mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 04:10:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166868 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #405 : sreda, 15.06.2005 : 15:09:15 »

ja, jaz mam..  Cheesy tako da če še kdo hoče lahko pošljem!  Tongue

LP  Kiss
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #406 : sreda, 15.06.2005 : 15:34:38 »


Tja, da, da dam
zlat je ta dan,
steci z mano vstran
Zmeraj z mano, zmeraj moj boš...... Smiley

Ko sem prvič videla Sečo na vrvici, sem rekla, da bom imela takega psa. Sicer je bilo treba čakat skoraj 25 let, ampak njufi prihaja v hišo. Cheesy
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #407 : sreda, 15.06.2005 : 18:57:21 »

No jaz sem se v njufije zaljubila v knjigi Zgodbe o Diku (mislim,da je pra) pa seveda v Sreči na vrvici.Tako da še sedaj najlažje povem kakšen je njufi tako da rečem:2To je tisti velik,čren,ki je nastopal v Sreči na vrvici."
Pa vsi vedo kateri je Grin.

Lp,Tjaša
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #408 : četrtek, 16.06.2005 : 20:35:42 »

Po nekaj časa se spet oglašam.  Wink  No v soboto je bil en krasen dan! Hvala ti, newfi, še enkrat za tako lep sprejem. Slikic je nastalo kar precej, še sama nisem mislila, da sem toliko slikala, bodo pa na ogled ta vikend. Kužki so krasni, še posebej Eros! Zdaj sem še bolj prepričana, da so njufki zame "najbolj boljša" pasma na svetu!  Grin

Lp
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #409 : četrtek, 16.06.2005 : 21:11:57 »

n3wfka, me je zelo veselilo, taki ki so navdušeni nad našimi kužki so pri nas vselej zelo, zelo dobrodošli, tako da se kar oglasi še kdaj, pa saj veš kar smo se zmenili, velja.

lp, Marjana
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #410 : petek, 17.06.2005 : 14:40:13 »

Joj N3wfika zdej pa res komi čakam slikice Cheesy!Koliko časa pa si crkljala malčke,a?? Grin

Lp,Tjaša

P.S=Da ne bi pozabla na slikice Wink
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #411 : sreda, 22.06.2005 : 19:55:08 »

ma kje ste vsi... Sad dougčas je tuki na forumu naj že eden kaj napiše  Undecided kako gre kaj vašim njufkotom?  Grin

LP
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #412 : sreda, 22.06.2005 : 22:04:55 »


P.S=Da ne bi pozabla na slikice Wink

Mi je zelo, zelo žal, ampak slikic še nekaj čas ne bo... sram Undecided
Sem res mislila, da bom to hitro uredila, potem sem pa ugotovila, da jih na moj računalnik ne morem naložit (fotoaparat sem si namreč sposodila) in bo moral za to poskrbeti, kar tisti, ki mi je posodil fotoaparat in bo verjetno še malo trajalo. Res žal, žal... sram

Newfi, samo toliko za info, v Tolminu v kmetijski trgovini nimajo Nutra. Ko sem šla vprašat, so mi rekli, da ga ne smejo več imeti, ker pač niso specializirana trgovina. Tako imajo od kvalitetnih hran samo Bosch. Saj to ni noben problem, ampak samo toliko, da povem.  Wink

Lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #413 : sreda, 22.06.2005 : 22:19:01 »

Mlmy ni nas Grin.Saj je res malce dolgčas,ko nihče nič ne poroča...razen N3wfka z nič kaj spodbudno novico Wink.

Sicer pa njufko je vredu,vročino hladi v vodi,senci ali predsobi.Kaj pa tvoj?Ga imaš že doma?Naš je danes bil ves zbegan,ker se zelo boji neviht.In tu pri nas je grmelo in bliskalo pa seveda (KONČNOOOOOOOOO) tudi deževalo.

Drugače pa:Ste že vsi njufki in lastniki na dopustu?

Lp
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #414 : sreda, 22.06.2005 : 22:27:08 »

Mi bomo našo njufiko šele 15. julija dobili.  Cheesy Najprej se moramo preselit in hišo pripravit za kocinico. Wink
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #415 : sreda, 22.06.2005 : 22:32:23 »

Ja, T.M.T, počitnice so pred vrati in ogromno časa za kužke.  Grin

Mi bomo našo njufiko šele 15. julija dobili. Cheesy Najprej se moramo preselit in hišo pripravit za kocinico. Wink

"Najprej štal'ca, pol pa krav'ca!" Oziroma, prevedeno po naše: " Najprej domek, pol pa njufek!"  Grin

Lp
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #416 : četrtek, 23.06.2005 : 10:32:11 »

Točno tako. Cheesy
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #417 : četrtek, 23.06.2005 : 14:01:46 »

uf pr ns je domek že od zime...  Cheesy tko da smo zdej res že čist prpravleni. T.M.T: Nimam njufke še doma bo še par tednov pri mamici  Tongue sicer jo grem pa to soboto pogledat tako da se mi že trena  Cheesy (bom videla šeenkrat večjega medvedka kot pred 2. tedni)  Grin


No lepo da se je oglasilo malo več ljudi tukaj!  Wink
LP
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #418 : sreda, 29.06.2005 : 11:32:52 »

Živjo!

Zdaj v eni izmed sosednjih tem poteka debata o standardu in kakšen naj bi ta sploh bil, pa se mi je porodilo eno vprašanje. Gre za ameriški in evropski tip novofundlandcev. Zanima me, kako se ta dva tipa obravnava na razstavah. Ali lahko evropski tip konkurira ameriškemu ali je to ločeno? Ali se lahko pari oba tipa med sabo na tak način, da bodo mladiči še vedno ustezali standardu?

Lp
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #419 : četrtek, 30.06.2005 : 15:57:40 »

Ojla!

n3wfka glede tipa njufijev drzi da sta dva! Ta dva tipa se mora na razstavah obravnavati enako samo jaz vem, da ima prednost ameriski tip njufija. To pa je je tudi ze odgovor na drugo vprasanje ali lahko konkurira evropski ameriskemu: lahko, ampak evropski tip mora res biti "top of the top" da bi lahko premagal ameriski tip njufija. Zdaj so pac bolj poularni ameriski njufiji. Glede paritev pa lahko paris oba tipa in dobis ven bolj ameriski tip (vsaj pri moji gaji je bilo tako, da je bil ata bolj ameriski tip in je bila ona tudi bolj podobna am. tipu in ce bi jaz parila gajo z ameriskim tipom bi dobila v vecini ameriski tip)
Tako, da so skrbi odvec glede ustrezanja standardu Wink

Upam, da sem ti kaj pomagala

Pa lep vroc in moker dan vam in vasim njufijem
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines