mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 16.09.2024 : 00:59:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 160989 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #210 : sobota, 13.05.2006 : 09:14:55 »

Spisek,
Fac je imel demodex, ko je bil še majhen, drugače pa s kožo ni posebnih problemov (razen, ko sem ga skopala z Bolfotom, kar sem že omenila - je bil kot na pol zabrit panker)
Nox mora biti pa res frajer Cool! Si ga prav predstavljam, kako šiba okoli in polaga ovinke Grin. Mi smo dolgčas običajno preganjali z 'dresuro' - ponavadi smo si izmišljevali kakšne nore ukaze, da je moral mali razmišljati  Huh(npr. Prinesi..., pa je moral iti iskat v drugo sobo ali kaj podobnega) ali pa smo 'pospravljali' (naučila sem ga, da mi je prinesel nogavice k pralnemu stroju (prej smo imeli košaro s perilom v kopalnici, pralni stroj pa v kuhinji). Zadnje čase pa uživa ob glodanju svoje kostke ali lovljenju igračke. 'Pospravljati' pa se mu ne ljubi več. Cry

Majaoko,
saj so ti že ostali odgovorili, pa bi dodala samo tole - odkar imam Facka se zanimam za mopse in ne vem za niti en primer v Slo, da kateri od mladičkov rodovniških staršev z vzrejnim dovoljenjem ne bi dobil rodovnika (pa jih je bilo v enem leglu celo 9).
Logiran
majaoko
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #211 : sobota, 13.05.2006 : 14:43:05 »

Hvala!
Nevem kako je to mozno, ampak kako so lahko v enem leglu crni in svetli mopski?
Meni bi bilo bolj logicno, da bi se skotili ali barvni (pisani) ali pa bi prevladala crna barva in bi bili vsi crni.

Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #212 : sobota, 13.05.2006 : 15:20:50 »

Čeprav sta starša različnih barv so mladički vedno enobarvni, pisanih mopsov kot si ugotovila ni. Zakaj je tako pa ti ne bi znala povedat. Si se že dokončno odločila, da boš kupila mopsa ali ti je všeč tudi katera druga pasma? lp  Wink
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #213 : sobota, 13.05.2006 : 18:32:21 »

Sabina kako pa je demodex pri Facu izgledal, mu je izpadala tudi dlaka? Koliko časa je trajalo, da se je pozdravil in če se mu je večkrat ponovilo?
Nox je imel flekec samo na enem mestu, dlaka mu pa ni izpadala, se mu je pa že enkrat ponovilo. Sedaj smo se pozdravili (smo v fazi opazovanja) in upam, da bo pri tem tudi ostalo.

Naj povem, da smo pridno začeli umivati tudi zobke, ker se mu je na nekaterih mestih že začel nabirati zobni kamen. Prisotna morava biti, kar oba s fantom, saj so to prave borbe. Ko vidi krtačo se nam skrije in beži, potem pa zobe tako močno stistka, da mu jih komaj uspem odpreti Undecided. Takšne probleme smo imeli tudi pri čiščenju gubice a se je sčasoma navadil in moram priznat, da je zdaj zelo priden, zakaj pa ne, ko pa potem dobi nekaj slastnega za pod zob Grin. Poznaš mogoče kakšne link, kjer so naslikani pravilno raščeni zobje pri mopsih, ker imam občutek, da jih ima Nox precej nametane.

Res so smešni tile mopsi, ko se jim utrga. Noro dirja po stanovanju  z repom med nogami in ker imamo po tleh laminat, me je vedno strah, da bo med polaganjem zdrsnil iz ovinka Cheesy. Zatiskam si oči in čakam kaj bo Shocked. Mi tudi dolgčas ponavadi preganjamo z dresuro, učiva se vajic, ki nam jih pokažejo v šoli. Kmalu bomo imeli prvi del izpita, zato morava, kar pridno trenirati, da bova izpit upam uspešno opravila. Izpolnjevanje ukazov je pa čisto odvisno od dneva in njegove volje, ravno danes je imel nekoliko slab dan in ni pokazal vse kar zna , verjetno pa je temu botrovala tudi vročina Tongue.

Lep pozdrav! Wink
Logiran
majaoko
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #214 : nedelja, 14.05.2006 : 00:18:32 »

Spisek hvala za odgovor!
Ja zelo sem se navdusila za mopska. Vec ko berem in slisim o tej pasmi, bolj mi je vsec in sem sigurna, da si zelim tega kuzka. Vsec so mi bili tudi kavalirji, samo sem prebrala, da imajo pogosto probleme z srcem.
Kuzka bom pa kupila sele naslednje leto, ko bom v svojem stanovanju, ker sedaj sem se pri starsih in zaenkrat nocejo kuzka  Sad. Je pa to tudi dobra stran tega, ker se bom lahko do takrat res zelo dobro pripravila za mladega mopseka.
Koliko so pa kuzki ponavadi stari ko jih oddajajo?
Mi smo naso pudlico dobili, ko je bila stara 7 tednov.
Lp, Maja
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #215 : ponedeljek, 15.05.2006 : 11:10:00 »

Mi smo ga dobili med osmim in devetim tednom, je pa to čisto odvisno od vzreditelja. Lp  Wink
Logiran
lightfusion
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #216 : sreda, 31.05.2006 : 23:24:23 »

Najprej lep pozdrav vsem.
S punco si srčno želiva Mopsa(vsaj jaz sem se zaljubil na prvi pogled Smiley ) ,vendar kot sva izvedela v zadnjih dnevih sva za nekaj tednov prepozna.
Na kakršenkoli način sva se trudila ,vendar nisva nikjer našla kakšnega legla ,kjer bi nama kdo lahko oddal Mopsčka.
Tako ,da sem prišel na vaš forum ,če bi mi lahko kdo podal kakšno informacijo ,če je kje kakšen vzreditelj ,ki bo imel v bližnji prihodnosti leglo oz. ga ima že zdajle.
Preprodajalci seveda ne pridejo niti približno v poštev.
Se pa opravičujem ,če sem to temo načel v napačni sekciji.
Hvala že vnaprej za vsak info.
LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #217 : sreda, 31.05.2006 : 23:50:41 »

Dobrodosel lightfusion, predlagam, da se obrnes na KZS, kjer ti bodo dali podatke o vzrediteljih mopsov.
Trenutno na mojpes.netu med clani ni nobenega vzreditelja mopsov.
Logiran

PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #218 : sreda, 19.07.2006 : 23:00:17 »

Pozdravljeni tudi mi imamo mopsiko Dafno.Stara je 4.5 let in zelo lepa in pridna .Moram pa povedat da čeprav smo jo kupili z rodovnikom in vsemi papirji in smo spoznali mamo in ateja in videli pokale iz rastav in oh in sploh ima naša Dafna že od malega večne zdravstvene probleme.Ko smo jo že domov pripeljali in je spala pri meni v postelji je puščala flekce kateri so smrdeli.In ko smo šli k dr.je ugotovil po več preiskavah da ima polno žlezo.Tako jo moram non stop vozit na stiskanje žleze ker se drugače vozi po riti.In ko je še bila mala je imela v svoji gubi tudi skozi neko bulo-zdaj tega več nima.In z očmi imamo probleme večkrat ima vnete da ji moram dajat kaplice in jih umivat z kamilcami pa še nek pigment ji raste na očkih da postopno postaja slepa :'(Tudi uhice ima večkrat vnete in še alergije ima na ne vem kaj vse da smo več krat na inekcijah ker ji tabletke ne primejo.In tudi hrano lahko je samo določene brikete in nič druga :'(Zdaj ji je pa še zrasla na levi bedri bula velika kot fižol in še višje ena velika kot ping pong žoga (ta se ne vidi se samo zatipa)Na smrčku pa še 2 bradavici ki odpadeta in spet zrasteta.No in končno mi je uspelo vse napisat.IN TO NI IZMIŠLJENO AMPAK NA ŽALOST RESNIČNO.Appak ko jo vidiš se raznežiš in jo imaš ZELO RAD.Moram povedat da ji tudi dlaka zelo izpada in da sem resnično ko smo kupili Dafno kupili globinski sesalec.Vsak dan ko jo krtačim imam polno krtačo dlak.Ko ste se pogovarjali o vožnji z avtom naša pa vedno sedi pri nogah sovoznika in ko vidi da gremo z avtom je ful vesela in takoj skoči not in čaka da gremo.Zdaj ko gremo na morje bodo njeni dnevi ko nas ima 24 ur zraven sebe to so za njo najlepši dnevi.Kjerkoli smo jo hodijo slikat in snemat in hvalijo jo kako je pridna ker nič ne laja in ne gnjavi kot eni psi ko samo bevskajo zato smo zelo PONOSNI NA NJO in jo razvajamo in cartamo Kiss Wink Smiley
Logiran
moris
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #219 : četrtek, 27.07.2006 : 13:14:32 »

naša izkušnja z pasmo mops je zelo pozitivna in nekaj od tega je na spletni strani: www.geocities.com/travnerv
Logiran
nika*
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #220 : petek, 18.08.2006 : 14:22:13 »

Pozdravljeni!

Rada bi imela mopsa, a sem ob pregledovanju raznih forumov, oglasov itd. ugotovila, da nakup tega psa ni lahka naloga. Imam nekaj vprasanj, če bi se komu dalo odgovarjati. Ker še študiram, ni lahko zbrati denarja za psa z rodovnikom. Meni je vseeno, če ga nima, važno, da je zdrav. Torej, ali je možno kupit mopsa brez rodovnika in vedet, da je zdrav ali je bolje še malo počakat in prihranit več denarja? Še nekaj me zanima. Ali lahko zaupaš nekomu, ki prodaja mopse, poleg tega pa zlate prinašalce, dobermane pa tudi opice kuščarje ...?? Kaj je s takimi psi lahko narobe?

Prosim za kaksen nasvet in lep pozdrav vsem srecnim lastnikom mopsov!!!!:)


 
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #221 : petek, 18.08.2006 : 14:43:59 »

nika*, dobrodosla!

Ne bom ti ravno direkt odgovorila na tvoje vprasanje

Ali lahko zaupaš nekomu, ki prodaja mopse, poleg tega pa zlate prinašalce, dobermane pa tudi opice kuščarje ...?? Kaj je s takimi psi lahko narobe?

temvec te bom vprasala:

- se ti zdi normalno, da nekdo prodaja "vse zivo"?
- se zavedas, da nekdo, ki prodaja "vse zivo", za posameznike ne more poskrbeti tako, kot bi moral, oz. jim ne more nuditi vse tisto, kar potrebujejo kot "pasji dojencki" in o samih pasmah, ki jih prodaja, nima pojma, torej ti tudi ne bo nikoli znal/mogel/hotel odgovoriti na nobeno vprasanje o zdravju, negi, vzgoji... pri njem kupljenega mladica?
- se zavedas, da taki prodajalci sami ne vzrejajo psov, temvec jih pripeljejo od bog ve kje, z bog ve kaksno preteklostjo, bog ve kaksnih starsev in bog ve, kaksnega zdravja...?
- se zavedas, da kupujes psa - zivo bitje in ne nove mikice?
- se zavedas, da je samo mops z rodovnikom lahko mops, vsi ostali so v resnici "mesanci", saj z nicemer nihce ne more dokazati, da so bili v preteklosti parjeni samo mopsi?
- se zavedas, da gre pri nerodovniski vzreji za "nategovanje"? Parjeni so psi z dednimi boleznimi, neustreznim karakterjem in neustreznim izgledom.
- zelis dati veliko prevec denarja za mesanca ali zelis pravega mopsa?

Predlagam, da preberes clanka Kako kupimo psa? in Nerodovniški, zakaj pa ne? ter ob tem razmisljas, da kupujes zivo bitje, ki bo s teboj zivelo 10 ali vec let.

Predlagam, da si preberes tudi rubriko Rodovniški ali nerodovniški? na tem forumu. Uporabnikom paketov midi, maksi in mega je na voljo se mnogo informacij v rubriki Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa!.

Prepricana sem, da se bos pravilno odlocila in psa pri prodajalcu, ki ga lahko "med tvojimi vrsticami razberemo", ne bos kupila.
Logiran

melissa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #222 : četrtek, 14.09.2006 : 17:28:45 »

Mene pa zanima ali je res, da vsak mops do petega leta starosti čisto oslepi?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #223 : četrtek, 14.09.2006 : 23:14:18 »

Čeprav sicer nimam mopsa, na tole vprašanje lahko odgovorim samo z  Grin

O vsakih pasmah kroži ogromno mitov in legend, še zlasti o njihovih domnevnih hibah. Od tega da dogam raste kost v možgane Roll Eyes, da na koncu ponorijo, do tako kronske kot je tale o slepih mopsih.  Huh

Ne, nič od tega ni res. Res se zgodi, da kakšen pes, ne glede na pasmo, tudi oslepi, ampak ne pa kar vsi predstavniki določene pasme do določene starosti.

Ljudje imajo res bujno domišljijo.  Roll Eyes
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #224 : nedelja, 24.09.2006 : 19:34:57 »

Ali je kdo od vas bil danes vMB mi smo bili
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines