mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 08:18:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166951 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #300 : petek, 06.05.2005 : 17:34:19 »

Hvala vsem za čestitke, seveda sprejemamo tudi firbčke, vse ki so jim njufiji všeč, sej so res enkratni, čudovite male kepice, ki sicer še niso čisto očke odprl, ampak se pa že postavljajo na nogice, malo tudi že poskušajo protestirati, če jim mama ni hitro na voljo, vam povem iz dneva v dan so bolj zanimivi. Me veseli, da prihaja še konkurenca, sej nas je kr malo, in nas je blo že malo strah, da bomo kr v pozabo padll.

lp, Marjana
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #301 : ponedeljek, 09.05.2005 : 15:58:04 »

Super, da sprejemate tudi firbce!  Cheesy
Potem se bom pa kaj oglasila, ampak šele enkrat junija, ko mine obdobje testov v šoli in bom imela več časa. Saj najbrž jih boste imeli do kakšnih treh mesecev starosti.
Aja, od kje pa ste?

Lp
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #302 : ponedeljek, 09.05.2005 : 19:30:12 »

Seveda, najmanj 10. tednov morajo bit stari, da gredo od doma, dobrodošla kadarkoli, smo pa iz Kranja. Ko se boš odločila, da prideš mi piši pa ti dam tel. številko, pa ti točno povem kje smo oz. najbolj da te kr preko mobilca vodim do nas.

lp, Marjana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #303 : ponedeljek, 09.05.2005 : 19:39:19 »

Seveda, najmanj 10. tednov morajo bit stari, da gredo od doma,

Zakaj pa najmanj 10 tednov Huh Ponavadi se oddajajo, ko so staro 8 tednov...

Lp Jana
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #304 : torek, 10.05.2005 : 00:15:47 »

Bina, ja večina vzrediteljev oddaja kužke že pri 8. tednih, nam pa je svetoval vzreditelj naših kužkov, da naj svoje kuže oddajamo šele od 10. tedna dalje, to smo pri prvem leglu tudi storili, in tudi sami ugotovili, da se psički pred 10. tednom komaj kaj zanimajo za okolico, saj jim je najpomembnejša igra s svojimi bratci in sestricami, ter vzgoja njihove mame, šele po 10. tednu začnejo kazati večje zanimanje za okolico, človeka oz. za vse kar jih obdaja. Seveda je pomembno, da so med ljudmi in mogoče tudi pasjimi prijatelji že prej, pa vendar se mi zdi, da pri 10. tednih veliko lažje zapustijo leglo in vsaj po pripovedovanju naših kupcev veliko manj pogrešajo mamo in svoje brate oz. sestrice, saj ni nihče od oddanih kužkov ni prejokal kar nekaj noči oz. zavračal hrano zaradi domotožja. Če se jaz osebno spomnim na našega prvega njufija, katerega smo dobili pri 6. tednih, pa je bilo to precej hudo zanj in za nas. Ne vem, mogoče da nimam prav, samo zaenkrat so naše izkušnje take in se mi zdi, da imamo kar prav, če bomo ugotovili, da temu ni tako, pa bomo seveda zadevo spremenili. Za kupca mogoče res ni najbolje, ker je kuža že kar velik, ko ga dobi, seveda pa vsakomur od kupcev svetujemo, da se oglasi pri nas kadar hoče in kolikor hoče, tako da je lahko z njim že prej preden ga kupi.

lp, Marjana
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #305 : sreda, 11.05.2005 : 20:08:41 »

Seveda, najmanj 10. tednov morajo bit stari, da gredo od doma, dobrodošla kadarkoli, smo pa iz Kranja. Ko se boš odločila, da prideš mi piši pa ti dam tel. številko, pa ti točno povem kje smo oz. najbolj da te kr preko mobilca vodim do nas.

To postaja zmeraj le boljše, mi imamo namreč sorodnike v Kranju. Mama ima tam dva strica, eden živi blizu mlekarne (ne vem točno, kako se reče tam), eden pa na Planini. Tako, da orientacija po mojem ne bo ravno problem. Smiley S starši sem se že zmenila, da si bomo vzeli eno soboto ali pa nedeljo in vas prišli obiskat. Kdaj točno bom pa še sporočila. Joj, komaj čakam! Odkar je bil Šado še majhen, nisem v živo videla še nobenega njufjega mladička.

Lp
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #306 : četrtek, 12.05.2005 : 12:09:19 »

Ojla, se vam pridružuje bodoča lastnica njufke. dobimo jo v sredini julija.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #307 : četrtek, 12.05.2005 : 14:37:28 »

Bo pa še ena več Smiley.

Sicer ap Newfi.kako kaj mladički?Boš dala kakšne slikice gor?Poročaj kaj-če bo čas seveda.

Lp
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #308 : nedelja, 15.05.2005 : 20:59:56 »

Me veseli, vsi ste prisrčno vabljeni kadarkoli, v torek bodo naše kepice stare že tri tedne in so že pravi korenjaki, vsi imajo že okoli 2 kg, vsi že gledajo, se že igrajo z žogico in med seboj, seveda ta igra traja samo kake 10 min, potem pa  spet spimo, imajo  tudi prve zobke, kakajo lulajo  na papir, moram reč pa ne da se hvalim, res so čudoviti. Bom poskušala pripet kake slikice, samo meni to nikakor ne uspe. sram

lp, Marjana
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #309 : nedelja, 15.05.2005 : 21:32:55 »

Sm ugotovila, da imamo čisto prevelike slike za pripenjat, tako da si lahko slikice ogledate malo drugače, s tem da so nekatere že malo starejše, tiste npr. na tehtnici, zdaj na kuhinjsko tehtnico skoraj ne gredo več oz. imamo kar veliko težav, da pogledamo koliko kaže kaj šele, da bi fotke delal. Če kliknete na to http://www.darkstar.d.la/slikce/, pa si lahko ogledate ponosna starša in male kepice.

lp, Marjana
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #310 : ponedeljek, 16.05.2005 : 15:23:11 »

Oooo lepe kepe mikene!!!  Cheesy Cheesy Cheesy

Očka mi je zelo všeč. Res krasni njufki!

Lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #311 : ponedeljek, 16.05.2005 : 15:39:18 »

Res so luštni Cheesy.Majhnega njufka nisem videla odkar je naš zrastel.Se tako raznežiš,ko jih vidiš Smiley.
Res so vsiiiii luštni.

Lp
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #312 : ponedeljek, 16.05.2005 : 16:14:45 »

Hvala za pohvale, res so cukri vam povem, v živo še bolj, pridite si jih ogledat ne bo vam žal. Očka je res faca, tudi mamica je vredu, res dobra mamica, čeprav se jih zdej že kar malo izogiba, ker jo zobki že bolijo. No da se še malo pohvalim, očka je ta vikend v Sarajevu na CACIB razstavi zmagal BIS in v nedeljo super BIS, tako da smo res ponosni nanj.

lp, Marjana
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #313 : ponedeljek, 16.05.2005 : 16:40:01 »

newfi:
Imajo potem tvoji cukrčki rodovnike?Jest bi šla tudi kužke gledat,pa je predaleč in še starši me ne bi pustili sram.Imajo že imena?
Daj vsakemu en veeeliik Kiss in jih še namesto mene pocrkljaj.Boš?

Lp
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #314 : ponedeljek, 16.05.2005 : 21:52:44 »

Seveda imajo rodovnike oz. jih bodo imeli imena imamo pa tudi že zbrana in sicer na črko A, škoda ker ne moreš priti, bi jih kar sama pocrkljala, nemorš verjet so mehki kot žamet, sicer pa upam da ni naše zadnje leglo, boš prišla pa potem ko boš sama šofer. Z veseljem jih poljubčkam še namesto tebe, že tako me vsi sekirajo, da jih naj ne crkljam toliko, ker je potem zelo zelo hudo ko gredo v druge domove.
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines