mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 11:28:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 159638 krat)
0 članov in 33 gostov pregleduje to temo.
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #120 : nedelja, 19.02.2006 : 12:33:22 »

Upam, da bo tudi Nox dobro prenašal vročino, saj ga nameravam vzeti s seboj na morje. Glede na to, da se razmeroma rad tušira, ko prideva s sprehoda mislim, da se namakanja v morju ne bo branil. Bomo videli. Tudi jaz imam alergijo na sonce in slano vodo tako, da se zadržujem bolj na senčnih področjih, kar bo še kako ugajalo Noxu.

Kakšno naključje, kajti tudi midva prihajava iz Zasavja točno iz Trbovelj Smiley. Kako pa to, da bo Oskar hodil v šolo v Ljubljano?

Triki, ki jih Nox ''obvlada'' so: glas, sedi, lezi, mrtev, preval, stoj, prosi, tačko, lupčka, trenutno se učiva vrti se. Imaš mogoče še ti kakšno idejo?
Logiran
pea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #121 : nedelja, 19.02.2006 : 20:44:01 »

A res, iz Trbovelj sta? Midva sva iz Hrastnika. Ko bo lepo vreme, bi se lahko kdaj dobili in izmenjali izkušnje! V Ljubljano bo hodil v šolo zato, ker jaz študiram v Ljubljani in sva med tednom tam.
Moj Oskar obvlada podobne stvari: prostor, mrtev, hud pes (kar pomeni daj glas), daj pet (kot tačko), ugani (v eni pesti držim priboljšek in s tem ko s tačko pokaže nanjo, mu ga dam), skozi (kar pomeni, da gre med nogami), okrog (zavrti se), trenutno se trudiva s prinesi (ampak ne kaže posebnega interesa), zraven (poleg), lupčka, hop, zna zapreti predal in vrata omaric,  par korakov naredi samo po zadnjih tačkah, skoči skozi obroč, se prikloni, trenutno se trudiva tudi s tem, da te "nekam pošlje" (se obrne in prikloni, tako da ti pokaže ritko Angry) in podobno.
Mene pa zanima s čim ga "podkupuješ" pri učenju? Uporabljaš kliker? Jaz prisegam nanj!
Me res veseli, da je debata o mopsih zaživela!!! Angry
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #122 : ponedeljek, 20.02.2006 : 11:33:06 »

Super bi bilo, da bi se srečali in bi se tako bolje spoznali. Midva z Noxom se že veseliva in čakava na lepše vreme.

Vidim, da Oskar obvlada kar nekaj zanimivih trikov. Zanima me, če te uboga tudi brez priboljškov, kajti Nox nekaterih ukazov brez podkupovanja sploh ne naredi. Pozabila sem napisat, da Nox zna še hop in prinesi igračko. Ko mu rečem prinesi igračko takoj ve, da je čas za igro in jo začne iskati. To sem ga naučila tako, da sem vrgla igračko in ko je tekel proti njej sem zaklicala prinesi igračko. Ko je igračko prinesel k meni sem ga pohvalila. To je menda edina stvar, katero se je naučil brez priboljškov. Pri učenju trikov vedno uporabljam kliker, saj sem ugotovila, da je to zelo dobra zadeva, ki omogoča hitrejše učenje. Seveda mora pes bistvo klikerja najprej dojeti. Pri učenju ga podkupujem izključno z briketi, ker je z njimi čisto zadovoljen. Upam, da ne postane izbirčen. Kakšne priboljške pa ti uporabljaš pri učenju?

Kako se Oskar obnaša, ko sta zunaj? Je ubogljiv? Imaš lahko spuščenega, da se prosto giba? Lp
Logiran
pea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #123 : ponedeljek, 20.02.2006 : 14:17:15 »

Jaz pri učenju uporabljam majhne koščke mesa ali sira. Tudi Oskar prinese igračko, ampak rada bi ga naučila še kaj drugega (npr. robčke).
Ko sva ali smo zunaj, je razen ob cesti vedno brez povodca. Nekaj časa sem sabo nosila kliker in priboljške, ga poklicala in ko je prišel: klik, nagrada. Nekaj časa me je bilo strah, da bi ga kaj pičilo in bi oddrvel v neznano smer (bognedaj proti cesti!), ampak se to še ni zgodilo. Zdaj hodi tudi ob nekaterih manj prometnih cestah brez povodca.
Edina stvar, zaradi katere še občasno cvikam so kakšni psi, ki so prepuščeni sami sebi (gospodarja ni v bližini). Kot si že sama ugotovila, mopsi nimajo predsodkov in strahov, tako da mora vsakeda psa malo pozdravit. Saj, da bi Oskar komu kaj naredil ni nobene bojazni, normalno, lahko pa bi kdo kaj naredil njemu. Pa še to: Oskar je totalno navdušen nad otroki. Ko kakšnega vidi, zdirja k njemu in se kak meter pred njim ustavi ter ga opazuje. To je sicer vse, ampak nekateri otroci se pač ustrašijo. Zdaj ga vedno, ko je v bližini kakšen otrok opozorim (Oskarja, ne otroka)"počasi, Oskar" in se mu približa malo manj zagnano.
Pa še nekaj (ko sem v razpravi, me nihče ne ustavi Wink)! Pozorna moraš biti na vse morebitne odpadke in kosti, ki ležijo po tleh. Pri nas pred blokom (v Ljubljani, ne tukaj) nekateri dušebrižniki puščajo razne kurje in ribje kosti, da "bi se potepuški psi najedli" (nima jim smisla razlagat, da jim s tem delajo medvedjo uslugo, saj je tovrstna hrana naravni ubijalec za psa). Oskar pač ve, da je to fuj, ampak včasih ga še vedno premaga "lovski nagon". Sicer pa ga je prvič nekajkrat najbolje izpustiti v ne najbolj domačem okolju, kjer se bo itak počutil malce negotovega in se bo držal blizu tebe.
Še nekaj me zanima. A je tvoj Nox veliko sam doma, kako to prenaša?

Uf, pa sem se res razpisala! Lp.
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #124 : torek, 21.02.2006 : 11:52:46 »

Vodenja brez povodca se učiva na podoben način. S to razliko, da imam Noxa na vrvici, ko se nekoliko oddalji ga pokličem in če pride k meni ga pohvalim in mu dam priboljšek. Mogoče ne bi bilo slabo, če bi uporabljala tudi kliker. Sčasoma, ko bo bolj ubogljiv bova poskusila tudi brez vrvice. Trenutno mu še ne zaupam dovolj, saj imam občutek, da bi brezglavo zdirjal na cesto ali za kakšnim psom.

Nox obožuje vse ljudi tako otroke kot odrasle. Ko sva zunaj pričakuje, da mu bo vsak namenil nekaj besed in ga pobožal.

Na srečo sva doma v hiši tako, da je manj verjetnosti, da bi na tleh našel kakšne kosti ali drugo hrano. Seveda se lahko zgodi tudi to, vendar zaenkrat je bilo vse v redu. Noxu je predvsem všeč svinjarija (robčki, vrečke in druge smeti), ki leži na tleh, tako da moram prav pazit, da kaj ne zagrabi. Včasih samo za trenutek pogledam stran in že ima poln gobec. To potem noče spustiti in vztrajno stiska zobe ter beži samo, da mu ne bi vzela.

Ker sem jaz doma Nox ni skoraj nikoli sam. Vendar mislim, da bi se hitro navadil samote, če bi bilo potrebno. Včasih pa je le sam in takrat gre v svojo košaro in čaka, da kdo pride. Takrat je miren (ne cvili) in nikoli ne uničuje pohištva ali drugih stvari. Ko se vrnem sledi neznansko veselje, ki se ga ne da opisati.

Kakšne težave ima Oskar s kožo, si se posvetovala z veterinarjem, kaj pravi? Ali tudi Oskar rad gleda TV? Nox včasih kar bulji vanjo, še posebej pred spanjem, res je smešen. Gleda kot da bi kaj razumel ter se tudi razburja in takrat jo moram celo ugasnit, da je mir.

 
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #125 : sreda, 22.02.2006 : 10:34:51 »

Mops isce nov dom:
http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=59305&t=59305

Pozdrav Noxu od Bagi. Wink
Logiran

spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #126 : sreda, 22.02.2006 : 11:53:09 »

Nox Bagi in Kaji vrača pozdrav Roll Eyes.
Logiran
pea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #127 : petek, 24.02.2006 : 20:35:09 »

Pozdravljena!
Z Oskarjem sva se malo prej vrnila iz Ljubljane in sva spet on-line! Ja, kar se tiče Oskarjeve kože. Imel je/ima demodikozo, blažjo obliko. Kmalu potem, ko sem ga dobila sem opazila, da ma po sprednjih tačkah nekaj pikic. Pri veterinarju so mi povedali, da to ni nič takega, da je to normalno, da se lahko pojavi zaradi stresa od prihodu v nov dom. Ker sem ga res dobila precej pozno (star je bil skoraj 4 mesece), sem di mislila, no prav. Ampak stanje se je vztrajno slabšalo. Na nekaterih mestih se mu je dlaka precej zredčila, dobil je mehurčke po telesu. Jaz sem bila že čisto panična, veterinarka (je ne bom imenovala), mi je nekaj časa zatrjevala, da je vse v redu, potem pa kar naenkrat zagnala paniko (začela mi je razlagati, kakšna je smrtnost mladičev ob tej  bolezni - jaz sem doživeli histerični napad). Bla, bla, bla... Končno smo pristali pri veterinarki in dermatologinji Sabini Starihi Pipan, ki je prva in edina ugotovila kaj to je, ukrepala s primernimi zdravili in danes smo zdravi (ravno v torek gremo na zadnjo kontrolo). Res, te ženske se ne da prehvalit! Jaz sem ji neizmerno hvaležna za vse: prenašanje mojih paničnih telefonskih klicev, potrpljenje z  mojim 1001 vprašanjem ob vsakem obisku, neizmerne prijaznosti in realističnega podleda na vso zadevo.
Sem postala kar malo sentimentlna. Ja, tudi Oskar gleda TV. Suče glavo in "komentira". Jaz mu ponavadi, ko je sam pustim prižgan TV ali radio, ker ga pomirja (nekdo govori in nima občutka osamljenosti).
Na sprehodih pa res kot praviš: pride k vsakemu mimoidočemu in dejansko ga vsak ogovori! Ko bi znali biti ljudje do drugih ljudi tako komunikativni!
Zanima me s čim čistiš Noxu ušesa? In kako prenaša striženje krempljev (edina stvar pri kateri Oskar ponori)?
Lp.
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #128 : petek, 24.02.2006 : 22:28:18 »

Lepo, da sta se vrnila. Vidim, da sta imela blazne probleme s kožo. Še dobro, da sta naletela na to veterinarko in ste težave skupaj rešili.  Si predstavljam kako si se počutila, ko je iz nič nastala panika. Tudi jaz sem že imela slabe izkušnje z veterinarji pri prejšnjem psu, ko so mi zatrjevali, da je vse normalno in naj ne skrbim. Kasneje pa se je pokazalo, da je z njim še kako narobe. Vedno je dobro zagnati paniko si potem vsaj ne očitaš. Če te veterinar ne posluša greš pač k drugemu, ki se bolj zavzame in razume kaj prestajaš.

Noxu čistim ušesa z mandljevim oljem, ki ga kupim v lekarni. Drugače pa vem, da se tekočina namenjena  za čiščenje ušes kupi tudi pri veterinarju. Kremplje mu ne strižem sama, ampak ga peljem k frizerju. Pri striženju sicer
nisem zraven, vendar po zagotovilu frizerke je, kar priden. Krempljev mu sama ne upam postiči, saj se bojim, da bi mu jih zastrigla. S tem bi naredila veliko škodo, saj bi se naslednjič izogibal temu opravilu. S čim pa ti Oskarju čistiš ušesa, mu sama strižeš kremplje?

Kako mu uspevaš umivati zobe? Kadar se Noxu spravim umivat zobe, jih vzrajno stiska tako, da mu gobec zelo težko odprem. Tudi glavo neprestano premika. Trenutno mu zobe umivam z vlažno brisačko, ne predstavljam si kako si bo zobe pustil umivati s krtačko in pasto.

Lep pozdrav
Logiran
metha
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #129 : petek, 24.02.2006 : 22:36:12 »

Ejla!
Kako pa je Nox zadovoljen s svojo "stopničko" ob postelji? Ker je Najino trenutno veselje skakanje na kavč, me zanima, kako se obnese. Saj gor kar že skoči, skrbi pa me skok navzdol. A si mu podložila kakšno peno ali kaj drugega?
Lp
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #130 : petek, 24.02.2006 : 22:52:03 »

Ojla!

Poleg kavča imam Noxovo posteljico iz blaga tako, da lahko pri skoku bolj mehko pristane. Posteljico včasih tudi ignorira in takrat pristane na trdih tleh. Na kavč zaenkrat še ni skočil, ne vem a res ne more al pa zato ne skoči, ker ga vedno jaz dvignem. Kadar hoče na kavč, se kavča oprime s prednjimi nogami in takrat vem, da hoče gor. Kaj si že uredila Najin album?

Lp
Logiran
pea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #131 : sobota, 25.02.2006 : 00:58:16 »

Zanimivo, mandljevo olje? A ga daš na vatko pa mu z njo obrišeš uhlje? Moja veterinarka je rekla (zgoraj omenjena), da pravzaprav čiščenje ušes z tisto stvarjo, ki jo kupiš pri njih ni potrebno, če je količina ušesnega masla majhna. Ravno včeraj sem v dm-ju kupila neke robčke, ki so namenjeni čiščenju uhljev pri psih (speed clear pet). Bomo preizkusili.
Jaz mu kremplje strižem sama (ob pomoči fanta), ampak to je res nehvaležno opravilo. Sem že razmišljala, da bi ga peljala k frizerju (ali pa drugi teden, ko greva k veterinarju prosila njih). H kateremu frizerju pa hodita? Problem je nastal šele pozimi. Ko je lepo vreme, je tako ogromno na sprehodu, da si jih zbrusi sam.
Umivanje zob je pa tudi poglavje zase. Oskar nima nič proti zobni ščetki, ne mara pa kaladonta. Preizkusili smo že različne vrste past, tudi tisto, ki je za filanje konga in je namenjena zobem. Sem pa dobila zanimiv nasvet od neke pasjeljubke, da naj mu dam v gobček nekaj paste, ki si jo bo itak sam razmazal po zobeh, potem pa nja mu jih še skrtačim. Sicer se je tudi Oskar na začetku upiral ščetki, ampak sem rešila zadevo tako, da sem jo nekajkrat pomočila v juho (ki jo obožuje). Zdaj je sprejel zobno ščetko tudi brez te podkupnine.

Jutri dopoldne sem mu napovedala "total makeover": kopanje, striženje krempljev, čiščenje ušes in preizkušanje trika z zobno pasto. Upam, da se bo obneslo.

Glede na to, da se nam obeta deževen vikend: kaj počneta v takšnih dneh? Imata kakšno zanimivo igro, da potroši energijo v stanovanju?

LP
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #132 : sobota, 25.02.2006 : 22:34:24 »

Z Noxom sva bila danes na cepljenju proti steklini tako, da sva zdaj opravila vsa potrebna cepljenja. Bil je nekoliko nervozen Cry, saj je dobro vedel, da bo dobil pikico. Noxa so tudi stehtali, ima že kar 7,7 kg Shocked. Potrebno bo iti malo na dieto, kar Noxu ne bo prav nič všeč Angry.

Mandljevo olje s katerim Noxu čistim ušesa dam na gazico, ki jo prav tako kupim v lekarni. Kako vama je z Oskarjem uspela preobrazba, je bil priden Roll Eyes? So se robčki, ki si jih kupila v dm-u obnesli? Frizerka, ki Noxu striže kremplje je doma med Trbovljami in Zagorjem. K njej sem vozila tudi prejšnjega psa, kateremu je bilo poleg striženja krempljev, poleti potrebno postriči tudi dlako.

V deževnih dneh, ko se zadržujeva predvsem v stanovanju, se z Noxom igrava z raznimi igračkami, ki mu jih mečem on pa jih potem prinese. Včasih ima igračko v gobcu Grin jaz pa ga lovim in mu jo poskušam vzeti. Večkrat mu igračko tudi skrijem (ne pretežko), on pa jo mora najti. Tudi, če se sama skrijem me potem išče in sedaj že dobro ve, kje so moja skrivna mesta, saj me vedno najde. Na koncu ni utrujen samo Nox ampak tudi jaz Tongue. Danes sta ga dve tibetanski terierki tako utrudili, da mu doma sploh ni bilo za igro Roll Eyes. Pa vidva, počneta kaj posebnega?

Mene pa zanima, s čim Oskarju čistiš gubico in kakšna sredstva uporabljaš proti klopom in bolhami glede na to, da bo pomlad kmalu tu? Kako Oskarja zaščitiš poleti na morju, ko lahko zaradi pikov komarjev dobi srčne gliste? Ker imajo mopsi kratko dlako, je verjetno nevarnost, da dobi srčne gliste še večja.

Lep pozdrav Wink!
Logiran
pea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #133 : petek, 03.03.2006 : 12:30:20 »

Pozdravček!
Zopet sva priromala iz Ljubljane (na internet čakam že 2 meseca Angry). Ta teden sva s fantom vpisala Oskarja v šolo. Zdaj je na poti, da postane intelektualec Grin!
Kar se gubice tiče mu jo čistim 1-2x dnevno in sicer samo tako, da mu jo obrišem (kar z wc papirjem, robčki niso tako mehki). Vsake toliko časa pa mu jo obrišem še z otročkim robčkom (tisti za dojenčkovo ritko). Mnogi mopsom in podobnim (npr. buldogom) gubo mažejo z otroškim pudrom in baje da se zelo obnese. Jaz sem o tem povprašala našo veterinarko in je rekla, da je to v bistvu malce tvegana naložba zaradi oči, ki so, seveda, pri mopsih posebno občutljive. Tako, da ostajamo pri robčkih.
Z zajedalci pa je tako, da imamo srečo v nesreči, bi rekla. Ker zaradi težav s kožo dobiva 1x na dva dni kapljice , je s tem zaščiten tudi proti zajedalcem (tako notranjim kot zunanjim). Tudi, če ga piči bolha ali klop, le-ta hitro umre, učinek pa je ničen (ne more dobiti kakšne bolezni). Poleg tega ga vsake toliko časa skopam s plivaseptom, ki je medicinsko razkužilo (tista roza zadeva s katero si zdravniki umivajo roke pred operacijo). Res pa bom to uporabljala vedno redkeje, ker to ni več potrebno (je že toliko zdrav), pri psu brez težav lahko namreč prepogosta uporaba kožo izsuši. Veterinarka pa pravi, da je to za umivanje vseeno boljše kot katerikoli pasji šampon (vsaj za mopsa, ki nima neke zahtevne dlake).
KO pa pride pomlad v vsem svojem razmahu, bom pa vseeno uporabila še stronghold (po principu ziher je ziher Wink).
Moram še povedat, da ga lani mislim, da ni pičil noben komar. Enkrat ka je čebela na trebušček, ampak kaj drugega kot rahle rdečice en dan ni bilo (vsaj s tem ima Oskar srečo).
Kako je bilo na cepljenju, je Nox junaško prenesel Cool?
Upam, da zaradi medtedenskih premorov ne bosta izgubila potrpljenje z nama sram. Me zelo veseli, da je forum o mopsih vsaj malo (s tabo in mano)zaživel.
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #134 : petek, 03.03.2006 : 13:57:37 »

Ojla!

Tudi midva s fantom razmišljava, da bi Noxa peljala v šolo, da nas malo podučijo pa še Nox bi bil v družbi drugih kužkov, kar bi mu bilo prav všeč. Sporoči kaj kako vama gre, ko bosta začela gulit šolske klopi Smiley.

A kar 2 x dnevno mu čistiš gubico? Jaz mu jo čistim približno vsak drugi dan, kar je očitno premalo. Ali je treba poleti gubico čistit pogosteje, zaradi potenja? No jaz pri čiščenju ne uporabljam pudrov, ampak mandljevo olje. Tako so mi rekli vzreditelji, zdaj pa ne vem a misliš, da je v redu?

Glede preprečevanja zajedalcev smo se že malo pomenili pri veterinarju, vsekakor bo potrebno v tej smeri kmalu nekaj storit. Zaenkrat je imel samo bolhe, ki jih je prinesel iz legla. Takrat je bil še premajhen, da bi uporabila kakšno sredstvo zato sem mu jih kar sama obrala. Seveda so se spretno izmikale ampak na koncu mi je le uspelo vse polovit Grin. Pri obiranju bolh moraš imeti res trdne živce Cheesy. Piki komarjev me skrbijo zato, ker je tam kamor mi hodimo na  morje ogroženo področje in ne mislim tvegat, da bi kaj staknil.

Na cepljenju je bil malo manj junaški kot prejšnjič, saj sedaj že dobro ve, da ga pri veterinarju ne čaka nič dobrega. Kam pa vidva hodita k veterinarju?

Ti medtedenski premori so res dolgi, ker sem res vesela, da lahko z nekom malo podebetiram. Seveda bova z Noxom pridno čakala vsak konec tedna, da izveva novice od Oskarja in tebe. Lepo bi bilo, če bi se nama pri najinem klepetu še kdo pridružil. Menda nisva edine, ki imava mopsa?

Lp


Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines