mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 23:41:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 150367 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #525 : nedelja, 21.05.2006 : 18:20:04 »

Mene pa zanima, če je zelo narobe da psa 1 teden po tem ko dobi te zadeve proti klopom kopa.
Jaz sem svojo psičko skopala en teden po tistem, ko je dobila Advantix (veterinar mi je sicer rekel naj je vsaj 3 dni ne kopam) in je tako v tisem tednu po kopanju dobila klopa, ki pa ga sploh nisem opazila. Našla sem ga na tleh, ko je bil že čisto napihnjen.

Je možno, da sem uničila učinek Advantixsa, ali da ta zadeva pri moji psički ne pomaga.

Najbolj hecno je pa to, da do sedaj še ni imela klopov, ko sem ji pa dala Advantik, da jo preventivno zaščitim, ona dobi klopa  Huh
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #526 : nedelja, 21.05.2006 : 18:44:18 »

Advantixa ne poznam, ampak verjetno piše na navodilih, po kolikšnem času lahko psa skopaš. Na  navodilu EXspot kapsul piše, da psa ne kopamo najmanj 24 ur, jaz sem jo sicer skopala šele po treh dneh in še to zaradi mastnega madeža na tilniku. Pri moji psički EXspot
zares pomaga, pa čeprav sem dolgo oklevala, da sem ji ga sploh utrla.Ko smo bili nazadnje v gozdu na dolgem sprehodu in sicer pred uporabo EXspota, mi je domov prinesla cel kup klopov.V zadnjih dneh pa prav nobenega, pa čeprav smo veliko hodili po gozdih poteh.
Klup temu pa jo seveda po vsakem takem sprehodu temeljito pregledam, saj verjetno ni nobena zaščita 100%.

LP
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #527 : nedelja, 21.05.2006 : 18:51:05 »

No midve sploh nisva bile v gozdu. Samo malo več sva se šetkale po travi, da sva malo potrenirale za izpit. Sploh mi ni jasno kje bi ga sicer lahko dobila.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #528 : nedelja, 21.05.2006 : 22:13:30 »

Sej o tem se je že pisalo, da pes ne dobi klopa samo, če gre v gozd, ker ti se skrivajo res vsepovsod, tudi pred domačim pragom. Advantix pri moji še vedno pomaga in fejst trkam ob les sedaj, da bo tako še v naprej, sicer pa jo čaka v kratkem nova ampula.............lp
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #529 : nedelja, 21.05.2006 : 22:29:36 »

Ja ja, sej vem in celo sumim travo okoli blokov ali pa tam kjer je malo več drevja in grmičenvja.

Bolj me čudi, da Advantix ni pomagal. Oz. kako sploh pomaga proti klopom? A kolop pogine oz pade stran ko popije malo krvi od kužka ali šele potem ko je že čisto polen?
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #530 : ponedeljek, 22.05.2006 : 02:50:45 »

Živjo!
Zanima me, če je že kdo "stestiral" eno ultrazvočno zadevico, ki se jo baje psiču kar na ovratnico pripne in odganja te ogabe stran?
lp
T.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #531 : ponedeljek, 22.05.2006 : 07:52:29 »

O tej zadevi je že pisalo na teh straneh.
Baje tisti za pse hitro razpade, tisti za ljudi je pa zelo v redu. Moram preizkusit.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #532 : ponedeljek, 22.05.2006 : 08:21:32 »

Mi som sprobali Petvital, klopa nismo imeli je pa Lina full smrdela po tem spreju. Sem preverila rok trajanja pa je še 1 leto do preteka. Ali ima kdo podobno izkušnjo ali samo meni to tako grozno smrdi?

lpk
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #533 : ponedeljek, 22.05.2006 : 08:28:32 »

Ja, tale Petvital se sicer zelo učinkovit, samo smrdi pa grozno.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #534 : ponedeljek, 22.05.2006 : 08:40:48 »

Imate obcutljive nosove Grin.
Specificen vonj mora biti, ker vecino krvosesov odzene prav odbijajoc vonj, na tiste bolj zagrizene pa pripravek deluje tako, da vpliva na dihalne organe ter jih zacne dusiti.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #535 : ponedeljek, 22.05.2006 : 08:47:08 »

Pri meni pa Frontline deluje brezhibno,pa se pes kopa v vodi vsak dan. Ne vem kako je z advantixom ampak z samponi z dolocenimi vsebinami lahko iznicih ucinek Frontlina in verjetno je isto z advantixom...
Pri nas je ze leta isti recept proti klopom:frontline,ovratnica,OFF posprican po tacah in trebuhu,pregledovanje par ur po sprehodu in......velike kolicine cesna! Cheesy Grin pomoje klopa ze Klarkov zadah ubije Grin
Lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #536 : ponedeljek, 22.05.2006 : 09:18:48 »

A ima (razen Žiži) še kdo pozitivne izkušnje z EXspot kapsulami  Shocked.

Sem brala zloženko o erlihiozi, babeziozi in lejšmaniozi... me je kar groza Angry Sad Shocked Undecided
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #537 : ponedeljek, 22.05.2006 : 09:21:02 »

Ja tale vonje je še mene skoraj zadušil ko se je gospodična ponoči prišla stiskat  Tongue
Samo da deljuje, bomo potrpeli - sem pa na ta račun čisto lepo zelenjavo stran zmetala, ko sem jo pripravljala je kar naenkrat začelo nekaj smrdeti  Shocked čez čas sem pa ugotovila da se smrad širi od Line  Grin
Logiran
jerkre
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #538 : ponedeljek, 22.05.2006 : 10:14:03 »

Lp

Nekaj strani nazaj, se je govorilo o eteričnih oljih sivke za odganjanje klopov. Sedaj me pa zanima, če lahko psa poškropim s sivkinim sprejem, ki ga imam od podjetja Just.
Drugače je namenjen za osvežitev prostorov, zaves, omar. Vednar pa so ti izdelki na naravni bazi in bi jo posprejala samo  po tačkah in trebuhu.

Kaj menite o tem? Drugače uporabljam EX-spot ampule, ki so dokaj učinkovite. Do sedaj je imela le tri klope (prvega že marca, ko je bilo par dni zelo toplo, se klopi takoj prebudijo) - ne predstavljam si, kaj bi bilo brez zaščite.

Zanima pa me še, kako naj psičko zaščitim pred srčno glisto, kajti čez mesec dni grem za en teden na morje. Baje obstajajo tablete in bi prosila da mi poveste, kako se jim reče.

Hvala
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #539 : ponedeljek, 22.05.2006 : 10:31:29 »

Mi proti srčnim glistam uporabljamo ampule stronghold. Lp Wink
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines