mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 00:21:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 432218 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2715 : petek, 09.12.2011 : 10:06:55 »

Citat
kar misli si,da je Zani bolj umirjen

seveda, v kopru je bila na razstavi psička Smiley, ženske smo pa itak v vseh pasmah bolj skulirani del Wink
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #2716 : petek, 09.12.2011 : 12:06:25 »

Ja,to je bila njegova sestra Zaina.Ona mogoče deluje umirjeno,ampak ni.Ko se njej strga je šele halo.V Kopru je bila sicer res zelo skulirana,ampak to pripisujem dejstvu,da je bila po dolgem času zopet na razstavi in pa temu,da je bila brez svojega tropa.Zani je pa v vseh situacijah dežurni klovn.
Tjaša
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2717 : petek, 09.12.2011 : 12:26:32 »

Ja,lunca,to je pa res.Zani je tudi zelo radodaren z delitvijo francoskih poljubov,kar iznenada,te preseneti.Bom probala privadit še naše mulce, ki so zdaj "celjanarji",da nas pridejo malo pogledat.
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2718 : sreda, 14.12.2011 : 04:56:02 »

baš vam zavidim na svim tim druženjima, jako mi nedostaje moj biglić...
porijeklo mu je bilo iz uzgajivačnice u zg, Albion

p.s. ne mogu ne spomenuti oglase na internetu: božična akcija bigla, božični popust za bigle, idealan poklon za djecu, darujte bigla pod bor itd., itd. Znam da su vam sigurno poznati takvi oglasi ali meni je to novo, zaprepaštena sam, poslala mi je frendica link, kao pa što kompliciraš, tu si naruči i dostave ti ga več sutra!
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2719 : sreda, 14.12.2011 : 05:01:16 »

Eka, žao mi je za CACIB Zagreb, (uvalili su mi posao, dogovorena zamjena propala), nadam se da su bili dobri rezultati a sad čitam da se i vesele vijesti čekaju?!
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2720 : sreda, 14.12.2011 : 09:53:46 »

Ja,Natta, je pač tako, trgovci in kšeftarji nimajo meja.Pri vsem tem pa imajo zasluge tudi inšpektorji in končno tudi kinološke zveze, ki to dopuščajo.Zakaj se potem pišejo zakoni in pravilniki, to je moje večno nerešeno vprašanje?Prvi faktor pri nas, je vzrejna komisija(sicer je bolje,da je sploh ne bi bilo, saj od nje ni nobene koristi, nasprotno-škoda), drugi pa KZS, ki potrjuje paritve, katere po zakonu, ne bi smele biti dovoljene.Pa kaj, ko je med temi grešniki precejšna bera ljudi, ki so od pej omenjene zveze pridobili raznorazne licence.Si tak človek zasluži naziv kinološki sodnik, vzrejni referent, vzreditelj...?Iztočasno,  ko opravlja takšne funkcije pa na "bolhi" ponuja beagla, primernega za darilo, seveda takega,ki ne pušča dlake, potomca odličnih staršev, nadvse primernega za otroke itd..
Te stvari sem že neštetokrat izpostavila, pa od tega ni bilo drugega, kakor en kup zgražanja.Seveda, resnica boli.
Ker je ravno čas obdarovanj, ljudje, imejte pamet na pravem mestu in ne nasedajte takim oglasom in ljubkim mladičkom.Beagle(in vse druge pasme), je živo bitje, ki ga je treba hraniti, sprehajati, negovati, mu nuditi veterinarsko oskrbo...Če potegnemo črto pod vsem tem, je to veliko večji stošek, kot nakup pri prodajalcu s smešno nizko ceno.
Kdor nima namena pemišljeno kupiti psa in to pri preverjenem vzreditelju, naj se odloči za plišastega.V vseh velikostih, v podobah raznovrstnih pasem , jih najdemo po trgovinah ter prazničnih stojnicah.Ti res ne puščajo dlake, z njimi ni nobenih stroškov, ko se ga naveličate, pa ga mirne duše lahko zavržete.
Toliko v premislek morebitnim nakupovalcem živih daril.

Natta, res je čakamo veselo novico.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2721 : sreda, 14.12.2011 : 10:19:12 »

Citat
Prvi faktor pri nas, je vzrejna komisija(sicer je bolje,da je sploh ne bi bilo, saj od nje ni nobene koristi, nasprotno-škoda), drugi pa KZS, ki potrjuje paritve, katere po zakonu, ne bi smele biti dovoljene.

A ciljas na "qualzucht zakon" ?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #2722 : sreda, 14.12.2011 : 12:27:28 »

Če misliš dobesedno,dvomim,da je imela to v mislih.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2723 : sreda, 14.12.2011 : 12:30:32 »

Nanook,

ne mislim da Eka misli na problem, ki smo ga tudi izpostavili na KZS, seveda brez efekta, in sicer, da je psica breja 2x v letu in potem ti oseba, ki izdaja rodovnike reče, ja kaj naj pa naredim, seveda jim dam rodovnike saj mladički niso krivi, da se je zgodila "nesreča". Žal se ta "nesreča" zgodi vsako leto in vedno istim rejcem, ja, tako je med beagli.

Lp,
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2724 : sreda, 14.12.2011 : 13:49:10 »

Ja, da ne bo kakega nesporazuma, govorim o zadevah, ki se dogajajo v 6. FCI(goničih in krvosledcih), konkretno pri beaglih, kjer imam neposredne dokaze za utemeljitev svojih trditev.Za ostale me ne briga, pred dogimi leti sem bila v eni od vzrejnih komisij in se kaj takega ni dogajalo, bedelo se je nad vzrejo in kolikor mi je znano, je tako še danes.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2725 : sreda, 14.12.2011 : 20:11:20 »

Aha, hvala za pojasnilo. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2726 : petek, 16.12.2011 : 11:36:23 »

pozdrav bigloljupci!
evo, napokon da postavim fotku psa koji mi predstavlja idealnog beagla!
doduše, ne znam mu visinu, ali ne čini mi se previsok, mislim da je pisalo kraj njega 35 cm.
kako se vama čini?


[attachment deleted by admin]
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2727 : nedelja, 18.12.2011 : 13:58:24 »

lep,kvadraten samec,ima pa prekratka ušesa.Itak  pa psa ne moreš oceniti po sliki.
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2728 : ponedeljek, 19.12.2011 : 20:47:51 »

da sam ja kinološki sudac  (a priznajem da nemam pojma o kinologiji Smiley ) to bi mi bio ideal beagla!
baš takva dužina uha mi najviše pristaje pasmini!  Priznajem da sam jaaako, jako subjektivna!
Da li i takva prekratka uha ipak ulaze u standard? Vjerujem da da kad sudjeluje na izložbama?!


[attachment deleted by admin]
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2729 : ponedeljek, 19.12.2011 : 21:34:51 »

makar, moram priznati, nije izgled to što mi se najviše sviđa na biglima, nego KARAKTER!  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines