mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 21:53:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 153675 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #120 : nedelja, 02.05.2004 : 22:06:50 »

Ekola, mi (3 nase pese in 2 ne cisto nasa) smo zdaj en teden odisavljeni s pelargonijo (2 na ovratnici, ostali razredceno z mandljevim oljem po dlaki) - 5 psov brez klopov.

Lp, Mojca

P.s. Mogoce ne bi bilo neumno, ce bi zascitila se sebe, ker jaz sem ga pa prinesla domov.  Undecided sram
Logiran
Aladin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 52


« Odgovor #121 : nedelja, 02.05.2004 : 22:30:36 »

Zivjo,
a je kdo ze slisal govorice, da Frontline povzroca koznega raka?Jaz sem to slisala par dni nazaj, ampak se mi zdi, da ce bi bilo res, bi vsak drugi pes dobil koznega raka, glede na to koliko se ga uporablja!!A kdo kaj ve o tem?
Lp Neza
Logiran
Aladin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 52


« Odgovor #122 : nedelja, 02.05.2004 : 22:33:29 »

Pa se to:
mefisto,
elektronski odganjalec klopov se dobi tudi za pse.To je tak majhen okrogel obesek, ki se ga psu pripne na ovratnico, naj bi drzal 1 leto in naj bi bil vodotesen!Cena je okrog 2500 sit!
Lp Neza
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #123 : nedelja, 02.05.2004 : 23:43:33 »

Ekola, mi (3 nase pese in 2 ne cisto nasa) smo zdaj en teden odisavljeni s pelargonijo (2 na ovratnici, ostali razredceno z mandljevim oljem po dlaki) - 5 psov brez klopov.

Lp, Mojca

P.s. Mogoce ne bi bilo neumno, ce bi zascitila se sebe, ker jaz sem ga pa prinesla domov.  Undecided sram

Tudi moj v 14 dneh odkar ga mažemo z naranimi snovmi še ni imel klopa, prej ko je bil s Frontlinom ga je dobil, zato ga ne bomo več uporabljali, kar se klopov tiče.

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #124 : ponedeljek, 03.05.2004 : 13:56:11 »

Mi pa nismo uporabili cisto nic pa smo se vedno brez klopov in bolh. Huh Edino micken cesna je dobil kaksen teden nazaj. Pa dvomim, da bi to odganjalo, ker pred tem ni dobil nic takega.
Smo pac cudni. Grin

Aladin, za koznega raka sem tudi sama ze slisala, da naj bi ga lahko povzrocal Frontline. Kdo ve kaj je res. Ce te zanima, imam (nekje) clanek o Frontlinu pa ti ga lahko posljem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #125 : ponedeljek, 03.05.2004 : 15:30:29 »

Kako pa klope uničite potem, ko ste jih že uspešno odstranili iz vaših pesekov? Kanalizacijo baje preživijo pa še straniščna školjka ni vedno pri roki  Grin, mogoče alkohol ali pa zažiganje?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #126 : ponedeljek, 03.05.2004 : 15:57:13 »

Zaprem v kozarec za vlaganje in cakam kaj bo. Grin Grin Grin Vecinoma pa spestam. Ravno vceraj sem enega pohodila, pa baraba ni pocil. Angry Sem morala skoraj skocit, da je poknil. Ma kaj so iz titana! Angry  Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #127 : ponedeljek, 03.05.2004 : 16:37:37 »

Moj stalni pripomocek je bil vzigalnik (dokler sem se kadila...zdaj ga prav pogresam Roll Eyes)! Najprej smo klopa dobro pohodili, potem pa poskrbeli se, da je zgorel (burn in hell). Doma ga namocimo v alkohol ali aceton, kar je pac pri roki. lp
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #128 : ponedeljek, 03.05.2004 : 16:42:29 »

JOJ! Jaz imam pa eno nagravzno prosnjo. Glede na to, da je Kaja omenila alkohol (spomini na lansko nabiranje pajkov)...a bi se dalo te klope dobit? Da mi jih (tisti, ki bi bili pripravljeni seveda) spravite v recimo stare skatlice za filme, pa malo alkohola zraven (v te skatlice), da se ne posusijo? Sicer sem jih ze lani zbirala, pa je slo vse v maloro. Angry Letos pa nimam srece, saj jih mali nic ne prinese domov. Roll Eyes
Nov hobi-zbiram klope. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #129 : ponedeljek, 03.05.2004 : 16:55:39 »

Skoda, da nisi ze prej napisala...ravno danes zjutraj sem na tleh nasla klopa, ki je odpadel sam in je bil ze vecji kot fizol. Bljak, golazen! To se zgodi res v izjemnih razmerah, saj ponavadi najdem samo tiste cisto majckene. Ta se je ocitno nekam dobro skril, verjetno na rep, kjer ga tezje najdes. Ce pa imas res posebno zeljo, pa ti lahko zacnem zbirat klope, ki jih najdem. A morajo biti ze napihnjeni ali so dobri tudi tisti, ki se lezejo? Mi imamo namrec zadnje case bolj slabo letino....hvalabogu! Grin lp
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #130 : ponedeljek, 03.05.2004 : 17:00:36 »

Tisto taveliko fizolasto je bila samica (ce bi jo spravila v kozarec za vlaganje in zraven dala se par drugih klopov med katerimi bi bil kaksen samec bi lahko kasneje opazovala izleganje jajck Grin Grin Grin Wink).
Drugac pa ja, lahko tudi samo "lezejo", ni vazno, samo da je klop.
Hvala! Kiss
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #131 : ponedeljek, 03.05.2004 : 18:12:47 »

Nanook bljak  Grin a jih je lahko tudi po več skupaj v eni škatlici? v alkoholu potem ziher umrejo ne? Da ne bomo imeli potem celega legla kje, brrrr  
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #132 : ponedeljek, 03.05.2004 : 18:43:31 »

a se vam nič ne smilijo take majhne , luškane  Grin, nebogljene živalce, ko jih zažigate in utapljate v vseh mogočih tekočinah?

kako pa preživijo kanalizacijo? saj vendar nimajo nobenih možnosti za preživetje. A kdo ve?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #133 : ponedeljek, 03.05.2004 : 19:24:28 »

Hm,....ne. Grin Saj pobijanje bo v znanstvene namene (da se mogoce naucim locevati samce in samice  Wink).

Nadja, ja, seveda jih je lahko vec. V alkoholu umrejo, preverjeno (ampak ne vem kok % alkohol je bil; Lilit, Petra, Ziva, mogoce katera ve, kok % alko. imamo na faksu?). Snops je tudi vredi. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #134 : ponedeljek, 03.05.2004 : 20:03:02 »

Uh Nanook ta je pa huda  Shocked Grin Grin, jaz ti jih lahko priskrbim take in drugačne.
Na faksu pa imajo čuda alkohola, ampak mislim, da imajo za shranjevanje 70%-80% (u glavnem tisti iz lekarne je dober  Wink(tistega hudega 95% mislim, da večinoma molekularci uporabljajo)
A jih boš mela za individualno vajo? Huh Cheesy

Drugače jih pa jaz speštam in zmrcvarim vsaj na tri dele s kakšnim kamnom, ceglom, palco...oz. kakršnimkoli predmetom  Angry....hmmm biologinje pri vsej mojem mrcvarjenju klopov in komarjev včasih pozabim zakaj so sploh koristne te žvali  sram Angry, golazen  Angry Angry (kar ni prav biološko  sram Lips Sealed)

Citat
Najprej smo klopa dobro pohodili, potem pa poskrbeli se, da je zgorel (burn in hell)

Haha Kaja vi ste pa hudi  Grin Grin
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines