mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 07:01:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 162447 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1215 : sreda, 02.11.2005 : 13:04:46 »

No tu mam pa jaz srečo. Tablete sem mu vse zdajala kot priboljške in se delala kot da jih jaz jem in seveda mora on tudi dobit. Flaška s kapljicami za oči je bla vedno nagrajena prekomerno in se je splačalo malo potrprt. Sicer je zapiral oči in odmikal glavo ampak ni vstajal ko sem ga polegla in "sedela" nad njim. Isto je z ušesi. Z lahkoto ga sama obvladam. Skriva se mi ne ker je prevelik firbec in mora prit pogledat kaj imam v rokah. Sem pa zdravilo malo prestavljala da ga nisem jemala iz istega mesta in po kakem tednu zalimala okoli papir druge barve, da je blo bol zanimivo.

Kast, kako pa Soča prenaša satelit? Maj varjanta al Neon varjanta? Po napisanem sodeč je bol po Maju Cheesy
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1216 : sreda, 02.11.2005 : 13:58:00 »

Soča sploh ne ve več, da ga ima gor, teka, rini vate, da imaš potem vse črne noge....važno je, da nje ne moti pretirano!
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1217 : četrtek, 03.11.2005 : 15:45:58 »

me že malo firbec matra kako je s Šivo nuša?

Nuša, ali si bila s Šivo na kontroli? Ali je bolezen nehala napredovat?
Sem tudi jaz med firbci!

lp
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1218 : četrtek, 10.11.2005 : 15:31:36 »

No, pa smo pozdravili ušesa. Danes je Buca po dolgem času tudi mene vabila na dirkanje okoli. Cheesy Sva jo žgali po Šobcu kot nori. Grin
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #1219 : četrtek, 10.11.2005 : 17:40:47 »

Blagor tebi katja,Ari pa še zdaj nerad hodi na sprehode,
sicer je malo bolše,a še vseno da tisti zjokan pogled,da se ti prav v dno duše zasmili! Cry Grin
-pa prav nič ni revček Wink
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1220 : četrtek, 10.11.2005 : 20:06:10 »

Naša se po novem kar v avto napoka. Mora povsod zraven. Redko ostane sama doma. Je pa fino, če ji rečeš: Buco pa ne gre. Takoj razume in gre na svoje ležišče. Sicer še vseeno malo mokro pogleda Cheesy, ampak teži pa ne.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1221 : petek, 11.11.2005 : 10:21:08 »

No, končno je ta hudo obobje za nami, nimamo več satelita, šivi so šli, le rana se mora še dobro zacelit in potem upam, da bo v redu.

Katja, me prav veseli da ste pozdravili vnetja, še bolj to, da si jo pravočano peljala na zdravljenje.

lp

Logiran
Grubby
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #1222 : torek, 15.11.2005 : 19:12:32 »

Pozdravljeni vsi in vaši veliki ljubljenčki! Sem prihajam z upanjem, da mi boste znali kej pomagat. Kupujem namreč psa, v ožjem izboru je definitivno novofunlandec in me zanima, če ve kdo za kakšno leglo? Rodovnik da ali ne se še nismo odločili, čeprav jaz navijam za. Hvaležna vam bom za kakršnekoli info., telefonske vzrediteljev in ostalo. Ko in če pa postane eden izmed teh lepotcev moj vas bom pa najbrž prostila tudi za kakšne nasvete.
zaenkrat pa le še vprašanje: kje bivajo vaši nfji, zunaj, v stanovanju

hvala že vnaprej Grin
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1223 : torek, 15.11.2005 : 19:25:53 »

Moj njufek je pa zunaj, v pesjaku, ker mi ga notri ne dovolijo imeti. Razen pri -5 ali več ga dam v klet čez noč. Ena izmed razlik ali imaš psa zunaj ali notri je v tem, da tistim ki so notri podlanka ne zrase in imajo posledično manj dlake (so tudi izjeme, ki imajo vseeno mnogo dlake ampak po večini podlanko izgubijo)

vem samo za leglo, ki je bilo skoteno 17.9.2005 v Slovenj Grdcu. Kontakt Vesna Mauko - 031/621-237

Svetujem da se fajn pozanimaš o vzreditelju pri katerem vzameš psa. Še spodnje sem našla:

VPRAŠANJA, KI JIH MORATE ZASTAVITI VZREDITELJU, KO KUPUJETE MLADIČA

Kako dolgo že vzrejate to pasmo, katere druge ste vzrejali prej?
Leta izkušenj z eno oz. največ dvema pasmama so nedvomno priporočilo. Če ste naleteli na vzreditelja, ki je zamenjal že vse do sedaj modne pasme psov, ste našli zaslužkarja brez strokovnega znanja, torej se hitro obrnite.

Katere dedne okvare se pojavljajo pri pasmi?
Vsaka pasma ima svoje značilne dedne napake, zato vzrediteljeve nevednosti ali malomarnosti ne spreglejte, sicer boste ceno zanju plačali vi.

Kaj je naredil, da bi zmanjšal možnost dednih okvar pri svojih psih?
Preglejte dokumentacijo, veterinarski pregled, rentgenski izvid, mnenje sodnika na vzrejnem pregledu.

Kje sta pasja starša? Ju lahko vidim?
Mati mladičev, ki si jih ogledujete, mora biti vedno na vpogled, mirna, družabna in lepo vzgojena. Značaj mladièkov vam verjetno ne bo všeč, če so vzrediteljevi psi zaprti po pesjakih, plašni ali napadalni. Oče lahko živi daleč stran, vendar lahko vidite njegovo fotografijo in predvsem fotokopije dokumentov.

Katere so dobre in slabe lastnosti staršev in kakšne naslove imata? Lahko poveste kaj o njunih rodovnikih?
Vzreditelj naj ve, kakšni so vrhunski predstavniki pasme. Z nenehnim iskanjem najboljše vzrejne kombinacije izboljšuje pasmo in zagotavlja vrhunsko kakovost legel. Naslovi prvakov v rodovnikih obeh staršev so potrdilo, da se je vzreditelj potrudil vzrediti dobre pse. Nekaj šampionov dva ali tri kolena nazaj pa ne pomeni ničesar, še najmanj, če so le na eni strani od staršev. Dober vzreditelj vam bo znal opisati odlike in hibe vseh svojih psov: oblika glave, oči, zobovje, hrbtna linija, okotenost, gibanje, nastavitev in nošnja repa, obarvanost in nenazadnje znaèaj!

Kje so psički zrasli?
Potrebujete mladička, ki ve, kako ropota pralni stroj in mlinček za kavo, ki se je že vozil v avtomobilu, ki pozna pod nogami občutek preproge (in je ne zamenja s travo), parketa, ploščic... Najboljši odgovor je torej »pod našimi nogami«, bojte pa se tistih, ki vzrejajo v pesjaku, v skednju, v garaži...

Kako ste kužke navajali na družbo?
Vzreditelj mora poskrbeti, da kužki spoznajo ljudi obeh spolov, po sili razmer si »izposodi« tudi otroke. Mladič mora srečati, še preden gre od doma, druge zdrave in dobro socializirane! živali in biti seznanjen (na njemu primeren način) z mnogimi življenjskimi situacijami.

Kako ste ocenili kužke?
Vzreditelj naj bi najbolje poznal značaj svojih mladièev in znal razlikovati med razstavnim psom in le domaèim ljubljenčkom. Te razlike naj kupcu tudi opiše. Psičkov značaj mora ustrezati značaju in razmeram pri kupcu: psiček neprimernega značaja je enaka napaka kot izbira neprimerne pasme ali spola.

Kdaj lahko vzamem kužka domov?
Če so mladiči na razpolago pri šestih tednih, je to prvi znak slabega vzreditelja. V naslednjem mesecu se morajo od bratov in sester ter od matere še veliko naučiti, predvsem pa jih je treba navajati na družbo človeka. V tem času so zaželjeni pogosti obiski novega lastnika. To je čas za medsebojno spoznavanje in za odgovore na mnoga vprašanja.


(Podlaga za besedilo je knjiga »Psi za telebane« Gine Spadafori, Založba Pasadena)kopirano s strani kluba bernskih planšarskih psov; http://www.bernski-klub.si/
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1224 : torek, 15.11.2005 : 19:51:45 »

No jaz imam tudi novofundlandko, čeprav šele 4 mesece Grin Imamo jo zunaj v pesjaku.

P.S.: Koliko sta Buca in Ari sedaj velika? Mi smo merili Ambro in ima 59cm plečne višine.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1225 : sreda, 16.11.2005 : 12:13:51 »

Grubby, dobrodošla med ljubitelji njufkov!

Ko se odločaš o nakupu novofundlandca je najbolje, da greš k dobrim vzrediteljem, ki točno vedo kaj delajo in ki imajo odlične pse. Nižja nakupna cena ti ne sme bit prioriteta!!! S tem veliko reskiraš.
Če se ne motim je Marjana omenila, ne vem če na tem forumu, da bo imela decembra leglo. Več o tem pa ti bo ona povedala.

lp
Barbara

Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1226 : sreda, 16.11.2005 : 12:25:49 »

vem samo za leglo, ki je bilo skoteno 17.9.2005 v Slovenj Grdcu. Kontakt Vesna Mauko - 031/621-237

Žal nimajo legla, ker psička ni bila breja!
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1227 : sreda, 16.11.2005 : 12:28:18 »

Maruša bom danes izmerila, ko jo dobim v stoječem stanju. Wink
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #1228 : sreda, 16.11.2005 : 17:59:37 »

Ari je imel pred 14 dnevi plečno 63 cm...mogoče je celo kej zrastu! Wink
Vprašanje:Zanima me kako tehtate takšne velikane?(mi smo do zdaj poskušali kar na domačo vago,pa je zdaj tako težak da ga niti podrazno ne morem dvignit! Shocked )
lp,Urska
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1229 : sreda, 16.11.2005 : 18:30:34 »

Jaz ga pri veterinarju tehtam. Na domačo vago... je premala. Ampak kako da ne morte psov dvignt. Jaz Neona v vsej njegovi velikosti in teži (70kg pribl.) še vedno dvignem na mizo.

Zanimivo da ni legla. Na internetu je blo tole objavljeno. Nevem kje sem že našla.

Ej a je normalno da so mladi njufki tok velki? Ker se mi zdijo previsoki. Kako bo to ko bo odraslo?Huh
Logiran
Strani: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines