mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 00:17:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 172 173 174 175 176 [177] 178 179 180 181 182 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 434347 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2640 : sreda, 19.10.2011 : 18:01:47 »

pozdrav!
nova sam na ovom forumu.
u potrazi sam za jednim štencom beagla, nadam se da ću ga pronaći do kraja sljedeće godine!
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2641 : četrtek, 20.10.2011 : 09:42:32 »

Pozdravljena in dobrodošla,natta!
Na tem forumu, ne boš dobila direktnega naslova od nobenega vzreditelja te pasme, ker pač nihče ni registriran.Lahko pa iz vrstic razbereš, kje se beagli lahko dobijo.Lahko ti pomagamo poiskati mladiča tudi kje v tujini.

Od kod si?Lahko se srečamo na kaki razstavi ali srečanju in te napotimo na pravi naslov, ko boš povedala kakšnega beagla iščeš.
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2642 : četrtek, 20.10.2011 : 10:21:05 »

pozdrav! hvala na dobrodošlici!
dobro bi mi došla pomoć oko pronalaska uzgajivačnice, kontaktirala sam dva uzgajivača, imaju prijavljeno leglo u Kinološkom savezu, jako sam se iznenadila kad sam ih zamolila da mi pošalju rodovnike roditelja i fotografije roditelja a dobila sam samo cijenu štenca i da mogu odmah doći po njega? !!!!!!!!!!! Pa kakvi bi to ljudi dali psića nekome nepoznatom, bez obzira na cijenu?
iz varaždina sam, uskoro je CACIB Zagreb, nadam se da ću tamo nekoga upoznati, barem za savjet!
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2643 : četrtek, 20.10.2011 : 14:29:36 »

ne znam još pravila ovog foruma, smijem li staviti link na jednu englesku uzgajivačnicu da bi pokazala kakav tip bigla mi se sviđa?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2644 : četrtek, 20.10.2011 : 14:50:48 »

Kontaktnih podatkov o psarnah, ki niso člani mojpes.neta, in linkov na njihove spletne strani, ni dovoljeno javno objavljati na tem forumu.

Pravila na mojpesForumu

Tudi, če bomo videli tip beagla, ti tukaj ne bo nihče dal podatkov, kje takega lahko kupiš. Najprej razišči sama, kar se da poiskati po netu, vzpostavi stik z vzreditelji, ki jih najdeš, vprašaj na zvezah sosednjih držav še za druge vzreditelje, pojdi na nekaj razstav in vzpostavi stike z lastniki in vzreditelji, ki jih boš tam srečala. Po zbranih informacijah boš imela boljši pregled, kaj je na voljo, kdo kakšen tip vzreja in kdo ti ustreza kot vzreditelj (pogoji, v katerih ima pse, način vzreje, komunikacija v prihodnje ...). Nihče tukaj ne more namesto tebe izbrati vzreditelja in izbrati psa. Zate smo vsi neznanci, eni navijamo za ene, drugi za druge. Zato tukaj že nekaj let ni mogoče dobiti tekočih mnenj o posameznih psarnah in vzrediteljih. Dejansko tudi o tistih ne, ki so naši člani, razen njihovih kontaktnih podatkov. Vsak kupec mora sam narediti domačo nalogo.
Logiran

natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2645 : četrtek, 20.10.2011 : 18:42:59 »

dobro, zato pitam, onda ništa od linka.
nisam ga ni mislila staviti radi reklame, nego radi fotografije i rasprave o tome kako bi "pravi" bigl trebao izgledati! Nekoliko ljubitelja biglova koje poznajem a svi različito mislimo!
A domačo nalogo radim, uglavnom znam koju liniju uzgoja želim, imam i uži izbor, ali problem mi je strani jezik.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2646 : petek, 21.10.2011 : 06:22:27 »

Živjo natta,

prilepi slikico pa brez imen, ni potrebno dajati linka, pa bomo videli kakšen beagle ti je všeč.

Sicer pa drugače, so se v Angliji, kar malo izgubili, pri veliko pasmah, tudi pri beaglu, afghanistancu, ...

Lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2647 : petek, 21.10.2011 : 09:25:01 »

Natta, kar nekaj nas bo na CACIB ZG, na specialki v petek in v soboto na CACIB-u.Tudi sicer smo redni gostje razstav v CRO.Poišči nas tam, pa boš videla, marsikaj se bomo pogovorili glede pasme.Na KZS dobiš podatke o trenutnih leglih, isto če prebereš oglase na Bolhi.Kot vidim, pa si že sama ugotovila, kakšni prodajalci so to.
Veselim se jutrišnjega dne, ko bom končno spet imela na kupu večino pri nas skotenih kosmatincev(7mesecev- 10let).
Jana, vabljena tudi ti, če imaš čas.
Logiran
Ozzie
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #2648 : nedelja, 23.10.2011 : 08:39:52 »

Pred dnevi smo končno od KZS dobili rodovnik našega Ozzija. Zgolj iz radovednosti pa me zanima sledeče...ali je to le naključje, ali smo mogoče celo "v žlahti"? Namreč tu se pojavi ime Ferry (from the house of Gipsy life). Ozzijev oče je Astor, njegov pa ta. (mama je  Bajda).

mimogrede...naš Ozzie raste kot konoplja (vsaj meni se tako zdi). Pri nas je 1 mesec, opravil je tudi prvo cepljenje (brez male drame seveda ni šlo...ampak je briketek hitro popravil razpoloženje). Še vedno se vsaj 3x dnevno zgodi, da se nam pojavi kakšna lužica..pa včasih še kej drugega. Ampak, ajde...to vzamemo v zakup...bolj je problem, ko ima neke svoje trenutke vsak dan...za igro....in takrat preveč rad uporablja svoje ossssstre zobke...
Drugače pa je večinoma res priden, razigran...na sprehodih se res razživi in je hiter kot strela.

lp, Jana (CE)
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2649 : nedelja, 23.10.2011 : 12:53:50 »

Ja, Ferry je oče od Astorja.Njegov vzreditelj še do danes ni poravnal vse skočnine.Mama Bajda pa ni ravno beagle, v pravem pomenu besede.
Veliko veselja z Ozzijem.
Logiran
Ozzie
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #2650 : nedelja, 23.10.2011 : 13:11:56 »

aha....no pa že neki več vem! Kaj to pomeni, da mama ni ravno beagle, v pravem pomenu besede?? Mi lahko kaj več poveš o tem? (lahko tud na osebni mail). Bi morala kej vedet??

(za poravnavo...pa žal ne morem pomagati....ga sploh dejansko ne poznam..le to, da nam je prodal psička)

lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2651 : nedelja, 23.10.2011 : 20:21:05 »

nisi me prav razumela,govorila sem o Astorjevem vzreditelju,doma iz Tolmina in ne o tem, kjer ste vi kupili psa.Psička Bajda ima kar dosti pomankljivosti, kot večina SLO beaglov.Razliko boste videli, če se boste kdaj udeležili kake razstave, kjer bo navzočih kaj tipičnih predstavnikov pasme.Velika razlika pa je že, če si natančno ogledate njo in Astorja.Razlika je očitna.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2652 : ponedeljek, 24.10.2011 : 06:56:21 »

Hallo Ozzie,

ja naš Ferry je oče Astorja, ki žal skače vsepovprek in mi je kar malo žal, da je očitno lastniku Astorja le do denarja, in ne do tega, kje se bodo te mladički skotili in v kakšne roke bodo šli.

Naš Ferry se je le enkrat "ženil" pri psički katerega lastnika nismo poznali, psička je bila kar lepa in še danes mi je pošteno žal in od takrat naprej, naš Ferry skače, le tam, kjer 100% vem kako se bo s mladički ravnalo in v kakšnih pogojih in kako deluje človek, ki ima psičko.

Pri človeku ki je vzredil Astorja pa je od začetka kazalo, da je res dober človek, na koncu pa se je zataknilo, ko je bilo potrebno plačati skočnino, najbolj pa me je zmotilo to (no z mladički je zelo lepo ravnal, smo šli tja pogledat), da se je na koncu teh mladičkov prav po hitrem postopku znebil (en mesec pred zakonskim rokom) in na koncu se marskateri od njih preprodajal na bolhi. Za Astorja pa se tudi vidi, da ni v pravih rokah, saj skače vsepovprek, neglede na psico (tudi če je 2x v letu) in ne glede na to v kakšnih pogojih živijo psički in psica, skratka žalostno. Itak, je to tipična slovenska beaglovska scena.

Ozzie, lepo skrbi za malega.

Lp
Logiran
Ozzie
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #2653 : ponedeljek, 24.10.2011 : 08:09:01 »

No, ko sem pa tole prebrala, sem pa najprej pomislila...da naš Ozzie je pa prišel v prave roke...sicer res nimamo prejšnjih izkušenj s psi (mislim, sploh nobenih)...a je bila naša želja po psu tako velika, da smo si ga nabavili. Upam tudi, da so njegove sestrice in bratje v toplem in prijaznem domu. Z Ozzijem se vsak dan skupaj učimo, eden od drugega...od kar je prišel, nam je spremenil način življenja, razmišljanja, spremenil stare navade od poležavanja....vsi štirje imamo NOVO skrb! In nam že počasi vrača to.
Kar se tiče razstav in tekmovanj....mi se s tem nimamo namena ukvarjati...vsaj zaenkrat ne. Ozzie, kakršen je - je, naš je in mi ga imamo radi. Me pa veseli, da imamo res "žlahto" na tem forumu.

Zdej pa še eno vprašanje...kdaj približno mu začnejo izpadati mlečni zobki?

lp vsem!
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2654 : ponedeljek, 24.10.2011 : 08:41:21 »

Različno,

tam nekje pri 4 mesecu so začeli izpadati naši beaglici in Ferriju, afghanistančku pa še malo kasneje.

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 172 173 174 175 176 [177] 178 179 180 181 182 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines