še jaz nimam toliko podatkov, paprijev in knjižic zas ;De!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #199 : sreda, 19.04.2006 : 18:42:31 »

Ja, te kartone mislim, to imamo... Wink

Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #200 : torek, 25.04.2006 : 17:44:09 »

Kako prevažate svoje mopse? Mi smo ga najprej pripenjali z varnostnim pasom, sedaj pa ga navajamo na box. Nox ne prenese, da so vratca zaprta, zato smo jih začasno sneli. Gospod se veselo sprehaja ven in not, obvezno pa moram tudi jaz sedeti na zadnjem sedežu. Zdaj je pomirjen in med vožnjo vedno več časa preleži v boxu. Prvič, ko so bila vrata zaprta pa je bilo grozno, saj je tako tulil, cvilil in praskal da se nam je revček zasmilil. Undecided
Logiran
majaoko
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #201 : torek, 25.04.2006 : 18:17:03 »

Ko je bila naša psička še živa je vedno hotela sedeti spredaj v naročju sovoznika ali pa na sedežu če nikogar ni bilo zraven, seveda pa to sploh ni bilo pametno. Zadaj je sedela le pod pogojem, če je z njo sedel kdo od nas pa še to bolj težko.
Jaz imam tudi eno vprašanje in sicer glede izpadanja dlake. Na nekem forumu sem prebrala, da mopsom zelo izpada dlaka in nekdo se je pohecal, da če kupiš mopsa, da moraš kupiti še dober sesalec. Pa napisala je , da mu izpada dlaka tudi če ga skrtači ampak takrat malo manj. To me je zelo zaskrbelo!? Je kaj od tega res?
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #202 : torek, 25.04.2006 : 19:47:25 »

Majaoko, ne ni res. Oziroma je res v tolikšni meri v kolikšni je to res za ostale pasme.
Mopsom izpada dlaka tako kot drugim psom (najbolj jeseni in spomladi, ko menjajo dlako) in takrat jih je pač treba redno krtačiti. Eno leto smo bili še posebej pridni in smo Faca vsak dan skrtačili in tisto leto ni bilo nobenega problema s kosmatim stanovanjem Smiley

Spisek, Fac se najraje vozi POD voznikovim sedežem. Že od nekdaj. Če je pod voznikovim sedežem že kakšna stvar (enkrat so bile npr. knjige), je naravnost ogorčen in vso pot piha in godrnja.
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #203 : sreda, 26.04.2006 : 11:25:35 »

Če imaš psa moraš vzeti v zakup tudi izpadanje dlak, ki je še posebej izrazito v jesenskem in pomladaneskem obdobju. Noxa krtačim vsak dan, zato je po stanovanju manj dlak, kot bi jih bilo, če tega ne bi počela. Nega dlake pri mopsih je zelo enostavna in ti vzame malo časa; manj ko pet minut dnevno. Res pa je, da so dlake trdovratne, ko se zapičijo v obleko, jih je težko odstranit. Še sreča, da ne maram črnih oblačil. Naj povem tudi to, da so zelo čisti in čistočo je lahko vzrževati. Ko prideva s sprehoda, mu umijem tačke, kadar pa dežuje ga po spodnjem delu splahnem z vodo in ga dobro obrišem in to je to; brez šamponiranja in feniranja.

Katera zobna krtača je boljša tista, ki se jo natakne na prst ali je boljša dolga krtača?
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #204 : sobota, 29.04.2006 : 09:49:13 »

Ja, nega dlake je pri mopsu res enostavna.  Cool
Glede obleke se pa pri nas še najbolj obnesejo zelo gosto tkana volnena oblačila (tak material iz katerega so kvalitetnejše moške obleke) - dlake enostavno z roko 'streseš' z blaga. Ali pa seveda jeans, svila, ... Najhuje je pri bombažnih zadevah in pri določenih flisih - tam se pa res čisto vse prime. Angry
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #205 : nedelja, 30.04.2006 : 13:59:43 »

Sabina je imel Facko kdaj kakšne težave s kožo, so ti problemi pogosti pri mopsih? Noxu se je spet pojavil izpuščaj na istem mestu kot prejšnjič. Mažemo ga s kremico in umivamo s šamponom. Veterinarka je rekla, da bi lahko bila alergija na prah, hrano, zajedalce ali pa demodex. Kmalu gremo na kontrolo in upam, da bodo ugotovili pravi vzrok.

Kaj počneta s Fackotom v teh deževnih dneh? Nam se bo zmešalo, če se kmalu ne zjasni Shocked. Nox se zelo dolgočasi, zjutraj dolgo poležava, zvečer pa dela galamo in ga sploh ne moremo umiriti. Kar naprej skuša pridobiti našo pozornost in nam na razne načine nagaja. Igračke ga sploh ne zanimajo, bolj všeč mu je odnašanje stvari za katere ve, da jih ne sme vzeti. Kako uživa, ko dirjam za njim in mu skušam stvar vzeti iz gobčka. Počaka, da pridem skoraj do njega potem pa žviz pod stole ali mizo. Lp Wink

 
Logiran
majaoko
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #206 : petek, 12.05.2006 : 16:46:21 »

Lep pozdrav!
Mene zanima ce imajo vsi mladicki, ki se skotijo rodovnik ali samo nekaj prvih? To sem enkrat slisala pa nevem ce je res?
Lp, Maja
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #207 : petek, 12.05.2006 : 16:48:38 »

Mene zanima ce imajo vsi mladicki, ki se skotijo rodovnik ali samo nekaj prvih? To sem enkrat slisala pa nevem ce je res?

V kolikor imata oba starša rodovnik in opravljeno vzrejo dovoljenje, dobijo VSI!! njujini mladički rodovnik, NE GLEDE na št. mladičev. Kdor dandanes reče, da mladiček ni dobil rodovnika, je štepar ("nategovalec"), saj to že dolgo ne velja več!

lp,
Diana
Logiran
majaoko
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #208 : petek, 12.05.2006 : 19:40:49 »

Hvala za odgovor!
Je pa res, da sem to slisala ze nekaj let nazaj.
Logiran
majaoko
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #209 : petek, 12.05.2006 : 19:41:16 »

Hvala za odgovor!
Je pa res, da sem to slisala ze nekaj let nazaj.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines