mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 16:18:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166755 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #630 : sobota, 13.08.2005 : 12:11:16 »

Na kratek sprehod lahko gre, samo utrujati se ga ne sme preveč. Giba naj se toliko, kot mu samemu paše, to je itak že splošno znano  Smiley .

Kar se pa socializacije tiče, njufki niso zahtevni. Da pa bi našel napadalnega njufka, bi se moral pa res fajn potruditi. Boječi pa tudi niso oz. naj ne bi bili. Moj že ni. Včasih je prav nerodno, ko hoče na sprehodu vsakogar pozdravit in se počohat. Prednost tega je, da ljudje ponavadi že na daleč vidijo, da je to en sam velik cuker in se potem tudi ustavijo in ga pobožajo. Do danes (v petih letih) nisem imela res nobenih slabih izkušenj s strani drugih ljudi, ampak res nobenih.
Socializacija (in pa tudi značaj in odločnost lastnika) je pomembna, le da pri nekaterih pasmah bolj, pri drugih pa manj. Njufko je po mojem mnenju idealen pes za začetnike, kar se značaja tiče. Kakorkoli že, jaz ostjam pri njufku.

Lp

P.s: A je bila tvoja njufka rodovniška?
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #631 : sobota, 13.08.2005 : 13:07:49 »

Ja N3wfika,da bi našel napadalnega bi se pa kar precej namatral.Jaz imam doma enega zlo krvoločnega,ki mi je popraskal hrbet...sem ga na žalost nehala crkljati on pa s taco bomf na moj hrbet...pa mu oprostim,ker je cukrček.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #632 : sobota, 13.08.2005 : 13:39:18 »

ja je imela rodovnik. moja njufka pa bumf na sosedo ko ni blo bozanja-sreca, da ni bilo tozbe.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #633 : nedelja, 14.08.2005 : 11:19:12 »

Pa ste ravno pri šolanju.Je kdo razmišljal o agiju?

Midve sva se danes prvic sprobali. Moram rec, da me je Vona pozitivno presenetila Kiss sem mislila, da se ji ne bo dalo nic. Domnevala sem, da bo preskocila ovire, ampak potem je zelo uredu (za prvic) delala slalom, brez strahu je sla skozi tunel, cez most in celo na gugalnico, sploh ni trznila, ko se je deska prevagala... v glavnem super Kiss

Bova se hodili, sicer ne pricakujem, da bova kdaj tekmovali Tongue ampak toliko, da se ona zabava in socializira, jaz pa tudi Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #634 : nedelja, 14.08.2005 : 12:52:53 »

Citat
Bova se hodili, sicer ne pricakujem, da bova kdaj tekmovali  ampak toliko, da se ona zabava in socializira, jaz pa tudi

A da se socializiras?  Wink Cheesy Grin Grin Grin Daj pridi kdaj na kaksno tekmo, je ful zanimivo gledat, pa se dobro hrano imajo.  Cool
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #635 : nedelja, 14.08.2005 : 14:19:41 »

Neon je bil napadalen samo do nekega človeka, ki se je fizično name spravil drugače je pa cuker. Nikomur nič žalega.

Slabe izkušnje? Ena in edina iz morja. Kaže na splošno nepoznavanje pasem med slovenci.

Uglavnem v našem kampu ni bilo dovoljeno, da bi se psi kopali, zato smo hodili na konec pomola, kjer je bil privezan slovenski čoln. Neona sem spustila in tekel je v vodo, na da bi se zmenil za kogarkoli, ko začne ena kričat pa cvilit, da jo bo pes požrl (ne malo otroče nekje med 15-17 let). Dobro razložim, da je pes totalno nenevaren ampak ga vseeno pokličem k sebi in dam na vrvico. Ko pa se začne oglašati še mamca. Da je pes kurba in da kako si ga upam spustit na javnem prostoru (da povem, da imajo privez na črno na enih skalah in tisto ni jeven prostor ampak divja plaža) bla bla gor dol. Uglavnem režala sem se ji v glavo in šla skupaj s psom v vodo pač ene 10 metrov naprej od ladje. In mamca se zloži na enih skalah. Kdo je bil kriv? Ja una pasja kurba seveda (z 10metri stran ne pretiravam), je samo gledala od kod se bo prikazal lap lap lap. Tamala se je še kar cmerila in se po mamci obešala, da je lih komi zlezla s tistih skal. Hvala bogu je bil dedec priseben in ji je obeme razložil s kakšno pasmo imata opravka in se mi opravičil. Mamca je malo pihala, da so take kurbe nevarne,... Utihnla je šele ko sem ji rekla da ji bom jaz pregriznla vrat če še kdaj reče mojmu psu kurba. Nato pa sva s tamalim šla plavat in je končno nastopu mir.

Zanimivo, da so vsi italijani vzdihovali belisimo bla bla bla pobožal bi ga, isto večina ostalih tujcev pa isto, izogibal se naju ni nihče. So samo slovenci ki nimajo psov tako neizobraženi?
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #636 : nedelja, 14.08.2005 : 16:53:02 »

hmmm.. zanimivo. jaz sem bila pa danes v Radovljici z Ambro pa so nekateri spraševali če je novofundlandec, čohali in ji pravili kako je lepa.  Grin Mogoče so v Radovljici bolj izobraženi Wink
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #637 : nedelja, 14.08.2005 : 20:07:08 »

Midve sva se danes prvic sprobali. Moram rec, da me je Vona pozitivno presenetila Kiss sem mislila, da se ji ne bo dalo nic. Domnevala sem, da bo preskocila ovire, ampak potem je zelo uredu (za prvic) delala slalom, brez strahu je sla skozi tunel, cez most in celo na gugalnico, sploh ni trznila, ko se je deska prevagala... v glavnem super Kiss

Bova se hodili, sicer ne pricakujem, da bova kdaj tekmovali Tongue ampak toliko, da se ona zabava in socializira, jaz pa tudi Smiley

Koliko je pa Vona velika in težka? Smiley

Neyka tista je bila pa kruta.Dobro da ni mene dobila.Joj kako je folk neobziren...če bi mojemu psu kdo rekel k**** bi ga zadavla no...
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #638 : nedelja, 14.08.2005 : 21:00:45 »

normalno, da je nepoznavalcem nevaren, ce pa zgleda kot medved.Smiley ucenje o psih bi morali vkljuciti v osnovni soli.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #639 : nedelja, 14.08.2005 : 23:38:04 »

Koliko je pa Vona velika in težka? Smiley

Tezka je 45 kg, visoka pa ene 62 cm (enkrat smo jo doma merili, tako da ne vem, koliko je natancno Tongue)

Je bolj "slank" njufica Wink

Pa saj bom vidla... ce bo imela probleme s skakanjem cez visje ovire, pac ne bova. Danes so bile bolj nizke in jih je prakticno prestopila Roll Eyes Smiley
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #640 : nedelja, 14.08.2005 : 23:54:28 »

Lilit, a je Vona še zmeraj unusual dog?   Cool
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #641 : nedelja, 14.08.2005 : 23:56:14 »

Ja vedno bolj Smiley Zdaj jo je mama malo postrigla in je nova bela dlaka se bolj prisla do izraza. Bom naredila se kaksno sliko...
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #642 : nedelja, 14.08.2005 : 23:58:51 »

A ma to je prav vsa bela ali ima kakšne črne fleke? Slikce pa le, me prav zanima.  Smiley

Lp
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #643 : ponedeljek, 15.08.2005 : 00:00:52 »

Hmmm... ja tace so se vedno crne, in glava.  Pa cisto na sredi hrbta, po liniji hrbtenice, ima se vedno crno dlako. Ostalo je (in bo se bolj) bolj ali manj belo.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #644 : ponedeljek, 15.08.2005 : 00:04:32 »

Sem ravno ugotovila, da je fotoapart sel na pocitnice z mojimi, tako da bo treba malo pocakat Undecided

Kaj pa od Šadota, nisi se nic digitalizirala? Cool
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines