mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 09:54:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 150001 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #180 : nedelja, 24.04.2005 : 12:13:58 »

Ja, tud jaz sem že slišala, da naj bi bil Frontline že malo neučinkovit ( predvsem za klope ), saj je v uporabi že cca 5 let, v tem času pa te male golazni (tud bolhe ) postanejo že kar imune na vse te zadeve. Angry
Ja ta nova stvar je Advantix, o katerem je bilo že tu nekaj govora, ne vem točno kje  sram, nekateri so ga že preizkusili ( dobil se je v Italiji in na Hr ), naj povejo svoje izkušnje.
Ja, pri naših vet so ga v tem času dobili kao testno, bo pa kmalu v prodaji. Cheesy
Lp
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #181 : nedelja, 24.04.2005 : 12:48:55 »

Luna je zdaj na Advanixu (http://www.k9advantix.com/) in nismo našli nobenga klopa, prej jih jaz par prinesem s sabo...
Ampulo se stavi enkrat na mesec in par dni po nanosu je treba malo omejit crkljanje, ker se ta zadeva precej razlije po vratu in hrbtu (mi smo jo po par dneh tudi okopali). Kako je z dobavljivostjo v Sloveniji ne vem, tu v Zagrebu je precej razširjen. Cena je 45-50kn (cca 1.500sit) na ampulo za večje pse.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #182 : nedelja, 24.04.2005 : 13:46:01 »


Ja ta nova stvar je Advantix, o katerem je bilo že tu nekaj govora, ne vem točno kje  sram, nekateri so ga že preizkusili ( dobil se je v Italiji in na Hr ), naj povejo svoje izkušnje.


O Advantixu je bilo govora nekaj strani nazaj. Wink

Jaz trenutno uporabljam Frontline in eterična olja, klopov (zaenkrat) še nisem našla. Smiley


Lp
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #183 : nedelja, 24.04.2005 : 14:36:57 »

tu v Zagrebu je precej razširjen. Cena je 45-50kn (cca 1.500sit) na ampulo za veèje pse.

A je to v prosti prodaji ali moras priti s psom k veterinarju?

A se to v Italiji prodaja tako kot Frontline, katerega si dobil v lekarni? Pri Frontlinu mi je bilo vsec to, ker si ga dobil v steklenici in si potem celega psa poskropil. Te ampule mi niso nikoli sedle, ker sem imam vedno obcutek, da je te tekocine malo.

LP, Barbara
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #184 : nedelja, 24.04.2005 : 15:05:22 »

Busy Bee-
menda je v Italiji in na Hrvaškem v prosti prodaji v lekarnah. So pa v embalaži štiri ampule, ena pa drži baje en mesec .
Nekateri pravijo, da deluje bolje od Frontline-a, drugi spet pa so skeptični zaradi njegove sestave ( saj naj bi vseboval dva močna pesticida ) Shocked
Bomo videli kako in kaj, ko bo malo bolj razširjen.

Nanook -
si napisala oz. dala link na tadva strupena pesticida, ki sta v Advantixu, a nam lahko laikom malo bolj po domače razložiš o stranskih učinkih le-teh ? Huh
Lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #185 : nedelja, 24.04.2005 : 15:29:51 »

Jah tako bom rekla, drugo leto sva s psom na advantixu (mački pa frontline kupujemo), seveda bodo zadeve vedno bolj agresivne in strupene (ne zdi se mi pa, da je bistvena razlika med strupenostjo advantixa in frontline-a).

Glede na to, da od kar dajemo advantix ni imel klopa (+zaščita za komarje)... hm se vprašam al dam , raje psu to zadevo al pa frontline, ki nič ne pomaga pa glih tako zastruplja in ga po možnosti še filam z antibiotiki (boh ne daj), ko bi fasal kakšnega okuženega klopastra...

Ne vem...
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #186 : nedelja, 24.04.2005 : 19:41:08 »

hm se vprašam al dam , raje psu to zadevo al pa frontline, ki nič ne pomaga pa glih tako zastruplja in ga po možnosti še filam z antibiotiki (boh ne daj), ko bi fasal kakšnega okuženega klopastra...

Ne vem...

Se popolnoma strinjam, čeprav jaz moram priznat, da do zdaj se mi je zdel Frontline kar učinkovit....
( ne vem, no - drugi tako jamrajo, koliko klopov psi prinesejo domov... naša pa  Cheesy, zgleda, da jim ni simpatična al, kaj....)

Lp
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #187 : ponedeljek, 25.04.2005 : 06:22:59 »

No, mi uporabljamo Advantix že kakšen mesec...in je Oks v soboto prinesel klopa Angry...Poleg tega pa uporabljamo še Verminex...Je pa res, da je bil klop prisesan, a ko sem ga odstranila in po njem skakala, ni bilo v njem še nič krvi (pa je bil vseeno že malo napihnjen)...Če to karkoli pomeni?? Baje pa se bo zdaj konec aprila Advantix začel prodajati tudi pri nas. Nisem pa čisto prepričana, če ni Nanook govorila o strupenih pesticidih, ki so v Advantage-u...ki se prav tako uporablja proti klopom! Roll Eyes
Logiran
Łyra
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


« Odgovor #188 : ponedeljek, 25.04.2005 : 06:38:31 »

Smiley Hojla!

Včeraj na sprehodu je moja psica dobila štiri klope (na srečo so ji še lezli po vratu). Samo za opozorilo: KLOPI SO ŽE V NAPADU! Angry Danes bom dala Lyri Frontline (upam, da bo pomagalo).

Lep pozdrav,
Lyra & Ana Kiss
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #189 : ponedeljek, 25.04.2005 : 11:22:36 »

Advantix-imidacloprid in permethrin
Advantage-imidacloprid

Za prvega navajajo, da sciti proti komarjem, bolham in klopom, za drugega, da samo proti bolham.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #190 : ponedeljek, 25.04.2005 : 11:38:26 »

Aja? No, še dobro, da te imamo Nuki?Torej je eden bolj strupen kot drugi? Shocked Ampak sem zasledila na netu, da sta Program (proti bolham) in Advantage nevarna za nevrološki sistem! Angry Najbolj "zdrav" je bil Frontline...ampak kaj ko ne učinkuje več!!! Angry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #191 : ponedeljek, 25.04.2005 : 11:45:55 »

Tako pise na strani od Bayerja.
Testiranja so bila-3 dni so dobivali 5x dozo, brez stranskih ucinkov. Ne vem pa, ce so izvedli tudi kaksno dolgorocno studijo-par let na tej zadevsni... Se mi zdi, da so kar nasi psi ti "testiranci".
Bom pobrskala, ce mam kje kaj shranjeno, pa sporocim.

Aja, oks, a je Oks dobival kaksno sredstvo proti klopom preden je dobil borelijo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #192 : ponedeljek, 25.04.2005 : 12:21:28 »

Ja Oks je dobival Frontline (2 leti) in Verminex...Toliko o tem... Angry Angry
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #193 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:28:26 »

Ljudje, imidakloprid je grozno strupena zadeva. Čebelarji vas gotovo sovražijo, če to kemikalijo posipate po psih. S psov gre na rožce, z rožc pa v panje. Za lanske množične pomore čebel na Gorenjskem in na obali je bila kriva prav ta snov.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #194 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:40:41 »

Pa to še ni vse! Škoduje tudi pticam, ribam, rakom... in se leta in leta ne razgradi. Ekološko ozaveščen lastnik psa bi se moral na široko ogniti uporabi tega pesticida.
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines