mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 07:22:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 153422 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
TjasaK
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #300 : četrtek, 19.05.2005 : 09:48:48 »

Ja po TV sem nekoc slisala, da je gorenjska ( crta naj bi bila tam pri Jesenicah), pa Pohorje, Celjska kotlina, Ljubljanska kotlina ( se posebaj Mostec), tam pri Kamniku....samo ne stojim zdaj 100% za vsem tem, ker je ze nekaj casa nazaj od tega.
Me pa zanima, ce kdo bolje ve  sram
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #301 : četrtek, 19.05.2005 : 09:58:21 »

v Kranjski gori letos se ni bilo klopov (testirano na mojem fantu, ki je preteklih nekaj tednov prezivel med "mizarjenjem" v enem od tamkajsnjih gozdov - vem, da se slisi, kot da se je igral dvojnika Bedanca, ampak se mi ne da razlagati... Wink )
m.
Logiran
TjasaK
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #302 : četrtek, 19.05.2005 : 10:06:29 »

 Cheesy

To ne vem, kako bo res. Na pse grejo rajsi in moj je letos zbral ze 3. 2 na enem sprehodu....
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #303 : četrtek, 19.05.2005 : 13:51:01 »

Mi smo za našo psičko kupl razpršilo proti klopom, ki je zelo učinkovito Wink. Včeraj smo šli z njo na sprehod. Veliko je tekala po travi in pri tem staknila ooooogroooooomno klopov Undecided. Ker smo ji pred tem vtrli v kožo to razpršilo, se je mislim da ni prijel noben klop. Našli smo jih približno 40 majhnih rdečih, na srečo so zelo dobro opazni, in nobeden ni bil v koži Grin. Samo po njej so lezl. Nekateri so bili že mrtvi.
A kdo tut uporablja to razpršilo Roll Eyes:

BIO - GROOM
FLEA & TISK - 14
  long la sting
RESIDUAL SPRAY

Upam, da sm prov prepisala Tongue

Lp ana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #304 : četrtek, 19.05.2005 : 16:45:37 »

FLEA & TICK verjetno hehe, mislim da sem nekoc to imela (8 let nazaj?) in je odlicno delovalo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #305 : četrtek, 19.05.2005 : 17:00:17 »

TjasaK,jaz bi rekla da so najhujši klopi(če lahko tako rečem) v Celjski kotlini..tako pravijo
domačini in tudi Bis vedno stakne kakšnega Undecided!!! Amapk,z dobro pinceto se jih lepo spravi vn Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #306 : nedelja, 22.05.2005 : 13:36:20 »

Ojla,

jaz sem včeraj na Oriju našla klopa, in to na smrčku! Angry Smo mu ga dali ven, ampak se mi je prvič zgodilo, da je glava ostala notri Angry Angry Zdaj sem itak že panična Angry, pa še klop je bil rjav (sem brala, da so te največji prenašatelji Erlihije Sad Huh Undecided.

Kolikor sem brala, naj bi šla glava sama ven? Ker zdaj ima majčkeno zatečen smrček (več se pa itak ne vidi, ker je črn smrček, tako da tudi rdečina  - če bi bila - ne bi bila vidna). Ven pa glave zdaj na noben način ne morem dat, ker je tako čudno na smrčku, da ne gre z ničemer, tudi s pinceto ne Undecided Angry.

Zanima me, ali ga lahko namažem z mazilom Bivacyn? Smrček ga namreč ful srbi.. Sad Undecided

LP,
Diana
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #307 : nedelja, 22.05.2005 : 19:30:34 »

Mel, najbolje da tisto mesto, kjer ima Ori klopa zelo dobro natreš z oljem. V nekaterih knjigah pa piše da lahko tisto mesto natreš s petrolejem ali s terpentinovim oljem Smiley. Po nekaj urah naj bi klop odpadel stran Smiley.

lp ana Wink
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #308 : nedelja, 22.05.2005 : 19:54:21 »

Aja Mel pa še to: ni vedno nujno da dobi kuža to bolezen če je klop okužen, pa še to ni veliko možnosti Wink.

lp ana
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #309 : nedelja, 22.05.2005 : 21:00:48 »

Olje in podobne mastne zadeve ne priporočajo več, ker naj bi ob tem klop izbruhal najbolj nevarne snovi v rano. Najbolje se obnese pinceta.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #310 : nedelja, 22.05.2005 : 22:04:25 »

Punce hvala za dobronamerne nasvete Wink, vendar vem, da se klopa ne sme z ničemer namazat, saj kot pravijo, naj bi pred smrtjo izbruhal vse telesne tekočine in, v kolikor je klop okužen, s tem povečaš tudi okužbo psa. Angry

Zaradi tega ga nisem namazala, sem ga "spulila" ven. Do zdaj mi še nikoli ni glava ostala notri, zdaj pa nažalost ja Angry. Glavo sem poskusila dobiti ven tudi s pinceto, pa ni variante. Je tok notri v smrčku, pa tok je majhna, da je nemogoče. Angry Angry Ta golazen mene čist ob živce sprav, ko vidim kako se prisesa na naše peseke. Angry

Zanima me, ali res glava sama odpade stran? Za Bivacyn sem spraševala, če ga lahko namažem zdaj, ko je klop (razen glave) že zunaj? Huh Orija namreč smrček zdaj ful srbi. Undecided

LP,
Diana

Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #311 : nedelja, 22.05.2005 : 22:14:35 »

Mel - najboljše da glave od klopa, ki je ostala v kože ne mažeš z ničemer. Če bo Orija zelo srbelo pojdi k svojemu veterinarju. Drugače pa ponavadi ni problema če glava ostane v koži, ker jo telo samo izloči. Je pa dobro da spremljaš to mesto, če bi mesto zelo oteklo moraš zopet k veterinarju.
Kar pa se tiče Erlichie, sp na žalost klopi v Sloveniji kar pogosto okuženi. Je pa res, da klop izloči bakterije ki jih prenaša, šele ko se napije. Če si odstranila majhnega klopa je za prenos bolezni manj možnosti.
Kar pa se tiče odstranjevanja je edini uspešen način pinceta za klope - lahko je plastična ali kovinska. Klopa primeš povsem pri koži, nekajkrat zavrtiš, na rahlo vlečeš in klop popusti. Pomembno je da se klopa ne dotikaš s prsti in ga ne stiskaš, saj se na ta način lahko ti okužiš, saj imam vedno kakšne drobne ranice na prstih.
Kar pa se tiče preventive, vem da je bilo že veliko rečenega. Jaz sem sedaj na mojemu psu preizkusila Advantix in moram reči da ni imel klopov. Pa sem bila še danes skupaj z drugimi psi, po katerih so še med sprehodom klopi lezli, jaz pa tudi doma ne najdem nobenega.
Lp Katja
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #312 : nedelja, 22.05.2005 : 22:18:59 »

Glava od klopa sčasoma (lahko traja cel teden) res sama pade stran. Smiley Temu, da glava ostane v koži, se lahko prihodnjič izogneš z uporabo posebne pincete za klope (stane par sto tolarjev). Z njo se klopa ne puli, ampak se ga vrti, tako da gladko izpusti plen. Mi jo uporabljamo že več let in odkar jo, tega problema nismo imeli. Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #313 : nedelja, 22.05.2005 : 22:21:47 »

Katja, hvala za odgovor. Ja, saj do zdaj resnično nikoli še ni glava od te golazni ostala notri..Je pa res, da sem ga odstranila s prsti, ker pincete tisti trenutek nisem imela pri sebi. Klop je bil majhen, ni se še napil krvi, zato se je bolj držal smrčka. Angry

Kar se tiče Erlihije, sem jaz itak bolj paničar pri Oriju sram. Zato pa nisem čakala na pinceto, ker sem ga želela čimprej ven dat. Moja napaka...
Pri smrčku je ful problem videt ali je ful otečeno, rdečine se pa sploh ne opazi Sad. Bom definitivno spremljala smrček, če bodo kakšni znaki. Angry

LP,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #314 : nedelja, 22.05.2005 : 22:24:44 »

Z njo se klopa ne puli, ampak se ga vrti, tako da gladko izpusti plen. Mi jo uporabljamo že več let in odkar jo, tega problema nismo imeli. Wink
Marjetka, sem se narobe izrazila Wink Jaz sem ga tudi vrtela, ne pulila, samo pincete nisem imela pri sebi sram. Sem hotla golazen čimprej ven spravit Undecided

LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines