mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 06:27:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166923 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #330 : petek, 20.05.2005 : 15:29:56 »


Tukaj je pa še link ene italijanske psarne (res lepa stran, vsaj zame), kjer imajo ravnokar črno-bele mladičke, stare pet tednov: http://www.satnewfs.com/indexing.html Poglejte pod "news" in "Noelle's puppies". Se splača Wink Cheesy


Ups, napačen link :/   Tale bo pravi http://www.logrus.trivium.blink.pl/newfs.html
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #331 : petek, 20.05.2005 : 17:31:35 »

Aleps in Runka:
Naš kuža nima rodovnika in mislim da takrat v Slo sploh nobenega ni bilo...ne bom pa trdila.Je pa čistokrven Smiley.No...jaz ne morem pomagati.

N3wfka:Vse naj naj tvojemu Šadu !!!!!!!!! Kiss

Lp
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #332 : petek, 20.05.2005 : 18:26:46 »

runka,

recimo da dobite poceni (ali celo gratis) mladica - boste kos vsem stroskom, ki se bodo kot strela z jasnega pojavili skupaj z njim?? kakovostna hrana, priboljski, veterina, pripomocki za nego kozuha, (vsaj) pasje igralne urice za socializacijo in osnovne nasvete...

Vsekakor se splaca pozanimati pri vzrediteljih z rodovniskimi legli - v vsakem leglu so tudi mladicki, ki nikoli ne bodo vrhunski razstavni psi - in take mladice veckrat oddajo za doloceno nizjo ceno, pomembno je, da gre kuza v dober dom in k ljudem, ki psa ne nameravajo razstavljati.

Poleg tega je pri dednih napakah najpogostejša okvara na srcu, tako da je treba poleg displazije in okvar oci upostevati tudi to skrito past nepregledanih mladicev in nepregledanih njihovih starsev.

Ja, res, cez nasvete izkusenih vzrediteljev, ki vedo, kaj delajo, ga pa ni... Tongue - kolikokrat sem naletela na (manjse) tezave, specificne za pasmo, pa sem samo zavrtela stevilko in dobila resitev... ce bi se morala znajti sama, bi res bankrotirala zaradi nepotrebnih stroskov... da o zivcih in casu niti ne govorimo. Plus tega moras vedet, da je v SLO le par veterinarjev, ki so seznanjeni s tezavami  nase pasme in seveda resitvami zanje.. tole smo zal ze na lastni kozi obcutili.

n3wfka:  tebi in kuzu pa se na mnoga leta... Smiley
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #333 : petek, 20.05.2005 : 18:38:58 »

Joj, pa se to moram povedat, ko ze govorimo o nerodovniskih mladicih...

Par mesecev nazaj je neka druzina nameravala kupiti nerodovniskega belo-crnega njufija -mladicka. No, kasneje so se premislili in kuza niso vzeli. "Rejec" je imel samo en pogoj: "60.000 SIT pa samo odpeljite", je rekel po telefonu. Je pa dal ta rejec zelo dober nasvet vsem kupcem, ki so prisli pogledat leglo: Mladicu ne smete NIKOLI dajat nikakrsnih igrack ali kosti ali umetnih kosti za glodanje ker se tisti mladici, ki glodajo, v odrasli dobi slinijo !!  Shocked Roll Eyes

Zdaj vemo, zakaj se nekateri njufiji slinijo.. Wink Tongue  Svasta.
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #334 : petek, 20.05.2005 : 19:31:56 »

O kako lepo, da ta tema pridobiva pisce, sej nič čudnega, če pa toliko časa ni bilo skoraj nobenega legla v sloveniji, res škoda, kajti ti psi so resnično nekaj izjemnega, flufi čudoviti mladički in res si se lepo potrudila.

 Hvala za čestitke, naš Eros je velik prib. 74 cm in tehta okoli 65 kg.

Naši mladički rastejo kot gobe po dežju in že sami jedo, čez dan že raziskujejo zunanjo okolico, res so pravi cukri, bomo spet pripelli kake slikice tuki gor.

Kar se pa tiče rodovniških in nerodovniških kužkov, pa je tuki gor toliko tega že napisano, da vsem tistim, ki se odločate kupit kužka priporočam, da si te strani pazljivo preberete, kajti razočaranja glede izgleda in zdravja so lahko zelo, zelo huda, vem iz lastnih izkušenj, da ne govorim o stroških veterinarjev. Omenit pa je treba le to, da je naša pasma kar se tiče dednih bolezni kar delikatna, saj imajo kar nekaj težav kot npr. kolčna displazija, komolčna displazija, srce in še nova oz. pri nas nova bolezen cistenurija, nevem, če sem prav napisala ime bolezni, tako da je pametno zelo premišljeno kupovati tega sicer tako čudovitega kužka, in ja res ni poceni 1000 eurov, vendar pa se v večini primerov splača odšteti nekaj več denarja pri nakupu, kot pa potem pri veterinarjih, da ne govorim o psihičnih stresih, ki jih doživljamo, če je naš prijateljček bolan.

Še naprej pišite, če vas kaj zanima pa vam bomo z veseljem odgovarjali.

lp, Marjana
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #335 : petek, 20.05.2005 : 19:46:30 »

Sm si ogledala te beločrne kepice, so ful lepi mladički, sicer pa kako nebi bili saj imajo Ursinus velutus kri v sebi.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #336 : petek, 20.05.2005 : 19:59:05 »

Hvala za čestitke, naš Eros je velik prib. 74 cm in tehta okoli 65 kg.

No vidiš.Naš pa je velik 68cm ij ima pr. 53kg.
Newfi.Imaš ti svojega velikana v hiši? Shocked

Lp
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #337 : petek, 20.05.2005 : 22:20:21 »

Kako se pa tukaj slike naloži???
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #338 : petek, 20.05.2005 : 23:32:50 »

Ja T.M.T. tudi v hiši ga imam, pa ne samo njega, tudi obe oz. včasih tudi tri psičke, ki so velike ok.65 cm in imajo vse krepko čez 50 kg, pa nimamo prav velikega bivalnega prostora, je pa res, da smo potem mi zelo omejeni v gibanju, seveda niso ves čas v hiši, ampak vsaj malo pa že morajo biti tudi z nami v naših prostorih. Katja tuki gor tudi jaz ne znam naložiti slik oz. vse moje slike so prevelike, zato mi je sine pomagal, pa ti ne znam povedati kako.

lp, Marjana
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #339 : sobota, 21.05.2005 : 08:55:12 »

Pol mate pa zlo pestro Cheesy.
Kako pa so kaj vsi vaši njufki???Že težko prenašajo vročino??

Lp
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #340 : sobota, 21.05.2005 : 21:38:37 »

Sm si ogledala te beločrne kepice, so ful lepi mladički, sicer pa kako nebi bili saj imajo Ursinus velutus kri v sebi.

Pa res! Sploh nisem bila pozorna, šele zdaj sem rodovnik malo natančneje pogledala. No super!

Kako pa so kaj vsi vaši njufki???Že težko prenašajo vročino??


No, ni še nastopila tista huda vročina, tako da zdaj je še v redu. Sicer pa vročine ne mara in jaz tudi ne! Wink Poleti zato hodiva na sprehode zgodaj zjutraj ali pa pozno zvečer, pa tudi v Sočo ga peljem, da se malo osveži. Čez dan pa najraje poležava po dvorišču, ker imamo le-to obdano s hišami in je večino časa senčno in v primerjavi s temperaturo na terasi dokaj hladno. Aja pa še eno smešno dejstvo je: Šado hodi pozimi 5 m pred mano (mraz mu vlije energijo), poleti pa 5 m za mano(vročina ga zmatra)  Grin Wink.

Lp
Logiran
soncica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #341 : sobota, 21.05.2005 : 22:45:29 »

Hojla...

Najprej vsem prav lep pozdrav Wink
Se oglašam še pri vas. No jaz izkušenk s psički še nimam. Smo pa imeli tole malo črno bučko, ko sem bila še zelo mala, a žal smo ga izgubili na meni nejbolj butest način.
Psa so nam namreč UKRADLI Smiley

Hotla pa sem povedat, da je bil naš Karo zakon in se velikokrat vprašam kako se mu/je godilo pri "lopovih". So vsaj lepo skrbeli zanj, mu je bilo lepo in toplo(to sigurno). No jaz kar verjamem, da mu je bilo MEGA, tako mi je veliko lažje in lepše, izvedela pa verjetno ne bom nikoli Cheesy

Ima morda kdo od vas tudi izkušnje s krajo teh črnih kepic?
Sem slišala, da to niti ni tako redko.

Lp sonček
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #342 : nedelja, 22.05.2005 : 09:06:02 »

Naša kepa bo stalno na očeh, pa tudi vrt imamo namen ograditi. Čipirana bo tako ali tako.
Spala bo pa v hiši.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #343 : nedelja, 22.05.2005 : 10:39:52 »

Kdo pa ne bi ukradel te prečudovite velike kepe?Pa še problema pri teh psih ni Grin.Do tujcev bolj prijazni ne bi mogli biti Wink.

Lp
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #344 : ponedeljek, 23.05.2005 : 09:55:40 »

Ojla!

T.M.T. saj kar sem napisala nazadnje sem samo hotela odgovorit Runki naj premisli, nic drugega, ker lahko ima res z nerodovniskim veliko vec tezav kot pa z rodovniskim.

Upam da je tvoj zdrav in da nimas nobenih problemov! Ko si pa ti napisala da takrat ni bilo nobenega rodovniskega v SLO ti pa cisto verjamem.

V to, da pa je zate tvoj najlepsi in najboljsi pa sploh ne dvomim - IN PRAV JE TAKO!!!! Kiss Kiss

N3wfka v sloveniji je 5 rjavih njufkotov (ne vem ce so se vsi zivi), enao je mama, ki je imela eno leglo in je imela 4 mladicke, ki so sedaj stari pribl. 7-8 let. Od teh pa noben ni imel legla. In ne boste verjeli da ta ima mama ze skoraj 13 let!! Shocked Shocked.

So pa po naravi rjavkoti bolj zivahni kot crnuhi, ceprav moja je imela ata rjavega pa se to na hitrosti ni nic poznalo he he  Grin Grin. Jim po glavi rojijo razno razne neumnosti, ki pa jih potem ponavlajo tudi drugi njufkoti, ce jih imas vec pri hisi!

Lp Spela
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines