mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 09:09:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 149977 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #195 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:51:25 »

Mmmmmmmmmmm zadeva se ne siplje okoli...je namreč v tekočini in po 4 tednih izgubi učinek...vsaj na psu...kaj pa naj bi bilo to ,ki se leta in leta ne razgradi?
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #196 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:57:12 »

Imidakloprid se leta in leta ne razgradi. Čebelarji po vsej Evropi se zavzemajo za prepoved te kemikalije, vendar se nacionalne vlade, vključno z našo, zaradi interesov kmetijstva vedejo ignorantsko. Najbrz se bo ozaveščenost o škodljivosti tega preparata okrepila šele z leti, ko bomo imeli že tako onesnaženo podtalnico, da bo škodila tudi nam.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #197 : ponedeljek, 25.04.2005 : 14:42:45 »

Podtalnico onasnežuje še veliko drugih kemikalij (pesticidov, fungicidov in ostalih -cidov) in organskih snovi...ne moreš se obesit samo na eno zadevo...da ne govorimo kaj dela sol, ko se spira iz cest pa izpusti iz kanalizacije ali industrijskih objektov s podtalnico.

Imidakloprid, ki ga ti omenjaš, in je lani pomorila čebele, ni s psov ampak tisti, ki so ga uporabljali pri škropljenju se mi zdi vinogradov in sadovnjakov (v veliko večjih količinah kot jih naneseš na psa) in se je seveda razprši naokoli kot zaščito pred ostalimi insekti.
In seveda to ni edini pesticid v uporabi...

Mislim, da zadeva na psu, je v manjši koncentraciji in količini.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #198 : ponedeljek, 25.04.2005 : 14:44:19 »

Da dokončam....

Mislim, da zadeva na psu, je v manjši koncentraciji in količini, da bi lahko povzročala take pomore ostalih živih bitij.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #199 : ponedeljek, 25.04.2005 : 14:52:23 »

Mogoče se z enega psa res ne odplakne dovolj imidakloprida za povzročitev takšne škode. Ampak, če bi ga uporabljali vsi, so te količine po mojem že skrb vzbujajoče. Mi ga nikoli ne bomo. Sem strogo proti imidaklopridu in mislim, da bi moral biti prepovedan. Nas pes je nonstop v potokih, mlakah in jezerih. Če bi ga škropili s to kemikalijo, bi zagotovo onesnaževal vodo in to je nesprejemljivo.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #200 : ponedeljek, 25.04.2005 : 15:09:03 »

In kaj potem vi uporabljate za borbo proti klopom!? Shocked
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #201 : ponedeljek, 25.04.2005 : 15:23:05 »

Zgolj bio-insekticidno ovratnico in pinceto. Na teden z njega odstranimo približno 10 klopov, če se veliko kopa, nekaj manj.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #202 : ponedeljek, 25.04.2005 : 17:11:34 »

Ker so prinas klopi tudi pozimi, bi to v grobem pomenilo 480 klopov na leto. Upam le, da nobeden od njih ni okužen!
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #203 : ponedeljek, 25.04.2005 : 17:57:13 »

Glede na to, da naj bi bilo to skodljivo za cebele, me zanima a potem to odganja tudi cebele in podoben mrces v obliki os in podobono?

LP, Barbara
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #204 : ponedeljek, 25.04.2005 : 19:25:02 »

Kolikor jaz vem ne...vsaj razen za komarje ne piše (vsi vemo pa, da obstajajo zadeve Raid-i varianta, ki odganjajo komarje ostalega mrčesa pa ne...npr. muh).

Na advantixu piše, da se pes lahko kopa in, da se njegova učinkovitost ne zmanjša...tako, da sklepam iz tega, da tudi, če se kaj tega izpere je to v zelo majhnih količinah...

Vsekakor je tudi meni žal za čebele in bi rade volje presedlala na kakšno naravnejšo zadevo, če bi mi zagotovila, da deluje in da pes ne bo dobil klopa, na klopu se ne vidi ali je okužen ali ne.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #205 : ponedeljek, 25.04.2005 : 21:02:38 »

No pri nas pa frontline za enkrat še kar deluje. In kolikor jaz razumem delovanje frontline-a, ta ne odganja z vonjem, ampak pobija. Klopa uniči, ko je ta že prisesan, tko da najbrž nima veze govoriti o tem, da so še vedno klopi na psu, kljub uporabi frontline-a. Moj tja pa sem še vedno dobi kakšnega klopa, vendar sem do zdaj (odkar uporabljam frontline) vedno naletela na klope, ki so bili že mrtvi, nekako suhi in so skoraj sami odpadli s psa. Sicer pa nobena stvar ne deluje 100%. Pincetko in krtačko v roke pa na delo po sprehodu  Wink.

p.s Sicer pa, če je ta advantix tako strupen, potem se morajo tisti, ki ga uporabljajo, odreči božanju, objemanju in cartanju svojih pesjanov, da se ne zastrupijo  Roll Eyes?

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #206 : ponedeljek, 25.04.2005 : 21:20:07 »

Ste kdaj prebrali navodila na teh zadevah? Kako je treba paziti, da ne pride v stik s tem in onim, pa obvezno roke prat, pa pa pa...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #207 : torek, 26.04.2005 : 07:58:16 »

Sem brala navodila...priporočajo omejeno božanje par dni...sicer se ga nikoli ne držim...in zaenkrat še migam Wink
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #208 : torek, 26.04.2005 : 08:47:54 »

Zgolj bio-insekticidno ovratnico in pinceto. Na teden z njega odstranimo približno 10 klopov, če se veliko kopa, nekaj manj.
No in potem se človek tukaj vpraša: ali je bolj pametno uporabljati bio izdelke, ki ne ščitijo dovolj in iz psa pobirati klope ali mu dati nekaj kar veliko bolj deluje, pa čeprav je strupeno...Ko se klop enkrat prisesa...hmm...tvegaš borelijo, erlihijo, ...
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #209 : torek, 26.04.2005 : 10:55:23 »

V Ameriki preverjajo stranske učinke na drugečen način Grin
Neka gospa z mailing liste na katero sem prijavljena si je aplicirala Advantage nase, da bi videla kakšne učinke ima. Po pomoti si je potem z neumitimi rokami dotaknila ust. Ustnica ji je rahlo otekla. Drugih stranskih učinkov ni bilo. Zatrjuje pa da bolh ni dobila Wink
Sicer pa ne vem kako je z dolgotrajnim jemanjem, gospa je poskusila samo 1x.

Lp, Mojca
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines