mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 20:23:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166788 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #645 : ponedeljek, 15.08.2005 : 00:07:03 »

Po mojem mora biti pa zelo lepa!

Ja fotkala sem, samo je problem, ker je fotoaparat še iz kamene dobe in rabi windows 98, jaz ga pa nimam (v bistvu ga noben več nima, da bi jaz vedela zanj).
Ma upam, da bo!

Lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #646 : ponedeljek, 15.08.2005 : 08:17:14 »

Vona je pa res šlank Smiley.Se mi je zdelo da ni ne vem kak medo (tudi moj ni:55kg,68cm) in ni takšnih težav

Sem pa videla mešanca med njufkom in zp...njega pa moraš dati na agi (pa moj bratranec noče Angry ).

N3wfka...a če poiščem windows 98... Smiley Roll Eyes
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #647 : ponedeljek, 15.08.2005 : 10:16:13 »

Uf očitno imamo vsi šlank nevfije  Undecided  Wink

Neon ima 82 cm plečne višine in okrog 65 kg in dolge noge. Saj se bo še malo napravil. Pri letu in pol res ne morem pričlakovat da bo že odrasu. Je pa res da je Evropski in da bo tudi iz tega razloga in zaradi višine vedno bolj "šlank".
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #648 : ponedeljek, 15.08.2005 : 10:31:43 »

Zanimivo, da so vsi italijani vzdihovali belisimo bla bla bla pobožal bi ga, isto večina ostalih tujcev pa isto, izogibal se naju ni nihče. So samo slovenci ki nimajo psov tako neizobraženi?

Obstajajo ljudje, ki psov enostavno ne marajo, naj bo to pudeljček ali kaka velika mrcina. Tista ženska s katero si imela opravka na morju pa je sigurno ena izmed njih, drugače ne bi klela čez Neona k.... Angry
Ti ljudje so povsod in ne le med Slovenci. Večina Slovencev pozna njufkote vsaj iz  filma Sreča na vrvici. Ko omeniš mimoidočim, da je to pasma iz tega filma, se sigurno raznežijo.

No, enkrat na morju sem šla s Sočo mimo skupine mladih in ko so jo zagledali so ji začeli peti pesem iz filma  Grin . Pa me niso nič vprašali, katera pasma je to.

No, ko ste že vsi pri vitkosti: Soča je povprečna psička, ima 52 kg in 67cm plečne višine, res pa, da v tem obdobju ne zgleda najbolje, ker je izgubila dlako  Sad in zgleda kot prava manekenka.

Ali tudi vaši njufkoti izgubijo ogromno dlake poleti?
V našem kampu pa ni noben težil, če se je tudi pes kopal. In ko so videli, da se otroci kopljejo po njej, jahajo konjička.....  Cool se je ni nihče bal, vseeno pa sem jo na plaži, kjer je bilo veliko ljudi in psov, vedno  imela na povodcu.

Italijani so pa itak nori na njufkote.

Kar se pa tiče napadalnosti njufkov, je možno, da  kaka slaba izkušnja.....
Lahko povem primer, da je njufkota pri štirih mesecih napadel nemški ovčar, ta njufko pa si je to zelo zapomnil, saj je bil od takrat naprej vedno napadalen do samcev (ni važno kakšne pasme).
Tako, da je treba pri mladičih pazit s kom se družijo.
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #649 : ponedeljek, 15.08.2005 : 12:21:25 »

No najprej ena slaba novice, dr. Domanjkova mi je sporočila da sta s karidologam prišla do tega, da je operacija ni ravno smiselna, ker se je Šivi odebelila tudi aorta in je zato izredno rizično. Opraviti pa bi bilo treba kirurški poseg, ki ga opravljajo le v tujini vendar izredno malo psov preživi. Tako, da jutri pokličem dr.Domanjkovo da stvar dokončno dorečemo, potem grem pa še na pogovor k dr. Burji, da mi še on svetuje kaj je pametno narediti.
Tko da sem bila ene dva dni popolnoma na tleh, ker take novice nebi nikoli pričakovala.
Italijani so pa itak nori na njufkote.
Ko že ravno omenjaš Italijane, pa sem se ravno spomnila, da včeraj ko sem Šivo peljala na Bled in smo šli potem še na eno kavico, se je mimo sprehodila nad psom popolnoma navdušena družina s tremi otroci(najmlajša je bila stara 3 leta). Ko so videli kako je kuža nežen do otrok in da ji hčerka lahko dela karkoli ji želi so v eni uri mimo sprehodili še štirikrat.
Moram pa tudi pripomniti, da se Šivi značaj spremeni da 100%, namreč ko se nad njo spravi odrasel človek skače od navdušenja (to se morava še odvaditi), kar je včasih precej moteče. Pri otrocih pa le pri miru sedi ali leži in ji lahko delajo kar si pač želijo.
Lp vsem
 
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #650 : ponedeljek, 15.08.2005 : 12:22:23 »

Barbara, se opravičujem, ker sem pozabila dati pod citat.
Lp, Nuša
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #651 : ponedeljek, 15.08.2005 : 12:47:14 »

Nuša, resnično mi je hudo za zdravje Šive in verjamem, da si bila čisto na tleh, ker te taka novica čisto dotolče. Upam, da ti bosta dr. Domanjkova in dr. Burja kljub vsemu rekla kakšno vspodbudno besedo.
Mogoče bi bilo dobro izvedeti za kirurga v tujini, ki bi bil pripravljen pregledati Šivo in bi dal še on svoje mnenje (verjetno ima tudi več izkušenj). Ponadavadi vsak veterinar pove po svoje.
LP
Barbara
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #652 : ponedeljek, 15.08.2005 : 13:16:24 »

Obstajajo ljudje, ki psov enostavno ne marajo, naj bo to pudeljček ali kaka velika mrcina. Tista ženska s katero si imela opravka na morju pa je sigurno ena izmed njih, drugače ne bi klela čez Neona k.... Angry


Ne bo držalo malo kasneje sem jo srečala v kampu in je vsa navdušena božala sosedovega španjelčka.

Ja res ja poznajo ga iz tega filma ampak nekaterim to zelo malo pomeni. Ko sem to enkrat omenila je mamica rekla tamalmu naj ne boža več psa , ker je ta pasma v filmu nekoga ugriznila bla bla bla. Po moji razlagi se je mali spet približal.

No in tole me je spomnilo še na prigodo blizu našega doma. Na sprehodu sva srečala par ljudi pa ene dva otroka sta bla zravn in en je vprašal mamo katera pasma je to in ona odgovori da je pudelj O-() Nisem mogla naprej ne da bi ji povedala da je moj pes nevfo + omemba sreče na vrvici in da nima s pudljem skupnega nič drugega kot to, da sta bila v preteklosti oba uporabljena za reševanje iz vode.

Na razstavi so ga razglasili za dogo

No in še nedolžno vprašanje, če spada med doge (vprašal po skupini)

Se je vam tudi dogajalo kaj podobnega? Mene ono s pudljem še zdaj spravi v smeh, čeprav ne vem ali je za smejat ali za jokat =o)
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #653 : ponedeljek, 15.08.2005 : 13:58:15 »

Ne zameri ljudem, če ne poznajo pasem. Tudi sama ne poznam vseh in raje vprašam, kot da bi bleknila kako neumnost.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #654 : ponedeljek, 15.08.2005 : 15:34:58 »

Jaz sem se ravnokar vrnila s firbcanja po Gradisci d'Isonzo. Sem se skoraj ves čas zadrževala v bližini njufkov, jih je bilo sicer vsega skupaj samo štiri, pa tudi kaj preveč urejeni niso bili (razen enega). Vsi pa pravi cortki!  Cheesy

Neyka, našega njufka so že zamenjali za bernija, bernardinca in celo pirenejskega psa!  Lips Sealed Ne vem, od kdaj so pirenejci črni...  Roll Eyes

Drugače pa, kar se tiče neprijaznosti in nepoznavanja pasem, sem se lahko danes na lastne oči prepričala dvakrat (obakrat Slovenci!). Najprej lepo navdušeno božajo in crkljajo prinašalce in mopske, potem pa pride mimo cane corso (v drugem primeru pa mastino) in se vsi umaknejo in potegnejo otroke stran. OK...  Roll Eyes

Lp


Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #655 : ponedeljek, 15.08.2005 : 16:46:53 »

No saj jim ne zamerim ampak vseeno nevfo pa pudelj.

Ampak kaj naučijo starši otroka s tem, ko ga vlečejo stran od psov in mu ven in ven dopovedujejo da ga bo pes ugriznil, da je nevaren...? Pa se se bodo bogi malčki vse življenje bali psov  Cry Undecided Res, da pač vprašaš prej lastnike, če psa čohaš ampak zgoraj omenjeno obnašanje staršev me pa moti.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #656 : ponedeljek, 15.08.2005 : 17:45:06 »

Se strinjam, tudi mene moti, če starši preveč panično odreagirajo, kadar želi mali pobožat psa. Tak otrok pa se bo v prihodnosti verjetno bal psov.

 
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #657 : ponedeljek, 15.08.2005 : 17:50:44 »

Uf očitno imamo vsi šlank nevfije Undecided Wink
Neon ima 82 cm plečne višine in okrog 65 kg in dolge noge. Saj se bo še malo napravil. Pri letu in pol res ne morem pričlakovat da bo že odrasu. Je pa res da je Evropski in da bo tudi iz tega razloga in zaradi višine vedno bolj "šlank".

A se ti norca delaš?82 plečne Shocked¨???Jao moj se lahko pod njega skrije...aja...saj ima samo 10kg več Roll Eyes.

Jah nepoznavanje pasem tudi meni kdaj dela preglavice...enkrat sem zamenjala avstralca in border collija.Zamenjati njufija za pudlja je pa že katastrofalno...
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #658 : torek, 16.08.2005 : 08:50:35 »

Kar se otrok in staršev tiče menim, da nekateri res preveč panično odreagirajo, čeprav s tem nimam slabih izkušenj. Vendar pa se mi zdi da je veliko bolj neodgovorno od staršev, da svoje otroke pošljejo k psu ne da bi prej vprašali ali je pes nevaren.
Namreč velikokrat se mi je že zgodilo ( predvsem pri prejšnjem psu- briardu - ki ni bil ravno velik ljubitelj cukanja- čeprav za svojo pasmo izredno potrpežljiv), da ko smo prišli v neki lokal so starši svojega otroka poslali, naj se grejo malo igrat s kužam, čeprav psa niso poznali in me tudi nihče ni vprašal ali je kuža nevaren.Angry
To se mi zdi veliko bolj neodgovorno, kot pa strah pred napadom psa.
Moja ima pa tam nekje 67 cm plečne in pa 50kg, vendar nimam občutka da bi nehala rast (stara je 8 mesecev).
lp,  Nuša
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #659 : torek, 16.08.2005 : 09:55:56 »

Kako je potem sedaj s Šivo?  Huh Upam, da se bo uštimala!
LP
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines