mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 12:23:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166736 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #750 : sobota, 20.08.2005 : 02:43:43 »

no pa spet ena podobnost z očkom Tongue Tongue hehe.. tudi naša stoji pri miru in nekaj meditira, ko je pa konec se ji pa znori. Cheesy ja geni delajo svoje Grin
Dobro zate, dokler meditira Grin

Ja sej dvignjena povrsina ne pomeni nujno miza, jaz si enostavno postavim dve leseni gajbi za krompir, ceznje pa polozim eno siroko zidarsko desko (ki ji pravijo bosanka). Tako dobim ravno pravsnjo visino, da se psu ne upira stopanje in izstopanje z deske - moram pazit, ker je zaradi sunkovitega giba ze imel tezave s hrbtom.

Neyka,
A sampon? Hm, ponavadi zelen z evkaliptusom iz linije Double K, vcasih sampon za mladice iz linije Essentials. Vedno prej zmesam sampon v vedru z vodo in nato nanasam z gobo.
S katerim si pa ti?
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #751 : sobota, 20.08.2005 : 08:30:32 »

Neyka vem,vem.mislim,da sem jaz tukaj "tamala".Samo jaz sme pričakovala,da si ti tam okrog 20... Tongue

Tisto o planini se sliši zanimivo...samo mi v hribih živimo Wink ;DNa morje jih pa lahko pošljem...sam ne bodo šli...eee...pokličem šefe naj imajo od 6h do 18h sližbo Roll Eyes

Aja gajbice!Ja to pa ni slabo...mhm...bom poskusila ga najprej nanjo spravit Grin.

Sem že parkrat pozabila omenit nekega izjemnega njufkota.Baj je zeloooooo napadalen in je že parkrat napadel (nekumu raztrgal roko Shocked) in je veš čas na verigi Angry.Malce mi smrdi vse to pa vseeno.To mi je povedala ena družina blizu Idrije...ampak čudno,res...
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #752 : sobota, 20.08.2005 : 10:12:22 »

Ni cudno, zanemarjanje in zloraba lahko naredita vsakega psa napadalnega. Tudi vedno prijaznega njufka, ker se mu zmesa.
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #753 : sobota, 20.08.2005 : 10:43:56 »

Šampon imam zdaj neki nov, Frento shampon in blazam pa sem z njim zelo zadovoljna.
Flufi a organizacija piknika te nebi zanimala?  Wink Smiley

Bogi tisti nevfi. Na verigi ves čas  Shocked. Mi zna kdo odgovort na vprašanje, zakaj si ljudje kupujejo njufke, če zanje ne skrbijo. Takega psa teško navadiš v čuvaja no. To je lah kvečjemu hišni okrasek in scrkljanec.

Imen zdajle ne bom omenjala tudi krajev ne ampak eden od direktorjev veterine ima doma novofundlandca. Čudovit pes, ko bi ga le kdaj počesali in peljali na sprehod ali kakorkoli ukvarjali z njim.  Pes ima dlako totalno zvozlano in skos se sam šeta naokrog. Zanimivo je edino to, da vedno hodi po pločniku in čez cesto samo takrat ko ni nobenega avtomobila. Ko bi ga kdo učil. Huh
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #754 : sobota, 20.08.2005 : 10:59:42 »

Mene pa zanima, če ste kaj mokri, ko kopate njufke?
Naša se non stop stresa, tako, da res si ne predstavljam, kako lahko stoji pri miru da mu nanašaš z gobo peno in mu jo pustiš, da se vpije v dlako. Naša bi jo takoj stresla s sebe.
Flufi, kako ti uspeva, da se ne stresa?
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #755 : sobota, 20.08.2005 : 11:12:05 »

Jaz sem podavadi mokra od glave do pet pa ne zaradi tresenja ampak ko ga spiram se stalno prestavlja in tišči k meni.

Tresenja. A ji glavo že takoj zmočte? Ker psi se avtomatsko začnejo stresat ko imajo mokro glavo. Zato jaz prvo celega zmočim in namilim potem šečle zmočim glavo in jo vseskozi držim, masiram in nato nanesem šampon. Potem pa začnem spirat prvo glavo, ki jo nato zbrišem kasneje pa še Neona.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #756 : sobota, 20.08.2005 : 11:42:27 »

Bolje, da kar takoj celega umijes, ker ni dobro, da ima dolgo sampon na sebi. Pac si potem malo mokra.
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #757 : sobota, 20.08.2005 : 11:47:53 »

em... meni je rekel veterinar naj bo šampon na njej vsaj 5 min, da pride do kože pa vse tisto odstrani? Huh
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #758 : sobota, 20.08.2005 : 12:06:58 »

nevem no, to so kemikalije in jaz raje ne pustim tega tak dolgo na psu.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #759 : sobota, 20.08.2005 : 12:15:18 »

Jaz ga pa kar celega zmočim (vmes se še ene parkrat otrese), potem pa nanj nanesem peno (se še ene parkrat otrese). Počakam samo kakšno minutko, ker gledam tudi na to, da nisem vseh delov telesa namilila ob istem času. Z hlač bi recimo že morala sprati šampon, ko začnem šamponirati prsi in glavo. Potem pa ga spiram v istem vrstnem redu, kot sem ga šamponirala, da je vsaj približno enakomerno po času. Upam, da je razumljivo napisano.  Smiley

Mokra sem pa zmeraj tudi jaz. Na začetku kopanja ni ravno prijetno, biti poškropljen z mrzlo vodo (brrr!), potem se pa adaptiram in je prav luštno!  Grin

Mimy, po mojem je to odvisno od šampona, vsekakor pa več kot 10 minut ni dobro.

Lp
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #760 : sobota, 20.08.2005 : 12:17:41 »

No midve pa nimava problemov pri tuširanju, ker tako uživa da pri miru stoji, vendar pa je problem na koncu. Ko zaključiva najprej poišče malo prsti, da se lahko povalja, ponavadi kar med ciprese, tako, da jo imam sedaj po tuširanju najprej ene deset minut na vrvici, da jo napad valjanja mine. Mokra sem pa ponavadi bolj kot Šiva, ker stresa pa seveda se med tuširanjem.
Kar se pa dolžine tiče pa mislim, da na skoraj vsakem šamponu piše koko dolgo ga je priporočljivo pustiti na psu.
lp
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #761 : sobota, 20.08.2005 : 12:38:23 »

Soča se strese tudi, če jo najprej zmočim po nogah.
Saj, ko plava, si glave ne takoj zmoči, strese se pa že, ko je z nogami še vedno v vodi. Grin

Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #762 : sobota, 20.08.2005 : 12:48:48 »

No saj je isto časa vse na njem. Samo da glavo na koncu opereš.

Potem pa ne zmoči nog. Za sprednje ni problem zadnje pa pač malo zmočiš. Pa tudi moj se že v vodi trese ampak pri kopanju se pa šele takrat ko mu glavo zmočim.

Najbolje je, da psu sam zmasiraš tisti šampon in ga potem spereš. Razen pri šamponih proti klopom. Tiste pač pustiš priporočljiv čas na dlaki, da začne delovat.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #763 : sobota, 20.08.2005 : 13:21:15 »

Jaz se moram najprej naučiti kako ga spraviti na dvignjeno površino.Sprednje tace še...zadnje pa ne Roll Eyes.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #764 : sobota, 20.08.2005 : 15:11:49 »

Nasa pa ima pod smrtno groznjo zagrozeno, da se ne sme stresat, se posebej ne v kopalnici Roll Eyes Wink
Ponavadi pridno pocaka do konca, ce stojim zraven nje. Ce pa se odmaknem (grem iskat kaksno bistveno stvar, ki sem jo pozabila... Tongue) se strese in takrat je potem dretje: Vona, ne, fuj, NE!... sledi brisanje kopalnice... sram
Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines