mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 12:28:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 167010 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #165 : nedelja, 16.11.2003 : 22:53:10 »

Hojla vsem njufko-ljubcem !

Res si nismo ze dolgo pisali. No, pri nas smo se to poletje borili z zahrbtno parazitsko erlihiozo - po dveh injekcijah se je namrec spet povrnil nas nekdanji Maj - najzivahnejsi belo-crncek v SLO.

Pred tem smo namrec mislili, da se je z leti umiril, pa se je umiril le zaradi tega hinavskega krvnega parazita.

No, zdaj pa imam nekaj mesecev casa za razmislek, s cim bom Maja našpricala in namazala, da ne bo dobil nobenega klopa več.

Če imate kakršne koli dobre izkušnje s tem, mi prosim sporočite!

Lp   Smiley
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #166 : ponedeljek, 17.11.2003 : 19:13:25 »

Flufi me veseli, da se je tvoj Maj zmazal, na Gorenjskem je en tibetanček umrl prav zaradi te bolezni. Čisto 100% delovanje proti klopom, mislim da nima nobeno zaščitno sredstvo.
 
lp Marjana
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #167 : torek, 18.11.2003 : 01:00:27 »

Ja, saj v bistvu ne veš, če se je pes zmazal - se lahko stvar potuhne in nekoč spet udari ven.

Zaenkrat je neverjetno živ - razmišljam pa tudi o dodatni pomoči homeopata.

Tu pri nas so skoraj vsi psi, ki gredo na testiranje pozitivni. Kar nekaj je primerov, ko je imel pes le enega klopa, pa je že staknil bolezen.
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #168 : torek, 18.11.2003 : 01:55:28 »

Flufi,ne me strašit!!?? :oZadnjič si mi rekla naj ne delam panike,zaradi enega klopa?!
Zdaj pa praviš tako.......?? Shocked

P.S:en slurp Mauju od Bandita. Grin


                                                    LP, Sian



                         
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #169 : torek, 18.11.2003 : 14:54:22 »

Ojla Sian !

Na predavanju so nam rekli, da naj bi bi bila možnost okužbe, če je klop prisesan od 12 ur naprej.

Če je manj, je torej riziko zelo majhen.

Ampak s predavanjem nisem bila kaj preveč zadovoljna, ker za naše okužene kosmatince niso povedali nič kaj preveč vzpodbudnega  Huh.

Seveda se moramo zavedati, da je okuženih z erlihijo ogromno psov, od teh pa jih cca. 5% tudi zboli.

Naj pohvalim na tem mestu tudi odlično gostiteljico gospo Mojco Sajovic, predsednico Slo.kluba za bernske plan.pse, ki je organizirala predavanje o boreliozi, erlihiozi pri psih ter o homeopatskem zdravljenju psov.
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #170 : sreda, 19.11.2003 : 14:41:56 »

Flufi, kje je bil ta predavanje? Mi na gorenjskem nismo nič vedeli zanj, ali pa samo jaz ne.

lp,Marjana
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #171 : sreda, 19.11.2003 : 15:38:09 »

Ej, Newfi, Newfi, a vam Mefisto-vka ne pošilja obvestil Slo.kluba za velike pasme in molose  Cool Cool??
Vabilo je bilo objavljeno tudi v zadnji št. Moj pes revije.

No, člani SKVPM smo imeli gratis predavanje skupaj z bernci - bili smo pa v veliki dvorani Leka v Lj.

Prva ura je bila namenjena erlihiji+boreliozi (dr. Nataša Tozon), druga pa homeopatskem zdravljenju naših kužkov in nas. Kar zanimivo!

Sicer pa sva bili edini predstavnici SKVPM na predavanju jaz in Mefisto. Morda naši člani res niso dobili vsi maila oz. ga niso prebrali!  Roll Eyes

Lp  Smiley
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #172 : četrtek, 20.11.2003 : 00:22:41 »

Newfi!Za to redavanje o boreliozi.....je bilo objavljeno že kar nekaj časa na strani
SKVPM.Verjetno si spregledala. ;)Ti bo Flufi poročala kaj so govorili na predavanju. Smiley


                   Lep pozdrav tebi in tvojim tačkam,
                                                                          Sian & co.
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #173 : petek, 21.11.2003 : 00:01:00 »

Hvala za pojasnila, moja napaka je res, da kar nekaj časa nisem bila na netu, ker smo imeli precej dela s svojimi tačkami, katerih je sedaj že kar pet. Kakih posebnih vabil ali obvestil pa nisem prejela, ne po pošti in ne po mailu.

Glede te bolezni pa me zelo zanima, kajti v našem okolju je kar precej okuženih klopov.

lp, Marjana
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #174 : petek, 21.11.2003 : 12:45:55 »

Newfi,

Oton (naš vzreditelj) je za prvi primer erlihije izvedel od mene in jo je že naštudiral. Tako da lahko tudi njega vprašaš za mnenje.

Zaenkrat je Maj prvi odkriti njufko s pozitivnimi izvidi  Tongue Tongue Glede na to, da se je pri naši pasmi praktično nemogoče 100% izogniti vsem klopom, je pametno dati pse na testiranje.
Zgodnje odkritje je vsekakor najboljše!

Lp Roll Eyes
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #175 : petek, 21.11.2003 : 22:04:09 »

Newfi!Veš,za predavanje o boreliozi in......nam iz kluba skvpm niso nič obveščali,zato ker niso oni organizirali ampak klub za Bernce.Verjetno če bi organiziral naš klub bi nas obvestili.Vsaj do zdaj so nam še vedno poslali vabilo.Če pa si spregledala nisi prav nič kriva,se pač zgodi! WinkŠe posebno če imaš veliko obveznosti,kot ti(pet psov). Shocked
Ma kaj ste si nabavili kakega novega Njufkota da jih je že pet?Verjetno so čudoviti? Cheesy


                 Lep pozdrav pa en "slurp" tvojim tačkam,
                                                                                   Sian.
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #176 : ponedeljek, 24.11.2003 : 20:56:44 »

Hvala za pojasnila, z Otonom sem že tudi kar nekaj govorila o erlihiji, kar pa se tiče naših tačk smo pa eno štirinožno kar sami pridelali. Stara je pet mesecev in pravi cuker.

lp Marjana
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #177 : sreda, 26.11.2003 : 02:13:36 »

Newfi?! Kaj to njufiko ki ste sami pridelali je tista edinkica?Verjetno je že en velik neroden medvedek...... Grin ;DLepo,lepo samo tako naprej!! Wink
No,a bomo kmalu lahko videli to vašo punco kje na kakšni razstavi? Smiley
Full lepo da pri nas v Sloveniji se povečuje število lepih primerkov te pasme,v zahvalo izjemam ki so res poznavalci!!  Cool


                                                Lep pozdrav vsem ljubiteljem "Njufkotov",
                                                                                                                   Sian.
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #178 : torek, 02.12.2003 : 20:34:34 »

Sian ja to je prav tista, in res je pravi medvedek, kar se pa tiče razstav smo bili z njo v Zagrebu, sicer kot turisti. Moram reč, da je bila izredno pridna in da je hitro osvojila ves tisti šunder. Razstavljati pa jo bomo verjetno začeli, ko bo stara kake devet mesecev, zdaj pa naj še malo uživa doma na kavču in počne vragolije v pesjaku, ter sikira ostale tri črnuhe.  

lp Marjana
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #179 : petek, 12.12.2003 : 17:24:24 »

Lep pozdrav po dolgem času vsem njufkotom in njihovim lastnikom!

Vedno več dela mi preprečuje, da bi bila večkrat na netu. Sem pa pravkar prebrala vse poste pod tole temo.  

Moram povedati, da čeprav mi časa kar naprej zmanjkuje, ga ni nikoli premalo za Mišo. Tako sva bile skupaj na dopustu, kjer je spet uživala v vodi. Tokrat se je celo toliko opogumila, da je skočila sama iz pomola v vodo (po svoji želji). Postaja vedno boljši plavalec.

No, v jeseni pa sva se odločili, da se greva še malo šolati. No, odločila sem se sama, ampak je bila Miši ta odločitev prav všeč.  Tako sva uspešno opravili izpit SCH1. Saj poslušnost ji itak ne dela težav, sledenje sploh ne, pri obrambi pa se je seveda poznal njen novofudlandski neagresiven značaj. Vendar sva imele fajn markerja, ki se je z Mišo ves čas bolj igral, kot karkoli drugega, tako da se je ves čas treninga zabavala. Na izpitu pa je dala vse od sebe in prestala uspešno tudi to izkušnjo.

Trenutno imava počitnice, vendar že razmišljam, česa bi se še lotila z njo, saj sem opazila, da ji je tole šolanje zelo ustrezalo. Vidim, da se zelo rada uči novih stvari. Poleg tega pa se je med šolanjem še bolj navezala name, kot je bila že prej (pa skoraj nisem verjela, da je to možno).  Postala je tudi bolj živahna in radoživa.  
Moram pa povedati, da sem jo šolala sama indivdualno (ne v okviru kakega tečaja), tako da sem se lahko ves čas prilagajala njej.

Sicer pa trenutno obe čakava na zimo - tisto pravo s snegom. Potem bo pa spet zabavno!


Lep pozdrav vsem,
Mirjam
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines