mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 17:23:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 159796 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
Starsy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 353


« Odgovor #285 : četrtek, 28.02.2008 : 18:03:23 »

Naš Bailey je pa že štiri dni sam 6 ur!  Umes gre enkrat na sprehod in dobi jest, tako da ve da ni sam.. in Bibo ima, tako da ni problemov. Se nas pa vedno blazno razveseli Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #286 : četrtek, 28.02.2008 : 18:13:44 »

Super! Boš pripopala še kakšne slikice?
Logiran
Starsy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 353


« Odgovor #287 : četrtek, 28.02.2008 : 18:54:43 »

hmm.že dolgo nisem.. mi kdo spet razloži? Smiley Grin
Sicer pa že kaj spremljate temo Tibetanski terier-čvek (FCI 9, podforum Tibetanski terier), lahko mal vidite... se mi zdi da sem dala link.. na album.drugače pa bom sem nalepila, če mi kdo razloži Wink
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #288 : petek, 29.02.2008 : 18:41:47 »

Najboljše je, če se psa od prvega dneva navadi da je sam doma. Ker če se je na začetku vsako minutko pri njemu, se mu bo potem čudno zdelo zakaj se ga pusti potem naenkrat za več ur samega. To lahko vodi do motenj v obašanju (lulanje in kakanje po stanovanju, uničenje stvari, lajanje in cviljenje cel čas, itd).
Dobro je, če se psa že prvo noč nauči biti sam, tako se bo navadil biti ponoči sam v svoji sobi ali boxu, ali kje pač bo, preko dneva se ga pa prvi dan pusti recimo za petnajst minut samega, in se postopoma daljša čas. Pomembno je, da ima pes med tem ko nas ni nekaj za delat. Jaz mojim vedno postim kak posušen uhelj ali pa kakšno kito za glodat. In seveda cel kup igrač, da se slučajno ne spravijo na kakšno pohištvo ali copate. Če ima pes dovolj lastnih igrač nima potrebe po "uporabljanju" naših stvari. Dobro je, če se preden sploh pes pride, kakšno brisačo, deko in kakšno plišasto igračo ima pri sebi, tako da prevzame naš vonj. Potem ko psa pustimo samega nima takšen občutek osamljenosti, če ima našo deko in igračo z našim vonjem.
Pri moji mops psički (zdaj je 9 mesecev stara) sem naredila takoj prvi dan tako, da sem postavila v dnevno sobo ta velik prenosni plastični box od mojega ovčarja. Dala sem preko tla plenico, potem pasjo košarico (bolj kavč Smiley ) s mojo brisačo, igračo in velik posušen uhelj. Ko sem jo pripeljala domov smo se cel dan igrali, pokazala sem ji kako je lepo v boxu, tako da se je šetala ven in not in tudi notri malo zadremala. Preden sem pa sla spat sem jo dala v box in zaprla vratca. Tako je bila celo noc v boxu, kaj je bolj varno kot pa če bi bila po celem stanovanju. Prvo noč je seveda na začetku malo jokala, potem pa je to nehalo in po cirka enem tednu je pa lahko že bila ponoči sama v celem stanuvanju (seveda ne v splanici). Ker je brez problema prestala tiste same ure ponoči, se ji od prvega dneva ni zdelo čudno, če je potem bila tudi nekaj časa sama čez dan.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #289 : ponedeljek, 03.03.2008 : 01:05:47 »

 Cheesy Hvala Ivanhoe zelo lepo si to napisala,..Se bom kar tega držala.  ;)Tudi meni se zdi prav da se psa od prvega dneva navadim da je sam,.. Sej najverjetneje je to za nas še težje kot za njega,ker bi najraje da kar z nami spi ali da ga crkljamo cel dan,ampak seveda je boljše za njega če se že prvi dan navadi.

Sedaj me pa še nekaj zanima ali je v redu da ga prve tedne ali mesece vozim v "varstvo" k moji babici? ali mu bo prevelik šok da je par ur v enem stanovanju z nami in par ur v drugem z drugimi ljudmi? Ob prihodu malega mopsa si bom vzela dva tedna dopusta tak da bom prve dneve z njim,.. Ampam potem bom pa morala v sluzbo in to pomeni da bo sam. Ker pa bo vseeo še za moje pojme premajhen da bi bil 7 ur sam sem jaz razmišljala če bi ga peljala v "varstvo" k moji babici? Ali bo to prevelik šok za njega?  Undecided
Logiran
Starsy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 353


« Odgovor #290 : ponedeljek, 03.03.2008 : 16:56:06 »

Ne, pomojem bo OK. Je Biba tudi, ko je bila manjša, pri babi...   Ga morate pa prej navadit na hišto tvoje babice, ne ga kar pustit že takoj 7 ur.  Roll Eyes
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #291 : torek, 04.03.2008 : 17:37:06 »

 Smiley ja ja normalno,najprej bi bili z njim parkrat pri babici,nato bi bil sam eno urco z njo,nato bi čas povečevali,...
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #292 : sreda, 05.03.2008 : 17:43:44 »

To pa sploh ni problem! Zelo lepa rešitev! Pomembno je samo točno dogsitterju povedat kaj sme pa kaj ne (dam primer, ko sem morala nujno za štiri dni stran sem tudi mojo malo mopsiko Brio - imela sem jo ravno 1 teden - pustila pri moji sestrični. Ko sem prišla domov me je pa skoraj kap! Je bila širša kot dolga! Tako dobro so jo futrali!). Točno povedat kdaj in koliko dat za jest, kdaj it na sprehod, kako se obnašat če se slučajno polula v stanovanju, itd. Da se ga ne bo drugače učilo kot pri tebi doma, ker potem bo pes v konfliktu. (Npr. doma ne sme na kavč, pri varstvu pa ja, itd).
Logiran
Starsy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 353


« Odgovor #293 : sreda, 05.03.2008 : 17:51:20 »

Ja.. Ivanhoe je napisala vse in prav, kar rabiš vedeti. Smiley
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #294 : petek, 07.03.2008 : 10:43:25 »

A ni dober...? Smiley

http://www.cleanthescreen.com/screenclean.swf 

Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #295 : petek, 07.03.2008 : 11:01:12 »

Micika, ni ta prava stran-to je en test (sem ga rešila). Ti si verjetno mislila da je mops, ki liže ekran a ne?
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #296 : petek, 07.03.2008 : 11:39:13 »

Ja, meni se odpre in vidim enga fletnega (in pridnega) mopsa... Če ga kdo rabi za šipe pomivat Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #297 : petek, 07.03.2008 : 11:42:16 »

Meni pa odpre the hand eye coordination test. Test ugotavljanja refleksov-da vidiš kako močno ti stalno posedanje pred računalnikom škodi. Sem pa videla kako mops očisti šipo ja-luškan! Grin
Logiran
Maša*
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #298 : petek, 07.03.2008 : 15:54:00 »

Eno vprašanje, kdaj ste vašemu mopsku zmanjšale število obrokov?

In še eno vprašanje, če mi lahko kot primer navedete starost vaših mopsov in število obrokov? Jih večinoma hranite 1x na dan?

Hvala Smiley

Logiran
charli2008
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #299 : ponedeljek, 10.03.2008 : 23:56:21 »

Jaz mam pa eno vprašanje - kakšna je velikost in teža trimesečnega mopsa? Kako poteka rast in teža z meseci?? Kolikor piše po forumih in knjigah se rast konča nekje z 6 meseci - a je to drži, al so izjeme?
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines