mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 18:20:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 153239 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #375 : ponedeljek, 13.06.2005 : 15:07:19 »

Mi smo naši Nari dali Advantix, saj je vsakodnevno odstranjevanje na kupe klopov grozno Angry. Advantix je zelo učinkovit, tako da so se pasji klopi začeli spravljati na nas Wink.

Še slika enega ogromnega klopa na roki Angry:
http://www.freewebs.com/flatcoats/klop.jpg

lp ana
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #376 : ponedeljek, 13.06.2005 : 15:12:40 »

Pri kakšni starosti ste vi začeli dajat ta raznorazna sredstva proti klopom?

Jaz moji še nisem upala nič dat, stara bo 8 mesecev, razmišljam pa, da bom v kratkem poskusla z kakšnim izmed njih. SIcer pa dozdaj nisma mele nekih težav s klopi, samo 2 v tej sezoni, kljub rednemu preganjanju po Tivoliju, Rožniku, Šmarni gori, šoli na Barju in seveda okoliških travnikih.
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #377 : ponedeljek, 13.06.2005 : 15:25:25 »

Uh jej vidim, da mi ni uspelo prilepiti slike Sad:


Mi smo Nari začeli enkrat na mesec dajati Advantix, stara pa je 4 mesece. Do sedaj smo ji dali samo enkrat.

lp ana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #378 : ponedeljek, 20.06.2005 : 23:40:49 »

Hmm, vem da je že bilo nekaj napisanega, samo mislim da nič konkretnega in sicer o Vermineks -u..Kdo uporablja? Kako nevaren je (oz. kako hude sestavine ima?) Huh


Je morda kdo našel Bio Groom spraj, ki naj bi bil zelo učinkovit? Jaz ga v Slo ne najdem Undecided

LP,
Diana
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #379 : ponedeljek, 20.06.2005 : 23:43:48 »

Hmm, vem da je že bilo nekaj napisanega, samo mislim da nič konkretnega in sicer o Vermineks -u..

Jaz sem ga uporabljala na 3 psicah pa niti na eni ni bil učinkovit. Nekateri so pa zelo zadovoljni...

Lp, Mojca
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #380 : torek, 21.06.2005 : 08:22:49 »

Mel, Bio Groom sprej sem jaz uporabljala pred leti na dveh pesjanih in oba sta bila brez klopov. Zal ga v Slo. nisem opazila, sama sem ga nabavila cez luzo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #381 : torek, 21.06.2005 : 09:04:34 »

Mi smo vceraj spet meli enega klopega, ravno se je prilimal, je sel cisto lahko ven, sicer tretji v karieri komaj, pa brez vseh kemikalij, ki so na voljo. Me je pa kljub temu strah pri vseh teh boleznih ce sem odkrita.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #382 : torek, 21.06.2005 : 09:19:47 »

Jaz trenutno uporabljam Tea tree olje, popolnoma naravno sredstvo z eteričnimi olji, ker mam  poln kufer kemičnih insekticidoa kot frontline. Vsakič ko sem šla k veterinarju da so psa pošpricali, ker je ful mala in je ampula preveč za njo, no vsakič jo je šprical drugi tehnik in vsaki je mel drugi način in drugo količino pošpricanega sredstva. Na zadnje so jo tak fejst pošpricali da sem samo gledala, kaj dela. Tak da hvala ne. No za nekrat sredstvo deluje bomo videli kako bo sedaj poleti, če bo dobila bolhice na morju ali ne. Aja stvar je uporabna tudi proti klopom za ljudi in sem jaz že testirala, pa za enkrat je delovalo. No bom javila kak bo dalje kaj stvar uporabna Smiley
Se mi pa zdi res fajn ker je čisto naravno in ne rabiš psa mesečno filati z insekticidi.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #383 : torek, 21.06.2005 : 09:21:04 »

Aja bio groom, a sploh se ne da dobiti ker ga ne uvažajo ali pač ga ni v nobeni trgovini? Ker če ga uvažajo potem jaz vem kej ga sigurno lahko dobiš.  Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #384 : torek, 21.06.2005 : 13:21:43 »

Aja bio groom, a sploh se ne da dobiti ker ga ne uvažajo ali pač ga ni v nobeni trgovini? Ker če ga uvažajo potem jaz vem kej ga sigurno lahko dobiš. Smiley

Se takoj javim, da mi sporočiš informacije Wink

Mel, Bio Groom sprej sem jaz uporabljala pred leti na dveh pesjanih in oba sta bila brez klopov. Zal ga v Slo. nisem opazila, sama sem ga nabavila cez luzo.

Morda veš, če se ga dobi v Italiji? Smiley

LP,
Diana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #385 : torek, 21.06.2005 : 13:23:12 »

Zal ne. Sem se pa spomnila, da naj bi deloval 2 tedna, bom pogledala, ce ga imam slucajno kje spravljenega (zdaj je itak ze poteke rok trajanja, ampak vseeno).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #386 : ponedeljek, 27.06.2005 : 11:46:12 »

Jaz trenutno uporabljam Tea tree olje, popolnoma naravno sredstvo z eteričnimi olji, ker mam poln kufer kemičnih insekticidoa kot frontline.

Tudi jaz sem bila do zdaj tvojega mnenja in tudi mi smo uporabljali mešanico olja čajevca (tee tree), sivke in limone, pa je tu in tam psica vseeno dobila kakšnega klopa. Pa tudi jaz sem letos prvič v življenju imela klopa... In takšno srečo, kot imava, je seveda psica fasala erlihijo...

Zdaj sem psici dala Advantix + vsak dan jo tako namažem z to mešanico olj, da že na nekaj metrov smrdi... Sama pa se tudi cela našpricam z Autanom, da mi je že kar ogabno. Vsake večje trave ali grmičevja pa se že na daleč izogibama.

In pa verjemi, da je boljše, če tvoj pes ima celo leto te insekticide v sebi, kot pa da mora dva meseca jemati nenormalne doze antibiotikov, pa še ne veš, kakšne posedice bo bolezen pustila...
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #387 : ponedeljek, 27.06.2005 : 12:01:11 »

Se bom kar citirala Wink:

Mi smo za našo psičko kupili razpršilo proti klopom, ki je zelo učinkovito Wink. Včeraj smo šli z njo na sprehod. Veliko je tekala po travi in pri tem staknila ooooogroooooomno klopov Undecided. Ker smo ji pred tem vtrli v kožo to razpršilo, se je mislim da ni prijel noben klop. Našli smo jih približno 40 majhnih rdečih, na srečo so zelo dobro opazni, in nobeden ni bil v koži Grin. Samo po njej so lezli. Nekateri so bili že mrtvi.
A kdo tudi uporablja to razpršilo Roll Eyes:

BIO - GROOM
FLEA & TICK - 14
  long la sting
RESIDUAL SPRAY

Mi smo Bio-groom kupili v Sloveniji Smiley. Nevem pa kje. Bom vprašala mami, ko pride iz službe Cool.

Lp, Ana
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #388 : ponedeljek, 27.06.2005 : 12:07:10 »

Anaana,

ko pride pes nazaj iz sprehoda in se umiri, začnejo klopi komaj lezt po psu in iskati primerno mesto. Za mene to, da je bilo na psu 40 klopov, niti malo ne govori o učinkovitosti tega spreja...
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #389 : ponedeljek, 27.06.2005 : 12:56:58 »

Ta bio groom sem jaz videla v agrariji v Kopru in v Mr. Petu.
Mi pa uporabljamo advantix in res od kar sem ga dala gor na Ozzy-ja, ni se imel nobenega klopa.
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines