mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 19:38:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166554 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1155 : nedelja, 23.10.2005 : 19:16:26 »

Flufi, čestitam za zelo dobro vajo!

Ali mora Maj še nosit ovratnik?
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1156 : nedelja, 23.10.2005 : 19:58:28 »

Mene pa nekaj zanima  Roll Eyes Kdaj naj bi se prvič gonila?  Zdaj ima 5,5 mesecev, pa me zanima kdaj so se vaše samičke prvič gonile, če ima katera sterilizirano in ali so po sterilizaciji nastopile kakšne komplikacije ( inkotenca, sprememba značaja... ) Ali obstaja še kakšna duga začšita, kot sterilizacija?

Problem je pa v tem, da okoli hiše še ni ograje in se Buco spušča na vrt kar prosto. Otroka sta se navadila, da ona kar gre malo okoli in zdaj se bojim, da je mlajši ne bo med gonitvijo ven spustil.  Undecided
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1157 : nedelja, 23.10.2005 : 23:00:12 »

Psičke se mislim da gonijo okrog enga leta. Nekatere prej druge kasnej.

Obstajajo tabletke ki nevtralizirajo vonj goneče psičke sam js sm bol za sterilizacijo če že ne mislite met mladičev. Tut pred rakom bolš zaščitite psičko,..

Kej več ti bodo znali drugi povedat. Jaz se s tem ne ukvarjam preveč.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1158 : ponedeljek, 24.10.2005 : 06:35:45 »

Prva gonitev se lahko pojavi že pri šestih mesecih.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1159 : ponedeljek, 24.10.2005 : 15:33:08 »

Danes smo bili pri vet. Zaninoviču v LJ, ugotovil je, da ima več tumorjev v sluhovodu, katere je moral operativno odstraniti. Operacija je bila kar komplicirana, moram pa pohvaliti Zaninoviča in njegovo ekipo, ker so se res potrudili.

Tako, da so vnetja najverjetneje povzročali tumorji, ki pa so se že razmnožili v vsem tem času, ko sem Sočo vozila k Vet. v Postojno na kontrole in zdravljenja vnetij, niso pa nikoli vidli kakih izrastkov. Sprašujem se, kakšni so to vet. , ki še v ušesni kanal psa ne znajo pogledat!!! Ne grem več k njim, so se mi preveč zamerili!

Je pa prav boga, e vedno malo omotična, joka ne, ker je dobila proti bolečinam.

Jutri gremo spet v LJ na prevezo in dozo antibiotikov, potem pa najverjetneje v Hrpelje.

Čez teden bo pa že bolje.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1160 : ponedeljek, 24.10.2005 : 16:09:53 »

Boga Soča, drzimo tacke, da bo lepo ozdravela! Smiley
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1161 : ponedeljek, 24.10.2005 : 16:31:31 »

Kast si bla med posegom lahko zraven? Kako je sploh s tem al je zahtevano da morš bit zraven al izbiraš al ne smeš bit?

Držim pesti da se corta lepo pozdravi!

A da že pr 6 mesecih se lah gonitev pojavi??? To pa nisem vedla. Vsi lastniki ki jih poznam pa sem kej spraševala v to smer so rekli 10+. No koristno je včasih še kej vprašat Smiley
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #1162 : ponedeljek, 24.10.2005 : 16:32:18 »

Tudi mi..držimo tačke Undecided Undecided
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1163 : ponedeljek, 24.10.2005 : 16:45:11 »

Najprej hvala vsem za držanje pesti, tačk,... Smiley

Neyka, gonitev se izjemoma lahko pojavi že pri 6 mesecih...je dobro biti pazljiv od takrat naprej. Saj se vidi že na samem obnašanju psičke, da bo gonitev začela....vedno pogosteje urinira...Soča se je prvič pri 12 mesecih.

Kar se pa tiče prisotnosti pri operaciji, ne vem če pustijo  Undecided, sama nisem imela te želje! Psu ponavadi dajo pomirjevalo in ti počakaš pri njemu dokler ne zaspi, potem ga pa dohtarji vzamejo v roke.
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1164 : ponedeljek, 24.10.2005 : 20:02:55 »

ojoj boga Soča Sad Tudi midve z Ambro drživa pesti oz. tačke!!  Kiss

LP
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #1165 : torek, 25.10.2005 : 13:53:34 »

Ojla!

Kast tudi mi drzimo pesti. Upam, da bo vse v redu

Eno vprasanje: ali ste dali te tumorje naprej v analizo (da bi izvedeli izvor, ce so tumorji maligni ali benigni).

Neyka ali si lahko zraven ali ne pa je odvisno od veterinarjev in predvsem od tvojega zelodca, ce bi vse to lahko prenesla, ker je na operacijski mizi vendarle tvoj pes. Pa se vonj, ki je tam prisoten ni prijeten

Npr. jaz delam na patologiji, pa sem prisotna pri obdukcijah, samo ce bi bil moj pes tam gor, pa verjetno ne bi bila oz. si tega ne bi zelela.

Bi vseeno prevladala custva
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1166 : torek, 25.10.2005 : 14:18:31 »

Hvala Aleps,

teh tumorjev Zaninovič ni dal naprej v analizo, rekel je le, da njemu se ne zdijo maligni. Včeraj sem bila malo zmedena in v šoku, zato nisem niti pomislila, da bi bilo morda bolje dati v analizo.

Ampak mu pa vseeno zaupam več kot kakšnim kmečkim veterinarjem, saj ima človek že nešteto izkušenj in znanja, pa tudi tumorjev je videl že ogromno.

Če bi se pa tumorji še pojavili, bom zahtevala analizo.

Danes smo šli vzet prevezo dol, rana izgleda v redu (bolje kot včeraj) in ima ovratnik, da si ne bi spraskala šivov.

lp
Logiran
Zmajček
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #1167 : torek, 25.10.2005 : 14:53:53 »

Ojla!

Ja saj to vem glede zaupanja, je res kar si napisala. No upajmo, da se tumorji ne bodo ponovili in da ne bo treba delati nadaljnih analiz

Vso sreco se naprej in....veliko zdravja in slisanja he he
Logiran
Zmajček
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #1168 : torek, 25.10.2005 : 14:55:28 »

Ojla!

To sem bila jaz- Aleps.

sem pisala pod sodelavcevim nickom, ker se na computru ne more odlogirat Cheesy Grin Grin Grin

Lp Spela
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1169 : sreda, 26.10.2005 : 22:49:13 »

Spet imam problem. A je to normalno, da ima tako svinjska ušesa, ali jo je dobro k veterinarju peljat? Z glavo ne otresa, samo včasih se praska. Jutri ji bom z vatko poizkusila to svinjarijo spucat. Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines