mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 16:54:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 149657 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #390 : četrtek, 30.06.2005 : 13:25:54 »

Sem se trudila prebrati celo temo, ampak priznam, da cisto cele podrobno pa res nisem prebrala... Huh

No, zanima me, ali obstaja kakšno sredstvo, s katerimi lahko uničimo klope na domačem dvorišču, pa da ni preveč strupeno, zaradi sadja itd.?

Poleg tega me zanima, kaj priporočate za najboljšo možno zaščito pred klopi poleg Advantixa? Kakšen sprej, ovratnico, elektronsko napravo + katere znamke?

Hvala za odgovore in LP
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #391 : četrtek, 30.06.2005 : 13:28:34 »

Bonie, Advantix povsem zadošča proti klopom... Za dvorišče pa mogoče BioKill?
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #392 : četrtek, 30.06.2005 : 13:37:23 »

Anana,

ko pride pes nazaj iz sprehoda in se umiri, začnejo klopi komaj lezt po psu in iskati primerno mesto. Za mene to, da je bilo na psu 40 klopov, niti malo ne govori o učinkovitosti tega spreja...

Hotela sem povedat, da je učinkovit zato, ker ni bilo teh 40 klopov prisesano na njej Wink.

Mi smo Bio-groom kupili v Sloveniji Smiley. Nevem pa kje. Bom vprašala mami, ko pride iz službe Cool.

Ah, sem pozabla povedat: Bio-groom smo kupili v BTC-ju v hali A (trgovina za živali Daša) Tongue.

LP, Ana
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #393 : četrtek, 30.06.2005 : 13:49:24 »

Bonie, Advantix povsem zadošča proti klopom... Za dvorišče pa mogoče BioKill?

V soboto sem psički dala Advantix, v ponedeljek pa sem našla dva klopa, ki sta lezla po njej... Angry Angry Angry
Zato hočem najti še nekaj, kar bo skupaj zagotavljalo 99,9 odstotno zaščito... Ker bom znorela, če vidim še eno samo klopno grdobo na Bonie, glede na to, da smo kljub samo kakšnemu klopu tu in tam doslej, fasali tako erlihijo kot boreliozo...
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #394 : četrtek, 30.06.2005 : 14:19:19 »

Bonie za advantix je znacilno, da zacne v celoti delovati komaj po nekaj dneh. Tudi jaz sem v prvem tednu nasla klopa na Ozzy-ju, potem pa nic vec.
Drugace pa sem za vsak slucaj kupila se spray tea tree shower od beapharja. je naraven izdelek iz cajevca, ampak iskreno povedano ga se nisem uspela uporabit, ker kot sem ze zgoraj napisala - klopov ni vec blizu.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #395 : sobota, 02.07.2005 : 23:46:34 »

Mi imamo Frontline(zadnja ampula) zdaj pa bomo dajali Advantix.Če smo šli v gozd sem jo po tačkah našpricala z Biokillom in ni prinesla domov nobenega klopa.

LP
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #396 : sreda, 17.08.2005 : 16:51:34 »

Prebrala sem celo temo, vendar ne zelo natančno.  sram

Pa me zanima (v bistvu se mi zdi, da vem, ampak vseeno raje vprašam) če lahko ta eterična olja in domače "zvarke" (npr: tisto iz orehovih listov) nanašamo tudi na mladičke? Zdi se mi primerno, kajti gre se za stvari na naravnih osnovah, kar ne bi smelo biti škodljivo za mladiče kajne?  Huh
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #397 : sreda, 17.08.2005 : 16:52:17 »

Sprašujem pa zato, ker nikjer nisem zasledila izrecno govora o nanosu teh stvari na mladiče. Govora je bilo samo o odraslih psih.

LP
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #398 : sreda, 17.08.2005 : 22:54:50 »

Pa me zanima (v bistvu se mi zdi, da vem, ampak vseeno raje vprašam) če lahko ta eterična olja in domače "zvarke" (npr: tisto iz orehovih listov) nanašamo tudi na mladičke?

Seveda lahko ker niso škodljiva ta eterična olja. Je pa tako da pri enih deluje pri drugih pa ne... o učinkovitosti se boš moral pa kar sam prepričati Wink.

Lp, Mojca
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #399 : ponedeljek, 13.02.2006 : 13:20:42 »

No, ker me je Jana z najvljenim  predavanjem spomnila na te "zverine", hm mislim klope...in ker pri nas delujejo kar celo leto.....morda komu pride prav moja izkušnja. Advantix že poznate....in res je super učinkovit. a čeprav piše v navodilih, da ga lahko dajemo brejim psičkam si tega jaz nisem upala....se namreč kar strogo držim, da breji psički dajem samo vodo, brikete,  čajček od koprive in kakšen pasji priboljšek.....

Je pa pri nas (Primorska) klopov več kot listja in trave, pa še prav grdo so okuženi z erlihijo (smo jo dali skozi kar nekajkrat ?!) in še s čim drugim... in sprehod tudi po mestu na zelenici ni varen, zato si pač tudi nisem upala pustiti psičke brez zaščite. Pa sem ji "namontirala" na ovratnico škatlico z imenom BajBaj, ki sem jo kupila v lekarni, kjer jo prodajajo kot zaščito proti klopom za ljudi..Pravijo da deluje na nekih frekvencah, ki klopom niso všeč..... Eno sem dala tudi sebi v žep. PREVERJENO DELUJE !!! Nismo dobili niti enega klopa !!! Tako, da sedaj uporabljamo kar oboje Advanix in BajBaj škatlico !!!

.......je pa tudi res, da v "glavni sezoni" vseeno nismo rinili v grmovje, smo se pa sprehajali normalno po travnikih in ostalih poteh...

Mladičke pa smo ščitili s Tea Tree oljčkom in je tudi bilo vse OK
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #400 : ponedeljek, 03.04.2006 : 11:37:56 »

Živjo.

V temi o klopih sem zasledila , da uporabljaš  tea tree  eterično olje.
Pa me zanima,  kako  ali ga to daš  v  razpršilno  flaško in psa našpricaš  ali kako?

Meni se sedajle  začenjajo   vaje  na polno...  sicer  imam  oba  psa na frontlinu....  ampak  veš  kako je  ,   blato  močvare    itd.  Dvakrat  trikrat  že  gre z vodo...  potem ga je pa  obvezno  treba  našamponirat....  jaz  smrdljivih  psov notri v bajti ne morem imeti  , še manj pa  bolhavih....
Sicer imam en  spray  na bazi  citronele  in ne vem še česa  , ki mi  ga je moj prinesel iz nemčije... ampak je bolj  blažev žegen....  prejšni teden sem že  klopa odstranjevala Sad

Sedaj mi je pa ena  gospa rekla naj probam  z tea-  tree oljem...  da kadar  jih  kopam  naj  dam  tisti običajni preparat  proti bolham(  to sem tudi kupila-  kakor nek  balzam-sistem),  ko jih  pa  peljem ven  naj jih pa prej z tea-tree eteričnim oljem našpricam  in da  se jih potem  " baje"  klopi in bolhe  tudi primejo ne?

Me pa zanima, če je to res?....
(  ne bi rada spet denarja proč metala,  sem ga  že toliko za te  anti-klop-bolha/ sredstva  da me kar  glava boli Lips Sealed)

Hvala že v naprej za odgovor Smiley
lp  Ksenija
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #401 : ponedeljek, 03.04.2006 : 11:41:12 »

Ups...  Shocked Shocked Huh Huh
nekaj sem zafurala Grin.... sem hotela  Nandi  poslati  ZS... pa sem očitno nekaj  zašuštrala Huh

No  ja  saj ni važno  naj bo pa nasplošno tole  vprašanje  Grin ....  kdor kaj ve Wink
Vse  informacije mi bodo več kot  dobrodošle Smiley
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #402 : ponedeljek, 03.04.2006 : 12:39:48 »

Recept sem jaz prebrala na sosednjem forumu, je pa tako: zmesas en deci radenske, zlicko soli, zlico oljcnega olja in 40 kapljic etericnega.
In spricas po potrebi.

Jaz sem sicer imela lemongrass olje, pa ni pomagalo Sad mogoce je cajevcevo boljse...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #403 : ponedeljek, 03.04.2006 : 13:34:52 »

Lemon grass sem tudi jaz že sprobala...  in  tudi lahko rečem , da je   to   tralala.  Preostanek  sem ga potem kapljala v eterično lučko(  naj bi odganjalo mrčes)....  očitno je pa pri nas  mrčes  bolj trdovratna zadeva kot  ga opisujejo v reklamah Tongue
Tako  , da  sedaj bi  poizkusila  z  tea-tree...  če je res kakšen efekt.  Zato tudi preventivno  sprašujem za nasvet.  Ker  za v eterično lučko mi je še vedno sivka neko najljubša  zase pa  najbolj učinkovita  zadeva  kar  Autan Grin ....in  ne bi menjala Smiley

za recept pa vseeno hvala  lilit Smiley  sedaj  vsaj vem kako približno mix naredit Smiley
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #404 : ponedeljek, 03.04.2006 : 14:39:43 »

Tea tree olje uporablajm samo za mladičke v leglu, ker jim drugega še ne smem dajati .... in ker se gibajo samo doma in v okolici hiše, kot preventivo da nebi kakšen klop z odraslih psov prelezel nanje.

Olje nakapam na vrat in tačke in jih kar po dlaki "premasiram".....

Na odraslih kužah ni bilo učinkovito, se pravi so dobili klope... Jaz dajem vsem odraslim in mladičkom, ko dopolnijo 8 tednov Advantix in na ovratnico  BajBaj elektronsko napravico za odganjanje klopov (za ljudi , prodajajo v lekarni)...do sedaj je to edino kar nam je pomagalao.

Kot pomoč (ni 100 %) pomagajo še orehovi listi namočeni v vodo in pošpricaš dlako...ali pa kar nekaj listov okrog na ovratnico !

Kakorkoli že in kot sem že nakajkrat omenila .... s prijatelji smo prebrskali cel svetovni internet glede zaščite proti klopom, ki se jo dobi na tržišču  in vse zeliščne knjige ..... in poskusili kratkomalo vse kar smo našli..... pomagalo je le zgoraj našteto...do sedaj.....
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines