mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 02:23:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166857 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #420 : četrtek, 30.06.2005 : 19:06:22 »

Kaksna pa je razlika med ameriskim in evropskim? Bi se dalo dobit kaksne slike ali pa linke?
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #421 : četrtek, 30.06.2005 : 21:01:51 »

Ja Lilit to sem hotela vprašati tudi jaz Wink.Torej na dan z odgovori.

Drugače pa...kako je z vašimi njufiji med nevihto??Pri nas je bilo včeraj noro (toča,nalivi,grmenje,bliskanje,veter...grozno!) in je bil Ron znotraj skoraj do 11h zvečer.On se zelo boji neviht in je vedno notri,večeraj pa,ko sem ga spustila ven in odprla vrata na drugi strani je zopet prišel nazaj noter.
Danes pa je bilo skoraj isto,samo brez toče.Ampak ga na vrhu nisem upala spustiti noter (babica me je gledala kot da sem največji zmaj na svetu) in sem ga peljala v kurilnico.Bilo je toplaio pa sem mislila,da mu bo všeč.Pa ga nisem spravila več kot skozi vrata.Niti priboljšek ni deloval.Pa sem ga božala,hvalila...na koncu pa prijela za ovratnico in hotela pripeljati noter...upiral se je z vsemi 4-mi in cvilil.Pa sem ga spustila ven.Prej zgoraj je pa sam prišel noter Angry.Pa  nisem upala pustiti znotraj.

Kako pa je bilo/je pri vas??
Logiran
Ssidney
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #422 : četrtek, 30.06.2005 : 21:29:34 »

Sicer namam veliko pojma o novofundlandcih, ampak kolikor vem, so to krasni, medvedkom podobni (po moje) in značajsko stbilni psi. Z ogroooooomno dlake Grin
Se mi zdi, da sem našla nekaj Ameriških in Evropskih njufijev (a se tko reče?):
Evropski:
http://www.newfoundland.fi/pics/newfoundland_rotumaaritelma_4_800.jpg

http://www.scottishkennelclub.org/img/Scottish%20Open%20Show%20puppy%20winner.copy.jpg

Ameriški:

http://newfoundland.free.fr/images/brad-usa2004-1.jpg

http://bythecreeknewfies.tripod.com/s_show_photo_-_June_2003.JPG

Upam, da sem vsaj malo pomagala, če ne, pa kdaj drugič Wink
Lp, Ss

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #423 : četrtek, 30.06.2005 : 21:43:39 »

Ama kakšna je sploh razlika??!Razen,da meni gobec evropskega deluje drugačen pa tudi hrbet mi deluje drugačen.Saj sem 90%,da se motim...
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #424 : četrtek, 30.06.2005 : 22:32:24 »

Em, jaz tudi ne vidim posebne razlike sram

T.M.T., Vone nevihte sploh ne ganejo. Ko je bila mlajsa, je med nalivi celo hodila lezat na sredo dvorisca, da je bila ja cimbolj mokra Grin Roll Eyes Zdaj pa jih niti ne opazi. Ce ji pase, gre malo lezat na dez, potem se prestavi pod streho... kot da ne bi bilo nic, skratka Smiley
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #425 : petek, 01.07.2005 : 09:42:23 »

Ja fino to Cheesy!!!!!!Naš je pa prav revček.Sedajle leži v kurilnici,ker sva se z babico že (spet) skregali.Pri nas je celo noč grmelo.Še jaz sem bila zavita v deko in sem imela samo nos zunaj Roll Eyes.
Drugače pa naš med dežjem tudi uživa.Zadnič mi je skakal po eni luži in se valjal po blatu...kar naenkrat pa je zagrmelo je samo pritekel k meni in takoj v hišo Grin.

Sedaj pa naj se kdo javi in pove razliko Ameriškega inb Evropskega njufija.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #426 : petek, 01.07.2005 : 10:53:40 »

Kot prvo: Ssidney, fotografij, ki niso tvoje, po mojem ne smeš kar tako objavljat.

Zdaj pa glede njufijev:
To bi po mojem tisti tapravi poznavalci vedeli veliko bolje razložit, ampak osnovno lahko tudi jaz.  Wink
Razlike za nepoznavalce niso tolk očitne, poznavalci pa lahko takoj ločijo med obema tipoma. Najbolj očitna razlika je že v odlakanosti. Evropski tip ima nekoliko krajšo dlako, rep ni tako košat, dlaka na vrhu glave pa je kratka. Dlaka po hrbtu je lahko bolj valovita in štrleča, sploh po križu. Ameriški tip je bolj odlakan, dlaka je daljša in ravna, po hrbtu ne štrli, ampak lepo pade. Rep je sploh zelo močno odlakan. To kar je meni pri ameriškem tipu najbolj všeč, pa je njihova frizurca. Ameriški njufi imajo dlako na vrhu glave dolgo. Za razstavne namene se jim to dlako nekoliko postriže, uredi, ampak še zmeraj mora biti dovolj dolga, da daje ameriškemu njufiju značilen videz. Potem je tukaj gobec oz oblika glave nasploh. Glava evropskega tipa ni tako mogočna, stop je malce manj izrazit, gobec je ožji z manjšimi ustnami. Ameriški tip ima zelo mogočno glavo in izrazit stop. Gobec je širši, ustne so večje (sploh pri samcih). Zaradi tega se ameriški tip tudi bolj slini kot evropski. Potem je tu še velikost, kajti evropski tip je malce manjši. Pa šapice evropskega tipa so manjše. Pa še kaj bi se našlo.

Kot je že aleps napisala, so danes tudi po Evropi ameriški njufi precej bolj priljubljeni in pogostejši kot evropski. Zelo malo je psaren, ki bi vzrejale evropski tip. Nekaj sem jih našla na netu, ampak v primerjavi z ameriškim tipom, precej malo. Ne vem, zakaj je tako. Verjetno prav zaradi videza, kajti ameriški so seveda lepši, večji in privlačnejši za oko.
Moj je evropski tip, pa tudi tvoj, T.M.T (kolikor sem videla iz slik) in tvoja Lilit.

Pa če sem kje usekala mimo, naj poznavalci popravijo.  Wink

Lp
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #427 : petek, 01.07.2005 : 11:05:31 »

Tukaj še dva linka. Malo pobrskajte  za slikcami, mislim, da je razlika očitna.

Evropski tip:
http://www.sweetbay.com/

Ameriški tip:
http://www.bearbrook-newfs.com/

Lp
Logiran
Ssidney
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #428 : petek, 01.07.2005 : 11:08:50 »

Citat
Kot prvo: Ssidney, fotografij, ki niso tvoje, po mojem ne smeš kar tako objavljat.
Sem hotela objavit samo linke, pa sem se prepozno spomnila, popravit pa ne morem, kolikor jaz vem.
Lp, Ss
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #429 : petek, 01.07.2005 : 11:14:26 »

n3wfka: kako to mislis, da evropskim dlaka po hrbtu strli?
Niso ameriski tudi malo bolj robustni, bolj "medvedkasti"? Mislim, visji, tezji in mocnejsi? Ali se to meni samo zdi?

V knjigi, ki jo imamo doma o novofundlandcih (Il terranova , Guido Mazza) so slike ful vecjih in mocnejsih njufijev. In nekaj casa sem bila vpisana na eni ameriski mailing listi za njufije, kjer je bila vpisana tudi ena lastnica psarne (zdaj se ne spomnem vec imena), ki si je v bistvu "izmenjevala" pse z avtorjem te knjige (on je svoje posojal njej, ona pa njemu, za mladice).  Ali je to v velikosti in robustnosti pac samo posledica predstave on novofundlandcu posameznega vzreditelja in ne toliko "celine"?

Ma n3wfka, nista obe psarni na linkih, ki si jih dala, ameriski?
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #430 : petek, 01.07.2005 : 11:33:48 »

Hojla!

n3wfka: kako to mislis, da evropskim dlaka po hrbtu strli?


Ni mišljeno tako, da so zdaj pa totalno štrleči, ampak kot razlika od ameriškega. Ameriški imajo daljšo in ravno dlako  in jim zato lepše pade (ker je težje), medtem ko evropski imajo nekoliko krajšo dlako (lahko tud malo valovito) pa spodaj še poddlanka in jim zato ne pade tako lepo. To pa ni nujno, da velja za vse.

Niso ameriski tudi malo bolj robustni, bolj "medvedkasti"? Mislim, visji, tezji in mocnejsi? Ali se to meni samo zdi?


Ja to je res. Saj sem napisala, da so evropski malo manjši in ne tako mogočni. Ameriški so pa medvedkasti verjetno ravno zaradi štrelčee frizurce in bolj okroglega gobčka.

Tudi če sta obe ameriški, to ni pomembno. Vsak pač vzreja tisto, kar njemu bolj ustreza
, ne glede na to, s katere celine prihaja. Taprva psarna vzreja novofundlandce tudi in predvsem za delo, ukvarjajo pa se tudi z agility-jem. Evropski tip pride tu bolj v poštev, ker je lažji, okretnejši.
Predstavljaj so ti enega orjaka s kupom dlake in ogromnim gobcem, za katerim se cedi meter sline, kako preskakuje ovire.  Cheesy Tukaj noter bi stlačla še moje mnenje o predstavi posameznega vzreditelja. Pač to je to. Na razstavah pokasirajo ameriški, za delo so pa (vsaj po moje) boljši evropski. Moje mnenje...


Sicer pa bi jaz zelo rada prebrala mnenje, kakih pravih poznavalcev! No kje ste?!  Angry Wink

Lp




Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #431 : petek, 01.07.2005 : 12:28:00 »

Ja jaz tudi pogrešam Newfi pa Flufi.Kje sta???

N3wfika si pa dobra.Ampak res.A si tisto razlago s kej kopirala oz.prebrala ali si to sama pogruntala.Meni se evropski malce manjši pa gobec imajo drugačen,drugega pa jaz ne opazim.
Se pravi je v Slo več Ameriških!?? Shocked Jaz sem pa mislila da je več evropskih.Ja tudi prav.

Sedaj pa...poznavalciiiii! Grin
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #432 : petek, 01.07.2005 : 15:15:04 »

Ojla!

Sej v bistvu je n3wfka poznalec Wink in lahko ona pove zelo veliko!

In je res, da so ameriski bolj robustni in imajo sirse gobce in bolj izrazit stop, kaksne vecje razlike pa ni, tako da tudi poznavalci ne bodo povedali kaj vec

Jaz vem kar pac vem in zdaj nisem vec toliko v svetu njufijev kot takrat ko sem se imela njufiko Smiley. Vem pa da kot sodnica bom sla zdaj kmalu delat izpit tudi za njufije in tam je en standard za vse (ameriske in evropske) in se ga kot sodnik moras drzat! Vem pa, da imajo ameriski veliko prednost na razstavah kot pa evropski tip. In v glavnem se vzreditelji evropskim tipov tudi vedno bolj nagibajo k ameriskemu tipu, vsaj tisti, ki pse razstavljajo.

Katerih je pa vec pa mislim da res ameriskih tipov, ker v glavnem sta imela legla samo vzreditelj Oton Fantur in Marjana (newfi), ki pa ima pse od Otona

Bolj evropski tip pa ima g. Janez Plestenjak, ki pa ne vem koliko je imel legel, pa se ena gospa, ki pa se ne spomnim imena (a ga kdo ve?)

No, pa cim manj neviht
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #433 : petek, 01.07.2005 : 15:23:12 »

T.M.T., koncno si dala slike od Rona... ali sem jaz komaj zdaj opazila tvoj podpis sram
Kakorkoli, tvoj Ron je prav lep Smiley

Zanimivo, kar jaz poznam njufijev, oziroma, kar sem jih srecala na cesti ali ulici, so po mojem vsi evropski tip. Vsi so lazje konstitucije, nizki, z "ozjim" gobckom. Zanimivo, da se vama zdi, da je ameriskih vec... mogoce so ti evropski od takih, ki so imeli samo enkrat leglo.
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #434 : petek, 01.07.2005 : 15:29:50 »

Ojla!

Lilit saj verjetno imas prav. Jaz vecinoma poznam njufije, ki se razstavljajo in ti so vsi ameriski tip!
Tako, da je mozno da je vec evropskih- ampak vsi so luskani medvedki Wink Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines