mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 00:47:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 151320 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #480 : ponedeljek, 08.05.2006 : 11:35:46 »

Kalsang, si zadovoljna ne?  Smiley Super je res, mi smo se ta vikend spet cele dneve potepali, pa nobenega klopa Cheesy Cheesy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #481 : ponedeljek, 08.05.2006 : 11:53:28 »

Ja, the best!!!!

En vikend smo po pol ure na gozdni poseki fasali celo armado klopov...

Zdaj pa cel vikend metanja in valanja po travi, šnofanja in norenja, pa niti enega!!! Smiley Smiley Smiley

Zelo sem zadovoljna, še posebej, ker ena od mojih tamladih frajl prav privlači klope, pa čeprav ni tista, ki v vsak grm pogleda.

Res super stvar!
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #482 : ponedeljek, 08.05.2006 : 12:48:27 »

Kdo je proizvajalec Petvital sprejčka ? Hvala  Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #483 : ponedeljek, 08.05.2006 : 13:06:56 »

Canina pharma GmbH, Nemčija.

lp
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #484 : ponedeljek, 08.05.2006 : 13:29:20 »

Mi uporabljamo pa en spray... Zyzek puls se mu rece.. nekaj taksnega no. Vsebuje nekaksne mikrokapsule, ki gredo v dlako. Pa smo zelo zadovoljni z njim. Samo smo imeli ta vikend problem, ker smo psa po telesu našpricali, pa so šli klopi tja, kamor nismo našpricali - na ušesa in malo nad smrčkom  Angry Zdaj smo nasprejali tudi to, tako, da mislim, da ne bo problemov. Na škatli pa piše, da sprej drži kakšna 2 meseca. Pa fino je, ker je tudi proti bolham, pa še za dalj časa ga imaš. Cena pa mislim, da je okoli 4000 tolarjev. Se slabo spomnem, ker smo ga lansko leto enkrat kupili.
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #485 : ponedeljek, 08.05.2006 : 14:39:06 »

kalsang:kje se pa ta sprey dobi?koliko stane?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #486 : ponedeljek, 08.05.2006 : 14:55:51 »

kalsang:kje se pa ta sprey dobi?koliko stane?

Že povedano! Trgovina Gali na Linhartovi, stane pa cca 2.400 sit.

Ja, the best!!!!

En vikend smo po pol ure na gozdni poseki fasali celo armado klopov...

Zdaj pa cel vikend metanja in valanja po travi, šnofanja in norenja, pa niti enega!!! Smiley Smiley Smiley

Zelo sem zadovoljna, še posebej, ker ena od mojih tamladih frajl prav privlači klope, pa čeprav ni tista, ki v vsak grm pogleda.

Res super stvar!

Ja, jaz sem zaenkrat tud ful zadovoljna, pa sva z Orijem skoz naokoli, čez vikende sploh, pa zaenkrat nič Smiley Še bolj pa sem zadovoljna, ker gre za naravno zadevo, saj ful ne maram vse te kemije nanga dajat  Tongue Tongue
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #487 : ponedeljek, 08.05.2006 : 15:10:56 »

Kolikokrat pa pošpricate ali je to samo 1x na mesec ali npr. pred vsakim sprehodom? A pošpricate na različna mesta ali samo na zatilje?

Hvala in LPK
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #488 : ponedeljek, 08.05.2006 : 15:21:35 »

Jaz pošpricam po tačkah in trebuščku, okoli vratu in glavice...kar no. Pošpricam pa vsakič, ko greva na sprehod, kjer bi lahko fasal kaj ker ima vedno tačke umite po sprehodu in s tem tudi sprano tekočino (kdaj pa kdaj tudi izpustim, ampak če grem pa prav naokoli z njim po travnikih, gozdu, pa ga obvezno našpricam). Če ga ne bi močila in umivala tačk, ga ne bi tolikokrat špricala, ker naj bi imela zadeva dolgotrajen učinek.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #489 : ponedeljek, 08.05.2006 : 16:32:11 »

Se strinjam z Mel. Tudi jaz nameravam vsakič pred takšno odpravo pošpricati tačke, trebušček, vrat, malo pa tudi hrbet.

Pri tako majhni in dolgodlaki pasmi je tuširanje tako pogosto, da se vsi preparati hitro sperejo. Je pa pri tem spreju plus to, da dlaka ni preveč mastna, sploh ko se posuši ne.
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #490 : ponedeljek, 08.05.2006 : 20:16:03 »

Že povedano! Trgovina Gali na Linhartovi, stane pa cca 2.400 sit.

Ja, jaz sem zaenkrat tud ful zadovoljna, pa sva z Orijem skoz naokoli, čez vikende sploh, pa zaenkrat nič Smiley Še bolj pa sem zadovoljna, ker gre za naravno zadevo, saj ful ne maram vse te kemije nanga dajat Tongue Tongue


ja.....kaj pa na obali ....a ve kdo?
hvala,lp
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #491 : ponedeljek, 08.05.2006 : 20:55:49 »

Ce pri vas ne dobis, lahko poklices na 01 437 77 88 (med 10. in 19. uro) in dobis po posti po povzetju.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #492 : torek, 09.05.2006 : 10:45:01 »

No, še naša izkušnja s klopom Cry Angry :
Včeraj zjutraj Jenny ni več stopila na zadnjo desno nogico. In cel dan je bilo isto... Pop. sem jo dobesedno nesla ven na opravljanje potrebe! Mislim da mi ni treba poudarjati, kako sem se ustrašila zanjo, vendar pa mi včeraj dop. ni uspelo iti na kliniko. Tako da jo je mož danes zjutraj (nič ni bilo bolje!) peljal v mestni log. Najprej ji je vet pregledal nesrečno nogico in NIČ našel. Jo poslal na rtg, kjer je bilo tudi vse bp. Nakar se ji (šapici) je baje še enkrat posvetil in z lupo našel klopa!!!! Moram še poudariti, da sem tudi jaz včeraj pop. skrbno pregledala blazinice, prste, torej celo šapico, pa nisem odkrila izvore.
Sedaj so ji klopa odstranili, Jenny je baje še zmeraj "zadeta", ampak upam da bo pop. že ok in bova lahko odkorakali že na kak krajši sprehod!
Skratka - si pa ne bi mislila niti v sanjah, da klop lahko povzroči tako bolečino!?? Ker je naša pesjanka res trdoživa in neobčutljiva....
Logiran
n00bek
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #493 : torek, 09.05.2006 : 12:13:55 »

Pa naj povem se svojo izkusnjo in sicer nas je doma pridno 12 let spremlajala velika snavcerka kaja! V 12tem letu starosti pa smo jo morali uspavati, zaradi neznanega vzroka. Pred casom je imela grozno velikega klopa (imela je vedno malo daljso dlako, ker nam je bila pac taksna vsec in se tudi nikoli ni pritozevala - upam da!), ki smo ga odstranili. Na tem mestu je nastala velika bula, ki smo jo opazili kar dosti casa po tem. Nakar smo kuzko peljali na redno cepljenje, kjer smo to bulo pokazali veterinarju. Dejal je, da je bula mascobnega izvora in da ne bo hudega. Cez nekaj tednov je kuzki odpovedal zadnji del. Zadnje noge so jo nosile sem in tja in nihce ni vedel kaj ji je. Diagnoza je bila pac povrsna. Prvo so rekli, da lahko da ji skoduje cepivo (2% psov dozivi taksne soke) in smo ji skusali pomagati z raznimi injekcijami. Ker ni bilo bolje, smo jo supavali. Zdravnik je (ker smo mi naknadno povedali za odkritega klopa) rekel, da je kriv za to klop. Kuzka ni cutila nobenih bolecin v zadnjih predelih, dejansko smo pretipali celo in nic da bi jo bolelo. Bila je se izredno voljna zivljenja in meni gre na jok, ko pisem tole zgodbo.

Pazite se klopov! Kaj je bilo narobe z naso Kajo nihce ne ve in je odslo za vedno z njo v pasja nebesa!
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #494 : torek, 09.05.2006 : 15:02:00 »

Včeraj smo bili pri veterinarju in sem hotela kupiti Advantix, ker baje najbolj učinkuje proti klopom, pa jih za njegovo velikost niso imeli. Poleg tega so nas opozorili, da se te ampule za bele (oz. nasploh svetle) pse ne priporoča, ker lahko pride do reakcij, sedaj sem pa v dilemi.  Undecided Frontline je samo za silo .... Kakšna ideja?
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines