mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 21:54:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166595 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1080 : torek, 11.10.2005 : 12:57:25 »

Po mojih izmerah ima plečne 56 cm, če je pa prav pa ne vem. Sem ji šla ob prvi taci navzgor.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1081 : torek, 11.10.2005 : 13:43:21 »

Sem ji šla ob prvi taci navzgor.
jap, to je prav Wink

Recimo samo za primerjavo (ceprav je druga pasma): en moj mladicek (samcek-mlajši od vaših za cca. 14 dni) ima ze 37,5 kg Roll Eyes Višine pa ne vem sram Ga še niso merili.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1082 : torek, 11.10.2005 : 13:55:13 »

Katja:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3331.0.html

Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #1083 : torek, 11.10.2005 : 15:45:21 »

Katja Ari je enak-dolge noge,majhen trup,velika glava!! Cheesy Grin Grin Se bo še že popravil..
Me pa zanima kdaj dobi mladiček tisto pravo-odraslo dlako(za zdaj je še malo puhast)??Spomladi??
lp,Urška
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #1084 : torek, 11.10.2005 : 15:53:03 »

Glede odrasle dlake je po mojem odvisno od psa: Atos npr. ima odraslo dlako le rahlo po hrbtu, medtem ko imata njegov bratec in sestrica že skoraj po vsem telesu odraslo dlako. So pa 5 mesecev stari
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1085 : torek, 11.10.2005 : 16:14:20 »

Urška, se vidi da sta bratec in sestrica.  Cheesy
Dlako pa naša počasi že dobiva odraslo. Ni več tak skuštran puhek.
Pa neko svojo voljo hoče uveljavljat. Roll Eyes Smiley
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1086 : torek, 11.10.2005 : 20:22:38 »

Ja tudi naša izgublja puhek in dobiva "pravo" dlako.

In meni starši, da pes nima vstopa v stanovanje, danes smo pa malo popustili Cheesy Tongue ne ravno to da se lahko po mili volji sprehaja, ampak sedela in ležala je pa že lahko v dnevni sobi  Cheesy

LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1087 : torek, 11.10.2005 : 20:29:34 »

In meni starši, da pes nima vstopa v stanovanje, danes smo pa malo popustili Cheesy Tongue ne ravno to da se lahko po mili volji sprehaja, ampak sedela in ležala je pa že lahko v dnevni sobi Cheesy
jeeeeeeeeeeee Cheesy Cheesy Čez eno leto bo že notri spala Wink
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1088 : torek, 11.10.2005 : 20:34:43 »

Ja, v mojo sobo odvlekla Cheesy čeprav dvomim da do tega pride, pustimo se presenetit Wink bina se vidimo jutri Grin

LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1089 : torek, 11.10.2005 : 20:37:53 »

A veš kaj, tudi za našega Berota je bilo rečeno, da bo zunaj. Ja, ja Roll Eyes prvo zimo je bil res (dobili smo ga novembra), čez pomlad je bil že na pol notri, poleti je bil že cel dan notri, jeseni pa ni hotel več spati ponoči zunaj (ker je bil mraz Tongue). No in sredi zime je pristal notri, kjer je še zmeraj Wink

Pri Bini je ta pot šla malo drugače: čez dan je sicer notri (oz. kjer sem jaz), ponoči pa je kakšen dan ali dva na teden pri meni, drugače pa zunaj.
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1090 : torek, 11.10.2005 : 21:09:44 »

Naša Bucka je pa lady, kar notri kraljuje. Še lulala in kakala bi najraje kar notri. Mogoče bi se pa na stranišče navadila hodit. Roll Eyes Imava sedaj nov sprehajalni čas. Ob štirih zjutraj jo spuščam ven, če ne me zjutraj pričakajo oceani in kupi. Angry Moram rečt, da glede tega je pa prav ena svinja. Angry Zvečer jo moram skoraj nest ven, da se madam okoli enajstih blagovoli polulat. To je enega nerganja, ko jo vlečem ven. Če pa ne gre, je pa že ob štirih cela hiša v krasnih vonjavah. Shocked
Enostavno ne vem kaj naj naredim? Undecided
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #1091 : torek, 11.10.2005 : 21:20:42 »

Katja naš je pa TAKOOO čist!!Kaka in lula SAMO zunaj je pa res da vsakokrat ko "vstane" od svojega zimskega spanca mora nujno na wc-5x na dan. Cool
Pred mesecem pa je bilo na hodniku tako polulano in pokakano da si težko prišel mimo!! Grin
Glede dlake pa zgleda takšen kot da ga nikoli nebi česali s tem da na hrbtu že ima pravo dlako!! Cheesy
lp,Urška
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #1092 : torek, 11.10.2005 : 21:42:46 »

Naša Bucka je pa lady, kar notri kraljuje. Še lulala in kakala bi najraje kar notri. Mogoče bi se pa na stranišče navadila hodit. Roll Eyes Imava sedaj nov sprehajalni čas. Ob štirih zjutraj jo spuščam ven, če ne me zjutraj pričakajo oceani in kupi. Angry Moram rečt, da glede tega je pa prav ena svinja. Angry Enostavno ne vem kaj naj naredim? Undecided

A jo ob 4h zjutraj spuscas ven samo ali gres z njo in na dolocenem mestu pocakas, da opravi potrebe in jo vmes hvalis ter nagradis?? Ker tu je bistvena razlika.

Morda mi bo tole kdo zameril, ampak mislim, da je krivda za tele dolgotrajne "borbe" z lulanjem in kakanjem tudi na vzreditelju tvoje kuze. Velik del. Razen, ce ima pretirano lulanje in kakanje bolezenske vzroke (ce ima drisko, razna vnetja prebavil ali secil,..) ali jo ne hranis ob enakem casu v dnevu oz. v enakih intervalih.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1093 : torek, 11.10.2005 : 23:22:28 »

flufi, danes sem spoznala "vaso" Wink Alfo (smo sosolci v mali soli). Prava lepotica! Smiley In je prava velikanka... ceprav baje najmanjsa od svojih bratov in sestric Tongue
Res je lepa.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1094 : sreda, 12.10.2005 : 08:43:47 »

Katja, glede problema lulanja in kakanja notri, moraš jemat Buco kot da je mali otrok.
Ko se moj otrok pokaka v kahlo ga pohvalim, dam lupčka, tako da je še sam ful ponosen na to......učinek - ne kaka več v plenico. Če bi ga grajala ob tem, ko bi se pokakal v plenico, bi bilo samo huje.
To sem le omenila, ker je isto z mladiči.
Kar ti je napisala flufi pri vzgoji in navajanju na čistočo drži kot pribito.
Ker pa je Buca pri tebi že par mesecev, bi se dalo "slabo navajanje na čistočo pri vzreditelju - v primeru da to drži" v tem času s pravilnim pristopom to že odpravit.

Lilit, me prav veseli, da si spoznala malo njufko Alfo, ki je res najmanjša in najlažja, a tudi nabolj divja  Cheesy.





Logiran
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines