mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 15:01:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 162210 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1305 : petek, 02.12.2005 : 20:49:45 »

Ali ima kateri od vaših njufkov črno piko na jeziku?
Če se ne motim, si ti Neyka enkrat omenila, da jo ima Neon!?Ampak se ne spomnim dobro, mogoče je bil kdo drug.
Kdaj se ta pika pojavi? Jo imajo od rojstva ali je možno, da se pojavi šele čez par let?

Namreč sem opazila že pred časom pri moji psički, ko je zehala, da ima ob korenu jezika nekaj črnega, a sem si mislila, da je verjetno kak listek ali kaj drugega ostalo na jeziku. Danes sem pa vidla, ko sva se obe valjale po tleh Grin in je večkrat zazehala, da ima črno piko čisto pri korenu jezika, a je zelo majhna.

Mi je prav nerodno, da sem to opazila šele, ko ima 3,5 let sram sram .

Ali kdo ve kako je s temi pikami?

Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1306 : petek, 02.12.2005 : 21:03:34 »

Vona jo ima tudi. Od rojstva Wink
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1307 : petek, 02.12.2005 : 21:07:31 »

Ja ja jo ma moj Neon, že od malega, vidi se pa samo pri zehanju, ker je ful više, za drugo morš pa ful v goflo pogledat Cheesy

evo dokaz (se opravičujem za slabo sliko ozadje ni za v javnost) Smiley Smiley



ujeto med zehanjem Cheesy
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1308 : petek, 02.12.2005 : 21:09:51 »

Aja nevem pa ali jo ma čist od malega, ker mu res nisem gledala v gobec ali jo ima ali ne. Ampak  pri približno 5 mesecih jo je mel.

Pa kake majo vaši psi dlesni. Neon skoraj nima rožnatega dela. Vse črno :p
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1309 : petek, 02.12.2005 : 21:19:51 »

Šado ima dve črni piki na jeziku. Ena je čisto pri korenu, ena se pa dobro vidi tule in je precej velika:
http://newfka.moj-album.com/slike/1554886/yAUcJ5_SYAjyebO6.jpg

Če se prav spomnim jo ima od zmeraj.

Dlesni in ustne ima pa pisane, malo roza, malo črne.  Smiley

Lp
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #1310 : petek, 02.12.2005 : 21:44:25 »

N3wfka, Šiva se izredno dobro drži (še posebno sedaj, ko je toliko snega) Smiley , ultrazvok imava čez 14 dni, ker je bila dr.Domanjkovo zasedena, in šele takrat se bo pokazalo dejansko stanje (koliko je bolezen napredovala), namreč zunanjih znakov ni nobenih.
Kast, treba bo malo na gorenjsko prit, kjer imamo toliko snega da nevemo kam z njim.  Wink
Tudi Šiva ima piko na jeziku in jo ima že od rojstva, dlesni pa prav tako malo roza malo črne.
Binky, upam da si dobro opravila na pregledu, obvesti kako je bilo.
M|my, kako je kaj tvoja punca?
Lp vsem
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #1311 : petek, 02.12.2005 : 21:46:18 »

Huh...Ari ima kar 3  Smiley ...eno malo večjo in pa 2 mali pikici čisto zadaj...dlesni ma pa črne pa roza!
Ta veliko črno je mel že, ko smo ga dobili  Smiley
lp Kiss
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1312 : petek, 02.12.2005 : 21:58:54 »

Ron ima tako kot Šado in "pisane" dlesni...
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1313 : petek, 02.12.2005 : 22:16:41 »

O, koliko črnih pik. Soča jo ima čisto zadaj in je zelo majhna, saj ni čudno, da je sploh nismo prej opazili.... Undecided, res da ji v grlo nikoli ne gledam, saj sploh ne pusti, tako da bom zdaj počakala, kdaj bo začela spet zehat (največkrat zeha, kadar se naredi neumno...kao...nisam ja odavde Grin).

Nuša, bi si kar malo snega sposodila  Wink.

Binky, sporoči kako je bilo pri veterinarju. Upam  in držim pesti, da ni kaj hujšega!

LP

 
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1314 : petek, 02.12.2005 : 23:31:52 »

No jaz pri Ambri črne pike na jeziku še nisem opazila. Smiley

Flufi in Kast VABLJENI NA GORENJSKO!!!!  Cheesy Sicer pa itak "šponam" mami da gremo mi kaj na primorsko Tongue

Nuša, na kratko: Ambra je super! uživa v snegu... tako kot verjetno vsak njuf iz tukaj  Cheesy Grin

LP
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1315 : sobota, 03.12.2005 : 00:12:54 »

Kast, pridi k nam ponj, z veseljem podarim, jaz sem a sita Tongue No ne snega samega mapk toliko snega, ker ne morem nikamor na sprehod razen strogo po glavni cesti (no sej je stranska neprometna še vedno pa so avtomobili in torej obvezen povodec - nujno zlo)
Logiran
Binky
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #1316 : sobota, 03.12.2005 : 01:47:21 »

Najprej se opravicujem vsem, upam da boste znali brati, ker bo verjetno vse bol raztreseno.. ne me lincat Wink

Smo opravili z pregledom... pa bi bilo mogoce boljse da sploh nebi sli. Ker tako mrzlega tusa pa se v zivljenju nisem dobila Sad

v telesu ima nesteto majhnih bul...  od takrat ko je imela tumor na seskih, da se je od takrat razrastlo, in da ji zato takrat tudi niso odstranili se matrnice in  jajcnikov. Naj bi bilo rakasto, pa tudi ce ni so bule razlicnih velikosti (nekatere prav ogromne) tko da se sirijo in tudi operacija ne pomaga vec... posvoje sama sebe krivim, ker je potem po operacij se nisme vozila na ultrazvoke in to, vendar so mi rekli da ni potrebe. Da naj bi bilo ok. Da to kao naj nebi bila praksa..da ce bodo pa kaksni vidni simptomi pa naj pac pridemo nazaj. Tko je pa to ce slepo zaupas veterinarjem in verjames besedam, da v boljsih rokah nebi mogla biti.

Veterinar je predlagal uspavanje, ker naj ji nebi bilo vec pomoci. Ko sem pa povedala, da klicem ze vsepovsod okrog in je nihce ni sprejel je rekel da je tko vseeno, da tudi pred enim mesecem ali  se vec nebi bilo vec pomoci. Da bi lahko samo stali in gledali kdaj bo prislo do tega kar je prislo. Ker jih je enostavno prevec  Sad Sad Sad (pa tudi na zunaj niso vidne, psica se je obnasala normalno tko da tudi posumiti nisem mogla na kar koli, ni bilo do usodnega dne enega znaka, ki bi lahko napovedoval kaj hujsega)

po besedah veterinarja baje tudi ce bi poskusili in zaupali tem 2% moznosti verjetno tko nebi prezivela zaradi kolkov, ker ji jih je to se dodatno oslabilo   ter zaradi njenih ledvick..  tko da...  sram sram sram sram

Tko da, zbiram pogum da naredim usoden korak...ceprav premisljujem.. a res ni nobene moznosti vec? Undecided

ni mi v interesu jo muciti.. ker danes in vceraj tudi nic jesti noce  - boga je vglavnem. Tko da ... v zacetku naslednjega tedna bo en izmed hujsih dni v mojem zivljenju.. ne morem se sprijazniti z tem.. pa ne moja lubica, ki mi pomeni najvec na svetu... ampak taksno je zivljenje baje - sovrazim ga. Angry

tko da vsem hvala za pomoc in dobre zelje ter da ste drzali pesti...   tokrat naj bi bilo prepozno.  Cry Cry Cry

hudo mi je, prevec hudo da bi lahko pisala...  tko da hvala se enkrat in adijo Cry Cry Cry Cry Cry
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1317 : sobota, 03.12.2005 : 12:44:57 »

 Cry Cry Ojej Binky upala sem da ni tok hudo  Sad Torej je konec. Vendar se dogaja. Če psica tako trpi, ko ne more vstat je prav, da se odločiš za uspavanje. Bolje bo zanjo, čeprav verjamem da ti je hudo. 1  Kiss za obe pa drži se še naprej!

Kast kaj ko bi Sočo za vsak slučaj peljala še na kakšen pregled? Ker tole kar se dogaja, kot ti rečejo vse je vredu pa potem sranje...  Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1318 : sobota, 03.12.2005 : 13:02:10 »

Binky  Cry, žal mi je.

Naša je pa postala pravi pobalin. Ponoči mi je pojedla suhe pomaranče, ki so bile pripravljene za dekoracijo jelke. Undecided
Po stopnicah je porinila starejšega sina in ima zvito roko. Pa stalno grize. Maladva sta že čisto plava. Sad Sem že kar malo huda. Angry Tudi na NE ne reagira. Mula črna. Roll Eyes
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1319 : sobota, 03.12.2005 : 17:18:49 »

ojoj Cry boga  Cry Cry Počohaj jo v mojem imenu Kiss

Katja, ja temu se pa reče puberteta Wink
Ambra je pa zelooo trmasta, nekaj vztraja, če ji ne rata se pa usede in potem jo prepričujem da naredi tisto kar želim Roll Eyes Grin
Logiran
Strani: 1 ... 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines