mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 06:34:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 432280 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
jerkre
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #2475 : petek, 20.02.2009 : 22:06:21 »

Pozdravljeni!

Mi smo pa sedaj pri naši Bibi ugotovili, da ima epiletpične napade. Bili smo pri dr. matkotu, ki ji je naredil tudi CT glave s kontrastom, ki pa ni pokazal nič posebnega. Ti napadi so se začeli pri 4 letih in izgledajo tako, da psica trese z glavo in noge jo ne nesejo - to traja minuto ali dve in je konec. Psička je ves čas pri zavesti in ko začuti, da napad bo, se vedno pride stisnit k meni - med napadom je skoz pri zavesti. Pojavljajo se pribl. 1x na mesec in se zvrstijo potem v enem tednu pribl. 2 ali 3 -je. Sedaj smo dobili zdravilo kalijev bromidi soli. Dr. Matko je rekel, da druga zdravila ne bi dajal, ker napadi niso tako hudi.

Zanima me, če imate kakšne izkušnje pri vaših beaglih z epileptičnimi napadi in kako izgledajo? S čim ste zdravili?

Hvala že vnaprej.  Lp
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #2476 : sobota, 21.02.2009 : 11:54:04 »

Moja teta ima zlatega prinašalca z epi napadi. In tvoja napram njemu res nima hudih napadov. Upam, da ji bodo zdravila pomagala, ker Loku (pes od tete) niso pomagala... Cry
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2477 : sobota, 21.02.2009 : 12:02:11 »

O epi napadih lahko vec preberes TUKAJ
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Princes11a
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #2478 : torek, 03.03.2009 : 23:07:25 »

Pozdravljeni,

Vsi ki imate to navihano pasmo...beagla namreč Smiley...zanima me, koliko so bili veliki vaši kužki pri 4 mesecih (pribl. koliko kg so imeli)?
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2479 : sreda, 04.03.2009 : 09:37:07 »

Jerkre!
Upam, da bo s tvojo Bibo vse OK in se nam 16.5. pridružita na srečanju, obeta se dobra druščina.

LP
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #2480 : sobota, 14.03.2009 : 22:57:08 »

Špene tudi na sosednjem forumu oddaja svojega beagla..

Kaj kdo ve, kaj je zdaj vse to? A se ni on ful veselil tega psa? Huh
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2481 : nedelja, 15.03.2009 : 19:36:04 »

Na žalost je vedno več ljudi, ki si zaželijo beagla, potem mu pa niso kos.
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #2482 : ponedeljek, 16.03.2009 : 14:59:46 »

Špene se je zelo veselil tega psa, še zmeraj se ga ampak ga mora dat stran zaradi bolezni...
Ga je že večkrat poskušal ampak ne more, saj mu je zelo žal!
Ni eden takih, ki se psa naveličajo..
LP
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #2483 : ponedeljek, 16.03.2009 : 16:12:21 »

Aja? Na sosednjem forumu je bilo receno, da ga oddaja zato, ker je sel narazen z dolgoletno punco in naj bi bil Benny "njun", pa da je mama zbolela, pa da mora zacet delat...

Zakaj se pa tule ne javlja? Ko je prej skos gor visel in ves navdusen pisal v to temo?
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2484 : ponedeljek, 16.03.2009 : 18:14:55 »

Že po njegovih izjavah na forumu, je bilo jasno, da to ni človek , ki je sposoben imeti psa.Takih je  še dosti.
Razveselilo pa me je obvestilo FCI, objavljeno v Kinologu, glede uskladitve ocenjevanja na razstavah in telesnih ocenah.Upam, da bodo pri nas to upoštevali in bo razstavo zapustil kdo s priporočilom za vzrejno prepoved, saj zadnje čase vse pogosteje videvam na razstavah pse, ki so podobni bolj kakim drugim goničem, kot beaglom.Prav v Celju sta bila dva taka primerka.
Logiran
Sado
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2485 : sobota, 30.05.2009 : 10:28:35 »

Pozdravljeni!

Prvic pisem na forum. Torej, pred kratkim nam je po 12 letih poginila nasa psicka mesanka iz sedaj pocasi premisljujemo o novem psu. Ena od moznosti je tudi Beagle. O pasmi smo nekaj prebrali, sli smo do enega lastnika Beagla in se z njim izrcpno pogovorili o navadah in muhah njegovega psa.
Potem sem malo zacel gledali za legli. Na *** (vem da to naceloma ni uredu) sem nasel oglas o leglu, ki pa je prijavljeno tudi na kinološki zvezi med prijavljenimi paritvami. Sklepam, da bi bil mladic iz takega legla verjetno pravila izbira, ali se motim?
Seveda bi se pred odlocitvijo za Beagla se dobro pogovorili z vzrediteljem, pa tudi skozi tole temo na forumu se moram se prebiti.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #2486 : sobota, 30.05.2009 : 12:23:53 »

Pozdravljen!

Jaz bi prišla jutri na razstavo, in tam poiskala kakšnega bigla, ter se pozanimala o leglih tam. Ker tukaj ni nobenega vzreditelja prijavljenega, ti o leglih ne smemo nič svetovati.
Pokliči lastnika tega legla, ter ga malo izprašaj. Iz pogovora lahko vsaj malo dobiš občutek kakšen je. Najbolje je pa, da leglo obiščeš in tam vidiš kako za mladiče skrbijo.. Smiley

Logiran
Sado
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2487 : sobota, 30.05.2009 : 15:51:35 »

Nisem pricakoval nasveta za tocno doloceno leglo, ampak bolj na splosno. Nekako sklepam da so mladički iz legl, ki so prijavljena na KZS, dovolj kvalitetni in predvsem zdravi.
Kje pa je ta razstava? Nikjer nisem nasel tega podatka.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2488 : sobota, 30.05.2009 : 15:55:56 »

Nasvet od nezzek je splošno veljaven. Prvi kriterij za nakup mladiča je seveda rodovnik oziroma prijava legla pri KZS. Toda to ni dovolj in ni zagotovilo kvalitete ali zdravja. Je pa dokument, ki ti omogoča raziskati prednike in njihovo zdravje, povprašati za mnenje strokovnjake itd. Poleg tega, kot pravi nezzek, se moraš na lastne stvari prepričati, obiskati vzreditelja in leglo, preveriti, kako vzreditelj za leglo in mater skrbi, videti starše itd.

Razstava je jutri, v Hrušici pri Jesenicah. Sojenje se začne ob 9.30


Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2489 : ponedeljek, 01.06.2009 : 08:55:54 »

Prijateljica, ki je včeraj čuvala našo psičko, mi je rekla, da me je iskal nekdo, ki bi kaj več rad zvedel o beaglih(jaz sem delala v ringu), če si bil mogoče to ti Sado, me lahko kontaktiraš.
Tvoje mišlenje, da so psi, katerih paritve so prijavljene na KZS vsi OK, je zmotno.Trenutno ni prijavljene nobene paritve, da bi bili psi taki ki morajo biti,če že pogledaš sliko mame(sploh ne vem na kak način je dobila vzrejno dovoljenje), lahko vidiš, da beaglu še podobna ni, pa čeprav reklamirajo(preden so se psi sploh skotili)njeno nemško poreklo, kar pa ni noben podatek.
Ni važno le, kako vzreditelj skrbi za pse, zelo pomembno je, da so starši mladiča v tipu standarda pasme, ki jo kupuješ.
Naj te ne premamijo male kepice, ki so tako ali tako vse luštne.
Logiran
Strani: 1 ... 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines