mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 12:35:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 162080 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1380 : petek, 30.12.2005 : 20:24:54 »

Bučka, dobrodošla med lastniki in ljubitelji njufkov. Tvoja mala zverinica pa je ravno toliko stara kot Ambra in Buca, pa Ari.

Ali je tvoja zverinica z rodovnikom (če ni skrivnost)?

LP

Barbara
Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #1381 : petek, 30.12.2005 : 22:03:04 »

Hvala, Barbara.

Ne, ni skrivnost in ne, nima rodovnika ...

Zdaj  mam pa še jaz eno vprašanje za vas: A vaši njufkoti pijejo veliko vode? Bučko je spije ogromno na dan, pa nevem, ali je to normalno ali ne. 
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1382 : petek, 30.12.2005 : 22:06:27 »

Vona jo spije ogromno, sploh v primerjavi z drugim psom.
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1383 : petek, 30.12.2005 : 22:27:14 »

Bučka, dobrodošla.  Cheesy

Buca tudi popije ogromno vode. Smiley
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1384 : ponedeljek, 02.01.2006 : 18:19:14 »

Neon tudi utaplja svojo gofljo v vodi Smiley Sploh poleti. Zdaj je malo bolši.

Maja ti se pa ne sekiraj če si zaj.... nakup. Nisi edina...pa osel gre ponavadi samo enkrat na led Wink
Logiran
Binky
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #1385 : torek, 03.01.2006 : 00:30:50 »

Ne se sekirat ce spije veliko vode. Nasa je bila rekorder. Hektoliter na dan ce je bilo treba.. .dokler ni prisla zima in je znala vstrajati  tudi 1 dan da sploh ni pila..dokler ni dobila kak deci ohlajenega nesladkanega caja. To je bila zurka;) Potem je bilo pa spet kak teden ok in je bila tudi voda dobra;)

Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1386 : torek, 03.01.2006 : 11:54:54 »

Pitje večje količine vode kot je za posamezenga psa normalno oz. običajno je lahko razlog za skrb (npr. gnojna vnetja, dehidracija....).

Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1387 : četrtek, 05.01.2006 : 19:43:22 »

Pa tudi sum sladkorne bolezni Undecided

Drugače pa naš še posebj pozimi bolj malo pije...
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #1388 : četrtek, 05.01.2006 : 20:35:28 »

Moj tudi ne pije prav veliko - ceprav vedno pomoci v vedro cel gobec do oci in potem tekam za njim z brisacko, da ne kaplja povsod.. Ko dvigne glavo iz vedra je na tleh vedno celo jezero.. saj ne morem niti vedet, koliko v resnici popije..
Sem pa narocila en tak prav fancy napajalnik, da ne bo vedno vse mokro.

Drugace pa se mi zdi najbolj pomembno opazovat, koliko casa pes lula - ce se zdi, da pes veliko pije in potem tudi dolgo casa naenkrat lula, je pametno iti k veterinarju.

Mi se trenutno borimo z grdim gnojnim vnetjem koze na pasjih jajckih, moramo nositi ovratnik in jesti antibiotike. Poleg tega je velika zurka, ko je treba jajcka vsakodnevno premazat z jodom.. rabim prej vecurne psihicne priprave.. Tongue

Imajo tudi vasi samci kdaj tezave s takimi vnetji? Npr. ko je vec dni skupaj dezevno vreme?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1389 : četrtek, 05.01.2006 : 21:22:55 »

Imajo tudi vasi samci kdaj tezave s takimi vnetji? Npr. ko je vec dni skupaj dezevno vreme?
Flufi, a to izgleda kot en "hot spot"? Ker en moj samček (mladiček) je to imel decembra. Samo niso ugotovil vzroka. Dobil pa je antibiotik in umivat so ga morali s šamponon (podobnim kot je Plivasept).
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1390 : četrtek, 05.01.2006 : 22:48:51 »

Flufi na srečo kakih vnetij še nismo staknli  Tongue Kaj pa je tako groznega pri mazanju z jodom? A se punta al kaj? Neon bi se še na trepalnce postavu sam da bi kdo karkol ustvarjal z njegovimi jajčki  Roll Eyes
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #1391 : petek, 06.01.2006 : 00:49:03 »

bina,

je podobno, vendar ni isto kot hot-spot. Jajcka so vneta in otekla, koza rdeca, nabrekla in gnojna ter na dotik precej vroca. Seveda to stanje pes se poslabsa z lizanjem. Vnetje se pojavi, ko je vec casa mokro vreme, dolge dlake so po sprehodih mokre in se zalepijo na jajcka. Nas vzreditelj pravi, da ima mnogo samcev take tezave, ker ležejo na razlicna (mokra) mesta in povsod "vlacijo" ta njihova jajcka. Vendar je to zadnje vnetje precej grdo in tudi obnasanje psa nic kaj dobro. Ce se umaze na sprehodu, speres s Plivaseptom, posusis ter nato namazes z jodom. V mojem primeru pa mora pes nujno jesti minimalno 15 dni antibiotike.

Neyka,

Maj pa tako skriva svoje premozenje, da sem bila ze panicna, ker ni hotel pojesti niti najljubse hrane. Sem kmalu ugotovila, da noce ne jesti ne piti samo zato, ker skriva svoj zadnji del. Ko pa se usede na svojo odejico, s hrbtom obrnjen proti zidu in mu jaz od spredaj ponudim posodo s hrano, potem pa vse poje! No, po hrani prinesem se vodo in pije kot nor. Mazanje z jodom ima pa svojo taktiko, ki se imenuje Premackov princip: najprej namazemo jajcka, takoj potem gremo na sprehod.  Smiley
Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #1392 : petek, 06.01.2006 : 20:56:07 »

flufi,

Bučko včasih res kar dolgo lula naenkrat, pa ko sva zunaj na snegu ima gobček skoz v snegu in ga je. Včasih se pa tudi liže spodaj - bi lahko to bil tudi kakšen znak za to, da ni vse vredu?

Drgač sem o tem že spraševala veterinarko in je rekla, da če me skrbi naj prinesem urin v analizo. Ampak ni mi pa jasno, kako je mislila, da naj ga prestrežem??? Kakšna ideja?

Pa še nekaj opažam pri Bučkotu-ko se pokaka, se potem podrajsa po riti. Kakor mi je znano, naj bi to pomenilo, da ima notranje zajedavce? Prebrala sem pa tudi, da znajo biti gliste menda fejst žejne. Katero sredstvo najbolj priporočate za proti notr. zajed.-nekaj, kar je čim manj strupeno in čim bolj naravno?   
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1393 : petek, 06.01.2006 : 21:09:39 »

Drgač sem o tem že spraševala veterinarko in je rekla, da če me skrbi naj prinesem urin v analizo. Ampak ni mi pa jasno, kako je mislila, da naj ga prestrežem??? Kakšna ideja?

To sploh ni težko. Ti imaš mladička, a ne? Jaz sem pri svoji psici naredila tako, da sem počakala na zadnji trenutek preden je počepnila in spodaj podstavila eno širšo posodo.  Sicer se ji je zdelo malo čudno, ampak brez problema. Nekje na forumu je nekdo napisal, da je lovil urin z zajemalko.
Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #1394 : petek, 06.01.2006 : 22:59:21 »

Hvala bina, ampak ta z zajemalko je pa res dobra  Cheesy ... Bučko občasno že dvigne tačko, tko da tud ta varianta pride v poštev ...
Logiran
Strani: 1 ... 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines