mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 24.06.2024 : 14:09:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVA RAZSTAVA  (Prebrano 54470 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Reina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #180 : nedelja, 13.08.2006 : 17:35:37 »

Jana hvala za link, sama nisem nasla Roll Eyes vendar mi tema o razstavljanju psov, ki niso vpisani v SLR" nic ne pomaga. Bom poskusila jutri, poklicem na KZS..

Gre za pasmo, ki je priznana od FCI - chihuahua, vzrediteljica pa vzreja pod DHS/UCI, Nemcija. Ker mi psicka in rodovnik zelo  ugajata, si jo zelim vendar pa me bega kako in kaj s tem rodovnikom v Slo.

Bom koncala v tej temi Wink
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #181 : četrtek, 07.12.2006 : 11:14:45 »


    Z mojo goldenko Fino sva se okorajzili in greva na prvo razstavo  Smiley
    Ze cel teden se psihicno pripravljam na popolno blamazo v ringu  Shocked ,
    saj je prvic za obe.
    O, saj kuza zna iti poleg in tudi na "stooooj" lepo stoji na miru....vse
    dokler ni v blizini nicesar, kar bi jo zmotilo.
    Na primer kaksnega psa.
    Ali dveh.
    A bi se dalo zmenit s sodniki, da bi za kratek cas izpraznili celotno halo
    in bi za Finin nastop vsi psi pocakali zunaj? Cheesy
    Jao.
   
   Se dobro, da ne gre za oceno, ker sva v razredu najmlajsih (8 mes) in potem
   mogoce ne bodo tako ZELO zavijali z ocmi, ko bo tamala vlekla na vse strani,
   skakala, se vrtela in lovila ostalih psov....
   Eh, mogoce me bo pa do nedelje kap, pa mi ne bo treba iti Grin....


   
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #182 : četrtek, 07.12.2006 : 11:20:17 »

Reina,
na rodovniku mora biti žig ali znak VDH in FCI. Če tega ni, ni prizan rodovnik v nobeni FCI državi - kar pomeni, da se kuža ne more udeležiti razstav za čistopasemske pse, ki jih organizorajo pod okriljem FCI.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
tina malina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #183 : torek, 06.03.2007 : 15:14:06 »

Ojla,
vprašanje:
razstavljalci kakšne izkušnje imate z pasjimi "boksi" na razstavi; je bolje kletka ali kovček?
Se počasi pripravljam na tisto taPrvo.
Hvala in pozdravček!!
tina
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #184 : torek, 06.03.2007 : 15:35:55 »

Jaz imam raje kletko, ampak zgolj iz enega samega razloga, da manj prostora v avtu zasede. Drugace je pa cisto vseeno.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #185 : torek, 06.03.2007 : 23:23:00 »

Sam predlog: fino je če so na kletki kolesa, da se potem ne matraš nosit, tko kot jaz ... Ali pa če nosilo nabaviš.

Drugače pa v prihodnosti nameravam nabaviti tisti boks iz blaga in mreže (ne vem kako se reče), pa razstavno mizo na kolesih. Ker ta kletka, kolikor je praktična (psa lahko posadim na njo in mi služi kot miza, pa še večje dimenzije je, da ima moj peso dovolj prostora) je enostavno prevelika in mi zavzame v avtu ogromno prostora, ker grem redko sama na razstavo.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #186 : sreda, 07.03.2007 : 10:33:22 »

Platneni boks so meni unicile v pol ure, oziroma mi je tamala unicila, to je edina slabost njegova.
Logiran
tina malina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #187 : sreda, 07.03.2007 : 11:51:04 »

tnx za odgovore!
verjetno se bom odločla kar za kletko, tole s kolesi se super sliši, kužata iz avta  že daš v kletko pa ga lepo elegantno pelješ, da ti ne skače naokrog, moja je navita ko strela, tko da se tako izogniš slabi volji.

Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #188 : sreda, 07.03.2007 : 20:21:00 »

hej

Mogoce se bo moje vprasanje komu zdelo cudno, ampak nikjer se nisem nasla odgovora. No, z mojo "zverinico" sva bila v Celju prvic na razstavi, sedaj pa res ne vem, kako je praksa glede teh papirjev (priznanje in pa list z oceno sodnika). Zanima me kaj naj s tem listom z oceno (priznanje verjetno pri meni ostane)? Ali ga je treba posredovati kinoloski zvezi, ali tudi ta ostane meni?

Hvala za odgovor in lp..
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #189 : sreda, 07.03.2007 : 21:59:49 »

To ti je fajn za vzrejni pregled - priložiš zraven oceno z razstave. Smiley
Logiran
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #190 : sobota, 21.07.2007 : 10:07:38 »

Mene pa zanima me, kaj vse je treba psa naučit, da lahko nastopi na razstavi - kako stoji, hoja...?
Kje se to da naučit in kako. Smiley
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #191 : sobota, 11.08.2007 : 10:03:35 »

Tessy, v grobem mora kuža na razstavi znat naslednje: stati v razstavni drži, značilni za njegovo pasmo, pustit pokazat zobke sodniku in se pretipat ter pravilno hodit-za večino pasem je to kas, razen nekaterih izjem kot je pekinčan. Pes mora hodit ob vodnikovi levi strani, da ga sodnik lahko dobro vidi in oceni. Treba ga je naučit hoje v krogu in v liniji gor-dol. Drugače pa še malo pobrskaj po temi in boš našla tudi kakšen nasvet, kako ga to naučiti.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #192 : sobota, 11.08.2007 : 13:44:37 »

Tessy, a Taff pride na razstavo? Kam, povej in kdaj - da ti bom lahko pomagala!
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
lagotto
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #193 : torek, 18.09.2007 : 10:34:58 »

Hojla, Polona! Naj ti še jaz povem moje izkušnje. Imam čudovito psičko. Mislim, da sva se še najbolje odrezali na prvi razstavi., kljub mojemu šibkemu znanju. Z vzrediteljico sva se dobile na eni izmed razstav in mi je vsaj malo razložila kako to gre. Vendar je moje mnenje tako: dobro je, da dobiš nekoga, ki te stvari obvlada in nauči tebe. Ti moraš delati on pa te sproti popravlja. Vse je odvisno od tebe, pes bo naredil kar boš ti želea. Drugače je pa razstava ena sama muka, vsaj za nas. Veliko ljudi, psov, zaprti prostori. Če se razstava zelo vleče postane moj kuža nemiren in potem v ringu kaj dosti ne narediva. Tudi meni je bolj neprijetno. Je pa recej odvisno od psa. Imam dve psički iste pasme, ki sta živo nasprotje. Ena ratuje nemirna, druga je pa do konca hladna kot špricer. No, je pa tudi od sodnikov odvisno, kar se mi tudi ne zdi pravilno. Namesto, da bi ocenjevali psa, ocenjujeo tudi tebe, kako delaš z njim. Logično je, da mora pes znati določene stvari in ubogati, da se mora pustiti pretipati,...ampak vsaka stvar ima neko mejo. Tako lahko odličen pes z že pridobljenimi višjimi naslovi, kar naenkrat dobi pravdobro oceno. To so čudeži. Včasih sploh ne veš kaj ocenjujejo. Pes lahko ne dobi naslova, ampak ,da dobi nižjo oceno?! No jaz ti želim na razstavljanju veliko uspehov in lepih trenutkov!!! Helena
Logiran
lagotto
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #194 : torek, 18.09.2007 : 10:43:29 »

Polona, poišči nekoga, ki dobro obvlada te stvari. Ti delaj on pa naj te sproti popravlja. Če ti nekdo samo pove, mislim, da ni dovolj, ker ti sama sebe ne vidiš. Torej zavihaj rokave in vso srečo. Pa še nekaj: vzami to kot šport, ker vsem sodnikom ne boš všeč pa se lahko prikrade kakšna krivična ocena. Helena
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines