mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 23:38:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dirofilarija - srčne gliste  (Prebrano 68330 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #105 : torek, 20.12.2005 : 07:49:36 »

To je res, nobeno zdravilo ne preprečuje pojav glist, ampak le pobije gliste, ki so vdrle v organizem in so stare do 30 dni. Mi dajemo našim psom preventivo enkrat mesečno od 1.aprila do 1.decembra, saj smo z Obale, spomladi pa še testiramo kri.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #106 : torek, 04.04.2006 : 10:34:31 »

Zakaj dajete advantix in cardotek? Meni so rekli na koliniki, da je advantix dovolj?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #107 : torek, 04.04.2006 : 10:41:38 »

Advantix samo odganja komarje, kot Autan.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #108 : torek, 04.04.2006 : 11:18:17 »

Sem napisala nekaj na to temo tudi pri "klopih"....
Logiran
PIKA POKA
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #109 : sreda, 26.04.2006 : 16:36:43 »

ciao!
za vse tiste ki bojo prisli na obalo s svojimi ljubljencki, dajte jim ampulo al jih cepite proti filarji (srcna glista) ker je lani res dosti psov poginilo pri nas od tega. tudi moj Cry  Cry  Cry  jaz bom takoj ko dobim priscillo, pa tudi meni se zdijo veterinarji vsaj malo bolj zanesljivi.
pozdravcek z vroce primorske Smiley
Logiran
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #110 : sreda, 26.04.2006 : 20:06:26 »

Pika Poka, jaz sem kakšen mesec nazaj ogromno preiskala/prebrala na netu o tej srčni glisti, med drugim o preventivi, za katero večina trdi, da je ni, čeprav na primorskem prodajajo neko tekočino, ki naj bi zaščitila kužke. Pa le-ta pri nekaterih deluje, pri drugih ne  Huh
Mene je do zdaj prepričal Stronghold! Sicer ni preventiva, ampak bolje nekaj kot nič! Stronghold ampulo damo kužku v roku 30 dni, ko smo prišli z morja. Če je kužka pičil okužen komar, Stronghold pobije ličinke srčne gliste, preden se le-te razvijejo! Preventivno ga nima smisla dajati, ker deluje šele potem, ko je kuža že okužen.
So pa menda te Stronghold ampule dražje od vseh ostalih, ampak se da kupiti samo po komad.

Jaz bom naši Luni čez leto najverjetneje dajala Advantix (ker vsebuje repelent in deluje tudi proti klopom), po morju pa eno kuro Strgongholda!
Za vas, ki živite ob/na morju je drugače, ker so kužki dejansko "ogroženi" celo leto in vam res ne zavidam, kar se tega tiče  Shocked
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #111 : četrtek, 27.04.2006 : 08:36:33 »

Pika Poka, jaz sem kakšen mesec nazaj ogromno preiskala/prebrala na netu o tej srčni glisti, med drugim o preventivi, za katero večina trdi, da je ni, čeprav na primorskem prodajajo neko tekočino, ki naj bi zaščitila kužke. Pa le-ta pri nekaterih deluje, pri drugih ne  Huh

To pa ni res.
Pri primorskih veterinarjih se dobi tekocina, Ivermectin. In je 100% ucinkovita, ce jo dajas redno in pravilno dozo (je pa res, da verjetno ni najbolj prijetnega okusa, glede na to, da jo moras psu v gobec spricnit...)
Poleg Strongholda dobis v Italiji tudi nekaj razlicnih tablet proti filariji, ene vsebujejo isto snov kot tista tekocina.
Vsa ta zdravila das priblizno en mesec po tistem, ko je bil kuza prvic izpostavljen komarjem (oziroma vsak mesec, ce si vec casa na morju). Preventive ni v tem smislu, da ne mores preprecit, da bi licinke filarije prisle v kri, ampak ce redno dajas zdravila, pobijejo te licinke, preden pridejo v srce.

Kar se Advantixa in Strongholda tice, pa ne smes dat dveh ampul hkrati na psa, tako da ce bos dala Stronghold, ne smes dat Advantixa ali Frontline.
Logiran
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #112 : četrtek, 27.04.2006 : 09:16:06 »

Lilit, brala sem izkušnje uporabnikov, mislim, da na 3 različnih forumih, in nekateri pravijo da pomaga, drugi, da ne! Kaj je res ne morem trditi, ker sama izkušenje s tem nimam. Vsi so se pa strinjali, da Stronghold 100% deluje, le da kot kurativa in ne preventiva.

To, da hkrati 2 ampul ne smem dati, mi je tudi jasno  Wink  bom pač tako skombirnirala, da bo po morju na vrsti nova ampula in takrat ne bom dala Advantixa, pač pa Stronghold. Med letom se mi pa zdi Stronghold nesmiselno dajati, saj nismo doma na "ogroženem" področju.
Če bi obstajale ampule, ki bi bile za vse, bi dajala tiste, tako bo pač treba malo kombinirati  Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #113 : četrtek, 27.04.2006 : 09:28:46 »

Da se javi še ena primorka...

Lilit ma čisto prav in namesto, da sprašujete na raznih forumih, kjer informacije nikoli niso stoprocentne, skočite do svojega veterinarja pa vam bo povedal enako.

Psi, ki ne dobivajo zdravila, poginejo, če pridejo v stik z okuženim komarjem. Problem je v tem, da ponavadi lastniki opazijo prepozno. Pes samo pokašljuje sem pa tja. Pri nas te najprej, ko prideš k vetu, vprašajo, če si dajal zdravilo za filarijo, če ne, gre pes takoj na test.
Edina preventiva je zdravilo samo, ki pobije ličinke v začetnem stadiju. Ko zrastejo v črve (20 cm dolgi!), pomaga lahko samo še veterinar s kar močnim strupom, ki ni mačji kašelj.

Psi, ki dobivajo redno to tekočino, ki jo dobite pri veterinarju, tablete ali Stronghold, ne zbolijo!
Če pa ne daješ redno in ne doziraš po pravilih je pa skoraj tako, kod da nebi dajal... Je loterija.

Ta zajedalc na žalost ni tako redek. Za točnejše informacije pa kar veterinarja poklicat.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #114 : četrtek, 27.04.2006 : 21:21:29 »

...pa še ena Kraševka....ki je tudi Primorka....

In ja...AngSeter.... ..pa ga poklicat na Primorsko (veterinarja mislim), ker so moji malčki oz. njihovi tanovi lastniki skrbno sledili mojim navodilom in so jih veterinarji po Sloveniji čudno gledali kaj komplicirajo okrog srčne gliste.....pa čeprav so spraševali za nasvete pred odhodom na morje.......Se dogaja  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #115 : četrtek, 27.04.2006 : 22:21:09 »

ma jaaaa!? Shocked

Ma kaj niso iz iste fakultete? A so prešpricali!? Angry  Sad
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #116 : petek, 28.04.2006 : 08:13:30 »

Hm,mene so tudi v LJ na priznani kliniki malo cudno gledali in rekli da na primorskem vec vejo,ker so v kontaktu s to boleznijo. Sad
Drugace pa smo na faksu parazite vsi malo "prespali" Grin Hec,ampak najbolj popularen predmet pa ni Cheesy
Zakaj pa ne smes dajat skupaj npr. frontline in stronghold? Ena substanca gre v kri,druga ostane v podkozju in dlacnih mesickih.Tako da jaz uporabljam oboje ampak v razmaku 2 tednov (seveda samo v dobi komarjev) in pes je cel in zdrav.
Lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #117 : petek, 28.04.2006 : 09:38:14 »


Zakaj pa ne smes dajat skupaj npr. frontline in stronghold? Ena substanca gre v kri,druga ostane v podkozju in dlacnih mesickih.Tako da jaz uporabljam oboje ampak v razmaku 2 tednov (seveda samo v dobi komarjev) in pes je cel in zdrav.


Meni se to zdi občutno preveč agresivna kombinacija Tongue

Drugače pa glede vetov na Primorskem - ne vem no, moja znanka, ki je imela težave s svojim muckom in ga je peljala na kliniko, sem ji jaz svetovala, naj obenem povpraša še za dirofilarijo - naj ji vet razloži glede preventive in kurative. Pa jo je malo čudno pogedal in ji sicer dal Stronghold (je sama vprašala zanj), pol je bila pa debata zaključena Undecided Ok, saj vem, da so muce slabše gostiteljice kot psi, ampak vseeno lahko zbolijo tako da bi vet lahko kaj več povedal ali pa vsaj opozoril.

lp,
Diana
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #118 : petek, 28.04.2006 : 11:51:29 »

Meni pa se zdi se najmanaj agresivna od vseh-ker ce psu v zameno za stonghold das kakrsnekoli tablete proti filariji je njihova sestavina dosti bolj toksicna kot selamectin.Vsaj to je moja ugotovitev, ko sem po raznih straneh ugotavljala toksicnost sestavin enih 10 produktov za filarije.
lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #119 : petek, 28.04.2006 : 12:11:11 »

Ja Balu saj to se čisto strinjam, zato bo tudi moj dobil Stronghold Wink Samo ne v kombinaciji s Frontline-om.

lp,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines