mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 16:21:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 149653 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #720 : četrtek, 17.02.2011 : 15:57:11 »

Houdini, eni so cist ubrisani na DE, posuvajo povsod kamor le lahk, sploh pa po vrtu oz. je meni to najbolj v spominu ostalo). Mislim res, meni se zdijo ze ornk usekani. Sam moras pazit kaksno vzames, mora bit human grade al kaj majo ze zaene. Daje se tudi v hrano. Ne uporabljam, pa nimamo bolh. Eni na to ful prisegajo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #721 : četrtek, 17.02.2011 : 21:58:52 »

Tale pripravek je iz strani only naural pet store ... namenjen živalim in je human grade, tko vsaj piše v opisu ... jaz ne poznam DE sploh ... me pa zanima koliko je dejansko učinkovit.

Pa ali se to uporablja samo proti bolham ali recimo tudi ob invazijah mravelj ipd ... ?
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #722 : torek, 22.03.2011 : 17:38:04 »

Živjo,

iskreno, nisem šla brat vsakega komentarja, ker sem časovno zeloooo omejena. Ok, pričela se je sezona klopov, naša dva sta oba že po enega prinesla dam Smiley Sva dala ampule Advantix. Danes pa smo načeli debato o ampulah vs. ovratnice proti bolham in klopom. O ovratnicah nisem razmišljala, ker je zelo blizu glave in se ta moja dva ravsarja med igro predvsem vlečeta za ovratnico in grizeta okoli glave. p'
_
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #723 : torek, 22.03.2011 : 17:42:23 »

ok nadaljujem zgornji komentar, ker se je Luka odločil, da ga bo predčasno poslal. (ne vem kako mu je to uspelo, ampak je s tačkam že pritisnil pravo tipko, za tis p' pa predvidevam,da vam pošilja pozdrave) Smiley skratka, da nadaljujem. Glede na to, da se grizeta okoli ovratnice, koliko je škodljivo, da "pojesta" strup? Sem že prebirala nekaj komentarjev, ampak nikjer nisem zasledila, kako je z ovratnico, če jo pes grize.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #724 : torek, 22.03.2011 : 19:39:41 »

Pajk kompletno off topic ampak daj me pokliči ali pošlji sms prosim, da dobim tel. št. ker am ... je očitno nisem v novi telefon uspešno kopirala   sram
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #725 : sreda, 23.03.2011 : 09:59:24 »

Pajk, po moje je odvisno katera ovratnica je. Nekatere so bolj naravne, ampak po mojih izkušnjah ravno te prav nič ne delujejo. Sad
Lahko doma pogledam v navodila od Scarlibor-ja (ali nakaj takega), če kaj piše. Edina ovratnica, ki je pa pri meni delovala, je bila neka močna in smrdeča, ki mislim, da ni več v prodaji. Za tisto bi skoraj rekla, da ni priporočeno grizenje.
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #726 : petek, 25.03.2011 : 14:34:10 »

Žužka hvala. Eni pravijo,da ni škodljivo, ampak kljub temu sem skeptična. Vem pa da tut ampule niso med najbolj nedolžnimi, sploh te, ki jih moram dajati v spomladanskem času.

Skrbi me predvsem to, da Pajki in Luka med igro "grizeta" sosedovega psa, ki ima tako ovratnico in res upam, da ne bo kakšnih nezaželjenih posledic.

Hvala.

Houdini: ti pošljem sporočilo Smiley Memegrede, danes smo v pasjem parku v LJ, se oglaste kaj Smiley
Logiran
SprukN
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #727 : nedelja, 15.05.2011 : 17:14:57 »

Živjo!

Pri prvem sporočilu od Pina sem zasledila da je imel njegov pes bulo na mestu kjer je našel klopa. Sama sem danes naletela na enako situacijo, in me zanima ali je to eden izmed običajnih pojavov ali me mora kaj skrbeti...? Klopa sem odstranila v celoti. Včeraj sem mu prav tako enega odstranila, vendar bule pa ni bilo.

Hvala za pomoč Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #728 : nedelja, 15.05.2011 : 18:38:45 »

Bulica po klopu je pri naših psih vedno bil običajen pojav, ki je izginila v par dnevih.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #729 : nedelja, 15.05.2011 : 20:26:29 »

Bulice so normalne, čeprav mi po klopu še nismo imeli nobene...
Nevarno pa je, če ne izgine tudi po večih tednih.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #730 : četrtek, 26.05.2011 : 10:32:19 »

Glede naravnih eteričnih olj... Ali se tudi na človeku dobro obnesejo za odganjanje komarjev, klopov in podobneih zajedalcev ter mrčesa? Mene komarji očitno obožujejo (jaz njih pač ne, pogosto mi mesto pika oteče, o srbenju pa raje ne izgubljam besed) in se moram nujno s čim zaščititi. Do zdaj sem se z OFF-om ali Autanom, vendar bi raje te stvari zamenjala za kakšno učinkovito naravno zadevo. Zaradi sebe in zaradi psice - na sprehodih redno dobiva briketke (kot nagradico), kar pomeni, da zaužije Autan (ker so pač roke nasprejane z njim), to pa verjetno ne more biti dobro. Morda kdo ve, kje se da kupiti kakšen naravni sprej za ta namen? Za zaščito psice sem kupila neemovo olje - na etiketi sicer piše, da je v celoti iz naravnih sestavin, ki so nestrupene za ljudi, ljubljence in oklico, vendar nimam nikakršne informacije, če to lahko uporabijo tudi ljudje. Kdo kaj ve o tem?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #731 : četrtek, 26.05.2011 : 10:50:07 »

neem, če ni kaj čudnega v samem olju lahko tudi zase uporabiš (jaz imam doma neem v prahu, je bljak, ampak ga lahko ješ), obstajajo pa tudi naravni spreji za ljudi. Recimo incognito na ekosvitu, nekaj jih ima tudi ekolife, pa najbrž tudi marsikatera eko trgovina
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #732 : četrtek, 26.05.2011 : 10:55:57 »

Naravne zadeve dobiš npr. v DM, Sanolabor ... Ampak vedi, da stanejo "malo" več in ponavadi niso na isti polici kot Autani, Offi ipd.

Pripraviš pa si lahko sama. Uporabiš "stekleničko" porabljenega spreja, vanjo naliješ radensko (lahko tudi navadno vodo, a se menda v radenski bolje zmeša), alkoholni kis in nakapaš eterično(-a) olje(-a) - citronella je po moje najbolj učinkovita, pa sivka ipd. zelišča, seveda pa ne kaka vanilija, jagoda in podobne sladke arome Wink. Razmerje? Po filingu ...
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #733 : četrtek, 26.05.2011 : 11:34:16 »

Hvala za info, grem malo pobrskat po spletu za eko trgovine (sklepam, da bo treba v Lj), pa v DM in Sanolabor bom šla tudi pogledat.

Da si lahko sama pripravim, to vem, je pa menda treba dobiti res naravno eterično olje. Se ga dobi v eko trgovinah?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #734 : četrtek, 26.05.2011 : 11:40:47 »

Sm ti poslala ZS Smiley.
Logiran
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines