mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 07:17:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 162452 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1200 : petek, 28.10.2005 : 13:21:35 »

Neyka, se nekaj sem se spomnila: Vona je dobivala Pedigree, ko je dobila alergijo (od vedno je jedla Pedigree sram - se posipam s pepelom, ampak takrat res nismo vedli, kaksna hrana je to).
No, ker alergije nismo resili, lahko starsem razlozis, da:
- zdaj dobiva kar drago hrano, 15.000 SIT vsak mesec
- mora dobivat zdravila, 10.000 SIT na mesec
- zaradi zdravil je inkontinenta, mora dobivat zdravilo se za to, 6.000 SIT na mesec.

Da ne govorimo o tem, koliko denarja je v dveh letih slo za razlicne veterinarje... in Voni se je alergija pokazala komaj pri 3 letih, ce se ne motim, je Neon mlajsi...

Mogoce malo zagrozis s tem, da je vseeno lazje dajat malo vec na mesec in se izognit alergiji, kot pa imet potem neznanske stroske z zdravljenjem Wink
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1201 : petek, 28.10.2005 : 16:24:52 »

Hmm...a ni tako,da je Eukanuba in Hill's kao kvalitetnejša?da je vse podkupljeno?



 
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1202 : petek, 28.10.2005 : 16:34:23 »

Pozanimala sem se pri znanih vzrediteljih njufkov in pravijo takole: Eukanuba za njufkote ni v redu hrana, Hill's je boljši, Nutro Choice je ena najboljših, dober je tudi Baubon (lahko da sem katero tudi izpustila)! Druge so bolj tako tako oz. slabe!
Najbolj pri roki je Hill's, saj ga prodajajo skoraj na vsaki veterini in v marsikateri specializirani trgovini.

Kuža lahko pride alergičen tudi na Nutro ali katero boljšo hrano, v tem primeru se hrano menja!
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1203 : petek, 28.10.2005 : 19:36:07 »

bow problem je v tem, da mi za psa niso dali zraven niti centa ampak sem ga kupila z večletnim šparanjem. Ja jim je hudo dat tiste 3 jurje več žal. Kaj morem. Če jim predložim lilitine ugotovitve, bodo rekli da to se že ne bo nardilo. Sej sem rekla eno foro še imam na zalogi. Če ta ne vžge... sem pa v dreku. Samo ne bom šla na nobeno od izbranih hran ampak na ProPlan, ker mi ga je najlaže dobit in je nekak najcenejši, pa še vedno boljši kot pedigree. samo nočete vedet kaj je Neon prej jedel. Tak da... držte pesti da zadnja fora uspe.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1204 : petek, 28.10.2005 : 21:31:51 »

No Ron je po Hill's-u dobil grozen prhlaj Angry...
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1205 : petek, 28.10.2005 : 21:45:51 »

Neyka, lahko probaš tudi z Bewi dogom. Moj ga je jedu..uhh...kake 4, 5 mesecev, pa mu je lepo odgovarjal. Prej je imel skoz prhljaj, po Bewi dogu pa mu je izginil. Je zelo praktično, ker naročiš kar po emailu in ti dostavijo na dom, cena je pa sprejemljiva, okrog 8000 SIT.

In rajši ne govorim, kakšne besedne boje smo imeli mi, ko sem hotela it na boljšo hrano. Na koncu mi je prekipelo in sem poiskala najcenejšo možno varianto kvalitetnejše hrane (Bewi dog) in naročila žakelj brez povedat staršem. Ko je hrana prišla, je bilo malo ognja v strehi, ampak smo se usedli za mizo in sklenili, da ostanemo pri tem. No naprej pa že veš, glede nutra ane... Wink

Lp
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1206 : petek, 28.10.2005 : 21:56:24 »

ufff newfka
 ja bi mogla sama dnar dat. mi nkol nebi plačali. grrr more tole s proplanom ratat
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1207 : petek, 28.10.2005 : 22:03:51 »

Ja, saj v prvič in še nekajkrat potem sem sama plačala, kolikor sem pač imela prihrankov. Oni so se bolj jezili zato, ker so vedeli, da če enkrat začneš z dobro hrano in gre na boljše, ne moreš potem kar nehat, pa še jaz ne bi pustila, da nehamo...no vedeli so, da bodo meni prihranki pošli in bodo potem morali oni plačevat. Samo potem smo se zmenili tako, da kupimo dve vreči vsaka dva meseca in eno plačam jaz, eno pa starši. Prihranki se mi že sproti potem nabirajo, tako da v dveh mesecih brez problema spravim skupaj tistih 11 ali 12 jurjev.

Lp
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1208 : petek, 28.10.2005 : 22:43:03 »

Tep fajn. Js dobim 5 jurjev mesečno, pa mi prihranki poidejo za pribolške, opremo, veta in razstave pa kaka mobi karica vsake par mescev. Dejansko mi nč ne ustane. Sem ponudla da dam dva jurja zravn. Pa kaj kompliciram, če je pa pes lep,... pa ni šampijon zaka bi rabu tako hrano. Ah bv govort. Če se slučajno tle naslikata jaz biti brez glave Cheesy
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1209 : petek, 28.10.2005 : 22:59:20 »

Hja, kaj pa vem. Jaz priboljškov ne kupujem prav tistih posebej za pse narejenih. Če je priden, dobi za nagrado kakšno banano, jabolko, košček mesa, to pa itak vse iz domače shrambe prešvercam. Razstavljam ga itak ne. Oprema pa...ovratnico kovinsko ima še od prejšnje psičke, kar pomeni, da je stara že več kot deset let, pa še zmeraj super funkcionira. Edino, ko je bil mladič, sem kupila eno usnjeno, ki jo je potem prerasel. Usnjen povodec pa je star približno 4 leta in tudi še zmeraj v redu. Edino krtače moram skoz menjavat in kakšen šampon moram kupit vsake toliko. Pa seveda, da ne pozabim, tekočina za ušesa čistit in ampule proti klopom in še kakšen sprej proti zajedalcem. To je pa tudi vse, več mi moji dohodki (če jim lahko tako rečem) ne znesejo. In na koncu ne ostane zame NIČ.

Lp
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1210 : petek, 28.10.2005 : 23:02:16 »

Aja, sem pozabila povedat, da meni je bolj pomembno, da ima kvalitetno hrano, kot pa da bom denar proč metala za neke povodce in ovratnice, ki jih sploh ne rabi.  Tisti, ki ima dnar ok, naj si privošči, jaz žal nimam.  Undecided

Neyka, ti boš tvoje pa že kako prepričala. Še jaz sem moje, kako ne bi ti svojih.  Wink  Smiley

Lp
Logiran
n4stja+ind1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #1211 : torek, 01.11.2005 : 20:23:26 »

huh, mi smo revni ko cerkvene miši (lol) pa sm iztržila nutro puppy CHOICE!!!!!!! Grin pa kljub temu ima pribolške, ovratnico, povodec, streho nad glavo ....  Smiley
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1212 : torek, 01.11.2005 : 21:52:36 »

Bravo Nastja!!! Cheesy Grin

me že malo firbec matra kako je s Šivo nuša? pa Kast kako je s Sočo?

LP
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1213 : sreda, 02.11.2005 : 09:14:29 »

Joj, mi se pa borimo s temi ušesi. Ne pusti in ne pusti si notri zdravila dajat. Undecided Sediva z možem obadva na njej, potem še nekako gre. Jutri pa kontrola. Smiley
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1214 : sreda, 02.11.2005 : 10:51:15 »

M/my, dat šive ven in na kotrolo gremo v petek, tako da bomo takrat videli ali se je rana lepo pozdravila in kako naprej. Imamo le problem, ker bodo vsi vogali oguljeni  Smiley, ko s tem satelitom buta v zid, vrata, omare.....se sploh ni navadila biti malo bolj pazljiva.

Katja, ko je Soča zagledala, da sem prijela flaškico z zdravili, se je zmeraj šla skrit. Tako, da niste edini, ki ima problem stavit zdravilo v uhelj. Dobro je, če znaš pravilen prijem za glavo, da ti jo ne izmika! Pri nas pride zdaj to v poštev, ker ji moram čistit rano na ušesu. Moj jo prime, tako da jo jaz lahko v miru opedinam, medtem pa seveda jo hvalim, kako je pridna in dajem priboljške.
Logiran
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines