mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 05:10:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Socializacija...?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Socializacija...?  (Prebrano 25337 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #30 : sreda, 02.02.2005 : 11:29:05 »

šest mesecv je že precej pozno za socializacijo, Išči umirjene pse in jo z njimi spuščaj. Privezan pes se ne more socializirat, ker ga omejuješ pri izražanju.
Brez panike z aposamezne neprijetne dogodke. Psi so prilagodljivi. Del življenja je, da se včasih zgodi tudi kaj neprijetnega. Važno je ,da je število prijetnih stikov večje in da s svojim vedenjem ne ptrjiješ ali pospešuješ napačnih reakcij ali strahu.Že ko pse odganjaš kažeš kako naj se obnaša. Bodi raje samozavesten in prijazen a odločen do prišlekov, tudi če so "malo sumljivi".
Mislim ,da je zelo neprijetno živeti z velikim nesocializiranim psom, zato se potrudi.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #31 : sreda, 02.02.2005 : 11:31:11 »

Tema je ze odprta, zato jo bo Jana po vsej verjetnosti prestavila!!!

Socializacija...?
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #32 : sreda, 02.02.2005 : 15:59:17 »

NightCrawler ravno v prvih mesecih je socializacija najpomembnejša. Takrat psa nekako izoblikujemo. Definitivno če začnemo z njo pri 6 mesecih zamudimo veliko. Saj že s primarno socializacijo svojih mladičev začne psica mi jo potem samo še nadaljujemo.

Psa učimo kaj sme in česa ne. Ga navajamo na različne nove situacije ( vožnja z avtom, hrup v mestu, spoznavanje z drugimi ljudmi in živalmi, itd... ), ki jih mora osvojiti že v prvih mesecih, da bo kasnejše življenje z njim prijetneje.
To navajanje na nove okoliščine mora biti prilagojeno mladičku saj ga ne smemo preveč utrujati.
Logiran
NightCrawler
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #33 : sreda, 02.02.2005 : 20:59:29 »

Hvala za input. Moja dogica bo sla v malo solo ze marca in upam, da bo potem vse v redu. Me pa skrbijo taksna srecanja, ker ce recimo neki pes kar tako ugrizne (verjetno od strahu) tako mladega psa le-ta lahko postane napadalen ali plasljiv, ko odraste. Sprasujem se le zakaj sta ta dva psa napadla mojo psicko? Mar psi ne zaznajo da je v vprasanju mladic? Se enkrat tanx za vase odgovore.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #34 : sreda, 02.02.2005 : 21:05:17 »

Sprasujem se le zakaj sta ta dva psa napadla mojo psicko? Mar psi ne zaznajo da je v vprasanju mladic? Se enkrat tanx za vase odgovore.
Saj ni nujno, da pes napada zaradi agresije. Tudi moja psica je napadala včasih pse. Ampak ne zaradi agresije, ampak zaradi strahu. Ker si je mislila: Bolje, da jaz prva napadem, kot da drugi pes napade mene. In je tako nekoč skočila v eno 3 mesece staro psico. Na srečo sem jaz pravočasno reagirala.

Moja psica ni več napadala. Sedaj sprejema vse pse-psice, pse, madičke... S tisto psico, ki jo je napadla kot mladička, se pa sedaj razumeta. Sta se zadnjič imele možnost skupaj igrati in ni nobene zamere z nobene strani Wink

Le brez panike Wink

Lp jana
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #35 : četrtek, 03.02.2005 : 00:14:02 »

Lucho je tudi precej dobro prenašala, ko je zadnjič plezala po njej Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #36 : četrtek, 03.02.2005 : 09:56:27 »

Lucho je tudi precej dobro prenašala, ko je zadnjič plezala po njej Wink
Ej, kdo je plezal po komu Angry Grin Wink Bina ji je dala mir, pa to Luchi ni bilo všeč Grin Grin Grin Grin

Kakorkoli, socializacija je obvezna že od trenutka, ko pride pes v hišo.

LP Jana
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #37 : četrtek, 03.02.2005 : 11:08:36 »

Bina ji je dala mir, pa to Luchi ni bilo všeč Grin Grin Grin
Saj pravim Wink
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #38 : sobota, 12.02.2005 : 15:17:24 »

Imam 6 mesečnega dolgodlakega škotkega ovčarja, ki obvlada že vsa osnovna povelja.....nobenih problemov...no problem se pojavi, ko sva na sprehodu in je mali "preveč" radoveden in poskuša vsakega ovohat, ki se preveč približa.......no potem je tu reakcija ljudi...da jih bo ugriznil, da je to višek, kaj psu pustimo, da nobenemu psu ne moreš zaupati itd....še bi lahko naštevala.....

No, vprašanje pa je to...kako naj odvadim psa ovohat človeka, ki gre mimo njega? Undecided.....meni se to ne zdi smiselno.....poskušala sem že, potem pa naletim na drugo plat ljudi, ko se razhudijo, da oviram psa pri preučevanju okolice in da je njegov nos kot oči za nas......ja, vse lepo in prav, imam pa že dovolj pridig na vsakem sprehodu....

Res bom vesela vaših mnenj in nasvetov.
Lp
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #39 : sobota, 12.02.2005 : 17:36:41 »

felina,pomojem je brez veze da se obremenjuješ s tem kar ti mimoidoči pravijo.
Najbolje je da psa vedno ko koga srečata potegneš k sebi in se izogneš.Vsaj jaz tako delam,pa ne zato ker bi Mond komu kaj naredil,ampak zato ker nikoli ne veš kakšnega človeka boš srečal.Ali so boji psov,ali ne...
Tako ti nihče ne more nič očitat,ker tudi dvomim da ti je toliko ljudi reklo da omeuješ psa, da bi se morala sekirat zato Wink

LP
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #40 : sobota, 12.02.2005 : 19:33:15 »

Imam 6 mesečnega dolgodlakega škotkega ovčarja, ki obvlada že vsa osnovna povelja.....nobenih problemov...no problem se pojavi, ko sva na sprehodu in je mali "preveč" radoveden in poskuša vsakega ovohat, ki se preveč približa.......no potem je tu reakcija ljudi...da jih bo ugriznil, da je to višek, kaj psu pustimo, da nobenemu psu ne moreš zaupati itd....še bi lahko naštevala.....

No, vprašanje pa je to...kako naj odvadim psa ovohat človeka, ki gre mimo njega? Undecided.....meni se to ne zdi smiselno.....poskušala sem že, potem pa naletim na drugo plat ljudi, ko se razhudijo, da oviram psa pri preučevanju okolice in da je njegov nos kot oči za nas......ja, vse lepo in prav, imam pa že dovolj pridig na vsakem sprehodu....

Res bom vesela vaših mnenj in nasvetov.
Lp
Tudi moj mladiček je takšen, oziroma še hujši, saj po mimoidočih od veselja skače... Samo enkrat sem naletela na negativen odziv in sem se pač skesano opravičila Tongue

Predlagam ti to, kar delam sama- pes OBVEZNO na vrvici!! Flexi ali pa 10m povodec. Dokler pes ne ''obvlada'' Roll Eyes odpoklica in mirne hoje mimo ljudi ga imej na povodcu.
Če kuža želi k mimoidočemu ga preprosto pocukaj in opomni kako se mimo ljudi pravilno gre Wink Ko 'pošteka' in gre pridno dalje naj sledi BUČNA(!!) pohvala (oz. kakršna pohvala tvojemu psu ustreza Roll Eyes ) in priboljšek...

LP
Teja
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #41 : sobota, 12.02.2005 : 20:20:40 »

Jaz sem Shivo učila da ne povoha vsakega na pločniku tako, da sem jo vedno dala poleg in z nečim - v našem primeru salamo - preusmerila njeno pozornost nase.

A mislite da jo je potem še kakšen človeček zanimal? Tongue Grin

Jo pa zanimajo sprehajalci s psi in sprehajalci z majhnimi otroki, ker jih na hitro, naprvi pogled po mojem skromnem mnenju zamenja za pse. Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #42 : sobota, 12.02.2005 : 20:29:40 »

Če kuža želi k mimoidočemu ga preprosto pocukaj in opomni kako se mimo ljudi pravilno gre Wink Ko 'pošteka' in gre pridno dalje naj sledi BUČNA(!!) pohvala (oz. kakršna pohvala tvojemu psu ustreza Roll Eyes ) in priboljšek...

LP
Teja


Ja, saj delam na tem a problem je, da ne pošteka. Če je človek oddaljen kak meter od naju, je preveč mamljivo. Tekanja do vsakega neznanca sem ga z lahkoto odvadila, to pa ne gre in ne gre. Mislim, da ne razume, da nekateri ga sami pokličejo k sebi, drugi pa ga odrivaja.Saj si lahko misliš....eni:"iiiiiiiiiiii...kaki lepi Lessi", drugi pa "vstran s to mrcino"...in je bogi revež zmeden......jaz pa še bolj od neuspešnega odvajanja in opravičevanja. Zdaj pač prakticiram dolge sprehode ob jutranjih urah, kjer je čimmanj ljudi in ko kdo pride, ga privežem in v velikem loku odpeljem vstran....upam, da bo z leti izgubil to zanimanje....saj bo, ne?

Lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #43 : sobota, 19.02.2005 : 23:35:06 »

Ja, saj delam na tem a problem je, da ne pošteka. Če je človek oddaljen kak meter od naju, je preveč mamljivo. Tekanja do vsakega neznanca sem ga z lahkoto odvadila, to pa ne gre in ne gre. Mislim, da ne razume, da nekateri ga sami pokličejo k sebi, drugi pa ga odrivaja.Saj si lahko misliš....eni:"iiiiiiiiiiii...kaki lepi Lessi", drugi pa "vstran s to mrcino"...in je bogi revež zmeden......jaz pa še bolj od neuspešnega odvajanja in opravičevanja. Zdaj pač prakticiram dolge sprehode ob jutranjih urah, kjer je čimmanj ljudi in ko kdo pride, ga privežem in v velikem loku odpeljem vstran....upam, da bo z leti izgubil to zanimanje....saj bo, ne?

Lp

Moje mnenje je, da je izogibanje ljudi velika napaka, s katero se kuža zagotovo ne bo naučil pravilnega obnašanja pri srečanjih z mimoidočimi. To, da bo z leti izgubil zanimanje je neumnost.

LP
Teja

P.S. vztrajanje! Zmeden ne bi bil, če bi mu dala jasno vedeti- NE smeš sam k osebi. Nobeni. Če te oseba ustavi za čohljanje pa psu dovoliš pozdrav (na vrvici, da kontroliraš skakanje...)
Če je najbolj mamljivo, ko je oseba 1m zraven- torej takrat uporabi vse svoje ''znanje'', da psa preusmeriš nase. Seveda pa ne gre tako, da bi šele takrat, ko je tujec 1m stran, psa pričela motiti s priboljškom/igračo/pozornostjo  Wink(prej!)
Srečno
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #44 : nedelja, 20.02.2005 : 09:40:31 »

Moje mnenje je, da je izogibanje ljudi velika napaka, s katero se kuža zagotovo ne bo naučil pravilnega obnašanja pri srečanjih z mimoidočimi.

Ja, sem po premisleku tudi sama prišla do tega zaključka, zato sva sedaj vadila srečanje sprva v naravi, kjer ni toliko ljudi in ko je že malo osvojil zadevo,  ga pa še občasno peljem v mesto in moram povedat, da kar napredujeva. Sedaj so vrhunec zanimanja samo še majhni otroci in ljudje z vrečkami...pa bova tudi to počasi odpravila.
Hvala za vse odgovore,
lp
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Socializacija...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines