mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 11:19:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 159599 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #105 : četrtek, 20.10.2005 : 20:12:06 »

Spelina, cena sploh ni zadnja stvar, ki se jo vpraša. Meni se zdi zelo odgovorno, da se kupec čim prej pozanima tudi o ceni, da se lahko potem odloči. In začne pravočasno varčevati, če je to potrebno.  Tako da se ti kar mirne vesti pozanimaj, koliko stane mladiček in se ne ukvarjaj s tem, kaj bi si kdo lahko mislil.
Logiran
bojc77
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #106 : četrtek, 03.11.2005 : 23:26:52 »

Pozdravljeni.
10 dni smo veseli lastniki 4 mesece starega mopsa črne barve. Kužek nima rodovnika, kupljen pa je bil v Ljubljani. Mamica je bila lepa, črne svetleče dlake,kuži pa se mi zdi da je po bokih in trebuhu bolj siv kot črn. Lepo črn je le po glavi, tačkah in po hrbtu. Zanima me če se mu bo dlaka spremenila, po zagotovilu bivšega lastnika naj bi se mu. Zanimajo me tudi izkušnje s prehranjevanjem, mi ga hranimo samo z briketi Eukanuba Puppy & Junior in tudi po zagotovilu veterinarja je to dovolj. Malo je imel tudi prebavnih motenj, driska a samo parkrat, napenja pa ga kar pogosto in vonjave so kar hude. Ali je po tako kratkem času že pametno razmišljati o kakšni novi hrani ali pa se prebava še prilagaja. Je razigran in pridobiva na teži, ima cca. 4kg. Ali je izgled mopsov črne barve drugačen od ostalih barvnih različic,dobil sem občutek, da imajo manj gub in da niso tako močne postave.
Pesek nam je v veliko veselje in nas je popolnoma okupiral, vsak dan prinese kakšno novo izkušnjo.
Ker se javljam prvič sem se kar raspisal, upam pa , da si bo kdo vzel čas in mi posredoval kakšne svoje izkušnje in nasvete.
lp
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #107 : petek, 04.11.2005 : 03:58:36 »

Ne,mops je mops,pa ce je zelene barve.. Vsaj po standardu je tako Wink Ima pa lahko zvezo to,da kuza nima rodovnika ..drugace pa prilimaj kako slikco Wink
Logiran
tajci
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #108 : torek, 15.11.2005 : 12:17:29 »

Pozdravljeni.
10 dni smo veseli lastniki 4 mesece starega mopsa črne barve. Kužek nima rodovnika, kupljen pa je bil v Ljubljani. Mamica je bila lepa, črne svetleče dlake,kuži pa se mi zdi da je po bokih in trebuhu bolj siv kot črn. Lepo črn je le po glavi, tačkah in po hrbtu. Zanima me če se mu bo dlaka spremenila, po zagotovilu bivšega lastnika naj bi se mu. Zanimajo me tudi izkušnje s prehranjevanjem, mi ga hranimo samo z briketi Eukanuba Puppy & Junior in tudi po zagotovilu veterinarja je to dovolj. Malo je imel tudi prebavnih motenj, driska a samo parkrat, napenja pa ga kar pogosto in vonjave so kar hude. Ali je po tako kratkem času že pametno razmišljati o kakšni novi hrani ali pa se prebava še prilagaja. Je razigran in pridobiva na teži, ima cca. 4kg. Ali je izgled mopsov črne barve drugačen od ostalih barvnih različic,dobil sem občutek, da imajo manj gub in da niso tako močne postave.
Pesek nam je v veliko veselje in nas je popolnoma okupiral, vsak dan prinese kakšno novo izkušnjo.
Ker se javljam prvič sem se kar raspisal, upam pa , da si bo kdo vzel čas in mi posredoval kakšne svoje izkušnje in nasvete.
lp

Če ga po tej hrani napenja in ima tudi drisko zamenjaj hrano, ker mu očitno ne odgovarja.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #109 : četrtek, 17.11.2005 : 15:15:09 »

Ojla poznavalci mopsev Wink

zanima me, ali živi kakšen vzreditelj Mopsov v Velenju?

LP,
Diana
Logiran
Vladimir
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #110 : četrtek, 22.12.2005 : 20:26:24 »

Sem novi član
http://i2.photobucket.com/albums/y13/SLOLAND/8010bd58.jpg
Logiran
pea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #111 : petek, 30.12.2005 : 11:37:15 »

Pozdravljeni!
Tukaj sva nova, ja, iz trgovine Wink. Naj vam predstavim svojo krvoločno zver po imenu Oskar:
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #112 : torek, 14.02.2006 : 20:09:58 »

Kakšne krtače uporabljate za nego dlake pri mopsih? Ali je dovolj, če uporabljam samo gumjasto krtačo?
Logiran
pea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #113 : petek, 17.02.2006 : 09:23:38 »

Mislim, da je čisto dovolj. Na gumjasto se dlaka lepo prime. Jaz sicer uporabljam gumijasto pri kopanju, sicer pa še tisto dvojno, ki ima na eni strani goste ščetine, na drugi strani pa kovinske z bunkicami na koncu - pri tej bodi previden, da mu ne poškoduješ kože. Midva imava sicer kup krtač, ker jih ima neizmerno rad. Krtačil bi se 25 ur na dan, če bi se dalo Cheesy. lp.
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #114 : petek, 17.02.2006 : 11:48:34 »

Pea: Kaj si ti tut nova lastnica mopsa? Smiley
Logiran
pea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #115 : petek, 17.02.2006 : 13:16:02 »

Pravzaprav nisem več čisto frišna. Moj Oskar je star eno leto in dva meseca. Pa tvoj? Kako mu je pa ime? Je zdrav? Priden? (Ko je govora o mopsih hočem vse vedet! Grin)
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #116 : petek, 17.02.2006 : 19:26:26 »

Star je pet mesecev, ime pa mu je Nox. Zaenkrat z zdravjem nismo imeli težav, razen lažjega vnetja ušes. Glede pridnosti pa je tako: Včasih je pravi vražiček in nam neprestano nagaja ter na tak način vzbuja pozornost, drugače pa moram rečt, da je zelo priden. Najrajši prevrača smeti in se podi za premikajočimi se copati. Je zelo požrešen kot verjetno vsi mopsi, kar je prednost pri učenju trikov, saj bi naredil vse, da bi dobil priboljšek. Ko je čas za spanje se stisne k meni in odpotuje v svet sanj, res dober občutek. Glede na to, da sem ga dobila pozno jeseni, ko so bile temperature zraka že precej nizke nisva hodila veliko ven, kar je posledica, da mu sprehodi ravno ne dišijo preveč, raje je doma na toplem. Sprehajanje izgleda tako, da se vsakih par metrov ustavi in me gleda kot, da bi z lune padla, včasih pomaga priboljšek in gremo za par metrov naprej nato pa spet počitek. Tako, da večkrat jaz popustim kot on in se odpraviva nazaj domov. Če je pa slučajno kakšen pes pred nama potem so pa dirke. Ja življenje z mopsom je res pestro in večkrat tudi smešno, saj imajo izreden smisel za humor.

Mene pa zanimajo tvoje dogodivščine z mopsom, kje si ga kupila, kako ga hraniš, kakšne barve je ... ?

Lep pozdrav do prihodnjič.
Logiran
pea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #117 : sobota, 18.02.2006 : 13:52:26 »

Ja, življenje z mopsom je pesto. Jaz sem ga dobila v Grosupljem, hranim ga z briketi Eukanuba Dermatosis (imeli smo nekaj težav s kožo), dodam pa mu še kak košček mesa, sadje, zelenjavo, jogurt. Res je treba malo pazit na težo, daj kot si rekla, bi pojedel praktično vse. Mojega Oskarja ven vleče to, da se res veliko giba (glede na pasmo). Brez problema pride na vse Šmarni gori podobne hribe. Drugače pa mislim, da bo tudi tvoj Nox z veseljem hodil naokrog, ko bo vreme malo bolj prijetno. Midva imava druge vrste težav. Je obupen zaspanec in noče iz postelje (moje, seveda) pred deveto. Če se ti mudi na faks, zna biti to precejšen problem.
Sicer pa je zelo priden, zelo pozoren (moje nihanje razpoloženja zazna tako hitro kot noben človek). Aja, marca začne hoditi v šolo - Noxa že vabi na svoje brucovanje Wink.
Koliko časa pa že imaš kužka, se je že čisto prilagodil?
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #118 : sobota, 18.02.2006 : 18:46:27 »

Tudi Noxi rad zjutraj dolgo poležava, vendar se mi prilagaja in vstane takrat kot hočem jaz. Hranim ga s Hill's briketi in konzervami, pripravim pa mu tudi kuhano hrano. Glede na to, da strokovnjaki niso enotnega mnenja ali psa prehranjevati z briketi ali s kuhano hrano sem se odločila, da mu ponudim čimbolj pestro prehrano.

Tudi jaz premušljujem ali naj ga spomladi vpišem v pasjo šolo predvsem, da osvoji vaje poslušnosti. To se mi zdi najbolj pomembno zato, da bo lahko tekel naokrog tudi brez vrvice.

Noxa imam približno tri mesece in se je že kar dobro prilagodil na novo okolje. Ko se vračava s sprehodov točno ve kje je doma tako, da me sam vodi po pravi poti. Je zelo radoveden in se ničesar ne boji.

Koliko tehta tvoj mops, kako poleti prenaša vročino, s kje si?

Me veseli,  da sem našla nekoga na forumu s katerim se lahko pogovorim o mopsih.

Aja pa še to, tudi Noxovemu očetu je ime Oscar.
Logiran
pea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #119 : sobota, 18.02.2006 : 20:23:14 »

No, vidiš, mogoče sta bratranca v kakšnem desetem kolenu Grin! Tudi jaz menim, da četudi briketi vsebujejo vsa potrebna hranila, ne more škoditi sveža hrana. Moj Oskar tehta malo manj kot 9 kg (predlgana teža za mopsa je sicer nekoliko manjša, ampak moj je kakšen centimeter previsok, tako, da stanje ni zaskrbljujoče). Glede vročine pa je takole: jaz sem ga dobila konec pomladi in me je sprva precej skrbelo, kako bo, ko bo resnično vroče. No, skrbi so bile odveč. Seveda ga nisem silila v kakšne daljše sprehode v najhujši vročini. Bil je tudi na morju in tam se je super počutil. Veliko bolje kot jaz (imam alergijo na sonce). Takrat je imel težave s kožo in na morju se mu je stanje za 70% izboljšalo. Plavati mopsi sicer ne morejo, se je pa z veseljem namakal v nizki vodi. Tako, da glede poletja, brez panike!
To kar si napisala glede tega, da se ničesar ne boji, je pa očitno res za vse mopse. Oskarju so sumljivi izključno sesalci za prah, sicer pa se obnaša kot super heroj (upam, da se mu to ne bo vrnilo v škodo Undecided)!
Midva sva sicer iz Zasavja, vendar sva med tednom v Ljubljani, kjer študiram (in kjer bo začel "študirati" tudi Oskar Shocked).
Še nekaj sem mislila vprašati glede Noxa, pa sem pozabila... Aja, iz kje sta pa vidva? Katere trike obvlada Nox (meni počasi zmanjkuje idej). lp.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines