mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 07:15:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 162451 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1260 : sreda, 23.11.2005 : 11:40:31 »

n3wfka, kdaj pa je bilo to? Jaz sem bila tam do štirih. Če sem šla z Bino ven, sem jo verjetno peljala lulat ravno pred ocenjevanjem.  Takrat pa je možno, da sem bila živčna in "na horuk" Smiley sram
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1261 : sreda, 23.11.2005 : 11:53:27 »

Kast hvala Cheesy

n3wfka - nisem vedela, da bos tudi ti v Vrtojbi - no naslednjic, ce bova obe na razstavi, jaz sem z redmerle avstralckom (v avatarju), ce me slucajno vidis Wink
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1262 : sreda, 23.11.2005 : 12:03:05 »

Bina, tudi tebi čestitke za uspeh v Vrtojbi.
Sem te vidla, res si zgledala živčno.....a razumljivo. Wink

lp
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1263 : sreda, 23.11.2005 : 12:32:17 »

A bo zdaj v prihodnosti kakšna razstava, ker bi si šla jaz to malo ogledat.

Oba z možem naju zelo zanima, kako to izgleda, da bomo naslednje leto potem Buco enkrat peljali.  Cheesy
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1264 : sreda, 23.11.2005 : 12:34:34 »

Katja, evo http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5429.0.html
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1265 : sreda, 23.11.2005 : 19:37:23 »

Hvala, sem si vse prebrala in zdaj me zanima. ali bi se Buco potem lahko prijavilo na razstavo pod najmlajše.  Pa da vidimo, ali smo lepi, ali ne? Wink
Kaj pa mora znat?  Roll Eyes
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1266 : sreda, 23.11.2005 : 19:50:38 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,569.0.html

En ful dober clanek je tudi na pugs.ultraevil.com, samo ne vem, zakaj trenutno ne dela... poskusi malo kasneje, najdes nekje pod clanki, Prvic na razstavi ali nekaj takega.

Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1267 : petek, 25.11.2005 : 23:43:32 »

n3wfka, kdaj pa je bilo to? Jaz sem bila tam do štirih. Če sem šla z Bino ven, sem jo verjetno peljala lulat ravno pred ocenjevanjem. Takrat pa je možno, da sem bila živčna in "na horuk" Smiley sram

Verjetno si jo res samo lulat peljala. Jaz sem te videla tam nekje med enajsto in poldnevom, ko si šla vn, potem pa nič več. Čudno, verjetno sem slepa, glede na to, da je bila Bina edina bernardinka (če se ne motim.  sram  Roll Eyes No saj sem tudi precej zgodaj šla...

Lilit, tud jaz nisem vedla, da si ti na razstavi, pa tudi nisem se  zadrževala pri avstralcih. Škoda.  Sad  Pa drugič!  Smiley

Lp
Logiran
Binky
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #1268 : sobota, 26.11.2005 : 05:18:31 »

Lep pozdrav!

Ker se tukaj zadrzuje najvec lastniko/ljubiteljev novofundlancev bom kar tukaj zastavila vprašanje.

Imam psicko staro 7 let. Bila je cisto vredu, se prejsnji dan je normalno hodila naslenji dan pa sok. Shocked Ni mogla vec vstati.  sram

Takoj k veterinarju.. vendar diagnoze niso postavili..vsaj tocno ne.. ker imamo nazalost veterinarja ki ne premore nic.  >:(Svojo pamet edino in recepte za pisanje zravil. Aparatur nobenih. Dobile smo tablete kao proti bolecinam in naj bi (ce ni kaj hujsega) bilo v roku 1 tedna dobro. Tablete jemlje ze 3 dni pa kakšnega večjega izboljsanja ni videti  sram Smili se mi, vse 3 dni se ze vtapljam v solzah..saj jo imam resnicno rada. Vednar ne vem kako ji pomagati.

 Do ljubljane imamo 1 uro, vendar tukaj nastane problem ker psica se v avtu noce voziti. Totalno ponori. In me je strah da se nebi se bolj poskodovala. Da bi jo pa "zadrogirala" (kaksno pomirjevalo, mi je pa res skrajna sila). Ze poleti ko je zbolela za tumorjem na seskih ni je morala na operacijo smo imeli cele borbe, ni slo drugace ker je skoraj sipo razbila ( z glavo butala v sipo in okrog sebe, da si je revica se preden mi je uspelo priti okrog avta in jo spustiti ven - prebila dlesen  sram ) da ji je veterinarka ze doma dala lazje pomirjevalo. Nas veterinar razmislja tudi v tej smeri da bi bilo mogoce mozno da je to posledica tumorja, ki pa naj (kot so po operaciji rekli) ne bi bil rakast. Operirana je bila na prvi kliniki pri Zaninovicu (upam da sem prav napisala) Naj nebi bil.. kaksna je pa resnic pa nihce ne ve  Angry

Sem pa klicala na veterinasko kliniko v lj in opisala svoje (njene) probleme in so rekli da naj za začetek jemlje te tablete da ce ni kaj kriticnega se bo uredilo, ce pa slucajno je, pa tko ni pomoci... da je kao prestara za operacijo  sram Pa bi jo peljala ce bi kaj pomagalo, je ni ovire.. za njo vse.  Samo res ne vem kaj naj storim. Ali je imel kdo od vas mogoce (vseeno upam da ne) kakšne podobne probleme in kako se je stvar uredila? Je mozno da se se kaj uredi ali se moram pocasi zaceti poslavljati ? sram  Naj ne zveni narobe, vse kar imam bi dala da bi zivela se 100 let..samo ni mi pa v interesu jo gledat kako se muci in obenem se sama sebe mucit. Tega ji ne privoscim. Sploh ko vidim iskrice v njenih oceh, ko je vsa nora, ker ona bi norela okoli.. pa ne more. Apetit ima cisto normalen. Mogoce se malo vecji kot ponavadi.

 Saj se postavi na noge vendar z veliko tezavo. Na zalost je tudi da imamo iz stanovanja do dvorisca 2 stopnici ( nizki), se dan prej jih je normalno premagovala.. zdaj pa nogico kar vlece za sabo..sele ko pride na  ravno se nekako postavi na nogice in z tezavo naredi par korakov. Res full sem ze obupana.. prosim ce ima kdorkoli kakšen nasvet ce lahko kar koli pomaga.

ze vnaprej najlepsa hvala
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1269 : sobota, 26.11.2005 : 09:23:14 »

Binky, po moyem bi bilo najbolje, da ji date rahlo pomirjevalo in greste do Zaninoviča, ker če so jo tam operirali imajo karton in bodo vedli kaj naredit. Če si iz Gorenjske pojdi v Lesce!
7 let pa se mi ne zdi, da bi bila prestara psička, da bi jo kar pustili brez postavitve diagnoze in pravega zdravljenja. No, ne hodi na vet. fakulteto.
Res, da nimam takih izkušenj in ti več kot toliko ne morem pomagat!

Srečno in pocajtaj psičko
Barbara
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1270 : torek, 29.11.2005 : 16:48:02 »

Kast, a si bila v Zagrebu? Kako je bilo?  Smiley

Lp
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1271 : torek, 29.11.2005 : 17:02:06 »

Bila sem v nedeljo in se je izplačalo, njufki so bili čudoviti. Cheesy Wink
Bis v nedeljo je dobil novofundlandec http://www.hks.hr/cacib_iz_2005/CACIB%20ZAGREB%2027-11-05.htm.

Lahko pa tudi pohvalim Bena (bratca Ambre), ki je dobil v razredu najmlajši oceno "zelo perspektiven".
Nekaj slik je tudi v njegovem albumu http://newf-ben.moj-album.com

Pot v Zagreb pa je bila zelo zelo dolga......



Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1272 : torek, 29.11.2005 : 17:10:08 »

Waw!!!  Shocked  Cheesy  Cheesy  Super! Njufko je pobral bis!  Cool

Čestitam tebi in Flufi za zelo perspektivnega Bena! Nenazadnje gre vzrediteljem največja zasluga.  Cheesy

Lp
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1273 : torek, 29.11.2005 : 17:22:20 »

Hvala za čestitke, velika zasluga gre Flufi, ki se je resnično potrudila, da mora Ben v ring tak kot je treba!
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1274 : torek, 29.11.2005 : 20:18:28 »

Čestitke tudi z moje strani!! Cheesy Mi je žal, da nismo šli pogledat Cry

LP
Logiran
Strani: 1 ... 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines