mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 11:10:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Presnete mačke
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Presnete mačke  (Prebrano 34676 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #60 : sreda, 25.03.2009 : 15:59:29 »

Pa ravno taki so vedno najbolj prijazni :-

Ja, a ni to tako boleče žalostno, da ne znam povedat... Cry  Mucek, počivaj v miru. Vsaj zadnje trenutke si preživel v ljubezni... Cry Kiss
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #61 : sobota, 11.04.2009 : 06:18:21 »

Maribor, zvečer. S fantom sva se včeraj sprehajala s psicama, ko je sredi ulice stal avtomobil. Ko naju je lastnik vozila zagledal, je sedel v avto in se odpeljal. Nekaj sekund za tem, zagledava mačko, kako laži na robu ceste. Ustavima se in zgroženo gledava, nakar muca začne premikati glavico. Histerično pokličeva policijo in optimista upava na rešitev. Policaj naju usmeri k rešilcu. Rešilec nama pove, da MORDA je še odprta veterina v DRAMLJAH!!!!! Mačka se neha premikati. Pokadim cigareto, čeprav nisem kadilka. Fant poslika mačko. Slik še ne upam pogledati in naložiti. Zgrožena sem. Ponoči ne spim. Povejte mi dragi ljudje ali je to normalno?? Bodo pri hudiču začeli uveljavljati kakšne zakone za te uboge prostoživeče mačke?? Ali bodo začeli ljudje pomagati? Pa kje je tu pravica? Kam se obrniti?
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #62 : sobota, 11.04.2009 : 16:23:53 »





Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #63 : sobota, 11.04.2009 : 17:22:40 »

Ni česa komentirati v bistvu..

Pa vseeno bom. Iz žalosti zaradi mačke na slikah in zato, ker se na tem forumu vsake toliko znajde nekdo nov, ki mu bo ali pa mu je kaj mar...
Taki prizori so vsakdanjost. Ranjene duše in bolečina tudi (v kolikor pride mimo sessa ali kdo podoben, seveda).

To, kar gledamo zdaj na slikah, je edina realnost in edina usoda, ki čaka zunanje mačke. Če ne včeraj, pa danes ali jutri. To je svoboda, skupaj s ceno, ki jo le-ta zahteva.

Slike naj kar ostanejo gor. Morda pa le komu v opomin...
Logiran
Meredith
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #64 : sobota, 11.04.2009 : 18:01:53 »


To, kar gledamo zdaj na slikah, je edina realnost in edina usoda, ki čaka zunanje mačke. Če ne včeraj, pa danes ali jutri. To je svoboda, skupaj s ceno, ki jo le-ta zahteva.


Na žalost res. Samo upam, da se bodo ljudje čimprej začeli tega zavedati in da se jim ne bodo več smilile notranje mačke.

sessa, povsem razumem, kako se počutiš. Se spomnim noči, ko sem sama vsa šokirana vlekla s ceste v Žireh povoženo črno muco. Na obrobju ceste, kjer je bila omejitev 50 km/h, sem jo pobožala (bila je še topla, a zagotovo mrtva) in potočila za njo 2 solzici. Verjetno je bilo to tudi vse, kar je dobila, ker je njeno življenje ugasnilo.

Sama nad sabo sem zgrožena in jezna, ko pomislim, da tako pač je in da se to dogaja vsak dan...
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #65 : sobota, 11.04.2009 : 18:44:50 »

Hvala, ker vam ni vseeno za male ritke Sad
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #66 : nedelja, 12.04.2009 : 01:09:00 »

In veste kaj? Te slike so samo vrh ledene gore. Koliko mačk je vsak dan povoženih, pa mi tega ne vemo. Pred dvemi dnevi sem izvedela, da je nekdo povozil prostoživečko izpred našega bloka. Muco, ki sem jo poznala, muco, ki sem jo peljala na sterilizacijo, muco, ki sem jo hranila. Nekaj dni nazaj sem jo srečala in pogledala tiste njene velike zelene okice, potem pa slišim, da jo je en mulc ZANALAŠČ povozil. Sej sploh nisem mogla razmišljat, kar usekalo me je. In to je samo ena lokacija. Ma kolko je še lokacij prostoživečih mačk? In koliko je lastniških mačk, ki se prosto sprehajajo po cestah? Kdaj bodo ljudje nehali delat z mačkami, kot da so potrošni material in bodo spoznali, da so to živa bitja, ki čutijo?!
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #67 : nedelja, 12.04.2009 : 09:35:09 »

Na sosednjem forumu sem označena kot mučiteljica živali (dobesedno), ker sem mnenja, da maček ne bi smel sam pohajkovati po svetu. Označili so me za brezsrčno, ker sem na internet naložila slike, da bi človeštvo vsaj malo razumelo bolečino. In nenazadnje sem neumna, ker sem šla klicarit okoli rešilce, namesto da bi mačka peljala k veterinarju. (s kolesom 10 km daleč ob pol 12 zvečer). Tako, da draga Tinchka, jaz za človeštvo ne vidim več upanja.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #68 : nedelja, 12.04.2009 : 10:32:54 »

sessa, nimaš si kaj očitat. Pomiri se, si naredila, kar si lahko.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #69 : nedelja, 12.04.2009 : 10:57:39 »

... jaz za človeštvo ne vidim več upanja.

Ja, se strinjam. Itak izumiramo in prav je tako.

Tebi pa najlepša hvala, ker še premoreš "človečnost". Pa ne oziraj se na drugače misleče, ni vredno. Sad
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #70 : nedelja, 12.04.2009 : 17:59:53 »

Itak izumiramo

Se ne bi ravno strinjala s tole izjavo. Smo bolj v razcvetu kot kadarkoli prej (no, če odštejemo recesijo)...
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #71 : torek, 05.05.2009 : 21:51:55 »

Nekaj takega kot je zgoraj na fotkah sem videla včeraj na cesti v centru Ljubljane. Res nekaj groznega, avti se vozijo mimo v glavnem polno ljudi. Sem se čez pol ure nazaj tam mimo peljala je bila še vedno tam. Cela krvava z odprtim gobčkom, revica Cry
Kaj pravite na vse te slike in povožene mačke, ki v mukah poginejo tisti, ki tako zagovarjate svobodo mačk?



p.s. Sama nisem mogla nič narediti (poklicati higienikov), ker sem imela vožnjo (izpit..) drugače seveda bi.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #72 : sreda, 06.05.2009 : 01:50:21 »

Kje v centru?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #73 : sreda, 06.05.2009 : 07:33:30 »

Nekaj takega kot je zgoraj na fotkah sem videla včeraj na cesti v centru Ljubljane. Res nekaj groznega, avti se vozijo mimo v glavnem polno ljudi. Sem se čez pol ure nazaj tam mimo peljala je bila še vedno tam. Cela krvava z odprtim gobčkom, revica Cry
Kaj pravite na vse te slike in povožene mačke, ki v mukah poginejo tisti, ki tako zagovarjate svobodo mačk?



p.s. Sama nisem mogla nič narediti (poklicati higienikov), ker sem imela vožnjo (izpit..) drugače seveda bi.


Nič ne pravijo, mogoče le to, da jih je itak preveč.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #74 : sreda, 06.05.2009 : 09:50:49 »

O, ja, pa pravijo. In to veliko:
- itak jih je preveč
- sej ljudi tudi povozi
- to je naravna selekcija (domnevam, da se tako izloča gen glupih mačk ali kaj podobnega)
- moja mačka ne gre nikoli na cesto
- pri nas ni takih cest
- so si mačke same krive, če se ne znajo izognit avtu
- je mačka vsaj srečno živela do takrat
- takle mamo

Pa, če bi se potrudila, bi se spomnila še kakšno sočno.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Presnete mačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines