mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 00:13:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 153125 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #765 : torek, 12.06.2012 : 15:14:01 »

Kaksna je bila pa velikost teh klopov? Tudi sicer se ne prevec zanasat na ampule, psicko redno pregleduj in odstrani klopa, ko/ce ga najdes.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #766 : torek, 12.06.2012 : 15:22:04 »

Upam, da zdaj to ne bo narobe zvenelo.
Okej vem da niso bili ravno "idealni" vzreditelji, se mi pa je res zdelo da so se kar trudili. Mladički so spoznali ogromno stvari in ljudi. Kaka stvar me je morda res motila(so vseeno bili začetniki), vendar je priporočilo kluba za šnavcerje ter "reference" staršev Smiley odtehtale svoje.
Me pa zanima kako se pa potem lotite vi tega problema? (ni mišljeno napadalno!, zgolj me zanima). Kaj jim že prej daste kak repelent? Ker klope je kar težko poiskat, sploh ker imajo črno dlako-verjamem pa da se da.
Se pa strinjam, da ni bilo ravno prav, da je imela klope :/.
lp
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #767 : torek, 12.06.2012 : 15:25:24 »

Če so res na naravni bazi, potem verjetno res ne bodo preveč delovale.
Klopi so pa bili čisto majhni, toliko da so se naredile "bunkice".
Grem pa jutri tako do veterinarja("osnoven") pregled, pa še bom vprašala v zvezi z zaščito in če je lahko kaj narobe.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #768 : torek, 12.06.2012 : 15:30:31 »

Obvezna zaščita (kakršno mladič pač lahko dobi, dobro se obnesejo tudi Beapharjeve insekticidneovratnice, pozneje ampule + res dnevno pregledovanje, če se pes giblje po travnikih in še posebej gozdu, moj ima še elektronski obesek, ki ga lahko ima že vsak mladič, dobiš ga v Dogetu). Skrajno neodgovorno zato, ker bi se vsaj vzreditelji morali zavedati, da moraš imeti prekleto srečo, da ne dobiš neokuženega klopa, ki lahko pusti posledice za celo življenje.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #769 : torek, 12.06.2012 : 15:35:47 »

imam črne pudlje. raztavne črne pudlje.

zakaj je pri pudljih razlika med razstavnimi in tistimi, ki se ne razstavljajo?? razlika v dolžini dlake je cca 20cm (najmanj) ... marsikdo od forumašev je v živo videl moje pse in vedo, da ne glede na to, da se bejbe razstavljajo živijo popolnoma normalno pasje življenje ... to pomeni tudi trava, sprehodi ....

imam leglo črnih pudljev, trenutna dolžina dlake je cca 5cm stari so 10 tednov....

TUDI EN MOJ PES NIMA KLOPOV, ne mladič in ne odrasle bejbe ... zakaj??? ker jih redno pregledujem.

vidim, da sem res ena velika koza, ko za svoje mladiče naredim več in še malo, ko sem novim lastnikom na voljo 24/7, ko se s takimi (oprostite) butastimi vprašanji najprej obrnejo name, ko ob predaji mladiča dobijo milbemax (da o ostali vsebini vrečke ne govorim) saj smo pri socializaciji obiskali tudi morje (vožnja z avtom v eno smer več kot 100km).

prvi pregled pri veterinarju MORA naredit že vzreditelj, ko ti cepi psa ... upam, da je bil vsaj cepljen.

me zanima, če so vaši vzreditelji (začetniki ali ne) imeli kaj nižjo ceno od ostalih ... TEŽKO DVOMIM ...  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

se opravičujem za tale "izpad" ampak tole presega vse meje ....  Angry Angry
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #770 : torek, 12.06.2012 : 16:54:26 »

ni problema, razumem vaše stališče...
bi tudi raje takega vzreditelja, na katerega se lahko za vse to obrnem, vendar je pač tako naneslo...
občutek, ki sem ga pri njih dobila ni bil ta da bi bili kar se določenih zadev tiče malomarni temveč bolj kot ne nevedni...
cena ni bila nižja(sem gledala pse tudi v tujini, a jih ceneje ne dobiš), je pa bila psička seveda cepljena....
sem pa pozabila, da se dobi tudi elektronski obesek, tako da bom šla to kupit...
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #771 : torek, 12.06.2012 : 20:10:59 »

glej ne boš me prepričala, da so klopi nevednost pa pika.

to kar pišeš je navadna šlamparija vzreditelja, kupci pa to PODPIRATE!!!

a za zaračunat normalno ceno mladiča pa niso bili nevedni ... daj daj no ...
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #772 : torek, 12.06.2012 : 22:18:47 »

okej, samo koliko pa je dejansko takih vzrediteljev kot ste vi...
kljub temu, da sem se toliko pozanimala in jih spraševala, sem šele proti koncu, ko sem dala že zdavnaj aro za mladiča videla nekaj napak z njihove strani...nisem konflikten človek zato se nisem želela kregat, mislim oz. upam pa da bodo mladiči kljub temu ok...
je pa to njihovo zadnje in edino leglo, pa bili so 4-je mladiči tako da nekih blaznih zaslužkov niso imeli...
se strinjam če bi jaz imela leglo bi se zagotovo bolj potrudila...
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #773 : torek, 12.06.2012 : 23:00:40 »

VSI bi morali bit taki kot jaz....
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #774 : torek, 12.06.2012 : 23:31:00 »

se strinjam...
ampak žal ni tako...
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #775 : sreda, 13.06.2012 : 07:54:52 »

in zakaj ni tako??? kdo je kriv???


KUPCI ... zakaj ... ker kupite samo, da je cenej, ker se skoraj nihče pred nakupom ne pozanima NIČ ampak cvili in joka in stoka po forumih šele ko je kaj narobe. a prej pa foruma ni bilo?? šele ko je kaj narobe se ga najde???

sigurno bi marsikateri vzreditelj delal tako kot jaz, če ne bi imel povpraševanja za mladiče ... se vam ne zdi??? tako pa ... zakaj pa bi socializiral mladiča, zakaj pa bi dal z mladičem še kaj drugega kot hrano, zakaj pa bi cepil cepiva po programu .....  ČE MU NI TREBA, ker kupci kupite vse kar leze in gre in vam je malo mar za linije in zdravje psa, samo da je poceni  Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #776 : sreda, 13.06.2012 : 08:10:49 »

in zakaj ni tako??? kdo je kriv???


KUPCI ... zakaj ... ker kupite samo, da je cenej, ker se skoraj nihče pred nakupom ne pozanima NIČ ampak cvili in joka in stoka po forumih šele ko je kaj narobe. a prej pa foruma ni bilo?? šele ko je kaj narobe se ga najde???

sigurno bi marsikateri vzreditelj delal tako kot jaz, če ne bi imel povpraševanja za mladiče ... se vam ne zdi??? tako pa ... zakaj pa bi socializiral mladiča, zakaj pa bi dal z mladičem še kaj drugega kot hrano, zakaj pa bi cepil cepiva po programu .....  ČE MU NI TREBA, ker kupci kupite vse kar leze in gre in vam je malo mar za linije in zdravje psa, samo da je poceni  Lips Sealed Lips Sealed


Ja, to je žalostna resnica Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #777 : sreda, 13.06.2012 : 10:58:33 »

Mah saj ne vem ce ima smisel ampak ok :
1. Pred nakupom sem se pozanimala o vsem...kako se kuouje psa itd...
2. Za pomoc sem prosila klub za snavcerje, ki mi je nekatere psarne odsvetoval, nekatere priporocal...pri tej paritvi so oni pomagali izbrat kombinacijo
3. Vedela sem da je to njihovo prvo(in zadnje) leglo in ker nimajo toliko izkusenj, sem imela obljubljeno pomoc kluba, pri kaksnih vprasanjih-in so mi do zdaj odgovorili na vsa vprasanja
4. Mladici niso bili cenejsi, tako da nisem izbrala njih zarad cene-samo da bo ceneje(je pa res, da bi morda laho dali nekoliko nizjo, oz se malenkost bolj potrudili)
5. Ne bom trdila 100% ampak misli, da legla niso imeli zaradi denarja, ker ga ne potrebujejo
6. Za mladice je bilo za moje pojme vredu poskrbljeno(seveda bi lahko bilo se boljse)' so bili cepljeni, razglisteni, socializirani...
7. Za dolocene stvari niso poskrbeli, ker enostavno dokler nimas nekaj legel za sabo enostavno se ne ves(recimo pomoc pri izbiri mladica...)
8. Se pa strinjam, kar se tice zascite proti klopom, pa vec dela na sobni cistoc, pa morda se kaji to pa bi lahko in bi morali naredit-da tega ne bo pa nisem mogla vedet, ko so bli mladici stari 3 tedne in sem dala aro-sem pa psa kupovala prvic in vseh moznih vprasanj pa se tudi nisem spomnila...zal
Ce se bom pamkdaj kupovala psa ga bom pa zagotovo drugace
Kar se pa tice na primer vozenj na morje in podobnega, pa je res samo dodaten bonus...vsi nimajo te moznosti...
Lp
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #778 : sreda, 13.06.2012 : 11:00:56 »

Pa kar se tice stokanja po forumu....
Bilo je samo glede ampule, za katero sem se pred nakupom pozanimals ce je res za 2 msecne mladicke, prebrala navodila za uporabo, ampak je starost pisala samo v drobnem tisku in to v francoscini...
Ne vem kaj ima to veze s tem koliko sem se pozanimala o nakupu psa....
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #779 : sreda, 13.06.2012 : 11:12:31 »

Jaz situacijo vidim takole (pa saj sploh ni pomembno, kako jo, a pač povem): da si se ti odgovorno lotila nakupa psa bravo, verjamem, da so se tudi oni potrudili pri leglu, a bi se lahko/morali bolj. Nevednost nekako ne pije vode v opravičilo, po moje. Dokler ne veš o vzreji in oskrbi legla dovolj, se tega ne greš, vsaj meni se zdi to logično. So pa očitno vendarle poskrbeli za mladiče bolje kot velika večina "dvoriščnih rejcev" in šteparjev nerodovniških mladičev.
Logiran
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines