mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 18:26:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166775 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #660 : torek, 16.08.2005 : 10:50:49 »

M|my, drugače je vse po starem, Šiva je izredno živahna in ne kaže nobenih znakov bolezni, vendar pa operacije po vsej verjetnosti ne bo, ker je preveč tvegano. Danes popoldne se z dr. Domnjkovo slišiva in zmeniva. Upam, da mi bo lahko podala čim več informacij o kirurškem posegu, ki ga opravljajo le v tujini, vendar je po prvih informacijah ta poseg izredno zahteven in le malo psov preživi. Upam na  najboljše,
Lp, Nuša
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #661 : torek, 16.08.2005 : 11:44:59 »

Nuša ker še nisem uspela prebrati cele teme, bi te lahko prosila da poveš kaj je s tvojo bogo njufiko. Ful se slišiš obupano.

Ne z 82cm plečne višine se pa ne hecam. Možno je, da sm falila kak cm ampak okrog 80 je gotovo.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #662 : torek, 16.08.2005 : 13:47:43 »

Nuša stiskam pesti za tvojo Šivo...pa tako mlada je še Cry.

Ajajaj Neyka in ti praviš,da je majhen?Mariček pomagi koliko bi mogel biti pa velik?

Ja ampak včasih so celo starši katastrofalni,ko se bojijo tujih psov svojega imajo pa za angelčka.Enkrat je ena ženska zagnala paniko,da te kap...
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #663 : torek, 16.08.2005 : 13:54:38 »

OK Nuša sem prebrala. Mi je zelo žal za tvojo pesopeso.  Cry Lips Sealed Upam, da bo možna operacija in končno tudi ozdravitev. Držim pesti.

In še glede Ameriških in Evropskih nevfijev.
Ne zdi se mi prav, da se jih razstavlja kot eno in isto. Evropski imajo zelo zelo lepe glave in so čisto standardni edina močnejša razlika je dlaka in s tem izgled.

Moj Neon je očitno polpol. Mama je 100% evropska, oče pa očitno Ameriški (črno-beli, ki naj ne bi bili evropski. Drugače oče je Salomon Ursinus Velutus). Zdajle, na slovenskih razstavah Imava odlične rezultate, na mednarodne se pa prav cvikam prijavit, ker je očitno že vnaprej jasno da bova odpadla v sekundi. Nemreč očitno je po ameriških pobral velikost (82cm) po mami pa vse ostalo (dolžina dlake, oblika glave,...)

Videla sem Marjanine njufke. Zelo lepi in zaradi dlake drugačni. Ampak res ni fer, da imajo ameriški toliko boljše možnosti evropski pa odpadejo.

No ja niti neznam napisat, kar bi rada povedala ampak približnoo je to to.

T.M.T. Pa kje sem jaz napisala da je majhen?!? Ogromen je. Večjega še nisem videla. Samo lahek je. Šlank. Zna se naredit, da bo takšen ostal, sem že zgoraj napisala po kom je (verjetno)kja podedoval.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #664 : torek, 16.08.2005 : 14:11:53 »

Meni sta oba tipa všeč, ampak, ko se bom naslednjič odločala za njufka si bom vsekakor omislila ameriški tip. Ameriški tip ima nek značilen, drugačen izraz na obrazu...težko mi je razložiti. Vsekakor ni isto kot pri evropskem. Verjetno imajo ameriški boljše možnosti tudi zato, ker so ameriški "originalni" (  Cheesy ), evropske pa so vzredili v Evropi naknadno.

Ampak, Neyka, tvoj je pa pravi velikan!  Shocked

V Italiji poznam enega njufka, ki je tudi približno toliko velik (mogoče še malenkost višji). Ima glavo kot njufko, telo pa bolj spominja na nemško dogo. Lastniki trdijo, da je pravi njufko. Bo že res!  Wink

Nuša, upam, da bo s tvojo kužo vse v redu. Kaj boš pa storila, če operacija ne bo možna? Bosta šli v tujino?

Lp
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #665 : torek, 16.08.2005 : 14:28:42 »

Mene še nekaj žuli.

Kar se odlakanosti tiče so tudi meni ameriški vau ampak glavce pa noben nima lepše kot evropski.

In na glavi se nahaja moj problem. Namreč oči. V standardu je navedeno, da je napaka, če so široko odprte. Zaenkrat sem pa pri vseh nevfijih in nevfkah (razen pri Neonu in Eli (Neonova punca)) zasledila, da imajo oči široko odprte (Velike in okrogle). Neon pa ima po večini tisti pravi žalostni nevfi pogled, ki mu naredi majhne oči.

Neon (na tej sliki se dokaj dobro vidijo oči)

http://neyka-neon.moj-album.com/slike/357740/a0adG58qWK9l8AE3.v.jpg

Ne morem pomagat da ne bi dodala še ene in se pohvalila  Wink

http://neyka-neon.moj-album.com/slike/357740/KvvepJ6rfldJHHfP.v.jpg


[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #666 : torek, 16.08.2005 : 14:40:47 »

Komu je bolj všeč katera glava, je že mnenje posameznika. Meni so bolj všeč ameriške glavce.

Za oči pa nisem dobila takšnega občutka. Marjanini so ameriški, pa imajo vsi v primerjavi z velikostjo glave precej majhne oči, nič večje od tvojega Neona. In da smo spet pri izrazu: Jaz se dobesedno stopim, ko vidim njufka, kako pogleda izpod obrvi in se mu pokaže tista belina na očeh. To sem do sedaj videla samo pri ameriških. Moj ne zna tako pogledati. No ja, zna že, ampak ne na takšen način. Mogoče si imela to v mislih. Meni je to všeč.  Cool


Lp
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #667 : torek, 16.08.2005 : 14:49:04 »

ja ja tudi meni so ameriški bolj všeč kot evropski.  Cheesy no ja kakor kateremu Roll Eyes

no nuša malo poročaj kako je s Šivo, da bomo tukaj na tekočem ko tako stiskamo pesti a ne?
LP
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #668 : torek, 16.08.2005 : 14:56:28 »

Ojla!

Neyka, samo tvoj Neon je pa res ogromen Cheesy. Res zanimivo da je tako velik. Ce ni skrivnost- katera je pa mama od Neona, ce pravis da je skoraj vse pobral po mami.

Oci se pa meni pri Neonu zdijo cisto v redu. Tudi moja Gaja je bila nekje vmes med ameriskim in evropskim (ata rjav, mama crna).
Na razstavah je pac tako da imajo prednost ameriski kar je po eni starni razumljivo, ce pa dezela njufija Kanada. To da te je pa strah mednarodnih razstav je pa brez veze, ker noben ne grize Wink, pa meni je bistvo razstave druzenje in spoznavanje (mislim, da sva se v Mariboru celo videle-ko sem te vprasala ce si kaj na forumu pa si rekla da bolj malo). A si ta prava? Undecided
Sicer pa za sampionate tako ali tako rabis za PRM en naziv iz mednarodne razstave, za sampionat za prvaka v lepoti pa 4 CAC-e in dva morata biti iz mednarodne razstave pa razlicni sodniki tako da bos morala iti na kaksno mednarodno razstavo. Sedaj je pa njufkov res tako malo na razstavah da te nima bit kej strah-kar pogumno Smiley

No sem se razpisal a ne??

Nusa drzim pesti za tvojo kuziko in upam na najboljse
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #669 : torek, 16.08.2005 : 15:03:32 »

Ne mislila sem tiste velike okrogle oči (Morajo pa bit rahlo priprte (Neonova prva slika)) Marjaninih se niti ne spomnim, vem pa, da sem si v Zagrebu ogledovala nekaj teh ameriških lepotcev in sem pač opazila te nestandardne oči.

Drugače pa lepota. Mislim da sem že povedala da bi jaz odlakanega kot američana in evropsko glavo. Ampak čez Neona ga ni. In mislim, da bo tudi moj naslednji američan. Še vedno pa se mi ne zdi fer da evropski tako odpadajo na razstavah.

aleps ja medve sva se srečale! Jao zakaj te nisem malo zadržala. Prideš v Trbovlje?

Saj Neon ima standardne oči. Mogoče sem malo čudno napisala prej ampak nestandardne so tiste, ki so popolnoma odprte, okrogle.

No ja zdaj smo prijavljeni na specialko v Zagrebu. Imam v konkurenci same američane če se ne motim.

Je pa res, da bo treba tudi na kakšen CACIB. Ampak vseeno mi ni čisto vseeno da se tipov pasem ne loči in potem pride do takšnega razločevanja.

Aja mama je pa Tisa (vzrediteljica Lidija Korun iz Trnave, Gomilsko). Ampak to da je večina po njej pobral je rečeno bolj tako, ker res ni podoben ameriškemu. Mogoče malo. Nevem no.

Uf nakladam ne zamert.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #670 : torek, 16.08.2005 : 15:04:20 »

Neyka sem že na nasipsi.gajba.net napisala svojo napako in se ti še tu opravičujem.Ogromen je!!!!!!!!To je pes!Tak veeeeeeeeeeeelik.Ztao so mi všeč tudi doge,ki so veeeelike.In tvoj Neon rabi samo par kilogramčkov pa je njufi 1A.Ful je lep.

Meni so pa vseeno všeč najbol Evropski.Stvar okusa.
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #671 : torek, 16.08.2005 : 15:13:50 »

Ojla!

V Trbovlje pridejo samo starsi in sicer s crno psicko, jaz pa grem na Cesko s tamalo(harlekinko), tam je specialka za molose, takoj naslednji dan pa gremo v Innsbruck na CACIB.
Pridem pa v Zagreb-tako da se vidimo

Da dam se eno zabavno slikco moje tamale, ki plese Grin Grin Grin

[attachment deleted by admin]
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #672 : torek, 16.08.2005 : 15:17:15 »

Ne mislila sem tiste velike okrogle oči (Morajo pa bit rahlo priprte (Neonova prva slika)) Marjaninih se niti ne spomnim, vem pa, da sem si v Zagrebu ogledovala nekaj teh ameriških lepotcev in sem pač opazila te nestandardne oči.


Aja, ne vem. V standardu piše, da se morajo veke tesno prilegat (zaradi funkcije pri plavanju). Standard je po mojem mnenju itak takšen, da si ga lahko vsak razlaga po svoje. Bi morala videt več takih in drugačnih njufkov, da bi lahko rekla, katere so ta prave oči, tako da bom glede tega rajši tiho.  Lips Sealed

Uf nakladam ne zamert.

Več, kot nakladamo boljše!  Grin

Lp
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #673 : torek, 16.08.2005 : 15:18:06 »

boljše...je!  Wink
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #674 : torek, 16.08.2005 : 19:18:08 »

No kopiram iz standarda kaj sem mislila

Napake:
...
oči: okrogle, izbočene, rumene oči in tretja veka

JAz sem videla na Hrvaškem kar nekaj takih njufkov. Ampak ker nisem govorila z lastniki, nevem kako so bili nevfiji ocenjeni.

Zanima pa me, če je prifrknjen nosek napaka. Namreč Eli ga ima. Ne nevem kako ampak prav simpatično. Vseeno pa me zanima če je to napaka in kako huda. Naj bi imeli nevfki raven gobec ampak verjetno rahla ukrivljenost ali izbočenost smrčka ni napaka. Naj mi prosim pove nekdo ki se na to spozna.

aleps se vidimo torej v Zagrebu. Gre še kdo?

S katerim psom pa greš? Nevfko mogoče?
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines