mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 06:27:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166921 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #345 : ponedeljek, 23.05.2005 : 15:37:47 »

Ojla!

T.M.T. saj kar sem napisala nazadnje sem samo hotela odgovorit Runki naj premisli, nic drugega, ker lahko ima res z nerodovniskim veliko vec tezav kot pa z rodovniskim.

Upam da je tvoj zdrav in da nimas nobenih problemov! Ko si pa ti napisala da takrat ni bilo nobenega rodovniskega v SLO ti pa cisto verjamem.

Sej ni nič takega Wink.Sicer pa zaenkrat ni nič narobe z njim.Upam da bo tako tudi ostalao.

Slike rjavih njufkov pa najdete tukaj
Jaz sem vedno hotela imeti rjavega,ker so mi bili fuuuuuuuul lepi.Pa so mi sedaj bolj všeč belo-črni in črni.

(S)mejte se Wink
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #346 : ponedeljek, 23.05.2005 : 23:09:02 »

Ojla, kar se tiče vročine sedaj res še ni prehudo, drugače pa naš Eros sedaj doživlja druge vrste vročino, ker se ena od psičk ženi, tako da bogi nič ne je in je zaljubljen do ušes. Kar pa se tiče rjavih njufijev pa meni osebno niso preveč všeč, moj sine pa je čisto nor nanje, zame so najlepši črni in pa sivi, tudi belo črni če so lepo obarvani, čeprav imam občutek, da imajo po večini manj dlake kot črni, vsaj po nogah.

lp, Marjana
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #347 : torek, 24.05.2005 : 08:57:14 »

Meni so najlepsi crni.
Ampak ocitno bomo imeli zdaj doma crno-belega Roll Eyes, ker Vona postaja vedno bolj bela...

Smo se posvetovali z vodjo sekcije za NF pri SKVPM in nas je usmeril k svojemu veterinarju na Lesce. Nad veterinarjem in njegovim odnosom smo bili sicer popolnoma navduseni, ampak vzroka za beljenje dlake ni znal najti...

Mogoce pa je bila ze od vsega zacetka crnobela in je komaj zdaj, pri 5 letih, pokazala svojo pravo barvo Wink

Ta slika je sicer stara ze kaksna dva meseca, zdaj je se malo bolj bela.

lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #348 : torek, 24.05.2005 : 15:59:05 »

O hudo Lilit Shocked!Naš pa postaja siv! po tačkah in hobcu.Ali je možno da to od staranja?Pa saj je star šele 4 leta Roll Eyes.Ve kdo za kaj se gre?

newfi:
Vem kakšna je ta vročica Grin.Še posebej če se zatreska v edino psico v vasi....

Lp vsem njufkom
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #349 : sreda, 25.05.2005 : 08:15:22 »

Lilit, verjamem, da ti veterinarji niso znali pojasniti zakaj se to dogaja, saj je tvoja psička fenomen, nisem še videla kaj takega pa se že lep čas okvarjam z njufiji, mogoče pa ima res kake belo črne prednike. Tudi T.N.T, za tvojega se mi zdi čudno, da že sivi, ker je bil naš star 9. let pa je imel komaj opazno siv gobček, naša Mandy pa bo letos dopolnila 5. let pa še ni čisto nič siva, tako da ima mogoče tudi tvoj kake belo črne prednike.

lp, Marjana
Logiran
Livija
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #350 : sreda, 25.05.2005 : 08:43:37 »

Naša Nera je bla tud edina črna v svojem leglu,vsi ostali so bili črno beli.Imela je samo eno belo piko na prsih,ki je kmalu izginila.
Ta vikend, ko smo jo pa kopali in jo dobro sčesali,se ji je pa spet pojavila.
Ker sovraži kopanje jo bolj poredko kopamo,sama se gre najraje v reko skopat.
Mene je pa malo strah zaradi vročine,ker je že zdaj boga.Razmišljala sem že o tem, da bi jo pobrila.

Lp,Livija
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #351 : sreda, 25.05.2005 : 14:09:58 »

Jap, Vona se je preoblačenja v poletno garderobo lotila zelo resno  Shocked Smiley

Naš tudi še ni prav nič siv, pa je star že pet let.

Mene je pa malo strah zaradi vročine,ker je že zdaj boga.Razmišljala sem že o tem, da bi jo pobrila.


Nekaj časa nazaj sem v tej temi tudi jaz spraševala, če bi bilo to dobro, samo sem se odločila, da ga ne bom brila. Eni naši znanci sicer svojega njufka pobrijejo vsako poletje, samo ga imajo potem večinoma le doma, ker ni najlepši za pogledat, hehe  Grin. Mogoče bom Šada le malo postrigla, pobrila ga pa ne bom.

Lp

Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #352 : sreda, 25.05.2005 : 15:07:54 »

Madonca, saj ni pudelj.

Mi bomo pa kar klimo kupili, pa bo.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #353 : sreda, 25.05.2005 : 15:39:17 »

Newfi:Ubistvu tista siva spominja na belo... Huh .Sicer pa je imel naš tudi belo liso na prsih,pa je izginila pri enem letu starosti.

Jaz sem 2 leti nazaj na morju videla obritega njufkota in se mi je zdel takooooooo smešen,da dol padeš.Izgleda kot pobrita ovca,ki pa spominja na dinozavra Grin Grin Grin Grin Grin.Upam da s tem nisem koga užalila Roll Eyes

Lp
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #354 : sreda, 25.05.2005 : 21:56:10 »

Lilit,
pa je "bela" dlaka tudi redkejsa kot je bila prej ali se s slike samo tako zdi?? Se bo pa vet. Roman sigurno pozanimal tudi sirse o tem fenomenu.
Mogoce pa je to na kak nacin povezano z njenimi koznimi tezavami?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #355 : sreda, 25.05.2005 : 22:37:47 »

Se je ze izcrpno posvetil Cheesy Nam je zelo zal, da je tako dalec Undecided ceprav se pise Burja Grin

G. Fantur je imel sicer psico z enakim primerom, beljenje dlake, ki je imela tudi hude kozne tezave. Tako da smo bili najprej vsi navduseni, da smo resli neresljive Vonine alergije Roll Eyes

Pri veterinarju se je pa izkazalo, da ne kaze istih simptomov s tisto psicko (ki je imela tezave s scitnico), razen bele dlake. Nasel je se tri druge mozne vzroke za beljenje, ampak nima simptomov od nobenega. Tako da... bomo pocasi imeli belo njufko sram

Ne znam ti povedat, ce je bela dlaka redkejsa, ker je ravno zdaj poletna sezona... je pa definitivno trsa, ni gladka in mehka, ampak... strenasta.

Ne vem, kako bi bilo lahko povezano s koznimi tezavami... baje da ni... sem tudi malo presrfala po netu o Medrolu, ki ga stalno jemlje, in Propalinu, pa nikjer ne omenjajo kaksnih stranskih ucinkov v tem stilu.
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #356 : sreda, 25.05.2005 : 23:12:30 »

Ojla, glede britja njufijev je idealna rešitev za malo starejše kuže, ki težko prenašajo dolge ure česanja, mi smo našega pokojnega Švrka zadnje dve leti poleti redno obrili, moram reč, da prvič ni prišel iz pesjaka kot bi mu bilo nerodno, po naslednjih britjih pa smo imeli občutek kot, da mu je v veliko olajšanje, čeprav se strinjam, da je njufi ful čuden brez dlake in ostale naše upam, da ne bo potrebno nikoli briti! Aha pa še to dokler  ga nismo obrili je vedno imel kožne težave, po britju pa nikdar več, ker je zrak prišel do kože in je koža dihala, tako da smo ugotovili, da je bila to zanj super terapija. Lilit, na kaj pa je dr. Burja še pomislil, da bi lahko bilo? Katere tri možne vzroke?

lp, Marjana
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #357 : sreda, 25.05.2005 : 23:42:25 »

Hm, se ne spomnem vec dobro sram

En vzrok je bilo izgubljanje pigmenta (podobno kot pri ljudeh, vitiligo). Ampak beli samo dlaka, smrcek, kremplji in dlesni ostajajo temne, tako da to ni.
Potem je bila moznost, da menjuje dlako podobno kot lipicanci, ki so kot zrebicki crni, odrasli pa beli (se lahko zgodi tudi, ko ima pes ze kaksno leto). Ampak ni bilo niti to.

Tretjega se pa ne spomnem.

Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #358 : četrtek, 26.05.2005 : 22:02:26 »

Zivjo!

Eno stvarco bi se povedala, zakaj mama ni za rodovniskega (na zalost). Imeli smo cistokrvnega nemskega ovcarja, starega prek 12 let in ona sedaj misli, da ce ze z njim ni bilo kaj narobe s kolki, ker je za to pasmo znacilna displazija, bo tudi z naslednjim isto... Ampak jaz pravim, da smo imeli pac sreco pri tem nakupu. Je pa tud blo tko, da smo lastnike, kjer smo ga kupili, zelo dobro poznali. Se najvecji problem pa je, da tod okoli ne vem za nikogar, ki bi imel te pse in sem v zivo videla le enkrat enega odraslega par sekund iz avta. In ce gremo po nerodovniskega, pa nam dajo kakega mesanca pod pretvezo? Shocked Mamo to nc ne skrbi in ne razumem je Cry Probam pa jo ˝ogreti˝za rodovniskega, da ji kazem slike...
Ne vem kam naj grem dnar zasluzit, k ce bi imela svojega, bi ga kupila in mi ona ne bi smela nasprotovat Lips Sealed Zdej po novem igram loto in upam...
Logiran
Livija
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #359 : petek, 27.05.2005 : 09:13:16 »

Nera je pa včeraj doživela eno slabo izkušnjo Sad,ko sem upala da je nikol ne bo.bile smo v šoli in jo je napadla nemška doga( in to samec ).Ni mi jasno zakaj,ker se poznata,noben ni nobenih znakov dajal (renčanje...). Na srečo ni bilo resnih fizičnih poškodb,kar pa za psihične ne morem rečt. vstraši se zdaj še tako majhnega psa in kar naprej se samo k meni stiska.Nikamor se ne premakne od mene.Kako naj grem nazaj z njo spet v šolo,ker jo je strah.

Lp,Livija
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines