mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 23:36:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVA RAZSTAVA  (Prebrano 54814 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #105 : sobota, 02.10.2004 : 16:05:02 »

HM?!
Mogoče te bodo spustili - mogoče pa tudi ne! Huh

Zdaj po novem preverjajo tud kode čipa (vsaj v MB  so) - pa je rekel veterinar da bodo od zdaj naprej na vseh razstavah!
Je pa res boljše da se pozanimaš pri organizatorju - ti bodo znali najboljše svetovat!
Logiran
laura banko
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #106 : nedelja, 03.10.2004 : 21:36:56 »

Dober večer, sem nova na tem forumu. Skratka prebrala sem že vse, a kljub temu imam za vas nekaj vprašanj.
Imam mini yorkshire terierja, starega 9 mesecev. Zanima pa me:
- kje lahko izvem, kdaj so organizirane razstave in kaj vse potrebujem, da ga lahko peljem (razen cepljenja proti steklini?)
- pri kolikšni starosti ga lahko dam parit ( psička)?
- ali je treba psa peljat na razstavo pred vsakim parjenjem?

Zelo vam bom hvaležna za odgovore,lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #107 : nedelja, 03.10.2004 : 21:40:02 »

Nely: hvala, sicer čip že ima, ker ga je potrebovala za čez mejo... Bom kar organizatorja kontaktirala...

Lp!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #108 : ponedeljek, 04.10.2004 : 16:14:30 »

Laura!
1. Kje in kdaj so pasje razstave lahko izveš iz revije Kinolog,lahko pogledaš na spletno stran kzs:
http://www.kinoloska-zveza.si/indexSLO.htm,mislim pa,da se najde seznam tudi na koledarju prireditev na strani mojpes.net
2.Kuža lahko vzrejni pregled opravi mislim,da,ko dopolne 15 ali 11 mesecev (nisem prepričana,a če povprašaš pri vzrejnem referentu kluba za terierje bodo natančneje vedeli) in tam enkrat se verjetno psa lahko že pari.
3.Psa za parjenje sploh ni potrebno peljati na razstavo,mora pa opraviti vzrejni pregled in pokazati,da je za vzrejo primeren (nima večjih hib...),če naj bi bili mladički z rodovnikom.
Logiran
laura banko
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #109 : ponedeljek, 04.10.2004 : 18:54:44 »

Čau Liza, hvala za sporočilce. Zelo si mi pomagala. Namreč nekdo mi je rekel, da psa ne moreš dati parit, dokler ne gre na vsaj eno razstavo.
Vzrejni pregled pa greva lahko opravit kam? Očitno se bom mogla naročit na kinologa, da malo več izvem.
Ko prebiram sporočilca, se mi zdi, da se moraš za razstavo kar uredu pripravit, učit psa.
Moj yorki je zelo svojeglav, bomo videli, če ga bo kaj trma spustila.
uživaj in lp, Laura
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #110 : ponedeljek, 04.10.2004 : 19:55:41 »

Vzrejne preglede običajno dvakrat na leto organizirajo pasemski klubi in sicer vsak klub za določene pasme (npr. klub retriverjev za prinašalce...).Verjetno bi ti znali povedati kdaj točno je vzrejni pregled v klubu za terierje,za informacije se lahko obrneš na ga. Brigito Kremser,telefon:02 623 11 13,verjetno pa se lahko obrneš tudi na klub za pritlikave pasme,040 856 411.

Za razstavo je treba yorkija glede na njegovo dolgo dlako kar dobro pripravit,pa tudi pravilno hojo in razstavno držo je fino,če kuža zna,ker se tako lepše predstavi,kar lahko pripomore tudi k boljši oceni.
Logiran
laura banko
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #111 : ponedeljek, 04.10.2004 : 22:54:27 »

Prav vesela sem tvojih odgovorov Liza, pa številk. Nikoli te ne pozabim, pa oblubim, da se še javim kaj. Sedaj bom hitro preklicarila naokoli, da izvem čim več. Če boš spomladi naslednje leto vedela za kakšno hudo bejbico - yorki, pa mi sporoči, da jo moj mali spozna. Lahko noč, lp
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #112 : četrtek, 07.10.2004 : 15:39:40 »

Ziujo!

Mi naj bi sli na prvo razstavo v Ljubljano 14.11. z 8 mesecnim bassetom. Zanima me kaj pri tako majhnem kuzku gledajo, predvsem pa to, a mora tud on ze full lepo stat in drzat rep gor. Nas namrec cut potrebo, da vsakic, ko ga probam postaviti v to drzo, da se vsede, cim se ga kdo zacne dotikat, ze lezi na hrbtu in maha z repom. A je to zelo slabo ?

LP, Barbara
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #113 : četrtek, 07.10.2004 : 15:48:25 »

Pri vsakem psu ocenjujejo zgradbo kosti,strukturo in kvaliteto dlake,gibanje,verjetno pri bassetu dajo tudi nekaj na pravilno razporejene gube...
Ni ravno potrebno za zeeelo lepo stoji,se pa super obnese in npr. če se sodnik odloča med dvema bassetoma,ki sta podobna po kvaliteti,lahko izbere tistega,ki lepše dela.Seveda to ni nujno...
To zna biti zelo nadležno,ker sodnik mora psa pretipat v razstavni drži in ne legi.Poskusi s priboljškom ali žogico,drugače pa pobrskaj še malo po tehle temah o razstavah in bo zagotovo kje še kakšen nasvet.
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #114 : petek, 08.10.2004 : 10:52:53 »

Kot je že rekla Liza lahko zgubiš proti drugemu psu, če ti psiček ne stoji - vendar je toliko mlad, da ga boš raztavljal med najmlajšimi? ali gre med mlade? glej mogoče ti bo malo smotano se slišalo, vendar to ljudje v resnici delajo pri malih in gubastih pasmah, ki nočejo stat - pač lepo jih tako rahlo čohljajo po jajčkih, če je samec seveda. če te zanima kako to zgleda mislim da bi bilo si zelo dobro ogledati si kak ring z buldogi:)...
drugače pa, ne vem, glede na to, da je pes dosti mlad, se ga da naučiti še marsikaj - tako da tudi stoja ne bo problem, začni pa na priboljških, takih slastnih, kot so recimo hrenovke....pa zmeraj recimo ko bo nekaj časa stal, potem priboljšek (pa zraven govori sttttooooj....). mislim da se pri 8mesecih še vse da narediti
Lp
Nina
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #115 : sobota, 09.10.2004 : 18:29:56 »

Hvala za vse nasvete. Zdaj vsaj vem, da ce ze ne bo hotel stati yaradi mene in mojih prosenj se bo sigurno potrudil za hrenovek. Wink Wink

Bomo pa terenirali in upam, da se bo vsaj uzival pocutil na razstavi.

LP, Barbara
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #116 : nedelja, 17.10.2004 : 10:17:05 »

zdravo! mi bomo tudi prvic razstavljali v ljubljani 14.11., sem prebrala celo temo in nasla kar nekaj nasvetov, malo pa ste me tudi prestrasili. moja xsara bo takrat stara dobre stiri mesece, za razstavo vadiva ze dolgo pa tudi vzrediteljica jo je veliko naucila preden je prisla k nam. tekmujeva pa v dveh kategorijah (mladici in vzrejna skupina) pa me zanima nekaj stvari:
1.) kako izgleda kas (kako hitro to gre in kako naj jo to naucim)
2.) kako dolgo mora stati pri miru (po mesecih vaje sva prisli na 15-20 sekund, potem se zacne prestopati in usedati)
3.) kako jo sodnik pretipa (to ji verjetno ne bo vsec)
4.) kaj gledajo pri mladicih na zobkih (verjetno bo takrat ravno lepo skrbasta, pa se en zob si je malo okrusila)
5.) kako je s cepljenjem proti steklini, glede na to, da naj bi od cepljenja pretekel vsaj en mesec, kar je pri tako mladem psu nemogoce.
sem se kar razpisala, na sreco mi pomaga tudi vzrediteljica, drugace bi bil post se daljsi. upam, da se komu ljubi odgovorit. hvala in lep pozdrav - Barbara in Xsara
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #117 : nedelja, 17.10.2004 : 17:37:22 »

1.Kako izgleda kas je težko opisati,je veliko lažje,če vidiš.Je srednje hitro pasje gibanje,pri katerem pes premika naenkrat nasprotni taci in v tem koraku pes najlepše predstavi svoje gibanje.
2.To je odvisno predvsem od sodnika.Nekateri ocenjujejo psa manj časa,nekateri več.Večina sodnikov pa je tolerantnih pri mladih psih in ni hudega,če se začne prestopat.Drugače pa,jaz sem pse pri sodnikih,ki so dolgo ocenjevali postavila in ko sem videla,da se želijo usest ali pa da se rabijo malo razmigat naredila krog okrog sebe in ponovno postavila.
3.Sodnik običajno pride pred psa,da ga ta vidi in povoha.Nato pretipa glavo,prsni koš,ušesa,pregleda zobke,potem pa navzdol po hrbtu,prsni koš,zadnje tace,rep in pri samčkih še moda.Spet je odvisno od sodnika,koliko časa in kako pretipajo psa.
4.Kaj ocenjujejo na zobkih pri mladičkih ne morem rečt.Odraslim psom preverjajo pravilnost ugriza,ker če je ugriz preveč nepravilen,lahko psa diskvalificirajo.Mladičke pa verjetno bolj zarati tega,da se navadijo kazat zobke,pa tudi pri mladičkih se že vidi malo pravilni oz. nepravilni ugriz.
5.Do sedaj še nisem imela takih izkušenj,bom pa  jih imela kmalu,ker bom tudi mojega tri mesece starega prijavila na razstavo.Drugače se mladičke cepi pri nekje pol leta starosti proti steklini in če ima vse ostala cepljenja,nebi smelo biti težav.
Drugače pa veliko uspeha na razstavi!
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #118 : sreda, 20.10.2004 : 16:34:05 »

hvala, se bova potrudili! upam, da se vidimo, ne?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #119 : sreda, 20.10.2004 : 17:26:49 »

Tudi jaz upam,bi rada končno še kakšnega beagelčka spoznala (saj imaš beagla,ne?ali sem spet kaj pomešala...)Tako da če bom imela kaj časa pridem malo do vas pa bomo kakšno rekli ;)Bom pa imela priponko,če je ne pozabim,drugače pa verjetno roza obleko Grin
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines