mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 17:13:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 153234 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #345 : petek, 27.05.2005 : 21:57:07 »

Ozzy preberi kaj piše na navodilih. Gor piše kdaj lahko skopaš psa, pa še vedno deluje.
Logiran
m0rpheus
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #346 : petek, 27.05.2005 : 23:46:24 »

Oj!
Proti klopom sem ponavadi uporabljal BioKill... pa mi kemikalije nažalost smrdijo... nevem če je kdo prej napisal, ker nisem bral vseh msg-jev... na koncu sem ugotovil, da najbolj pomaga orehovo listje, namočeno v vodi... od kar uporabljam to, skay nima nobenega klopa več!
Skay je samojed in glede na dlako, je klopa težko najti.. jaz imam navado, da imava po sprehodu uro "čohljanja"...edino tako otipam klope.. od prejšnih dni..

Če se od koga ponavljam, se v naprej opravičujem!

Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #347 : petek, 27.05.2005 : 23:50:45 »

Kako pa to pripraviš? Pa kako naneseš, a pošpricaš?

Lp
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #348 : sobota, 28.05.2005 : 09:27:28 »

Haj, res prav nadležni so ti klopi, a kdo ve kje so področja kjer je večja možnost okužbe z njimi.  Roll Eyes Pri moji psički se moram zaradi goste dlake zelo potrudit, da njdem kakšnega, ki še ni napihnjen. Najbolj je, da ji grem z rokami po telesu, zadnjič je imela enega na gobčku tik pod  sramkako naj napišem-ustnico. Še posebej sem pozorna, ko se praska, saj ga velikokrat najdem tam kjer jo srbi. Dala sem ji ampulo frontline a se mi zdi, da ni učinka. LP
Logiran
m0rpheus
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #349 : sobota, 28.05.2005 : 13:08:27 »

nabereš orehove liste, jih za par dni namočiš v vodo (pa ne predolgo), jaz potem to precedim in nalijem v plastenko z pršilko in ga s tem pošpricam...

To mi je svetoval neki starejši ( Smiley star 90 let).. naj bi to včasih uporabljali ljudje za sebe..

In kar se tiče mene in Skaya, zadeva deluje.
Pri uporabi Frontline-a nisem opazil delovanja..

aja... še opozorilo... orehovo listje v vodi, po nekaj časa nima ravno prijetnega vonja!!
kar se tiče pa koncentracije listje/voda, jaz dam cca 2 pesti listja v polovico "škafa" vode .

LP
Logiran
zlatka
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #350 : nedelja, 29.05.2005 : 22:41:00 »

Pozdrav!


Se to uporablja suho ali sveže listje?
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #351 : ponedeljek, 30.05.2005 : 08:33:32 »

mOrpehus: Jaz sem tudi proti kemikalijam.... zdaj proti klopom uporabljamo ovratnico iz eteričnih olj, pa kljub temu dobi kakšnega. Bom poskusila še tvoj recept, da izboljšam zaščito. Poleg zlatkinega vprašanja me zanima še, če ta pripravek iz orehovega listja pošpricaš pred vsakim sprehodom, ali občasno? Roll Eyes
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #352 : ponedeljek, 30.05.2005 : 10:07:34 »

m0rpheus dober recept  Grin.
 
Mi imamo drugače ampulo, proti bolham in klopom, ki jo zliješ na vrat in moram reči, da zelo pomaga in učinkuje po celo leto.
Ponavadi ji damo takle čas, čez zimo jih tako ni.
Logiran
m0rpheus
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #353 : ponedeljek, 30.05.2005 : 10:44:26 »

Jaz uporabljam sveže liste!
"zvarek" deluje kakšen teden.. vendar ga jaz našpricam vsakič, če greva v gozd... drugače pa 1x na teden.

Kar se pa ampul tiče... dal sem mu Frontline... in si mislil..super..pa imamo mir... ITAQ... vsak dan sem opazil po 2-3 klope... seveda velike, ker manjše težko najdeš v njegovi dlaki!

Z orehovim listjem sem se rešil vseh težav.. (se moram pohvaliti, da je imel v letošnje letu samo 2 klopa, pa še ta dva nad očesom.. kjer ga pa seveda ne špricam!)

LP
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #354 : ponedeljek, 30.05.2005 : 11:52:34 »

m0rpheus dober recept  Grin.
 
Mi imamo drugače ampulo, proti bolham in klopom, ki jo zliješ na vrat in moram reči, da zelo pomaga in učinkuje po celo leto.
Ponavadi ji damo takle čas, čez zimo jih tako ni.

Hm...moram rečt, da sama take ampule, ki gbi držala celo leto(svašta!!!) še nisem videla...Kako se pa imenuje?Huh
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #355 : sreda, 01.06.2005 : 21:52:42 »

Moja izkušnja z Advantixom:
Po priporočilu kolegice, ki dela v veterinarski ambulanti v Bujah sem dala Luru Advantix. Res je (kot ste že pisali), da prvih 48 ur ne deluje. Prve dva dni sem našla še 3 klope. Po tem pa cel mesec res nobenega prisesanega. Pa sem bila veliko v gozdu, skupaj z drugimi psi in ko so drugi še na sprehodu pobirali klope s psa, jaz tudi doma nisem našla nobenega.
Torej pri mojem labradorcu se obnese.
Aja še to se je tudi veliko kopal v tem času.
Lp K
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #356 : četrtek, 02.06.2005 : 06:49:49 »

Tudi jaz sem Žiži dala v soboto Avantix. Od takrat nisva imeli nobenega prisesanega klopa, pa sva bili vsak dan na Pohorju. Edino ena težava - Žiža se je začela oz. poiskusila kake dve ure po nanosu čofati med lopaticami. To dela še zdaj (6 dni po nanosu). Kože sicer nima rdeče ali vnete...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #357 : četrtek, 02.06.2005 : 22:26:42 »

Hm, mene pa zanima, kaj je najbolje storiti, ko klopa že odstraniš - tam v vsakem primeru ostane ranica.. Undecided

Meni so svetovali, da je najbolje namazati z jodom...

Kako vi prakticirate? Huh Ko je imel moj pesek klopa tik pri učku, sem mu po odstranitvi klopa, mesto kjer je bil klop namazala z Bivacynom za oči...ker ga je imel ravno na takem mestu.

Zdaj pa razmišljam, da bom kar kupila jod, za ostale predele teleščka...Kaj pa vi uporabljate? Ali tudi kdo od vas prakticira jod?

LP,
Diana
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #358 : četrtek, 02.06.2005 : 23:47:13 »

Diana!
Če je ranica od klopa večja je res dobro nekaj dni zapored dati jodove obkladke.
V oči pa jod ne sme priti. Zato si naredila prav, ko si zaščitila z mazilom za oči.
Ponavadi pa niti to ni potrebno, če je bil klop majhen.
Lp Katja
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #359 : četrtek, 02.06.2005 : 23:58:15 »

Če je ranica od klopa večja je res dobro nekaj dni zapored dati jodove obkladke.

Hvala za odgovor Smiley

Samo, jaz bi kar vseeno preventivno vsako odstranitev klopa namazala z jodom Huh Ali raje ne?  Huh

LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines