mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 15:22:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVA RAZSTAVA  (Prebrano 55191 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #120 : sreda, 20.10.2004 : 18:32:26 »

Barbara za tako mlade psičke ni tako zelo pomembno da stojijo nevem koliko časa, sodnik ve da je tako mladega psa težko držati na miru dolgo časa. Je pa vsekakor bolje, če stoji čim dlje, tako ga lahko sodnik tudi prav oceni.
Glede kasa se pa ne more reči kako hitro je potrebno teči. Pri tako majhnih psih je včasih že dovolj da se hodi, pa gre pes lepše v kasu kot če tečeš, saj če tečeš pes lahko začne galopirat, potem smo pa spet tam in sodnik ne more ocenit gibanja. Kas verjetno poznaš pri konjih s "prikolicami" (ne vem kako se točno reče) sicer pa ti je že Liza napisala kaj je to.
Ponavadi dela največ težav pri psih pregled zobkov in zadnjega dela. Tukaj ti lahko pomagajo prijatelji, sosedi... čim več ljudi naj tvojega psička tipajo po celem telesu, tako se bo navadil na tujce in ne bo težav niti pri sodniku. Seveda moraš preprečit grobosti, predvsem ko ga kakšni troci božajo. Ko pa končajo s čohanjem pa seveda sledi pohvala in kakšen priboljšek. Wink
Veliko uspehov na razstavah, še več pa uživanja.
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #121 : četrtek, 21.10.2004 : 07:46:47 »

nisi pomesala, liza, sem ponosna lastnica male beaglice. vceraj sva se vpisali v malo solo v KD krim, tam imajo tudi eno sodnico za zunanjost, ki nama bo malo pokazala, kaj morava znati za razstavo. samo z mojo trmico je cisto verjetno, da bo pred razstavo strasno pridna in brez problemov, ko bova prisli na vrsto se bo pa vsedla in butasto gledala mene v oci, pa tako nevedno obracala glavico vstran. ali predstavitev za mladica in vzrejno skupino poteka enako, ali so kaksne razlike, glede na to, da je pri vzrejni skupini vec kuzkov skupaj? pa kako naj jo prerpicam, da mirno hodi za bratci in sestricami, ce bi se pa igrala z njimi? to se mi ta hip zdi nemogoce. se pa vseeno ze zelo veselim!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #122 : četrtek, 21.10.2004 : 17:04:30 »

Tudi jaz sem imela z Aaronom take probleme,imam pa srečo,da je Liza tako pridna in je potem moja sestra pred mano z Lizo tekla,jaz pa za ali pred njo z aaronom.Vsakič,še preden je skočil v Lizo sem ga poklicala po imenu,da me je pogledal in se naredila,kakor da jem njegov briket in je potem popolnoma pozabil,kaj je že hotel pred tem naredit.Včasih ko je bil pa zares siten,sem ga pa samo prijela za gubo na vratu in ker mu gre to zelo na živce,je hitro ugotovil,da če bo lepo hodil,bo dobil nekaj dobrega,če pa bo skakal v Lizo in vlekel,bo dobil nekaj,kar mu gre na živce ;DSem kar presenečena,kako hitro dojema Cheesy Drugače pa je v ringu malo nerodno psa kar naprej stiskat za kožno gubo,tako da za tisti čas pa verjetno najbolje,da natreniraš,da te kuža čimveč časa gleda.Jaz imam v roki briket,ki mu ga dam najprej za povohat,da vidi,da je nekaj dobrega in ko ga postavim ga dobi.Drugače pa,če je dovolj velika razdalja med psmi,je tudi psu lažje hodit in mu ne roji po glavi:ooo bom jaz zdajle tistega za nogo prijel... Grin
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #123 : petek, 22.10.2004 : 08:23:07 »

a pa mu lahko takole das enga briketka na razstavi, ce je priden? al pa mal posebne, da ne bo zobkov mazala ... za kas sem se pa v mali soli zmenila, da nama ta kas pokazejo.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #124 : petek, 22.10.2004 : 15:45:20 »

Barbara Rozman:Ja seveda so posladki dovoljeni Wink
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #125 : petek, 22.10.2004 : 19:42:32 »

Jap,kot je pia rekla,priboljški so seveda dovoljeni.Jaz z njimi podkopujem tudi mojo triletno psičko.Najraje imam pa bolj trdne priboljške,ki se ne lepijo med zobe,za stojo pa kaj mehkega,npr. hrenavke,da jo lahko počasi trgajo in ni treba kar naprej segat v žep po nove briketke.Samo pri mojih dveh jima dajem omejeno količino,ker drugače sodnik plava v slini Grin Tongue
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #126 : petek, 22.10.2004 : 21:28:52 »

no vsaj to! se mi ze zdi pol lazje! a lahko se nekaj vprasam . tam pise, da cel dan ni dovoljeno zapustiti mesta razstave. kaj pa lulat pa kakat? nasa se bo usedla pa bo luzica ...  sram
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #127 : sobota, 23.10.2004 : 08:57:24 »

Običajno ni vodoljeno zapuščati razstavnega prostora,je pa seveda tam kar nekaj mest,kjer kuža lahko opravi potrebo.Imajo narejena sicer tudi pasja stranišča (mala ograda,posuta z žaganjem),ampak moja ni nikoli marala niti približat se tja,tako da sva vedno hodili ven pa z vrečkami pobirali.Na gospodarskem imaš kar nekaj trave,tako da ni problema ;)Mišljeno je pa zapuščati razstavo v tem smislu,da greš domov.Enkrat vem,da so imeli,da si lahko odšel domov proti plačilu kavcije,ki je bilo okrog 3000 sit in,ko si se vrnil,so ti ves denar vrnili.
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #128 : sobota, 23.10.2004 : 10:24:11 »

ja na gospodrarskem je trave dovolj, samo proti opoldnevu je že vse pokakano :)drugače pa ja imajo narejena umetna stranišča.lani je bil celo nek mali štor notri za pse hehe.
lp, ana
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #129 : nedelja, 24.10.2004 : 11:16:35 »

khm, upam, da bo slo in da bodo vestni skrbniki pospravili kakce za svojimi kuzati. mi prostor za opravljanje potreb izberemo zelo skrbno in ne moremo prav dolgo zadrzat  sram.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #130 : petek, 26.11.2004 : 01:02:34 »

Ojla!

Sicer sem nekaj podobnega že vprašala v temi CACIB Ljubljana, ampak me je tam zanimalo zaradi sodnika.
Ali je bolje da Geri prvič razstavljam v soboto ali v nedeljo in greva v soboto le kot gledalki? je sploh dobro da greva en dan prej le gledat ali jo bo to le zmedlo?
Pa še nekaj... Geri noče in noče pokazat zobkov... poskušali sva že vse. S priboljški sploh ne gre, ker potem ta priboljšek zasovraži. Sedaj povrh vsega še menjuje zobke in še toliko bolj trmasto zapira gobček. Ima kdo kakšen pameten nasvet kako psa v malo več kot mesecu dni vsaj na približno naučit pokazat zobke? Je to sploh mogoče v tako kratkem času?

Lp!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #131 : petek, 26.11.2004 : 14:44:35 »

Čivava,
kako ji pa čistiš zobke, če jih noče niti pokazat  Huh A renči ali se samo odmika? Lahko ji probaš spravit s pasjo zobno pasto (ima okus po piščancu) prst med zobke in jo zraven obilno hvališ  Wink Na koncu pa še priboljšek, seveda.
Poročaj, če bo kakšen napredek pa enega  Kiss za Geri,
Tina
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #132 : petek, 26.11.2004 : 14:54:10 »

Ja zobkov ji pač ŠE ne čistim ker ne pusti. Ne renči, le izmika. Sedaj jo malo boli gobček ker se ji noter vse maje, ker se ji menjujejo zobki. Preden je začela menjavat zobke sva kar lepo napredovali. Sedaj pa zgleda da ji je preveč neprijetno. Se izmika in če vidi da imam namen "stikat2 po gobčku pobegne. Saj prste med zobke ji že dajem med igro, ampak se je sedaj vse nekako ustavilo zaradi menjave zobkov... Sad

Lp, Mojca
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #133 : petek, 26.11.2004 : 15:37:15 »

Ja zobkov ji pač ŠE ne čistim ker ne pusti. Ne renči, le izmika. Sedaj jo malo boli gobček ker se ji noter vse maje, ker se ji menjujejo zobki. Preden je začela menjavat zobke sva kar lepo napredovali. Sedaj pa zgleda da ji je preveč neprijetno. Se izmika in če vidi da imam namen "stikat2 po gobčku pobegne. Saj prste med zobke ji že dajem med igro, ampak se je sedaj vse nekako ustavilo zaradi menjave zobkov... Sad

Lp, Mojca

vzemi kliker v roke in  postopno naprej-najprej klikaj , ko pusti dotik gobčka, potem objem gobčka, potem malo probaj dvidnit ustnico , potem več itd do kazanja zobkov. Takoj ko prideš čez fazo , da si pusti nežno položit roko na gobček prilepi povelje:zobke kazat..
zelo preprosto, mislim da bi morala v enem mesecu prid do konca , drugače pa kolikor pač gre , n arazstavi bo že kao, potem pa korak dva nazaj in dalje  dokler ne uspe...
zelo preprosto-samo tudi jaz si ne vzamem časa za to, oz pozabim na vso ring dresuro do razstave.... Grin..
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #134 : petek, 26.11.2004 : 21:20:06 »

čivava,ti tudi jaz priporočam tako,kot je že deteljica opisala.Drugače ti pa lahko iz mojih izkušenj povem,da se splača še mladega psa navajat in na umivanje in na kazanje zobkov.
Lizi sem začela zobe umivat pri kakšnem letu,pa je mislila,da je zobna krtačka nekaj dobrega za pojest :)Aaron pa že pri treh mesecih veselu pusti kazat zobke in šarit po ustih Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines