mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 17:55:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 149693 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #405 : ponedeljek, 03.04.2006 : 17:02:31 »

hvala Smiley
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #406 : ponedeljek, 03.04.2006 : 17:04:43 »

damay, kaj pa ce bi probala Autan aplicirat tudi na pse Huh
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #407 : ponedeljek, 03.04.2006 : 17:06:52 »

Misli mi  bereš Smiley... kaj misliš , da  imam sedajle v roki Grin Wink
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #408 : ponedeljek, 03.04.2006 : 17:13:11 »

Grin Grin Grin
No, sporoci, kako se obnese Cheesy
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #409 : ponedeljek, 03.04.2006 : 17:14:12 »

bom Wink Smiley
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #410 : ponedeljek, 03.04.2006 : 17:26:27 »

Na psu naj ne bi probavali sestavin,ki imajo določene stopnje vonja, zararadi njegovega izredno razvitega vohalnega sistema. Zamislite si psa, ki zazna toliko in toliko vonjev, potem pa še ena na njem,ki ga spremlja kamor gre, mi mu jo pa še kar naprej doziramo.
To olje tea tree naj bi bilo naravno, me zanima kje v naravi najdeš takšen vonj kot ga ima to olje.
Danes je težko najti kaj resnično naravnega in neškodljivega, pa vendar učinkovitega, pri psu sicer uporabljam ampulo, je dokaj zanesljiva, pregledovati je potrebno vseeno, kakšen klop se še vedno pripopopa.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #411 : ponedeljek, 03.04.2006 : 17:37:04 »

Je pa cisto odvisno, kaj je zate definicija "naravno".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #412 : ponedeljek, 03.04.2006 : 17:56:36 »

To olje tea tree naj bi bilo naravno, me zanima kje v naravi najdeš takšen vonj kot ga ima to olje.

V listih tega drevesa.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #413 : ponedeljek, 03.04.2006 : 18:13:56 »

Je pa cisto odvisno, kaj je zate definicija "naravno".

Saj sem napisala,da to v današnjem času težko definirat.
Zame so naravne kamilice, meta, melisa, žajbelj, timijan, ki jih imam doma vrtu, vem da so zrasle, brez pomoči umetnih gnojil, precej smo stran od industrije, na kar pa zraku pride pa nimamo vpliva. To dam kot en tak primer, vse je dokaj relativno.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #414 : ponedeljek, 03.04.2006 : 18:40:25 »

Moja dva psa, ko sta mokra imata vonj po  šamponu...  tistem ki ga ponavadi uporabljam.
Dina mi  drži  stojo na divjad(  tudi mokra z vonjem  šampona na sebi) na  80 metrov .

Damč je pa ponavadi še malce bolj dišeč  ker  tudi njegova dlaka zahteva več nege ( razno razni  balzami in  kozmetika za razčesavanje Smiley) kot  Dinina.  On pa  stojo drži( kadar jo seveda Roll Eyes-  ampak to je druga zgodba)  tudi na  100 metrov.

Tako ,da pomoje ju njun lasten vonj ne  ovira pri  delu Undecided.  Pa tako ali tako je poanta v tem  ,da  onadva  zaznata  vonj divjadi....  kar je pa  razlika   Smiley
Meni  osebno je pa važno, da sta po končanem  delu/ vajah   čista(  zato  jih tudi pogosto tuširam) in brez bolh in  gomazečih klopov ,ko se mi po kavču valita.

Je pa res  zoprno,  še posebej sedaj, ko je vse blatno... In kot sem že rekla  dvakrat trikrat  še gre samo tuširanje z vodo... potem  je pa  že  potrebno  šamponirat.
Sicer ne zlivam  celih  flaš  šampona  po njuju  , tako ali tako ga imam razredčenega  z vodo z dodatki  antibolha  sredstev v šprici za rože  .  Samo  ju moram  kar precej pogosto  popipsat.....  drugače se ne bi imeli tako radi Wink Cheesy
Sranje je edino to  ker se  ampula  frontline izpere Undecided... pa  tamala mi je bila nazadnje, ko je šarila po  ločju  vsa bulasta  nad očmi, ker jo je nek mrčes napikal sram....  sem skoraj sigurna ,da ji je to bolj neprijetno kot  tisti vonj , ki ga ima na sebi.
Z  autanom jo bom pa tako ali tako  našpricala kadar  bova spet  po ločju bredli .....  ko bova  prišli domov se  bova pa  tudi  100 %  tuširali,  ker  tiste močvare  tako smrdijo,  da  taka  smrduha  se mi sigurno ne bo  po kavču  vlačila
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #415 : ponedeljek, 03.04.2006 : 19:01:49 »

Saj sem napisala,da to v današnjem času težko definirat.
Zame so naravne kamilice, meta, melisa, žajbelj, timijan, ki jih imam doma vrtu, vem da so zrasle, brez pomoči umetnih gnojil, precej smo stran od industrije, na kar pa zraku pride pa nimamo vpliva. To dam kot en tak primer, vse je dokaj relativno.

Jah, ne berem vseh tem, tak da sem tisto o definiciji zgčeda spregledala.  V glavnem, moj komentar je letel na tole sporocilo:

Na psu naj ne bi probavali sestavin,ki imajo določene stopnje vonja, zararadi njegovega izredno razvitega vohalnega sistema. Zamislite si psa, ki zazna toliko in toliko vonjev, potem pa še ena na njem,ki ga spremlja kamor gre, mi mu jo pa še kar naprej doziramo.
To olje tea tree naj bi bilo naravno, me zanima kje v naravi najdeš takšen vonj kot ga ima to olje.
Danes je težko najti kaj resnično naravnega in neškodljivega, pa vendar učinkovitega, pri psu sicer uporabljam ampulo, je dokaj zanesljiva, pregledovati je potrebno vseeno, kakšen klop se še vedno pripopopa.


Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #416 : torek, 04.04.2006 : 10:36:01 »

ali ste bolj zadovoljni z advantixom ali s frontline-om??

Jaz sem bila vedno naFrontlineu, sedaj bi pa zaradi srčne gliste poskusila še z advantixom, ker baje je tudi proti temu??
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #417 : torek, 04.04.2006 : 10:41:09 »

Ne. Advantix baje samo odganja komarje.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #418 : torek, 04.04.2006 : 10:41:25 »

Ja to bi mene tudi se zanimalo kot WildAngel, zraven tega pa se, da mi je lansko leto veterinar rekel, da Advantixa ne priporoca za bele pse, ker dlaka na mestu nanosa porumeni, in se tega potem ne mores znebit, sploh ker imam razstavnega psa, ali to drzi??
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #419 : torek, 04.04.2006 : 10:52:58 »

Advantix ne pomaga proti srčni glisti...v navodilh samo piše, da naj bi odganjal tudi komarje. Če si doma iz krajev (ali se odpravljaš na morje)  kjer so komarji, ki prenašajo srčno glisto se kupijo (v Italiji) tablete (sem pozabila kako se imenujejo, ker je že dolgo kar sem jim to dajala, ma se lahko pozanimam) in daješ kužku to kot dodatno zaščito. Od ampul pomaga proti srčni glisti le Strong Hold...vendar le ta tako kot tudi Frontline ne zašitijo psa pred klopi......

Torej še enkrat na kratko (preizkušeno na naših kužkih):

Frontline - super proti bolham
Strong Hold - super proti srčni glisti, glistam (ne vsem vrstam), demodex ("otroški" - dajanje  na 14 dni), bolhe
Advantix -super proti klopom, manj bolhe

Uma... moja Shu ima belo dlako na vratu. Ko ji dam ampulo Advantixa res dlaka porumeni, a gre s kopanjem dol. Rešitev problema - pred razstavo kužka skopaš in daš ampulo gor po razstavi...tako delamo mi in ni problemov.
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines