mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 08:18:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166952 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #255 : torek, 16.11.2004 : 18:20:04 »

Bow,

kje kuza spi? koliko casa na dan ima "clovesko" druzbo? s cim ga hranite - in kolikokrat dnevno - in kaj je papcal pri vzreditelju? Ali ima dober apetit? koliko je bil z bratci in sestricami pri vzreditelju v stiku z ljudmi, otroci ? Imate doma urejeno tako, da ima novi kuza mir, ko je utrujen in zadrema??

Ali kuza sam od sebe brez tezav naveze stik z vami? To pomeni, da takoj z veseljem in mahajocim repom pride k vam?? Ali se raje umakne in vas opazuje iz razdalje?

Ste se ze posvetovali z vzrediteljem ?

Lp  Smiley
Logiran
bow
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #256 : sreda, 17.11.2004 : 17:56:07 »

flufi,
moj Bow je sam le ponoči, ko je čas za spanje, drugače pa je vedno v družbi članov družine. Pri vzreditelju je bil v pesjaku z mamo in bratci, jedel pa je brikete Nutro large breed namočene v vodi. Pri nas je tud te brikete pa tudi konzerve Eukanuba mu dajem. je zelo požrešen, ampak mu dajem jest 3x na dam + priboljški, ko je priden in uboga. Tudi ko želi imeti mir, ga ima, se mi pa zdi, da ga rabi kar precej, saj ves dan poležuje.

No, danes zjutraj pa sem opazila, da je bil že malo bolj razigran, tudi na kratek sprehod je z veseljem šel. Prvič! Upam da je bilo to prehodno stanje, ko je bilše malo šokiran, ker smo ga vzeli od mamice in bratcov.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #257 : sobota, 27.11.2004 : 00:09:51 »

za vse ki vas zanimajo razstave tudi v bolj oddaljenih krajih
na spodnjem linku lahko najdete podatke o:
Portuguese National Show + Santarem International Show.

http://terranova.com.sapo.pt/PROGRAMAMONOGRAFICACPCTN2005.doc

Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #258 : torek, 11.01.2005 : 14:03:29 »

Ze ker se je tema nekaj ozivela (ceprav moram priznat, da sporocila od space-a ne razumem prav dobro Huh), imam jaz eno vprasanje:
Voni se je pojavila bela podlanka. To se je zgodilo prvic v njenih 5 letih in pol, do sedaj je bila sicer vedno malo svetlejsa od crne, ampak nikoli toliko. Aja, drugace je Vona crna, samo na prsih ima majhen sopek belih dlak.

Saj ne, da me zelo sekira, ker dvomim, da je kaj blazno povezano z zdravjem, me pa zanima, ce ma se kdo kaksne izkusnje s tem?

lp
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #259 : torek, 11.01.2005 : 14:35:45 »

Hojla Lilit,

mogoce pa se je navelicala crne barve in se bo prelevila v belo-crnega njufija.. Smiley

Ti pa priporocam, da o tem pojavu povprasas vodjo Sekcije za novofundlandce v Slo.klubu za velike pasme in molose - mail najdes tule http://www.skvpm-klub.si/sekcije.html

Lp
Logiran
bow
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #260 : sreda, 12.01.2005 : 08:07:54 »

Pozdravljeni vsi lastniki črnih kepic.

Imam eno vprašanje in sicer, koliko naj bi bil težak in visok novofundlandec pri šestih mesecih??
Logiran
Livija
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #261 : četrtek, 20.01.2005 : 12:32:34 »

Pozdravljeni!
Jst mam tud novofundlandko staro osem mesecev.
Trenutno ima približno 50kg.
Mene pa zanima,če je kdo iz okolice NM,da bi šli skupaj kdaj na kašen sprehod?V okolici imamo namreč same majhne pasme in naša Nera(tako ji je ime) se bolj težko z njimi igra,ker jih čist potlači.Drgač je pa čist nora na pse.
So vaši psi tud tako nori na snegu?
Logiran
bow
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #262 : četrtek, 20.01.2005 : 12:53:29 »

Pozdravljena,
na žalost sem iz okolice NG, tako da na sprehod bibolj težko sli, bi bilo pa zanimivo videti 2 mlada njufkota skupaj. Jazga nisem še peljala na sleg, ga bom pa ta konec tedna in me prav firbec matra,kaksne vragolije bo počela ta zverinica. Roll Eyes
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #263 : četrtek, 20.01.2005 : 15:51:13 »

Livija, predlagam, da si pogledaš temo o srečanjih, eno je ravno v bližini Novega mesta  Wink Tukajle je povezava: http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=26;action=display;threadid=2633;start=135  
Logiran
Livija
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #264 : četrtek, 20.01.2005 : 16:22:05 »

Nadja,hvala za informacijo.Sem še bolj nova na teh spletnih straneh pa se ne znajdem najbolje.Na piknik pa sigurno pridem.Mislim,da se bomo kar lušno imeli. Cheesy
Lp,Livija
Logiran
slip
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #265 : četrtek, 20.01.2005 : 16:34:50 »

en lep pozdrav vsem ljubiteljem novofundlandcev! Odolčamo se se za nakup novofundlandca, in me zanima če kdo ve kje bi mladičke lahko dobili in pa kako je z življenjem tega kosmatinca v stanovanju?
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #266 : četrtek, 20.01.2005 : 18:25:07 »

Ojla!

Moja njufika je zivela v stanovanju pa je bilo vse ok, samo manj dlake je imela.

Lp Spela & co.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #267 : četrtek, 20.01.2005 : 18:55:09 »

Mi tudi čakamo sneg, ki ga pa noče in noče biti... Tongue

Medtem pa se pasja duša zabava tako, da se pazljivo sprehodi po zaledeneli mlaki in uživa, ko se led vda in čofne v vodo...
Logiran
bow
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #268 : petek, 21.01.2005 : 08:29:28 »

Znima me ali je normalno, da se mojemu Bowu kar pogosto kovca? Npr, ko ga česem je v ležečem položaju in takrat se ubožčku začne kovcati. Pa tudi ko spi se mu začne kovcati. Jo to normalno, ali je mogoče z njim kaj narobe?  Huh Huh Huh
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #269 : petek, 21.01.2005 : 10:24:57 »

Tudi Voni se je pogosto kolcalo, ko je bila mladic Wink
Ko je odrasla, je nehalo.
Mi je skoraj malo zal, ker je bilo tako zabavno Cool

Drugace pa ne verjamem, da je kaj narobe. Baje se to pri mladih novofundlandcih pogosto dogaja.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines