mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 00:14:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 432213 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2730 : torek, 20.12.2011 : 20:21:40 »

Natta, vedno moramo gledati,,da je pes čim bolj v tipu standarda.Vsak človek ima svoj okus in seveda si po svoji zamisli lahko ustvari podobo psa, ki mu je všeč.
Nihče ni popolen.Ne psi, ne mi ljudje.A če se že gremo neko vzrejo, je treba upoštevati standarde, ki so predpisani.Žal je to moje mnenje,  na katerega se večina rejcev beaglov pri nas veselo požvižga.Rezultati požvizgavanja na standarde,pravilnike itd., pa so itak razvidni povsod.
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2731 : torek, 03.01.2012 : 18:44:29 »

Srečno, zdravo, uspešno leto 2012 želimo vsem tukaj.
Logiran
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #2732 : torek, 03.01.2012 : 19:39:06 »

eka: bi vas lahko kako prosim kontaktirala. Imam nekj vprašanj v zvezi z vzreditelji in psi in sem upala, da se lahko obrnem na vas.
Logiran
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #2733 : sreda, 04.01.2012 : 15:44:09 »

malo sem pobrskala po internetu in stopila v kontakt z vami prek facebook-a, upam, da ni kaj narobe.
Lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2734 : sreda, 04.01.2012 : 21:20:06 »

Zuzi!Ne, nič ni narobe.Dobrodošla!
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2735 : nedelja, 15.01.2012 : 16:52:58 »

pozdravljeni!
Eka, kako je "trudnica"? raste trbuščić?
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2736 : sreda, 18.01.2012 : 19:02:23 »

hvala,dobro, Natta.Zelo mi je všeč tvoja slikica.Je to mogoče vitraž?
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2737 : četrtek, 19.01.2012 : 23:10:43 »

divim se svima vama uzgajivačima, ja ne bi mogla tu brigu podnijeti, da li će sve biti u redu, što sve može poći krivo... kad je moj V. prije pet godina bio na operaciji (koja je nasrecu prosla bez komplikacija), probdjela sam noći i noći nad njim da mu nešto ne bi bilo, a on je blaženo hrkao... medicinar sam po struci pa valjda previše brinem! sram

p.s. da, vitraž je, i meni se sviđa, dobre su proporcije bigla
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2738 : petek, 20.01.2012 : 19:25:09 »

Na veliko žalost je dobrih vzrediteljev iz dneva v dan manj.Zgrožena sem, kaj vse morajo pretrpeti uboge psice na račun svojih pohlepnih lastnikov.Za vse pa je krivec KZS oziroma VK(v tem primeru za goniče), ki take stvari dopuščajo.Konkreten primer: mladički skoteni  v začetku julija, dva še neprodana, vrli lastnik hoče pariti(če slučajno v moji odsotnosti že ni).Po plemenjaku me je spraševal celo vzrejno tetovirni referent, ki se nikakor ne spomni,da je pred slabe pol leta ta psička imela mladiče.Seveda ima ta psička odlično telesno oceno(od iste osebe), ki je niti slučajno ne zasluži, da o prednikih ne govorim.Niti na kraj pameti mi ne pride, da bi odobrila takšno parjenje.Nasprotno, vse skupaj bo šlo na VURS in na SS KZS(od tukaj sicer ne pričakujem nobenih sankcij) in če bo potrebno tudi na FCI, saj to ni osamljen primer, kar je dobro razvidno po izdanih rodovnikih.Vse je enostavno dokazljivo.Predsednik omenjene VK podpisuje paritve svojim stanovskim kolegom po tekočem traku,čeprav je bil že neštetokrat opozorjen, da ti ljudje ne upoštevajo nobenih pravilnikov in zakonov.KZS pa to dopušča in veselo izdaja rodovnike.
Zdaj, odkar je potrebna registracija mladičev, se pa ljudje vedno bolj odločajo za "čištoktvne mladičke brez rodovnika"(MEŠANCE!!!), saj je z njimi zaslužek večji, ker ni nobenih stroškov.So pa tudi primeri - eno gonitev rodovniki, takoj naslednjo pa brez.So mar te uboge psičke "štanc mašine"?
Veliko je kinologov, vzrediteljev, pasjeljubcev, ki nikakor ne odobravajo takih dejanj, na žalost pa le malo  pogumnih, ki o tej problematiki upajo javno spregovoriti. saj se nočejo izpostavljati in prejemati vsemogočih groženj, kakršne dobivam jaz.
Včasih smo bili člani posameznih klubov in društev (avtomatično tudi člani KZS) ljubitelji psov, danes pa smo izgleda res samo še  poslovni partnerji, kakor nas je z enim od dopisom , nedavno nagovorila prej omenjena zveza.Kam to pelje?
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2739 : petek, 20.01.2012 : 19:47:23 »

Jana, se oproščam.Moje prejšnje pisanje res ne spada pod rubriko beagle.Teh stvari se dogaja že kar dolgo časa,  največ pri tej pasmi.Bralcev na tej strani je ogromno in marsikdo se bo našel med prej opisanimi in mi spet poslal kako grožnjo, morda pa bo to prebral tudi kak bodoči lastnik beagla in bo pošteno premislil , kje bo kupil novega družinskega člana.
Vsi podatki o paritvah so javni, vendar neredni.Nekatera legla so sicer zatajena, se pa iz časopisnih oglasov in predvsem ponujanja oh in sploh kvalitetnih mladičev na Bolhi  točno lahko vidi, kje je bilo leglo preden je minilo 299 dni.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2740 : petek, 20.01.2012 : 21:35:00 »

Se podpišem pod napisano eka, res žalostno, da so pri nas ta uboga štirinožna bitjeca tako ničvredna, da so konec koncev danes le še pripomoček za pridobivanje denarja, stvar oz. še slabše, večina ljudi še s predmeti, ki jih imajo v lasti lepše dela, kot s temi živimi bitjeci.

Žal pa riba smrdi pri glavi in žal zelo in potem se ta smrad širi navzdol in zato je temu tako in bo tako tudi ostalo.

Tisitim, ki pa jim ni vseeno in vedo, da so nemočni pa se od stvari raje distancirajo, zato, da jim to ne povzroča trpljenja in vsake toliko časa, se jih stvar ponovno dotakne, kakšen ima še toliko volje, da se spet zažene "smrdeči ribi v glavo", nekateri pa pač za to nimajo več voje. Jaz priznam, da se bom počasi premaknila v tiste druge, enostavno človek izgubi preveč svoje energije, da ne govorim o duševnem počutju, ko ponovno in ponovno poslušaš o mučenjih, in kljub vsem naporom VSE ZA NIČ EFEKTA! Očitno je večini človeštva vseeno in tukaj govorim o vseh KZS, VK, lastnikih psic in ravno tako o lastnikih PLEMENJAKOV, ki zavedno dovoljujejo naskok svojega samca na psico, ki je kotila pred pol leta, skratka, kača je neskončna, .... 

Eka svetujem, da tokrat zadevo izpeljemo po postopku, ki smo ga že dorekli, dokler se nekje nekaj nebo premaknilo, če ne bo drugače, gremo preko slovenske meje, dokazov je dovolj. Psice pri nas kotijo vsako gonitev, KZS jim daje rodovnike, če so le pripravljeni plačati in dokazi so!

Lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2741 : nedelja, 22.01.2012 : 17:54:58 »

Ferry!Hvala za podporo, sicer imate pa že izkušnje.Gremo do konca!!!
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2742 : torek, 24.01.2012 : 18:43:17 »

strašno i prestrašno, ne mogu ni zamisliti kako je vama koje ste u to sve i upućeni.
ako je tako loše u Sloveniji, možete si misliti kako je u Hrvatskoj!
osobno znam jednu kujicu koja je dobila uzgojnu a nedostajala su joj 4 zuba! i dva puta godišnje leglo! sudjelovala sam dva puta u akciji spašavanja pasa od njihovih vlasnika zlostavljača - jako traumatično i nažalost, bezuspješno!
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2743 : sreda, 25.01.2012 : 10:15:16 »

Poznam nekaj vaših primerov.Prav na eni izmed lanskih razstav sem naletela na psico prvakinjo, pri katri je tuj sodnik takoj opazil pomankanje zob in nepravilen ugriz, ter temu primerno ocenil.Pred ringom je bila psičkina mama,( kateri bi komaj lahko prisodil vrsto pasme), baje tudi prvakinja, lastniki so se predstavili kot vzreditelji in kritizirali poštenega sodnika in se pritoževali.
Lani sem na jesenskem vzrejnem pregledu videla kar nekaj beaglov (verjetno iz istega legla) s HR rodovnikom, ki prav tako niso bili kaj dosti podobni beaglom.Tam jim takrat niso dali vzrejnega dovoljenja, rekli so jim naj pridejo ponovno na spomladanski pregled(izgled bo po moji presoji še enak, ali še slabši), kakšna je pa realna situacija, je pa druga zgodba.Verjetno bomo kar nekaj psov,ki jim je bilo rečeno, naj pridejo ponovno spomladi, prav kmalu zasledili na seznamu prijav paritev,oziroma legel.
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2744 : sobota, 04.02.2012 : 15:32:38 »

ima kakvih novosti?  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines